Juodoji šauktinių statistika: nuo kariuomenės bandė slapstytis 2500 jaunuolių

Šauktinių savanorių pirmoji diena. Ievos Budzeikaitės nuotr.

Ugnius Antanavičius | 15min.lt

Tikėtina, kad šauktinių privaloma tvarka kviesti šiemet neteks. 2015 m. kovo 15 d. atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą užsiregistravę buvo jau 1406 savanoriai – beveik pusė viso reikalingo skaičiaus, informuoja Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Dar 913 į sąrašus patekusių šauktinių iki kovo 15 d. pareiškė norą atlikti privalomąją pradinę karinę tarnybą pirmumo tvarka.

Kaip ir 2015 m., 2016 m. devynių mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliks 3 tūkst. karių.


2016-ųjų šaukimas į kariuomenę. Alfredo Pliadžio/KAM nuotr.

Iš viso 2016 m. į šaukimo sąrašus pateko 30 228 jaunuolių. Kol kas šaukimo nurodymai yra siunčiami ne visiems į 2016 m. sąrašus patekusiems jaunuoliams, o dalimis, priklausomai nuo tarnybos pradžios laiko. Taip siekiama tolygiai išskirstyti karo medicinos komisijų darbo krūvį ir pirmiausiai patikrinimo procedūras vykdyti su tais jaunuoliais, kurie pareikš norą tarnybą atlikti savo noru.

Praėjusiais metais Krašto apsaugos ministerija paskelbė, kad visam reikalingam skaičiui šauktinų užteko savanorių ir prašymus dėl pirmumo parašiusių karo prievolininkų.

Iš 3010 praėjusiais metais devynių mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pradėjusių karių 2133 buvo savo noru tarnybą atlikti užsirašę jaunuoliai ir 877 – į 2015 m. šaukimo sąrašus patekę ir norą tarnybą pirmumo tvarka atlikti pareiškę karo prievolininkai.

„Dedamos pastangos surinkti reikiamą skaičių iš savanorių, tačiau neatmetama galimybė, jog reiks šaukti ir nepareiškusius noro atlikti tarnybą“, – 15min sakė KAM Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamento Visuomenės informavimo skyriaus patarėja Asta Galdikaitė.


2016-ųjų šaukimas į kariuomenę. Alfredo Pliadžio/KAM nuotr.

Iš viso 2015 m. į šaukimo sąrašą pateko 36 825 karo prievolininkai. Iš jų pagal šaukimo nurodymus į karo prievolės ir komplektavimo skyrius atvyko 23 614 prievolininkai, neatvyko 11 292 prievolininkai, karo prievolė buvo atidėta 1237 karo prievolininkams.

Gavusių šaukimo nurodymus asmenų, kurie taip ir neprisistatė į regioninius karo prievolės ir komplektavimo skyrius, iš viso buvo 2512. Pasak A.Galdikaitės, jiems visiems, priklausomai nuo pažeidimo dydžio, yra taikoma administracinė arba baudžiamoji atsakomybė.

Per 2015 m. privalomosios pradinės karinės tarnybos kariams buvo skirtos 22 drausminės nuobaudos.

„Dažniausiai pasitaikantys pažeidimai – neblaivumas tarnybos vietoje, kai šauktiniai grįžta po savaitgalio iš namų į dalinį, ir turto praradimas, dažniausiai tai tarnybinio pažymėjimo praradimas. Dažniausiai kariams skiriamos drausminės nuobaudos – uždraudimas išeiti iš tarnybos vietos ir papeikimas“, – sakė A.Galdikaitė.

Šaukimas į kariuomenę grąžintas siekiant užpildyti kariuomenės padalinius ir rengti rezervą.


Jonušo Radvilos mokomojo pulko užbaigė kursus. Mokomojo pulko nuotr.

Valstybės gynimo taryba (VGT) pirmadienį nutarė, kad privalomoji karo tarnyba Lietuvoje turi būti grąžinta visam laikui, o ne penkeriems metams.

„Valstybės gynimo taryba nusprendė, jog įgyvendinant iš Konstitucijos kylantį reikalavimą turėti gerai organizuotą kariuomenę bei užtikrinant šalies visuotinės ir besąlyginės gynybos principą šaukimą į nuolatinę privalomąją karo tarnybą vykdyti ne laikinai, o nuolat, tai yra kiekvienais kalendoriniais metais“, – po posėdžio žurnalistams sakė prezidentės patarėjas Valdemaras Sarapinas.

Galutinį sprendimą dėl privalomosios karo tarnybos grąžinimo nuolatinai turės padaryti Seimas, priimdamas atitinkamas įstatymų ir kitų teisės aktų pataisas.

Pirmadienį taip pat nuspręsta kasmet šaukti daugiau jaunuolių nei planuota anksčiau – nuo 3,5 tūkst. iki 4 tūkstančių. Pernai ir šiemet šaukiamųjų skaičius siekė 3 tūkstančius.

Kariuomenės vado generolo leitenanto Jono Vytauto Žuko teigimu, padidinus šaukiamųjų skaičių iki 2021 metų tikimasi pasiekti 24 tūkst. karių skaičių. Be to, planuojama nuolat turėti 30 tūkst. aktyvaus rezervo karių.

15min.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Dzeikas

2512 sveiko proto nepraradusiu.
O savanoriai man primena rusus 80-aisiais rasiusius pareiskimus tarnyba atlikti Afganistane.
Aisku,jauniems vyrams budinga romantika, polekis,saves isbandymas.Imlumas smegenu plovimui lokia ta tautiska „kariuomene” cool.
Gal tokiems reikia patarnauti, kad suprasti, jog negali buti nesveikoje sistemoje sveikos, nepazeistos dalys.Jeigu valstybe tyciojasi is jusu civiliniame gyvenime, juo labiau tyciosis ginkluotuose pajegose.
Trokstantiems save isbandyti verciau pabandyti uzsiverbuoti i Svetimsaliu Legiona.
Prasmingiau laika praleisite.

Sorosh.fondas

tuoj visus LT miskus iskirs ir visus runkelius pakvies begioti po laukymes. O i atlaisvejusias nuo runkelyno teritorijas jankis prives savo ginklu. Isemigrave tautieciai loterijinei kariuomenei sius valiuta, kad tie laukuose galo negautu.

ruta

Korupcineje , didziules socialines atskirties valstybeje , sveiko proto zmogus nemato reikalo palaikyti sita supuvusi valdymo darini , kuris sieke TIK islaikyti savo korupcinio valdymo galias ir sutupusius i aukstus postus nomenklaturininkus .

MANKURTAS

2500 BAILIŲ,SKYSTABLAUZDŽIŲ ,MEGERBENČIŲ SAVO TĖVYNĖS ,TOKIAIS AŠ JUOS MATAU

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top