Kaip situaciją Ukrainoje ES naudoja šantažui prieš Lenkiją?

laikmetis.lt

Yra daug Lenkijos konservatyvios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) rinkėjų, kurie abejoja savo partija, bet jokiu būdu nenori, kad laimėtų provokiškai nusiteikęs Donaldas Tuskas ir jo liberalai.

Šie rinkėjai baiminasi, kad Lenkija bus sujungta su Europos federacija ir išnyks kaip šalis. Jie taip pat mato, kaip tokiose šalyse kaip Kanada kultūrinis-marksistinis projektas atsiskleidžia pilnai. Todėl jie tiesiog negali suprasti, kodėl PiS, atrodo, staiga nori nusileisti Briuseliui.

Sumaišties yra daug. Viena vertus, turėjome griežtą retoriką apie nepasidavimą šantažui, o paskui staiga pamatėme nuolaidas Briuseliui. Ar PiS pasidavė, nes jai reikia milijardų eurų socialinėms išmokoms finansuoti? Jei taip, atrodo, kad visus pinigus išleidome „Covido skydams“, blokadoms ir Ukrainai – ypač brangiai kainavo paramos pinigai pandemijai, kur kas brangiau nei karinė pagalba, humanitarinė pagalba ir išlaidos pabėgėliams. Išleidome milijardus apsaugai nuo ligos, kurios mirtingumas siekia 0,15 proc.

Jei visa tai susiję su rinkimų kyšiais, tai yra pinigai, kuriuos ES grąžinsime daugelį metų. O mes, sutikdami, kad ES skolintųsi savo narių vardu, ir priversdami nares grąžinti skolą, padedame federalizuoti Europą.

Be to, jei PiS tiki, kad iš tikrųjų gaus šiuos pinigus, ji yra labai naivi. ES tikslas – nuversti šią vyriausybę. Todėl ji didins reikalavimus, kuriuos Lenkija turi įvykdyti, kad gautų pinigus, ir Lenkijai teks peršokti dar daugiau kliūčių, kad juos gautų. Būtent tam ir buvo skirti liūdnai pagarsėję „orientyrai“, o dabar ES taip pat naudojasi ir Ukraina.

Panašu, kad PiS nesupranta, kas yra ES atkūrimo fondas. Kalbama ne apie ekonomikos atsigavimą po COVID -19, o apie naujos tvarkos kūrimą, pagal kurią valdžia amžinai kontroliuojama Briuselio kairiųjų liberalų. Pinigai skirti ne socialinėms išlaidoms, o žaliajai darbotvarkei, lyčių ideologijai ir kitiems progresyviems tikslams.

Tuo pat metu Briuselis rodo, kad yra pasirengęs pasinaudoti ir Ukraina. Lenkija vis dar turi veto teisę, kurios ES negali atimti. Skirtingai nei kai kurios kitos ES valstybės, Lenkija niekada nepasinaudojo veto teise, tačiau dėl Europos Komisijos sprendimo sumažinti finansavimą Lenkijai buvo tikimybė, kad ji ja pasinaudos.

Kad to išvengtų, ES dabar pagalbą Ukrainai sieja su kitais darbotvarkės punktais. Taip atsitiko, kai Briuselis susiejo 18 mlrd. eurų pagalbą Kijevui su balsavimu dėl pelno mokesčio didinimo. Taip ES įrėmė pistoletą PiS į galvą. Jei ji pasinaudotų veto teise, būtų morališkai kalta dėl pagalbos Ukrainai blokavimo.

Šis žingsnis suveikė kaip kerai, ir Lenkija kapituliavo.

Dabar turime Vokietijos pasiūlymą visiškai panaikinti veto teisę – pasiūlymą, kuris iš esmės panaikina valstybių narių teises ir suteikia Vokietijai taip trokštamą galią ir kontrolę. Vokietija aiškiai pareiškė, kad nepriims Ukrainos į ES tol, kol nebus panaikinta valstybių narių veto teisė.

Ukraina ir vėl bus panaudota šantažuoti Lenkiją ir mažinti kitų valstybių narių galias.

Šaltinis: Remix News

5 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top