Britų Vidaus reikalų ministrė Priti Patel pasakė, kad jos „niekas neatgrasys“ įgyvendinant planus deportuoti prieglobsčio prašytojus į Ruandą, nes Vidaus reikalų ministerija paskelbė pirmojo skrydžio datą – birželio 14 d.
Balandžio mėnesį Patel atskleidė planus (perkelti dešimtis žmonių, kurių prieglobsčio paraiškos laukia svarstymo, į šią Afrikos šalį. Šią politiką kritikavo opozicinė leiboristų partija, eilė labdaros organizacijų, atstovaujančių prieglobsčio prašytojams, ir net kai kurie konservatyvūs parlamentarai.
Patel tęsė tokios strategijos, jos vadinamos geriausiu būdu tvarkytis su dideliu skaičiumi nelegalių migrantų, kertančių Lamanšo sąsiaurį, pastangas.
Trečiadienį Vidaus reikalų ministerija paskelbė, kad ji pradėjo informuoti imigrantus apie jų perkėlimą į Ruandą, kur jie bus laikomi trijų žvaigždučių viešbutyje.
Kalbėdama apie teisinius iššūkius ir galimus protestus oro uostuose, Patel sakė esanti įsitikinusi, „kad bus daromos pastangos žlugdyti projektą ir atidėti išsiuntimus“.
Anksčiau šį mėnesį Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad ji išdavė „ketinimų pranešimus“ 50-čiai asmenų, kuriems buvo pasakyta, kad yra „ numatyta juos perkelti į Ruandą“, kuriai visą laiką nuo 1994 metų, kai Ruandos patriotinio fronto sukilėliai užėmė valdžią po liūdnai pagarsėjusio genocido, vadovauja prezidentas Paul Kagame.
Gyventojų daugumą sudarančios hutų genties ekstremistai išžudė beveik milijoną žmonių iš mažumą sudarančios tutsių genties po to, kai lėktuvas, gabenantis Ruandos prezidentą Juvenal‘į Habyariman‘a, buvo numuštas Ruandos patriotinio fronto, kuriame dominavo tutsių atstovai.
Kagame atstatė Ruandoje taiką ir gerovę, bet kritikai, įskaitant Amnesty International, apkaltino jo vyriausybę žmogaus teisių pažeidimais.
Šešėlinė Vidaus reikalų ministrė Yvette Cooper antradienį sakė: „Ruandos schema nėra skirta sulaikyti nusikaltėlių gaujų ar mažų laivelių persikėlimus, ji skirta laikraščių antraštėms, nepriklausomai nuo realybės. Tai visiškai neįgyvendinama, pernelyg brangi ir giliai nebritiška strategija. Nėra tinkamo proceso nustatyti prekybos žmonėmis ar kankinimų aukas.“
Vidaus reiklų ministerija teigė, kad kai kurie iš tų, kurie bus perkelti į Ruandą, leidosi į „pavojingą, nebūtiną ir nelegalią kelionę“, kad pasiektų Didžiąją Britaniją, o kai kurie, manoma, yra iš Afrikos šalių, tokių kaip Eritrėja ir Somalis.
Vidaus reikalų ministerijos biuro dienoraštyje aiškinama: „Tiems, kurių globos prašymai bus atmesti, bus arba pasiūlyta galimybė pasilikti Ruandoje, arba grįžti į savo kilmės šalį – jie negrįš į Jungtinę Karalystę po to, kai dėl jų paraiškų sprendimą priims Ruanda.“
Boris‘as Johnson‘as neseniai sakė, kad „aktyvistų teisininkai“ kenkia nelegalios imigracijos ir prieglobsčio suteikimo procesų sureguliavimui.
Eilė organizacijų, įskaitant Detention Action (angl. Sulaikymo veiksmai) ir Freedom from Torture (angl. Laisvė nuo kankinimų) dėl Ruandos strategijos pagrasino vyriausybei teismu.
Prieš imantis veiksmų departamentui siųstame laiške, nurodančiame pagrindus teisiniam iššūkiui, Freedom of Torture rašė, kad ji kvestionuoja ministrų ir pareigūnų tvirtinimus, jog Ruanda paprastai yra saugi šalis, ir tvirtino, kad strategija yra „neteisėta, nes remiasi akivaizdžiu išankstiniu nusistatymu ar šališkumu“.
Labdaros organizacija taip pat tvirtino, kad prieglobsčio prašytojų perkėlimas į Ruandą yra už Vidaus reikalų ministrės Priti Patel teisinių įgaliojimų ribos, nes „vertimas vykdyti tokius perkėlimus prieštarauja Pabėgėlių konvencijai, kadangi… Ruanda nesilaikys viso įsipareigojimų komplekto, pagal Konvenciją numatyto tiems, kurie bus perkelti“.
Šaltinis: theepochtimes.com