Jūratė Laučiūtė. Loginė nesąmonė ir besisukančios smegenys

Veidaknygė

Greičiau maloni, nei nemaloni naujiena: LRT ryžosi laidai-diskusijai apie tai, ar reikia uždrausti (???) konversijos terapiją homoseksualiems asmenims. Kitaip tariant, ar nereikėtų uždrausti žmogų gydyti, jei jis to norėtų?

Laidoje dalyvavo Gyvybės mokslų teisės ekspertas Andrej Rudanov, Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro vadovas Martynas Marcinkevičius, Žmogaus teisių centro vadovė Jūratė Juškaitė, psichologė Miglė Motiejūnė, Rengimo šeimai asociacijos pirmininkas Ramūnas Aušrotas.

Didžiausią sumaištį-skandalą sukėlė Vilniaus psichikos sveikatos centro skyriaus vedėjo Aleksandro Alekseičiko-Kirinovo interviu. Žinomas, vienų labai gerbiamas, kitų plūstamas psichiatras prisipažino galintis gydyti homoseksualumą, kaip tai darė ir sovietiniais laikais.

Iki 1992 m., kai homoseksualumas pasaulyje buvo išbrauktas iš ligų sąrašo, psichologinis to sutrikimo gydymas konversijos terapija buvo pripažintas ir gana plačiai pritaikomas. Ir net po 1992 m. Lietuvoje nebuvo uždraustas, kaip kai kuriose kitose šalyse. Bet kai susivienijusi LGBT bendruomenė, tapusi politiniu judėjimu-partija, įgavo galią primetinėti visuomenės DAUGUMAI savo norus įstatymų pavidalu, ji ėmė raginti ir net reikalauti uždrausti (o kai kurie psichologai, skirtingai nei daktaras A. Alekseičikas, tam pritaria) bet kokias seksualinės orientacijos keitimo praktikas.

Jaučiate loginę nesąmonę: jei pacientas nori savo lytinę orientaciją keisti medikamentiniu-chirurginiu būdu – mielai prašom, ir net reikalaujama, kad tokios operacijos būtų vykdomos visų mokesčių mokėtojų sąskaita. Bet jei savo seksualinėje orientacijoje pasimetęs žmogus norėtų LIKTI tuo, kuo jam lėmė Aukščiausias ar lemtis, suteikusi kūną su ryškiais lyties požymiais, ieškoti medikų pagalbos jam turėtų būti uždrausta. Juolab keista, nes tokiam psichologiniam gydymui nereikia kokio nors radikalaus, fizinio (ir dėl to vėliau sunkiai atitaisomo) įsikišimo į organizmą, o tai, matyt, nesiūlo pasipelnymo nei farmacininkams, nei medikams-chirurgams.

Tačiau (kol kas???, nes su popiežium Pranciškum doras tradicinis katalikas dėl nieko nebegali būti tikras) tam prieštarauja katalikų bažnyčia ir kai kurie tradicinės šeimos gynėjai.

Niekuo žmogus nebegali būti tikras ir susidūręs su moderniaisiais medikais. Pavyzdžiui, su tokiais, kaip laidoje dalyvavęs ponas Marcinkevičius. Jis jums padarys viską, ko reikalaus LGBT (buvau lemtingai apsirikusi ir netyčia organizacijos pavadinimą užrašiusi KGBT. Laimė, laiku klaidą pastebėjau) ir tokios žmogų teisės gynėjos, kaip Jūratė Juškaitė. Bet šį kartą laidoje pasisakyti teisė buvo suteikta ir tradicines šeimas atstovaujančiam Ramūnui Aušrotui, tai jis (tikiuosi, pavyko…) pasistengė atsukti atgal kai kurias prieš laiko, Gamtos/Dievo ir tradicijų rodykles greitėjančiai besisukančias smegenis. Bet ar ilgam?

Laidos įrašas.

4.3 12 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top