Kaip portale delfi.lt klastojami komentarai

Atidūs ir neabejingi skaitytojai dalijasi savo tyrimų rezultatais ir atskleidžia, kaip komentarai buvo klastojami portale delfi.lt rugsėjo 17 dieną pasirodžius straipsniui „Prokurorai prašo VRK naikinti į Seimą kandidatuojančios N.Venckienės neliečiamybę“.

Atidžiai išstudijuokite straipsnio apačioje paskelbtą vaizdo failą. Vaizdui padidinti spagtelėkite vaizdą pelyte; norėdami vaizdą patempti į vieną ar kitą pusę, paspauskite kairįjį pelytės klavišą ir tempkite vaizdą į norimą pusę.

Šiame vaizdo faile puikiai atskleista, kaip ką tik paskelbtiems Venckienę juodinantiems komentarams klastojami reitingai ir šie komentarai tampa populiariausi išstumdami iš populiariausiųjų Venckienę palaikančius komentarus.

Štai vienas jokiomis subtiliomis įžvalgomis nepasižymintis komentaras vos per 2 minutes gauna 70 jį palaikančių balsų, per kitas 2 minutes – dar 70 balsų greitai tapdamas „populiariausiu“. Tokiu būdu neilgai trukus tarp populiariausių nebelieka nė vieno, kurio reitingas nebūtų suklastotas. „Geriausi“ komentarai pasikeitė iš esmės: iš pradžių ten nebuvo nė vieno komentaro, nukreipto prieš Venckienę, o galiausiai ten nebelieka nė vieno, kuris Venckienę palaiko.

Tokie bandymai formuoti viešąją nuomonę apie pedofilijos bylą klastojant komentarus interneto portaluose stebimi jau apie 3 metus. Užduokite sau klausimą: jei pedofilijos nebuvo, o tai, kas vyksta tėra tik šeimyninis konfiktas, kokios jėgos ir kokiu tikslu kryptingai siekia suformuoti visuomenės nuomonę šiuo klausimu? Kiek tokios pastangos jiems kainuoja?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top