Kaip Kelmės socdemai Valstybės dieną pavogė

Sigita Vaičiuvienė

Laukiant Vasario 16-osios Kelmėje ėmė sklisti „proklamacijos“, raginančios ignoruoti rajono valdžios organizuojamus Valstybės dienos renginius. Plačiai platintų lapelių tekste primenama, kad „Lietuvos laisvės žmonės sunkioje kovoje su sovietų komunistais-okupantais išsaugojo Vasario 16-osios dorą, kilnumą ir sąžinę.“ Bet „šiandien bandoma vėl tyčiotis iš Vasario 16-osios, įteikiant Kelmės rajono garbės piliečio vardus tiems, kurie ilgus metus niekino, menkino Lietuvos Nepriklausomybę.“

Tokios piliečių reakcijos sulaukta po to, kai Kelmės rajoną valdantys socialdemokratai nusprendė garbės piliečių vardus suteikti net dviem aukštas pareigas užėmusiems komunistams, pirmiesiems kompartijos rajonų sekretoriams Zenonui Mačerniui ir Jonui Jagminui, o regalijos numatytos įteikti kiekvienam doram lietuviui itin brangią dieną – Vasario 16-ąją. Tik savo tautos priešai galėjo šitaip sugalvoti. Ir dar visuotinio korupcinio skandalo fone…

Aršios diskusijos dėl kandidatų vyko ir rajono tarybos posėdyje. Opozicijos atstovai kaltino socialdemokratus, kad garbingus titulus jie skiria tik saviems partiečiams, o kai pritrūksta kompartijos sekretorių savame rajone, ieško kituose rajonuose. Šiuo atveju Jonas Jagminas buvo Šilalės kompartijos pirmasis sekretorius. Tarybos posėdyje buvo išsakyta daug kandžių, bet labai pelnytų replikų dėl šių dviejų kandidatūrų, o ir dėl tokio jų skaičiaus. „Pradėjom kepti garbės piliečius urmu. Šiemet vardą suteikiame dviem, kitąmet – gal jau trim. Po dešimties metų pusė rajono gyventojų bus garbės piliečiai. Ar taip nedevalvuojame šio apdovanojimo?“ – klausė tarybos narys Vincas Metrikis.

Tarybos narys Stasys Lekšas atkreipė dėmesį, kad apdovanojimo teikime nutylėti ar tyčia nuslėpti kai kurie kandidato į garbingiausiuosius Z.Mačerniaus biografijos faktai. Tarkim, neparašyta, kad jis buvo pirmasis kompartijos sekretorius.

Tarybos nario Petro Račkausko atmintis politikus grąžino į visai netolimą praeitį, kai prieš keletą metų Z.Mačernius buvo atstatydintas iš Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų: „Gal Garbės piliečio vardas yra kompensacija už šitą skriaudą?“

Jei būtų leista tuo klausimu pasisakyti eiliniams kelmiškiams, jie daug, oi daug galėtų papasakoti, kaip Z.Mačernius elgėsi jau pučiant Nepriklausomybės vėjams, kokius pagalius į Nepriklausomybės vežimą kaišiojo.

Ar ne paradoksas, kad kito kompartijos veikėjo Jono Jagmino kandidatūrą pasiūlė sudegusios Tytuvėnų bažnyčios klebonas Rimantas Žaromskis? Nuopelnai – J.Jagminas esąs labai labdaringas, vis Tytuvėnų šventėms šį tą nuo savo milijonų paaukojąs. Gal dėl tų nuopelnų ir klebonas galįs sau leisti „jaguar“ markės automobiliu važinėti?

Tarybos narys P.Račkauskas būtent ir norėjo išgirsti, kiek gi pinigų J. Jagminas yra paaukojęs Kelmės rajonui. „Gal jam ir šarvojimo salė prirašyta?“ – ironizavo. Pasak P.Račkausko, rajone labai daug žmonių, kurie visą gyvenimą čia dirba, moka į biudžetą mokesčius, garsina rajoną, tačiau niekas jų nepastebi, nes jie neturi partijos bičiulių. „Pasišventimas vertinamas pagal partiškumą? Neužteko sekretorių savam rajone, tai paieškojom bendrapartiečių iš kito rajono. Sava komisija, savas kandidatas, savas rezultatas“, – apibendrino P. Račkauskas.

Plakatais įvairiose miesto vietose Vasario 16-ąją patriotiškai nusiteikę žmonės pasitiko socialdemokratus ir Raseiniuose. „Lietuvi, budėk, kyla buvusios okupacinės teroristinės valstybės Raseinių kompartijos daigiai“, – ragina plakatai. Plakatus mįslingai pasirašo V.Anūkai. Ar tai nuoroda į Sigitą Vaičių, kuris dar visai neseniai socdemus viešai pravardžiuodavo Lenino anūkais?

Tuo tarpu Kelmėje platintas „proklamacijas“ pasirašo Kelmės LLL. Kas tai: Lietuvos Laisvės Lyga? Ir čia nieko keisto nebūtų: kai štai taip siautėja komuniūgos, tikriems laisvės kovotojams belieka lįsti atgal į pogrindį. Vadinasi, regionuose, kur siautėja komunistinės kilmės socialdemokratai-grinčai, pavagiamas net istorinis Nepriklausomybės paskelbimo 98-metis.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top