Jūratė Sofija Laučiūtė. Kam Lietuva yra sėkmės valstybė?

Pamačiau ant viršelio aktoriaus Giedriaus Savicko portretą ir jo žodžius „Tikėjimas daro žmogų tvirtesniu“, – ir nusipirkau žurnalą „Savaitė“. Ką dar, be gero interviu su aktoriumi, ten perskaičiau? Na, straipsnių kulinarine tema neminėsiu, o kiti – prašom:

* Didžiojo verslo nuotaikos – dar gana niūrios.

* Ir žemės ūkyje – skirtingų interesų ietys (pranešama, kad ES bendrija kasdien praranda 800 ūkių).

* Lietuvai sustabdyti ES mokėjimai.

* Savivaldybių gerovės indeksas išryškino tris Lietuvas.

* Vaistų trūkumas Lietuvoje kelia nerimą.

* Šiurkščios etiketės neleidžia žmonėms atsitiesti (maniau, kad bus kalbama apie tas etiketes, kurias jo negarbinantiems žmonėms kabinėja profesorius V. Landsbergis, bet buvo apie tai, kad negalima narkomano vadinti narkomanu, alkoholiko – alkoholiku, o reikia sakyti „žmogus, turintis priklausomybę nuo psichoaktyviųjų medžiagų (pvz., opioidų) sindromą/sutrikimą“ (jei jums užkliūva linksnių vartojimas šiame sakinyje, žinokit, man irgi užkliuvo, bet citatos redaguoti negalima), ir kt.

O tarp jų – „vinis“, o gal razina: interviu su Nepriklausomybės Akto signatare Rasa Juknevičiene. 

Antraštėje cituojami jos žodžiai „Lietuva yra sėkmės istorija“. O čia tai supykau. Rimtai. 

Jei signatarė būtų pareiškusi, kad „Lietuva yra mano sėkmės istorija“, nė antakių nebūčiau suraukus. Nes būčiau iškart patikėjusi: iš Lietuvos provincijos medikės į europarlamentares su įvairiais apdovanojimais ir įkvepiančiomis pareigomis – ar daug Lietuvoje rastume tokių sėkmės istorijų? Kol kas – nedaug.

Tai kodėl visgi supykau? Galėčiau kritiškai nagrinėti iš eilės kiekvieną pastraipą iki žurnalisto/ės klausimo apie Rusijos agresiją į Ukrainą (atsakymai į šitą klausimą, išskyrus privalomąsias liaupses Andriui Kubiliui, prieštarauti noro neišprovokavo), bet nevarginsiu nei savęs, nei skaitytojų. O jei trumpai, tai, mano nuomone, kiekvienas Lietuvos politikas, liaupsinantis savo darbų pasekmes, elgiasi nepadoriai. Pasakyčiau aštriau, bet juk aš – ne Šurajevas, biologinė struktūra ne ta, tad neturiu atitinkamų įrankių nuomonei patikslinti. 

Kaip galima džiaugtis ir girtis valstybe, kurios titulinė tauta, atlaikiusi okupaciją, pokario emigraciją, sušaudymus, tremtis, kalėjimus ir nesunykusi, netgi priauginusi kelis šimtus tūkstančių jaunų lietuvių, prarado vos ne trečdalį tautos per trisdešimt vadinamosios laisvės, nepriklausomybės, savarankiško valstybingumo metus, vadovaujant visoms juknevičienėms, visiems kubiliams, Landsbergių klanui ir komunistų partijos peniukšliams? Šio laikotarpio praradimams galo nesimato, nes valdžioje nesimato Lietuvos valstybei ištikimų politikų, kurie sugebėtų rimtai, su išmanymu imtis tautos atgaivinimo, atkūrimo darbų… 

Iš sėkmės valstybės jokia tauta juk nebėga strimgalviais, savo noru, nors dangus virš galvos ramus ir giedras, ir lakštingalos tebečiulba, ir Nemunas tebeteka… O bet tačiau vis dėlto – kaip nebuvo, taip ir nėra tikros Lietuvos valstybės. Yra tik jos iškamša. Muliažas. Tam, kad valstybės tarnyboje būtų sukurta kuo daugiau šiltų vietelių sūneliams ir dukrelėms be gebėjimų, be pilietinės sąžinės, tik su didžiuliu noru gyventi gerai ir nerūpestingai.

Na, o kad geriau suprastumėte, kaip mąsto ši europarlamentarė ir jos partijos draugai, dar trumpa citata: „Lietuvoje yra daug vidaus dalykų, susijusių su tuo pačiu karu [Ukrainoje – J.L.] – bandoma žmonių nuotaikas, vidaus procesus paveikti hibridiniu karo, visokios dezinformacijos būdu, prisiminkime, kaip prieš metus buvo bandoma Sausio 13-ąją „apspjaudyti“. 

Įsigilinkite: Vyriausybe ir konkrečiai arogantiškąją premjere nepatenkintų žmonių plojimus ir protesto šūksnius šita politikė spekuliatyviai peradresuoja ant visiems doriems lietuviams šventos Sausio 13-sios! Su Sausio 13-ąja sutapatina personą, kurios niekas nematė nei prie Seimo, nei prie Vyriausybės, nei prie Radijo ir televizijos pastato ir apskritai – niekur! O tuo tarpu tarp nepatenkintųjų premjere buvo daug aną naktį savimi Lietuvos nepriklausomybę gynusių žmonių – ką galiausiai suvokė ir ponas V. Landsbergis, ir net atsiprašė jų už savo išsityčiojimus. 

Bet R. Juknevičienės žodžiuose lyg yla maiše kyšo durianti tiesa: kažkas Lietuvoje išties yra bukas įrankis kažkieno rankose, ir tas įrankis – tie politikai, tie valdžios žmonės, kurie Sausio 13-sios gynėjus apšaukia Maskvos agentais, fašistais, padugnėmis. Kas begali būti maloniau Kremliui, kaip matyti ir girdėti, kaip dabartinė save įsimylėjusi valdžia atlieka tą darbą, kurį būtų reikėję atlikti pačios Maskvos kareivėliams: ištrina iš valstybės istorijos tuos žmones, tas idėjas, kurių dėka buvo sugriautas milžinas ant molinių kojų – SSSR?!

Taip, Lietuvos Respublika Europos Sąjungoje tikrai tapo sėkmės istorija, tik ne lietuviams, o žmonėms be Tėvynės, be tautinės ir pilietinės savigarbos, be pagarbos tiems, kurie kūrė, gynė ir išsaugojo šiandienai Lietuvos valstybę.

4.6 17 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
29 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
trumpai :)

Ačiū už teisybę.

Diedas

Kažkokia iškreipta tamstos teisybė.
Raudonos spalvos.
„Išvaduotojų” primesta

Pastabus

…diedai,vel selioji…ar vel kalbi bile ka….

Diedas

Nu prikudakavo tetulė. Iš karto matyt kad „edukuota” tikinti mokslu ir žiniasklaida. Paskaitė putindelfio, ar kitokio portaliūščio gyvenančio iš Lietuvos dergimo antraštes ir pradėjo rypaut „vyyyyskas blaaaaaagai” Teta. šalis gyvena taip, kaip gyvena jos žmonės. Valdžia ir žiniasklaida kitas pasaulis. Ne Lietuva. Jie gyvena savo niekingai iškreiptą gyvenimą į kurį neverta kreipt dėmesio Niekur nėra absoliučios laimės ar absoliučios sėkmės. Bet Lietuvai su nepriklausonybe tikrai pasisekė. Užaugau tokiam mikrorajone, kur perspektyvos buvo tik būt amžinu bendrabučio gyventoju ir tapt susigėrusiu juodnugariu. Labiau pasisekusiems (jeigu keliolika metų neišmestų iš darbovietės kurioje stojo į eilę butui) apie vidurį gyvenimo gaut valdišką butą. O dabar, didžioji dalis mano draugų susikūrė sotų laimingą gyvenimą su nuosavom trobom ir atostogomis užsienyje gerom mašinom ir t.t..… Skaityti daugiau »

Diedas

P.S.
Ir šita teta prisidėjo prie raudonų propagandistų choro įrodinėjančių kad Lietuvos nebėra arba po kelių metų nebebus.
Kodėl visi nuo valatkų iki beraščių trolių netikėtai pradėjo kartoti tas pačias frazes??????
Man darosi įdomu
Ar ne todėl tai gerai moka??
:):):)
Kyla įtarimų kad neužilgo atsiras koks nors oligarchų pakištas „gelbėtojas” ir „gelbėtojai” ( garbės žodis ne pedofilai) kurie mus „išgelbės” nuo visų bėdų.
Aišku jeigu „teisingai” balsuosit.
Ką manot, rinkėjai
:):):):):):)

Dzeikas

Diedai, eurozhopai difirambus susiruosei giedoti?😏

Diedas

Ne, vania.
Ditirambus sau.
Esu nedurnas ir visais laikais gerai gyvenau.
O dabar ypatingai.
Ir dėl to esu dėkingas tik sau.
O jūs kurie laukiat malonės jš valdžios, lakstykit po rinkimus ir laukit geros valdžios kuri visus lodorius padarys turtingaia ir laimingais.
Nesu pranašas, bet rinkėjo likimą galiu pasakyt.
Ir vėl prieš rinkimus apgaus ir vėl po rinkimų išdurnins kad esat idiotai nemokat rink, nemokat balsuot ir esat kalti kad valdžioje ne tie.

Anonimas

O pašalpą iš savivaldybės ir kruopas pasiimti atvarai su savo beveik nuliovu mersu, ar su dviračiu?

Diedas

Kiekvienas viską bando datraukt iki savo lygio.
Nesmerkiu tų kuriems nepasisekė, bet jei apsidairytum plačiau ir pasivažinėtum po šalį, pamatytum kad yra ir kitokia, pasisekusi Lietuva.
Vieniems Lietuva, rai kruopos už dyka, kitiems galvos skausmas dėl pabrangusių statybinių medžiagų, lėktuvo bilietų, ar kad naujos Toyotos negali iš kart nupirkt, reikia pusę metų laukt.

Pastabus

..diedai,tu esi is tos padermes,kur klykia……duokit man desros,o visa kita man poxui….ale tu vis tik durnas..smegenine tavo absol nikciemna,bent patyletum,ka rodes savo kvailuma.Pyzdink boba uz sudeginta duona,siurbk bambali ir nekalbek to,ko nerauki,nepiktink ir nejuokink zmoniu savo buku provincialumu/jei tau suprantama sio zodzio reiksme,kuo abejoju/.Laidyk kaimietiskus sposus apie ruskius ir bus ok.

Diedas

:):):):)
Vienas pastabus susnarvavą.
Reiškia praudų rašau.

Pastabus

…tai kad tava ‘prauda’ grista keistokais kriterijais…..turiu desriotes i man gerai,kitku nesupruntu i narakiai kalbu bile kaip,kad tik mandresnis atradyciau…..

Diedas

Ne.
Esu antikomunistas, antipartietis, antirinkėjas, Lietuvos patriotas.
Bet ne tos Lietuvos kokią paišo žiniasklaida, ne seimo, ne partijų, ne gaujų tą seimą reguliuojančių. O Lietuvos žmonių.
Didžiai trokštu kad visi, būtų bagoti, laimingi ir didžiuotųsi esą lietuviais.
Nes kaip gyvena žmonės, taip gyvena ir šalis.
Turiu tvirtą požiūrį į viską kas vyksta aplink.
Savo pažiūrų nekeitelioju.
Prie ruskio už tai teko du metu atsėdėt.
Dabar tvirtinu, kad rinkimai, tik spektaklis mulkint liaudžiai, kuriame nedalyvausiu ir kitus agituosiu nedalyvaut..

Pastabus

…kitaip tariant,esi anarxistas patriotas.Prie russo 2 metu uz politika neduodavo,prispazink,ka kur nupyzdinai…

Diedas

Už politiką nieko nesodino. Straipsnio net tokio nebuvo, nes visi buvo „patenkinti”valdžia, todėl visi nusikaltėliai buvo tik kriminaliniai.
Datraukdavo iki to kas buvo baudžiamam kodekse, arba į durnyną uždarydavo.
1985m.buvo didelis jaunimo tūsas Tauragnuos.
Pašūkavom apie laisvę, pašūkavom kad nekenčiam ruskių, žodžių patvirtinimui dar ir vėliavą sudeginom.
Kai kas atsipirko, kitus pripažino piktybiniais chuliganais ir padalino po keleta metelių.
Aktyvūs komsomolcai, dabartiniai partijų nariai, tada viešus pasmerkimus publikavo.
Nekenčiu išverstaskūrių.
Todėl ir nebalsuoju.

Pastabus

…kad uz politika nesodino papasakok gerb.Sadunaitei,jau neminint kitu.Kalbininkas kAZLAUSKAS PAPRASCIAUSIAI BUVO NUSKRAIDINTAS PER zALIOJOTILTO TUREKLUS I nERI.tAVO PASAKOJIMAS VISAI NEITIKINAMAS…,BUTUM KELIAVES PAS MESKAS MIN.6METELIAMS..

Diedas

Aš žinau kaip tais laikais buvo ne iš pasakojimų, o savo kailiu patyriau.
Tebeturiu teismo nuosprendį.
Beveik visi draugai ten dalyvavę gyvi taip pat pamena kas buvo.
Apie mūsų areštą „Amerikos balsas” savo žiniose pranešė.
Tame krašte tai buvo ryškus įvykis, daug žmonių pamena.
Labai įdomu būt sužinot pagal kokį straipsnį buvo teisiama Sadūnaitė?

Pastabus

..O PASIGUGLINT PROVINCIALI GALVELE NENESA,tik jau ne kriminalini,ka cia pats porini.

Diedas

:):):):):)
Uoj nygaliūū susmyšiu iš joko.
Nueik po straipsniu apie karą.
Vata tau pagūglins.
Visą teisybę.
Internete juk niekas nemeluoja
:):):):):):):)

Pastabus

..ale tu ir trenktas,matyt,boba tau makufeli kasdien tranko kocelu,tai atbaladojo smegenus kaip reik…Neskiri riuzzkiu propagandos nuo guglo info…

Milaičio

„Minskiukas” sugedo, kruopas paims pastabusis „diedas” t. y. (jevropa), arba Juozapas, visiems gerai žinomas – demagogas.

Pastabus

…tai pabandei ‘minti’ suskelt….jooooo,egi pats esas,pasirodo,minties galiunas,demokratijos tevas….

T0mas J.

Juknevičienė yra landsbergistė ir viskas tuo pasakyta.

Pastabus

…uzkietejusi ir nepagydoma…

Pastabus

p.s. ir negydytina..

Anonimas

Nors kartą į taktą pataikei. Net keista.

Pastabus

…anonizme,darbuokis kur kamputy ir viskas bus ok..

Diedas

Žinau kad rinkimų dienoj negalima nervuot rinkėjų. Tai sektos šventas ritualas, kurio jie laukia kelis metus. Rinkimų dieną pildosi visos puoselėtos svajonės. Ir tai diena dėl kurios verta ketverius metus kentėt, vargt, skaityt ir žiūrėt kaip viskas blogai blogyn ar visai kaput. Šią dieną atsiperka visos per tuos metus įdėtos pastangos knisant protą aplinkiniams kaip bus gerai po kitų rinkimų jei išrinksi teisingą balvoną. Atsiperka sugadinta sveikata, kai reikėjo dantis sukandus klausyt savo, neteisingai balsuojančio šefo (tėvo, žmonos, kaimyno, bendradarbio ir t.t.) kvailų išvedžiojimų. Tai diena, kai rinkėjas numazgoja savo vežėčias, paskvėpina, apsirengia šventinį kostiumą ir išvyksta pasitikt šviesios ateities ir laimingo rytojaus. Bet rytojus bus vėl žiaurus. Kaip ir po kiekvienų rinkimų. Vėl ne tie,vėl tas pats bardakas seime,… Skaityti daugiau »

Pastabus

..ta tuei,mataaas i padarei.A kaaki bambalioku susgerei….Zaiba a Tadu Blindu…,da.,matyt,arielkaaas pusbonkioty suspylei gerklaaan…

29
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top