Jau skelbėme, kad lapkričio 15 dieną Europos Parlamentas (EP), „atsižvelgdamas į nepakankamą Lenkijos pažangą“, įpareigojo savo Piliečių laisvių komitetą „parengti specialųjį pranešimą, kuriuo ES Taryba būtų raginama imtis veiksmų pagal ES sutarties 7 straipsnio 1 dalį“ ir taip sudarė sąlygas Tarybai pradėti Lenkijos balsavimo teisės Europos Sąjungos Taryboje suspendavimo procesą.
Supažindinome ir su Europos Parlamente vykusia diskusija apie teisinės valstybės ir demokratijos padėtį Lenkijoje bei dviejų trečdalių balsu priimta rezoliucija „Dėl teisinės valstybės ir demokratijos padėties Lenkijoje“ (skaityti ČIA).
Skaitytojų pageidavimu, skelbiame ir didžiosios Lietuvos žiniasklaidos nutylėtą informaciją apie tai, kokią poziciją šiuo klausimu užėmė Lietuvos atstovai Europos Parlamente.
Taigi kaip ir buvo galima tikėtis, UŽ sankcijas Lenkijai palaiminančią rezoliuciją pasisakė Laima Liucija Andrikienė, Petras Auštrevičius, Zigmantas Balčytis, Vilija Blinkevičiūtė ir Viktor Uspaskich. Valentinas Mazuronis ir Bronis Ropė pasinaudojo galimybe pabūti drungni – susilaikė, t.y. žūtbūt palaužti Lenkijos valią daryti savarankiškus sprendimus nepanoro. PRIEŠ balsavo Algirdas Saudargas, Rolandas Paksas ir Valdemar Tomaševski. Antanas Guoga balsavime nedalyvavo.
Primename, kad iš viso rezoliucijai pritarė 438 EP nariai, 152 nepritarė, o 71 susilaikė (su šiais rezultatais galima susipažinti ČIA).
Žvelgiant į balsavimo rezultatus nori nenori kyla klausimas – TIK ar NET trečdalis Europos Parlamento suvokia savo atsakomybę už Europos ateitį?