Jų profesija – melas

Tiesos.lt jau skelbė apie putiniškąją informacinę-psichologinę propagandą, kare prieš Ukrainą pasitelkusią manipuliavimą melo technologijomis.

Internete skleidžiamas melagingas klastotes nuolat viešina specialus portalas stopfake.org, atskiri tinklaraštininkai, pavyzdžiui, rusų rašytojas ir tinklaraštininkas Andrejus Malginas savo „Livejournal: puslapio skyriuje „Jų profesija – melas“. Keletą tokių Kremliaus propagandininkų melo pavyzdžių siūlome ir Tiesos.lt skaitytojams.

Visus socialinius tinklus apkeliavo nuotrauka iš degančio Slovjansko miesto, kurio gyvenamuosius kvartalus bombarduoja niekšai ukrainiečiai ir kur masiškai žūsta taikūs gyventojai, moterys ir vaikai:

Iš tikrųjų ši nuotrauka daryta 2013 metų liepos 6 dieną Kanadoje, Kvebeke, kur įvyko geležinkelio sąstato su degiomis medžiagomis avarija.

Rusijos televizijos kanalas NTV bando visus įtikinti, kad Romoje, greta Ukrainos pasiuntinybės, mitinguoja žmonės, protestuojantys dėl europietiškoje žiniasklaidoje iškreipiamos informacijos apie įvykius Ukrainoje:

O iš tikrųjų Romoje manifestuoja studentai, protestuojantys prieš socialinių programų apkarpymą.

Televizijos kanalo „LifeNews“ žurnalistė Ermina Kotandžian 2014 m. gegužės 27 dieną savo „Twitter“ puslapyje paskelbė nuotrauką, kurioje vaizduojamas aštuonmetis berniukas, neva sužeistas Donecko oro uosto apšaudymo metu. Čia pat ji pridėjo nuorodą į socialinio tinklo „Twitter“ suklastotą puslapį, neva priklausantį pasiskelbusiai Krymo prokurorei Nataljai Poklonskajai.

Tačiau ši nuotrauka neturi nieko bendra su įvykiais Donecke. Ji buvo padaryta 2013 metais Sirijos mieste Alepo po to, kai jį apšaudė vyriausybinės pajėgos. Anuomet ten žuvo 15 žmonių, tarp jų ir devyni vaikai.

Greičiausiai Ermina Kotandžian greitai pastebėjo klaidą ir šį įrašą iš savo puslapio pašalino. Tačiau nuotrauka jau buvo spėjusi plačiai pasklisti internete.

Tarp kitko, tai nebe pirmas atvejis, kai ši Sirijoje žuvusio berniuko nuotrauka pristatoma kaip Rytų Ukrainoje žuvusio vaiko fotografinis įrodymas. Lygiai taip pat buvo pailiustruota „naujiena“ apie 2014 metų gegužės 10 dieną Slovjanske neva sunkiai sužeistą dvylikametį moksleivį.

Be minėtos Sirijoje žuvusio berniuko nuotraukos, internete platinama dar viena nuotrauka-klastotė, turinti patvirtinti teiginį, jog Rytų Ukrainoje yra žudomi vaikai.

Tačiau šioje nuotraukoje pavaizduota visiškai ne tai, apie ką skelbia parašas po ja – neva tai Rytų Ukrainoje teroristų nužudyto berniuko laidotuvės. Ši nuotrauka padaryta 2010 metais Krymo gyvenvietėje Džankojuje – joje užfiksuotos psichiškai nesveiko žmogaus nužudyto berniuko laidotuvės.

Šaltiniai: avmalgin.livejournal.com, stopfake.org

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top