Ką pamiršo R. Juknevičienė gelbėdama D. Grybauskaitę

Viena iš prezidentinės konservatorių partijos lyderių Rasa Juknevičienė, padedama vienoje laidoje jau apsimelavusio Edmundo Jakilaičio, per paskutinę prezidentinių debatų laidą ėmėsi juodųjų technologijų prieš Naglį Puteikį – E.Jakilaitis tiesiog pranešė, kad kažkurios reklaminės pertraukėlės metu R. Juknevičienė jam paneigusi žinias apie tai, kad generolui J. Kronkaičiui ir jo koncepcijai Lietuvoje nebuvo vietos.

Tenka vėl gaivinti atmintį. Prisiminkime, kas viešai kalbėta ir rašyta 2011 m. rugpjūtį, kai generolas Kronkaitis staiga pasitraukė iš krašto apsaugos ministre buvusios R. Juknevičienės patarėjo pareigų. Štai citata, kur, beje, rašoma ir apie keistoką R. Juknevičienės sprendimą ne tiesiog panaikinti socialdemokrato Juozo Oleko įsakymą atsisakyti šauktinių kariuomenės, bet kreiptis į Konstitucinį teismą, kuris atsakė, kad nenori spręsti politinių klausimų:

„Tuo tarpu politikos kuluaruose jau seniai šnabždamasi, kad J. Kronkaitį papiktino premjero A. Kubiliaus kadrų politika ir buvusio ambasadorius NATO Lino Linkevičiaus kvietimas į patarėjus. Kaip žinia, socialdemokrato ir buvusio krašto apsaugos ministro L. Linkevičiaus požiūris į krašto apsaugos politiką, kitaip dar vadinamas „kariuomenės griovimo politika“ kardinaliai skiriasi nuo J. Kronkaičio. Be to, iki R. Juknevičienės kadencijos pabaigos liko kiek daugiau nei metai, todėl skubus J. Kronkaičio atsistatydinimas dėl senatvės kiek susiduria su elementariais logikos dėsniais.

[…] Įtakingo R. Juknevičienės patarėjo J. Kronkaičio ir L. Linkevičiaus požiūriai į kariuomenę, kaip primena stebėtojai, labai skiriasi. Būtent prie L. Linkevičiaus ir Kariuomenės Valdo Tutkaus susiformavo nuostata, kad tiek komplektuodama karines pajėgas, tiek pirkdama ginkluotę Lietuva turi orientuotis į tai, ko reikia misijoms užsienyje vykdyti, o ne į tai, ko gali prireikti tiesiogiai ginant šalį.

Būtent L. Linkevičiaus laikais imta diegti kariuomenės profesionalizavimo ir šauktinių atsisakymo idėjos. Tiesa, anot kritikų, jas galutinai įgyvendinus kitiems krašto apsaugos ministrams Gediminui Kirkilui ir Juozui Olekui, kariuomenė liko beveik be eilinių, o Lietuva – be kariuomenės ir be rezervo. Buvo ne tik įsakyta nieko neinvestuoti į tuometines karines jūrų ir oro pajėgas, bet atsisakyta užsienio ekspertų gerai vertinto atskirojo jėgerių bataliono bei Klaipėdos dragūnų bataliono. Ankstesnes reformas dabartiniai KAM vadovai nelabai skubėjo keisti ką nors iš esmės, nors turėjo tam visas galimybes.

Užuot tiesiog panaikinusi savo pirmtako, socialdemokrato Juozo Oleko įsakymą atsisakyti šauktinių kariuomenės, R. Juknevičienė organizavo kreipimąsi į Konstitucinį Teismą (KT), kuris atsakė, kad nenori spręsti politinių klausimų. KT 2009 m. rudens sprendimas dėl kariuomenės reformą apibrėžiančių teisės aktų buvo mandagus pasakymas politikams, kad nesuverstų savo problemų, kam nepriklauso jų spręsti. Sprendimas atsisakyti šauktinių ir samdyti profesionalus, kaip išaiškino KT, Konstitucijai neprieštarauja, bet niekam kelių neužkerta.“ (visą tekstą skaityti ČIA)

O čia dar vienas straipsnis apie R. Juknevičienės kolegos A. Kubiliaus kadrų politiką, susijusią su L. Linkevičiumi, paskelbtas „Veide“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Al.

Dabartinė komunočekistinė grietinėlė sėkmingai atsikratė beveik visų sau pavojingų žmonių.

Bet ir kaip

tos moteriskes nusifotosopina nuotraukas ! Kur visi maisai po akim,kilogramai ?Na o profesionalas ,kad ir senas-geriau uz diletantus,kurie vadovauja.

Bjaurastis

Ar dar gali būt ant Lietuvos kas bjauriau už isterišką konservatorių melą ir išgaidintus jakilaičius?

Komentaras

pratęsiant : ar mes kada nors pareikalausime iš konservatorių ir jakilaičių atsakomybės už šlykštų melą ir dezinformaciją š TV ir kitų informavmo priemonių? Kiek kęsime tai?

Lietuvoje

Visi fašistinės chuntos požymiai.

Ona

visos politines partijos , o ypac konservatoriai-krikscionys-liberalai su Grybauskaite priekyje stiprina melo, korupcijos ir supuliavusios teisesaugos sistema valstybeje. Dauguma musu rinkeju yra visiskai apolitiski keikia valdzia uz negeroves, o rinkimuose vel lipa ant to paties greblio ir balsuoja uz Grybauskaite.

o jergau

ir vel shita periferinio kaimo uzkaboriu grazuole, taip megstanti zydrus kvietkus…

nuomone

jei tauta balsuos uz tai,kad niekas nesikeistu.tai tokia tauta tokio elgesio is valdzios ir nusipelne.Jaunesni pilieciai turetu patarti savo seniems tevams,seneliams,giminaiciams,kad reikia balsuoti taip,kad Lietuvoje viskas keistusi.Nes as izvelgiu,kad lietuviai turi Stokholmo sindroma,myli engejus,jiems pensijas sumazino,o jie myli ir ka galima padaryti.Kubilius be reikalo pasikuklino,reikejo visai nuimt pensijas.Senieji myletu ir toliau ir Dalyte ir konservatorius

katastrofa

Katastrofa Lietuvai gali išvirsti tokių personų kaip Juknevičienė, buvimas valdžioje.

JUKNEVIČIENEI

tikrai laikas poilsio.Nežinau, kiek metų ji „sėdi” seime, bet matosi baisus nuovargis: jau neskiria realybės nuo iliuzijų, tiesa pavirsta melu,o noras „būti prie lovio” tampa pagrindiniu varikliu.Bet,ką jai daugiau veikti?

Juknei

Eisi I uztarnauta poilsi, nes kai prezidentas bus Puteikis, tau lieka pensija

Apsugok

Dieve nuo tokių Lietuvos valstybės niekintojų kaip Juknevičienė, Kubilius, Grybauskaitė, Jakilaitis… ir dar kaitysis flangas. Jie visi vieno kirpimo personos, nors nešioja skirtingus kvietkus

petras

Sisteminems uztenka ,kad prabalsuotu 2,3 tukstanciai rinkeju uz juos ir sedi vel siaime ….Lietuva gins Oleko gimines ,o ka ir prasisukti ir is viesuju pirkimu …

va čia įdomu

inopressa ru perspausdina Richardo Herzingerio straipsnį. Ar tai liečia ir mūsų „tautininikus”, remiančius Naglį? В Европе образуются сомнительные союзы в поддержку Путина Вряд ли Джордж Оруэлл мог бы представить себе что-то более ужасное: путинская пропаганда оправдывает российскую агрессию на Украине необходимостью борьбы с „фашистами” и антисемитами, а российский министр иностранных дел Лавров считает себя вправе отчитывать Евросоюз за рост расистских настроений в европейских странах. Однако на самом деле, пишет Рихард Херцингер на страницах Die Welt, Кремль поддерживает очень хорошие отношения с западноевропейскими „правыми”. Все партии из этого спектра – начиная с французского „Национального фронта” и до бельгийского „Фламандского интереса” и венгерской неонацистской и антисемитской партии „За лучшую Венгрию” – встали единым строем на сторону Путина. Российский президент, как говорится далее,… Skaityti daugiau »

to va čia įdomu

Šiek tiek persistengei. Nesivargink neapkvailinsi.

15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top