Jungtinių Tautų ataskaitoje rekomenduojama dekriminalizuoti įvairias veiklas, įskaitant visas seksualinės veiklos formas. Ataskaitoje pritariama ne tik prostitucijai, bet ir internetinei pornografijai, suteneriavimui ir viešnamiams.
Kovo 8-osios principai”, paskelbti Tarptautinę moters dieną, turėtų taikyti JT tarptautinės žmogaus teisių teisės aiškinimą baudžiamajai teisei.
Pagrindinė idėja – dekriminalizuoti nusikaltimus, susijusius su lytiniais santykiais, narkotikų vartojimu, ŽIV, lytine ir reprodukcine sveikata, taip pat benamyste ir skurdu.
Be kita ko, rekomendacijose teigiama: “Baudžiamojoje teisėje negali būti draudžiami abortai. Abortas turi būti visiškai pašalintas iš baudžiamosios teisės taikymo srities...”.
Panašiai: “Abipusiu sutikimu vykdomas seksualinis elgesys, neatsižvelgiant į seksualinės veiklos rūšį, lytį, seksualinę orientaciją, lytinę tapatybę ar lyties išraišką, taip pat į dalyvaujančių asmenų šeiminę padėtį, jokiomis aplinkybėmis negali būti kriminalizuojamas.“
Kalbant apie prostituciją, ataskaitoje teigiama: “Seksualinių paslaugų mainai tarp sutikusių suaugusiųjų už pinigus, prekes ar paslaugas ir bendravimas su kitu asmeniu dėl seksualinių paslaugų teikimo, pasiūlymo skelbimas ar dalijimasis patalpomis su kitu asmeniu siekiant keistis seksualinėmis paslaugomis tarp sutikusių suaugusiųjų už pinigus, prekes ar paslaugas viešoje ar privačioje vietoje negali būti laikomi nusikaltimu, jei nėra prievartos, smurto, piktnaudžiavimo valdžia ar sukčiavimo.”
Šaltinis: ionainstitute.ie