Britanijos Konservatorių partijos įstatymų leidėjas John Penrose pasiūlė papildymą Jungtinėje Karalystėje prieštaringai vertinamam interneto cenzūros įstatymo projektui, pavadintam „Internetinės saugos įstatymu“, kuris tampa vis labiau orveliškas su kiekviena nauja siūloma pataisa.
Lyg distopinėje literatūroje, parlamento narys Penrose iš Pajūrio Vestono pasiūlė vyriausybei priversti internetines platformas prižiūrėti, kiek asmuo yra teisingas, nustatant tai pagal jo ankstesnius pasisakymus.
Su siūloma pataisa galite susipažinti čia:
„Šios dalies tikslas yra sumažinti reguliuojamų paslaugų vartotojams riziką, kurią kelia sąmoningai klaidinanti ar neteisinga informacija,“ – teigia pasiūlymas su klaida, rodančia, kaip smarkiai rūpestis verčiamas įstatymų formuluote, naikinančia piliečių laisves.
Pasiūlyme teigiama, kad kiekvieno vartotojo, gaminančio internetinį turinį, įskaitant „komentarus ir apžvalgas“ ir sulaukiančio tam tikro skaičiaus, nustatomo Jungtinės Karalystės ryšių reguliavimo institucijos, internetinių peržiūrų, turinys turėtų būti indeksuotas ir jam priskirtas tiesos balas.
To asmens kalba tuomet turėtų būti „pateikta tokiu būdu, kuris leistų bet kuriam vartotojui lengvai įgyti informuotą požiūrį apie tikėtiną turinio tikslumą tuo metu, kai su juo susiduriama. “
Per pastaruosius porą metų minties kovoti su „klaidinga informacija“, naudojamos cenzūruoti ir slopinti pasisakymus, plitimo greitis buvo keliantis nerimą, o reguliuojančių institucijų vykdoma piliečių pasisakymų slopinimo idėja tapo normalizuota.
Jungtinė Karalystė taip pat siūlo naują teisinį dokumentą, kuris vers socialinės žiniasklaidos kompanijas riboti užsienio konkurentų, tokių kaip Rusija, skleidžiamą sąmoningai klaidinančią informaciją.
Skelbdama pranešimą skaitmeninės veiklos sekretorė Nadine Dorries teigė, kad vykstanti Rusijos invazija į Ukrainą įrodė, kaip Rusija naudojasi socialine žiniasklaida, kad skleistų melą.
„Mes negalime leisti, kad užsienio šalys ar jų marionetės naudotų internetą tam, kad galėtų netrukdomai vykdyti priešišką kovą virtualioje erdvėje,“ – sakė ji. „Štai kodėl mes stipriname savo naująją interneto turinio saugą, kad būtume tikri, jog socialinės žiniasklaidos įmonės nustato ir valstybės remiamos atsikrato dezinformacijos.“
Įstatymas, numatytas priimti per dabartinę parlamento sesiją, bus Internetinės saugos įstatymo projekto ir Nacionalinio saugumo įstatymo projekto pataisymas.
Jis pareikalaus iš žiniasklaidos reguliatoriaus Ofcom sukurti praktines elgesio normas, kad būtų užtikrinta, jog socialinės žiniasklaidos platformos jų laikosi, ir būtų skiriamos baudos už nesilaikymą.
Šaltinis: reclaimthenet.org