Kaip parodė „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) parengta projektas – Seimo darbą analizuojanti svetainė „ManoSeimas.lt“, vidutiniškai šios kadencijos Seimo narys dalyvavo 54 proc. balsavimų, pasisakė 241 kartą, pateikė 48 įstatymo projektus.
Duomenys rodo, jog šios kadencijos Seime aktyviausiai balsuoja Lietuvos lenkų rinkimų akcijos bei Tvarkos ir Teisingumo frakcijų nariai (61 proc.), o rečiausiai – Liberalų sąjūdžio frakcija (40 proc.).
Statistika rodo, ir tai nieko keisto: šios kadencijos Seimas dažniausiai priima valdančiosios Lietuvos Socialdemokratų partijos frakcijos pateiktus teisės aktų projektus – iš viso buvo priimta 29 proc. jos pateiktų teisės aktų. Antri – valdančiosios koalicijos partneriai: jau priimta 19 proc. „Darbo partijos“, 16 proc. partijos „Tvarka ir teisingumas“ ir 15 proc. didžiausios opozicinės frakcijos „Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai“ pateiktų įstatymų pataisų.
„ManoSeimas.lt“ pasiūlė dar vieną Seimo nario darbo našumo matavimo rodiklį – kiek Seimo nario pasiūlytų ar parašu paremtų teisės aktų projektų buvo priimta, t.y. kiek iš jų buvo „sėkmingi“. Iš 20 Seimo narių, pasiūliusių pritarimo sulaukusių projektų, tik trys yra ne iš valdančiosios koalicijos: Stasys Šedbaras (46 proc. pasiūlymų priimti), Emanuelis Zingeris (44 proc.) ir Liutauras Kazlavickas (35 proc.).
Kas septintas Seimo narys nepasirašė nė po vienu „sėkmingu“ teisės akto pasiūlymu. Liberalų sąjūdžio frakcijos narė, nepartinė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Seimo nario priesaiką davusi šių metų balandžio 21 dieną, yra vienintelė parlamentarė, kol kas nepateikusi nė vieno teisės akto projekto.
„Tikiuosi, kad ši svetainė Lietuvos gyventojams padės greičiau ir paprasčiau suprasti, ar jie yra patenkinti savo išrinktų Seimo narių darbu. Šiuo metu svetainėje pateikėme informaciją, kurią įmanoma išgauti iš viešai pateiktų duomenų, tačiau daug ko visuomenė dar negali sužinoti“, – Žinių radijo laidoje sakė TILS vadovas Sergejus Muravjovas.
Siūlome pasiklausyti ir visą Žinių radijo laidą (ČIA).
Be S.Muravjovo, laidoje dalyvavo ir su laidos vedėju Raigardu Musnicku diskutavo ir daugiau pašnekovų: Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Algirdas Sysas ir TSPMI dėstytojai – Pilietinės visuomenės instituto vadovė Ieva Petronytė bei Vitalis Nakrošis.
Daugiau informacijos apie parlamentarų darbą per trejus šios kadencijos metus galima rasti ir oficialiojoje Seimo svetainėje lrs.lt (žr. ČIA).
Ar išties svetainės ManoSeimas.lt teikiama statistika paskatins Lietuvos rinkėją, pasak S. Muravjovo, „rinktis atsakingiau, o parlamentarus – dirbti atskaitingiau“, parodys šie priešrinkiminiai metai ir, žinoma, kiti Seimo rinkimai.