Didžiosios Britanijos Ministras Pirmininkas Borisas Džonsonas (Boris Johnson) išdėstė planus, susijusius su Breksito laisvių dokumentu, kuriuo siekiama panaikinti specialų ES teisės statusą ir sudaryti sąlygas vyriausybei lengviau pakeisti ar panaikinti pasenusią ES teisę.
Antrųjų Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo iš Europos metinių proga Dauningo gatvė (Downing Street, Ministro pirmininko ir valstybės kanclerio rezidencijų vieta) atskleidė planus, kurie, kaip teigiama, palengvins reguliavimo naštą ir 1 mlrd. svarų sumažins su biurokratija susijusias išlaidas JK įmonėms, nors nepatikslino, kaip ši suma buvo apskaičiuota.
Nepaisant Brexito, daugelis ES įstatymų ir kitų teisės aktų buvo išlaikyti JK įstatymų knygoje, kad būtų užtikrintas teisinis tęstinumas.
JK vyriausybė anksčiau aiškiai nurodė, kad ketina ilgainiui pataisyti, pakeisti arba panaikinti visus galiojančius ES teisės aktus, kuriuos mano esant „netinkamus JK“.
Tačiau Premjeras teigė, kad pagal dabartines taisykles šių įstatymų pakeitimas arba panaikinimas užtruks „kelerius metus“ dėl ilgo ir nuobodaus keitimo proceso.
Jis tvirtino, kad vyriausybės pareigūnai peržiūri visus išlaikytus įstatymus, „norėdami nustatyti, ar jie naudingi JK.“
Taip pat tikimasi, kad dokumentas panaikins specialų statusą, kurį ES teisė vis dar turi JK teisinėje sistemoje.
„Nepaisant mūsų pasitraukimo iš bloko, iki 2020 metų sausio 1 dienos priimti ES įstatymai ir toliau turi viršenybę mūsų vidaus sistemoje“, – sakė Ministras Pirmininkas. „Tai tiesiog nesuderinama su mūsų kaip suverenios, nepriklausomos valstybės, statusu, ir vyriausybė tai užbaigs kaip įmanoma greičiau.“
„Nuo to laiko žengėme didelius žingsnius, kad pasinaudotume naujai atrastomis laisvėmis ir atkurtume JK kaip suverenios, nepriklausomos valstybės, galinčios nulemti savo ateitį, statusą“, – sakė jis. „Šiandien išdėstyti planai dar labiau atskleis Breksito naudą ir užtikrins, kad įmonės galėtų daugiau pinigų skirti investicijoms, naujovėms ir darbo vietų kūrimui“.
Planą kritikavo Škotijos ir Velso decentralizuotos administracijos.
Angus Robertsonas (Agnus Robertson), Škotijos vyriausybės kultūros sekretorius, sakė, kad planas buvo parengtas „mažai diskutuojant, ir konsultuojantis su Škotijos parlamentu bei vyriausybe arba iš tikrųjų nelabai juos gerbiant“.
Mikas Antonis (Mick Antoniw), Velso konstitucijos ministras, sakė, kad JK vyriausybė veža „karietą jos ir arklių abipusio susitarimo pagrindu“.
Džonsonas buvo spaudžiamas kai kurių konservatorių politikų veikti greičiau, kad jie galėtų pasinaudotų po Breksito įgytomis laisvėmis ir būtų panaikintas ekonomikos reguliavimas.
Vienas pagrindinių jo sąjungininkų, Deividas Frostas (David Frost), atsistatydino iš Breksito ministro pareigų gruodžio 18 dieną, kai išreiškė susirūpinimą dėl „dabartinės judėjimo krypties“.
„Tikiuosi, kad kuo greičiau pereisime prie to, ką turime pasiekti: švelniai reguliuojamą, mažai apmokestinamą verslumo ekonomiką, modernaus mokslo ir ekonominių pokyčių pažangą“, rašė jis atsistatydinimo laiške.
Šaltinis: theepochtimes.com