Veidaknygė
Nieko asmeniško, tik kelios citatos. Mini portretai, taip sakant. Herojės ir princų.
2016 m. gegužės 25 d.
Buvusi Žmogaus teisių stebėjimo instituto vadovė Dovilė Šakalienė žengia į politiką. Žmogaus teisių gynėja kartu su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) kandidatuos į Seimą.
Kaip liberalių pažiūrų D. Šakalienė sutars su itin konservatyviais kolegomis? „Į situaciją žiūriu realistiškai, kiekvienoje partijoje yra pakankamai daug nuomonių įvairovės, yra žmonės, kurie mąsto liberaliau, yrą mąstantys konservatyviau. Šioje partijoje taip pat yra nuomonių įvairovė, žmonės diskutuoja, kartais pasiginčija, bet visi sutaria, kad nori pasiekti realių pokyčių socialinėje, sveikatos apsaugos politikoje, ekonomikoje“, – kalbėjo D. Šakalienė.
2016 m. lapkričio 18 d.
Politikės sekėjams pastebėjus, kad pastaruoju metu ji nebeminima kaip galima ministrė, maža to, net netapo Žmogaus teisių komiteto nare, D. Šakalienė ryžosi atverti partijos užkulisius. „Protingi vyrai nerinkdami žodžių informavo, kad aš #karjeristė ir #neprofesionalė, todėl pasidalino sprendimų priėmėjų pozicijas patys. Aš tikrai ne prieš, tik žiūrėsiu, kokia bus sprendimų kokybė. Tam neprireiks 100 dienų“, – feisbuke rašė ji.
2016 m. lapkričio 22 d.
Viena siūlančių jai prisijungti partijų, neneigė D. Šakalienė, yra Lietuvos liberalų sąjūdis. „Save geriausiai įsivaizduoju gretose žmonių, kurie yra sąžiningi ir siekia pokyčių. Kokia tai frakcija, man reikia dar pasižiūrėti. Iš tikrųjų, aš tikrai esu žalia naujokė Seime“, – paklausta, ar įsivaizduotų save liberalų gretose, sakė politikė.
2017 m. kovo 16 d.
valstiečių ir žaliųjų atstovai Dovilė Šakalienė, Zenonas Streikus ir Robertas Šarknickas pasiūlė numatyti, kad žiniasklaida pateiktų mažiausiai 50 proc. pozityvios informacijos, kuri turėtų atsirasti informacinės programos pradžioje arba pirmuosiuose puslapiuose. „Neigiamos informacijos vyravimas politinės komunikacijos kanaluose skatina visuomenės nusivylimą valdžios institucijomis ir nusišalinimą nuo politinio gyvenimo, taip pat nepasitikėjimą žiniasklaidos priemonėmis ir jose pateikiama informacija“, – rašo Seimo nariai aiškinamajame rašte.
2017 m. kovo 17 d.
D. Šakalienė: „Kaltinimai cenzūra yra visiškai neteisingi, nes jokios cenzūros čia nėra – niekur nėra parašyta tose pataisose, kad negalima skelbti informacijos, ir į turinį nėra kišamasi. Dėl neteisingų kaltinimų atsiimti pataisas nėra prasmės, tad ne, nesiruošiu to daryti“.
2017 m. kovo 18 d.
D.Šakalienė: „Pataisų nebus. Trojos arklys išardytas“.
2017 m. birželio 15. Su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga į Seimą patekusi Dovilė Šakalienė palieka šią frakciją ir jungiasi prie Liberalų sąjūdžio frakcijos.
„Akivaizdu, kad smurto įveikimo reforma įstrigo – tenka pripažinti, kad po rinkimų mano žinios ir patirtis nėra reikalingi Valstiečiųir žaliųjų sąjungos frakcijai, kaip ir nepavyksta suartinti nuostatų bei vertybių, tiesiog jas skiria šviesmečiai”, – mano D. Šakalienė.
2017 m. birželio 16 d.
R. Šimašius apie D. Šakalienę: „Būti išrinktai su vienais ir pereiti pas kitus, kai sąraše, tai yra klaustukas tikrai rimtas. Lygiai taip pat labai rimtas klaustukas, kai esi išrenkamas su viena programa, o darai kitą programą. Tai čia ant svarstyklių dedi ir neaišku, kas garbingesnis“
2017 m. rugsėjo 23
D. Šakalienė: „Aš negaliu šiandien palikti liberalų, nes tai reikštų, kad aš juos nuteisiau anksčiau, nei tai padarė teismas“.
2017 m. spalio 23 d.
Prie LSDP frakcijos prisijungusi D. Šakalienė: „Jau iš šiai dienai padarytų veiksmų matau, kad teiginiai apie atsinaujinimą nėra tušti žodžiai. Gintautas įgyvendino viską, ką sakė dar prieš tapdamas partijos pirmininku, dar prieš man tampant Seimo nare. Todėl galiu pasitikėti susitarimu, kad sritys, kurioms aš skiriu visas savo jėgas ir žinias, jam ir partijai bus prioritetinės“.
Šaltinis: veidaknygė