Jurijaus Borisovo bendražygis praneša apie Kremliaus klastą

Buvęs verslininko Jurijaus Borisovo bendražygis, Rusijos agentūrų „Niccolo M“ ir „Almax“ intymus bendradarbis, dabartinis Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės konsultantas Eduardas Eigirdas įspėja lietuvius, kad už visų referendumų iniciatyvų Lietuvoje stovi Kremlius. Tiesa, plačiais ryšiais pasižymintis žurnalistas savo sensacingos žinios šaltinius nutyli.

Tiesos.lt siūlo susipažinti su dramatišku pono E. Eigirdo tekstu.

* * *

Kremlius nusprendė užreferenduminti Lietuvą

Gąsdinti ir kiršinti daug proto nereikia. Todėl organizuoti referendumus, siekiant ką nors uždrausti, neleisti ar stabdyti, – vienas malonumas. Ypač kai tiek daug interesų sutampa. Beje, kiekvienu atveju tikrai yra žmonių, nuoširdžiai tikinčių, kad referendumas yra gėris.

Todėl jokiu būdu nenorime teigti, kad visi yra arba suinteresuoti, arba paveikti propagandos, tik norime akcentuoti vieną svarbų sutapimą – visi referendumai, apie kuriuos diskutuojame pastaraisiais metais, trukdo Lietuvai labiau integruotis į Europos Sąjungą (ES).

Iš pradžių buvo referendumas dėl naujos atominės elektrinės statybos. Jo rezultatas – Lietuva ir toliau importuoja ir dar ilgai importuos didelę dalį elektros energijos iš Rusijos, taip šerdama tarpininkus ir visą tinklą išlaikytinių. Prieš kelis mėnesius buvo aktyviai ruošiamasi inicijuoti referendumą dėl euro ir tikriausiai tai būtų tapę realybe, jei Seimo daugumoje esančios populistinės jėgos nebūtų pabijojusios likti už borto. Galimybė, kad euras bent trumpam suvienys socialdemokratus ir konservatorius bei nustums nuo lovio, tikriausiai ne juokais išgąsdino viktorininkus, paksistus ir tomaševskininkus. Nes lovio nebūtų, o euras vis tiek būtų. Toks nuviliantis scenarijus vyrams netiko, todėl euras bent trumpam buvo paliktas ramybėje. Beje, labai keista, kad iš karto neatsirado koks nors politinis organizmas, kuris būtų pasinaudojęs proga savo vardu inicijuoti referendumą – kad tauta išreikštų savo poziciją. Nes juk jei Viktoro Loreta pažadėjo prie euro nagų nekišti, tai nereiškia, kad kas nors visai atsitiktinai negali to padaryti savo iniciatyva.

Žinoma, yra galimybė, kad euro klausimas bus sprendžiamas po referendumo, kurį kuruoja labai aršūs politiniai organizmai Julius Panka ir Pranciškus Šliužas, nusprendę, kad tauta turi išreikšti poziciją dėl žemės pardavimo užsieniečiams. Tai yra klausimu, kuris ir vėl sukels problemų su ES ir kurio prasmė labai abejotina, nes šiandien žemę superka žemvaldžiai ir stambios bendrovės. Jiems šis referendumas padėtų ir toliau iš žmonių žemę supirkti pigiau. Tokią galimybę mato ir ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius: „Kas gali paneigti, kad tie, kas Lietuvoje jau supirkę šimtus ir tūkstančius hektarų, kiek pastebėjau, gana aktyviai dalyvauja tame procese, matyt, jie dar tikisi daugiau tos žemės supirkti, tiesiog apgaudinėdami kai kuriuos tautiečius.“

Tai, kad bandymas pasinaudoti piliečių patiklumu gali įeiti į referendumo organizatorių planus, rodo ir visuomenės nuomonė. Mūsų žurnalo redakcija dar praėjusių metų lapkritį užsakė, kad visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ atliktų apklausą, kaip visuomenė mano, kam naudingas referendumas dėl draudimo įsigyti žemę užsieniečiams. Beveik pusė – 49,6 proc. – apklaustųjų atsakė, kad verslo grupėms, suinteresuotoms pigiau supirkti žemę. O tikinčiųjų, kad šis referendumas naudingas Lietuvos žmonėms ir valstybei, yra 39,6 procento.

Žinoma, dar kartą atsiprašome tų, kurie iš tiesų mano, kad žemės pardavimas kokiam prancūzui ar britui yra pavojingesnis nei žemės pardavimas su Kremliumi kolaboruojančiam latifundininkui. Tačiau reikia suprasti, kad tokį referendumą gali palaikyti labai skirtingos jėgos: tie, kurie nuoširdžiai taip mano, tie, kuriems referendumas yra vienintelė galimybė geriau pasirodyti kartu vyksiančiuose rinkimuose, tie, kurie nenori, kad žemė brangtų. Ir tik paskutinis čia, nors, žinoma, ne mažiausias, yra Kremlius, kuriam miela ir džiugu, kai lietuviai ES rodo špygas.

Vis dėlto referendumas dėl žemės yra tik garvežys, leidžiantis referendumo organizatoriams prisidengti patriotiniais jausmais ir tempiantis labai vertingą krovinį. Kitą klausimą, kuriuo siekiama referendumui organizuoti būtinų parašų skaičių sumažinti nuo 300 iki 100 tūkstančių. Ir vėl tiesiog angeliškai skaistus ir pilietiškas noras tiems, kurie mano, kad Rusija į Lietuvos procesus nesikiša. O tiems, kam nuolat vaidenasi kudlota Rusijos ranka, turėtų būti labai neramu, nes Kremlius jam neįtikusią Lietuvos valdžią galės tiesiog užterorizuoti referendumais.

Kaip bus su tais referendumais, greitai pamatysime. O čia norime palinkėti, kad jei ir vėl Valstybės saugumo departamentas perspės, kad Kremlius skyrė milijonus, siekdamas daryti įtaką visuomenės nuomonei, būtų idealu, jei kas nors pažadintų Zenoną Vaigauską, nes vieno referendumo su masiniu propagandiniu Kremliaus palaikymu šiam dešimtmečiui gal užtenka?

Delfi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
28 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
jomojo

palaukit,nesuprantu-kai Paksas „bendradarbiavo”,t/y/pasamdė „Almax’ą”-ar čia tas pats?-tai sulaužė priesaiką ir buvo išvesdintas iš prazidentų,o dabar ta pati „almax’ šmėžuoja mūsų prezidentės aplinkoje? kaip suprast? kodėl kūris,sabatauskas,paulauskas nemuša pavojaus varpais?

apsiverkiau :)

Tiesiog „širdį veriantis” vėmalėlis. 🙂 Žinoma,”pamiršo”,kad tikrieji Kremliaus latifundininkai eis ne iš Rytų,kas paprasčiausiai būtų kvaila,o eis iš Vakarų ir ypač Pietvakarių,mat Kipro ir Graikijos pilietybes Vladimiro Bjauriojo draugai buvo itin pamėgę.Gali ateiti ir iš Šiaurės,kaip antai toks ponas Timčenko-pagrindinis Rusijos naftos perpardavinėtojas-tarpininkas,senas Vladimiro Bjauriojo draugas,Suomijos pilietis ir Šveicarijos mokesčių mokėtojas.Vardan „Velikajos ir Mogučiajos” kankinasi vargšas Gėjropoje,švitinamas komplekso HAARP nematomų spindulių ir miegamajame sekamas CŽV agentų,terorizuojamas JAV Valstybės Departamento įtakos agentų kada svečiuojasi „Didžiojoje Tėvynėje”. 🙂 Apie patį Eigirdą kažkada gerai pasisakė buvęs jo kolega Ričardas Čekutis.Netrukdė Eigirdui kažkada ir Baranausko su Antonovu draugija.O dabar šit ėmė ir praregėjo… Nebus ir jokių VSD „analitinių” pažymų,nes po visų „skiepų” istorijų nusviro Grifono sparnai,pakilo uodega ir apsiašarojo „plieninio” Felikso Edmundovičiaus gipsiniai skruostai.… Skaityti daugiau »

nu baisu

sako, kad Berija buvo labai už lietuvių kalbą. Nuo to karto visi, kurie už lietuvių tautą, katalikybę: S.Tamkevičius, A.Svarinskas, N.Sadūnaitė, A.Patackas ir kiti – tai tikrų tikriausi Kremliaus agentai.
Ir tikras Lietuvos patriotas – tai kas trečią žodį sakantis lietuvišką (du – rusiški keiksmai), turtingas ir priklausantis valdančiai grupuotei.

ruta

Is pradziu apie Atomine , kodel nebuvo rimtai deretasi su ES del Atomines tolesnio funkcionavimo , nors visos patikros ir komisijos nustate , kad ji dar saugi ? Gal tam , kad uzdaryti Atomine nutarta su Rusijos ‘pagalba’ , kaip ir ‘Mazeikiu naftos’ atidavimas galu gale Rusijos ‘Jukos’ , o kaip sauke Babilius – neprileisime Ivano prie vamzdzio ! Kam statyti nauja Atomine , jeigu uzdareme dar saugia ir veikencia ? yra kelios versijos – valdzia , visisku luzeriu kompanija nesugebanti nei deretis , nei mastyti .Politikams svarbu ne ekonomine stabili padetis Lietuvoje , o TIK pinigu sriautai is ES , kurie sekmingai pradingo / bent didesne dalis/ savu kisenese .Noreta davesti eilini pilieti prie minties , kad prie rusu… Skaityti daugiau »

anot autoriūkščio

Surinkti 300. tūkstančių parašų už- referendumą- vienas malonumas…
na ką pasakyti tokiam idiotui… Gal ne tik malonumą , bet ir orgazmą patirti galėsi rinkdamas….niekas nedraudžia…

domas

Viskas , kas juda i prieki su tauta , tai yra „rusu agentai”. Viskas kas stovi su valdzia yra tikru „tikriausia lietuviska”. Referendumo reikia!

AAA

Dėl šio autoriau skaudu beveik taip pat, kaip ir dėl V. Landsbergio.

skaitytoja

Dar šituo žmogum tikėjau. Pakraupau ką jis parašė. Turbūt Dievas jam atėmė protą. Daugiau nėra ką bepridurti.

Mukaburis

Čia tai bent sensacija! Konservatoriai samdo Kremliaus juodųjų technologijų firmos Almax „intymų bendradarbį” beigi politikos analiką Eduardą Eigirdą demaskuoti Kremliaus juodąsias technologijas! Nuostabi „Veido” kompanija: Cininas, Eigirdas, Šindeikis. Minkštoji galia visame gražume. Patys save demaskuoja.

skaitytoja

Rytoj Vaigausko komisija gali neužskaityti referendumo balsų. Per Liet. ryto televiziją kalbėjo vienas iš liberalų. Žmonės, kurie arčiau gyvenate nueikite „pasirgti”. Širdis jaučia, kad ruošia vėl šunybę.

LR pilietis

Gaila, kad užsisakiau žurnalą Valstybė 2014 m. Tikėjau,kad tai iš ties nepkriklausomas, analitinis žurnalas ir toks jo redaktorius. Nors ir gynė sodomitų propagandą viešąjame gyvenime. Deja, su juo dabar viskas aišku…

atsibodo

absoliučiai visur varomas melas!Nė joks ruselis ar koks neaiškus pilietis man nesiūlė rinkti parašų referendumui.PAGAL KONSTITUCIJĄ TAUTA GALI RENGTI REFERENDUMUS,tai prie ko čia kremlius?Baikit paranojas!Aš laisva valia rašiausi,nes negyvai užkniso valdžios besaikis melas,Tautos skaldymas,panieka paprastam žmogui!Ir tie,kurie rašėsi,sakė tą pat,kad jau valdžia visai užkniso.Štai ir dreba perėjūnų skystos blauzdos,nes tauta jau subrendo pokyčiams.GANA MELO!!!Gana valdžios savivalės.Varyt,kaip pasiutusius šunis,lauk!!!Užsisėdėjo,kad net pradviso.Eitų Tautai kasdienių darbų dirbt,mažiau plakę liežuviais

Kaip jus manot?

Jeigu su.as kitose kelnese, ar jis gali maziau smirdeti?
Ir dar – Kazin kodel jie taip viduriuoja del to referendumo?

Rūtai

Tai su ES tada ir derėjosi Auštrevičius,kuris palyginus neseniai apsireiškė kaip aršus eurofederalistas.Ne tiek jau ir daug skirtumų tarp jo ir Burokevičiaus pažiūrų,jei žiūrėti į pamatą.

Širakas Eigirdui

Praleidai puikią progą patylėti, brolyti. 🙂 Smagu ir su Borisovu, ir su Grybauskaite vienoj lovoj gulėti. Bet ilgai to daryti negalima. Yla išlenda iš maišo.

sisteminiai skambina pavojaus varpais

o kas, jei referendumu tauta pareikalaus sustabdyti butaforinius rinkimus uz partiniu gauju sarasus? Gresia lovio praradimas. Neleisim!

svajonė

nematyti Prezidento poste to paties veido. Keisti visą prezidentūrą, paskui teiėsaugą…. ir t.t.

algis

Nežinau kodėl, Eigirdas mane laiko kvailu(nes aš užreferendumą ir dėl žemės ir dėl referendumo kartelės sumažinimo iki 100tūkst.). Sumažinus referendumo kartelę iki 100tūkst. tie referendumai tegul vyksta nors ir kas mėnesį, aš gi nebalsuosiu taip kaip nori organizatoriai, aš balsuosiu taip kaip man ir Lietuvai reikia. Lygiai, kaip ir Prezidento rinkimuose, aš nebalsuosiu už Grybauskaitę, bet aš balsuosiu taip kaip man ir Lietuvai bus geriau. Niekaip nesuprantu, kur čia blogis, jei vyksta referendumas ir Tauta išreiškia savo nuomonę. Nusikalstamas blogis yra tai, kad seimas jau įvykusio referendumo dėl VAE nepatvirtina ir nesustabdo to bevaisio pinigų švaistymo. Beje už lėšas iššvaistytas VAE projekto „stūmimui”, būtų galima daug referendumų suorganizuoti… kad ir dėl seimo narių skaičiaus sumažinimo ir balsavimo už partinius sąrašus… Skaityti daugiau »

hmmm

o kodel Jus vadinate p. Eigirda almax, borisovo ir kt VIP:) org intymiu ar pan bendradarbiu ? nederetu taip daryti, nes:
a) nelabai padoru
B) kokie irodymai?
c) net jei turejo pries 10 metu kažką … tai ar dabar zurnalistas negali tureti savo nuomones?

Anfisa

Manau,referendumas del zemes yra galvos skausmas tiktai zemes savininkams is zemetvarkos,matininku,kitu savivaldybiu klerku,kurie seniai turejo informacija apie visokius „teritoriju planavimus”,prie kurios daugiau niekas negalejo prieiti.Dabar jie turi geriausius,brangiausius sklypus aplink miestus.Paziurekit,kiek padaugejo laukuose prie keliu reklamos „parduodu”,mat padidejo zemes mokestis.Kas turi daug-ogo kiek moket reikia.Lietuvoi gyventoju mazeja,tai pirkeju vis maziau ir maziau,o tuscia,nedirbama zeme naudos neduoda.Tai dabar siunta visokiais budais,nabageliai..

Kas yra padoru?

Keistos tradicijos Lietuvoje susiklostė – vogti padoru, o pasakyti, kad vagia, nepadoru, meluoti padoru, o pasakyti, kad meluoja, nepadoru…

„net jei turejo pries 10 metu kažką … tai ar dabar zurnalistas negali tureti savo nuomones?”.

Žurnalistas gali turėti savo nuomonę. Bet kiti turi teisę jam priminti, „kažką, ką jis turėjo prieš 10 metų”. O kiek pamenu, „turėjo” jis Borisovo berniuko vaidmenį.

Kodėl visi turi apsimesti, kad yra gražu, kai buvęs Borisovo berniukas rašo blūdus apie Maskvos ranką.

2 kas yra padoru

o gal galetumete paaiskinti texta – ” buvęs Borisovo berniukas ” , nes skamba, suprantama , labai izeidziai.
As vertinu „Valstybe” ir Eigirda kai ekonomista- zurnalista (ar su juo nesutinku kartais ir diskutuoju, netiesiogiai:) todel tokiais tik etikeciu klijavimais nelabai noreciau patiketi. Ka Jus turite mintyse taip sakydami ? tebunie ir bent kazkie aiskesni irodymai, vertinimai, pastebejimai… jei galima
p.s. (gerb Dariau:)? -pagarbiai , Arunas

Henris

Iš šio straipsnio, nei ekonomisto nei žurnalisto pėdsakų neaptikau. Matau tik dešiniojo ir kairiojo valdančiųjų batų ir prezidentės (mažoji p specialiai) eilinį gasdintoją ir demagogą! Mieli Lietuviai nepasiduokit šiems demagogams!!!

Saulius

🙂
Tipiškas straipsnis iš „mąstančių Kremliumi“ serijos

Žr.: Tomas Baranauskas „Mąstymas Kremliumi“
delfi.lt/news/ringas/lit/tbaranauskas-mastymas-kremliumi.d?id=60635807&com=1

Referendumas

Yra tik galimybė surengti balsavimą dėl problemos sptendimo. Todėl referendumuose dalyvauja visi Lietuvos piliečiai. O tai yra saugiklis nuo įtakų. Vox populi vox Dei

Irena

Kaip kurie komentatoriai, atleiskite, kaip is medzio iskrite.Ar tik dabar suzinojote apie Eigirdo „pozicija”?Jis visa paskutini laika (matyt jau „persiorganizaves” nuo Borisovo ir visokiu ten almaxu) kalba, raso, o gal siuo metu taip ir galvoja, kaip cia itikti valdziai(uztat ir gavo posta zurnale „Valstybe”; beja, besigailinciam, kad uzsiprenumeravo si zurnala, galima ir atsisakyti, nuejus i artimiausia pasta – prenumerata anuliuos, pinigus grazins).Gal ateis laikas ir kepure vel apsuks i kita puse(prisiminus k/f „Vestuves Malinovkoje”), dabar tokiu pakankamai nemazai.

Ale

autoriau, skambinate pavojaus varpais nepagrįstai. Kodėl nutylite, kad referendumą dėl atominės organizavo socdemai? Kodėl nekalbate apie priežastis, kodėl Lietuva atsidūrusi (per 23 m.) kryžkelėje, savo pačios politiniuose gniaužtuose? Jūs ypač lojalus valdžiai ir esamai situacijai šalyje? Kur čia Rusija, kaip ji įtakojo 300000 piliečių?

Nora Arūnui

Vikipedija:
„Eduardas Eigirdas. 2000–2003 m. komercinės televizijos „TV 4“ (iki 2002 m. – Baltijos televizija) laidos „Pjūvis“, 2003–2005 m. ir laidos „300 sekundžių su Eduardu Eigirdu“ vedėjas. 2002–2006 m. Žinių radijo generalinis direktorius.”

Jei E.Eigirdas paskelbtų 2002-2003 m. savo laidas, nereikėtų jokių papildomų įrodymų.

(ne Darius:) bet irgi pagarbiai.

28
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top