Kačinskis įspėja, kad situacija Ukrainoje yra neatidėliotina

Valdančiosios Lenkijos konservatorių partijos vadovas sako, kad Vokietija neatsisakė „Bismarko vilčių“ apie Vokietijos dominuojamą Europą aljanse su Rusija

Jaroslavas Kačinskis (Jarosław Kaczyński), valdančiosios Lenkijos Įstatymo ir teisingumo (PiS) partijos vadovas, išreiškė viltį, kad Jungtinių Valstijų prezidento Džo Baideno (Joe Biden) vizitą į Varšuvą galėtų sekti konkrečios Amerikos ir kitų Vakarų šalių deklaracijos apie jų įsitraukimą remiant Ukrainą.

Kačinskis įspėjo, kad situacija Ukrainoje yra neatidėliotina, nes Rusija pranešė mobilizavusi pusę milijono karių, tris kartus didesnį jų skaičių nei tas, kuris įsiveržė į Ukrainą prieš metus.

„Tai turi būti greitai atsverta Vakarų pagalba – tankais, lėktuvais, tolimojo nuotolio raketomis, o taip pat finansine ir logistine parama”, – sakė J. Kačinskis konservatyviam savaitraščiui Sieci.

Jis pripažino, kad pagalba Ukrainai yra lenktynės su laiku, ir atskleidė, jog jo raginimai sulaukė pasipriešinimo tokiose šalyse kaip Vokietija, kuri, pasak jo, norėtų grįžti prie santykių su Rusija, buvusių prieš prasidedant karui.

J. Kačinskis pažymėjo, kad Vakarų elitas turėjo verslo reikalų su Rusija ir kad Vokietija naudojosi pigiomis rusiškomis dujomis. Jis sakė tikįs, kad Vokietija neatsisakė „Bismarko vilčių”, kad Europoje dominuos Vokietija, sudariusi sąjungą su Rusija. Dabar ši perspektyva gali atrodyti tolima, tačiau jis junta, jog Vokietijoje yra žmonių, kurie vis dar puoselėja tokias viltis.

Kaip įrodymą J. Kačinskis pateikė buvusio Vokietijos ambasadoriaus Lenkijoje Rolfo Nikelio (Rolf Nikel) žodžius, kad „Lenkijos penkios minutės šlovės gali baigtis greičiau, nei daugelis tikisi”, ir ši globėjiška pastaba atskleidžia tikruosius Vokietijos ketinimus Lenkijos atžvilgiu.

Valdančiųjų konservatorių lyderis sakė, kad jis tiki, jog Lenkija turi „toliau daryti spaudimą kaimynams ir kitiems Europos gyventojams, aiškindama, kokios būtų Vokietijos valdžios perėmimo visoje Europoje pasekmės.”

Jis įspėjo, kad Vokietija vis dar lieka prisiėmusi įsipareigojimą išstumti JAV iš Europos. Taip jis suprato Vokietijos ir Prancūzijos propaguojamą Europos strateginio suverenumo koncepciją.

Šaltinis: Remix News

4 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
25 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
25
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top