Ką atskleidė FNTT vadovų atleidimo skandalas?

Kastytis Braziulis

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) generolas V. Gailius nekaltas – pasakė Vilniaus apygardos administracinio teismo trijų teisėjų taryba. Teisėjai panaikino buvusio VRM ministro liberalcentristo R. Palaičio įsakymus dėl leidimo dirbti su įslaptinta informacija atėmimo ir dėl atleidimo iš darbo. Teisingumas triumfavo. Aišku, tai dar ne pabaiga. VRM ministras (jau buvęs) liberalcentristas A. Melianas, padedamas Valstybės saugumo departamento faktinio vadovo, apskundė teismo nuosprendį aukštesnei instancijai.

Saugumiečiai autobusiukais veš liudytojus liudyti prieš generolą. Pristatys teisėjams begalę neva slaptų dokumentų. Bandys įrodyti, kad generolas yra neteisus, kad jis yra nepatikimas ir nelojalus Lietuvos valstybei. Tačiau tai jau nesvarbu. Svarbu tai, kad teisėjai nepabūgo, išnagrinėjo bylą objektyviai, nešališkai ir priėmė teigiamą sprendimą.

Buvęs VRM ministras R.Palaitis atėmė leidimą dirbti ir susipažinti su įslaptinta informacija iš FNTT vadovo generolo V. Gailiaus remdamasis Valstybės saugumo departamento pateikta motyvuota pažyma. Įdomu būtų paskaityti, kas ten yra parašyta. Pažyma yra įslaptinta ir nevieša. Tačiau pagal liberalcentristo R.Palaičio ir jo partijos vadovo A.Čapliko pasisakymus galima spėti, kad pagrindas atimti leidimą dirbti su įspaltinta informacija buvo generolo V. Gailiaus asmeninės ir dalykinės savybės, dėl kurių jis netinka darbui su įslaptinta informacija. Jūs tik pagalvokite – netinkamas dėl asmeninių ir dalykinių savybių. Šios savybės formuojasi ir yra įgyjamos per ilgą laiką. Jos neatsiranda iš niekur. Jos neišnyksta netikėtai. Tai kaip asmuo Gailius galėjo gauti leidimą dirbti su įslaptinta informacija, kai darbinosi policijoje, kai kilo karjeros laiptais, kai buvo skiriamas FNTT vadovu? Kur tuomet buvo Valstybės saugumo departamentas? Kodėl jis neprieštaravo? Kodėl tylėjo?

FNTT vadovų neteisėtas atleidimas iš darbo atskleidė ir išryškino dvi problemas. Tai didelės problemos. Jas reikia spręsti nedelsiant, nes vėliau šalį valdysime ne mes, o kažkas kitas.

Pirma problema. Valstybės paslapčių ir tarnybos įstatymas apibendrintai ir neaiškiai kalba apie pagrindus, kam išduoti leidimą. Paliekamos galimybės įvairioms interpretacijoms. Kas stipresnis ir galingesnis, tas teisus.

Skaitykite daugiau: http://www.alfa.lt/straipsnis/15070510/Ka.atskleide.FNTT.vadovu.atleidimo.skandalas.=2012-12-12_10-07/#ixzz2EunFCAuL

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top