Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos projektukas „Balti gandriukai“ – dar vienas iš 120 „Kuriame Respubliką“ projektų

„Ar išsaugos emigrantai lietuvišką tapatybę?“ – klausė Vaclovo Giržado progimnazijos komanda, įgyvendindama savo projektuką „Balti gandriukai“. Pagrindinis projekto tikslas – pasiūlyti naujų būdų ir priemonių, kurie padėtų lietuviams emigrantams išlaikyti glaudų ryšį su savo gimtąja šalimi, jos kultūra, švietimu; geriau suprasti lietuvių emigrantų formalaus ir neformalaus švietimo poreikius.

Mokiniai sukūrė svetainę balti-gandriukai.eu, Facebook’o grupę „Balti gandriukai“, užmezgė ryšius su emigravusiais Vaclovo Giržado progimnazijos absolventais, mokyklos, rajono moksleiviais ir vyresniais žmonėmis, pagal Dalios Juzukevičiūtės romaną kūrė spektaklį „Mėnulio šokėja“.

Kaip pabrėžė projektuko dalyviai, emigravusiems žmonėms labiausiai reikia žinojimo, kad Lietuvoje jie kažkam rūpi, kad jie nėra vieniši. Todėl sugalvotos įvairios projekto veiklos įtraukė tiek V.Giržado gimnazijos mokinius, tiek ir emigrantus.

* * *

Edukacinio filmuko ir anonso autoriai – Paulius Juodzevičius ir Rūta Vaitkevičiūtė-Juodzevičienė.

Iš viso projekto „Kuriame Respubliką“ metu bus sukurti 23 edukaciniai filmukai mokiniams ir mokytojams, skirti supažindinti juos su pilietinės veiklos organizavimo kūrybinėmis dirbtuvėmis bei projektų įgyvendinimo metodu, taip pat – pristatyti parengtus pilietiškumo ugdymo modulius, metodikas bei praktinius projektų įgyvendinimo metodo pavyzdžius.

Projektas „Kuriame Respubliką: visuomenės pilietinio veikimo kompetencijų ugdymas“ (projekto kodas VP1-2.2-ŠMM-10-V-02-006) yra finansiškai remiamas Europos Sąjungos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.
Daugiau apie projektą: www.kuriamerespublika.lt ir Facebook paskyroje „Kuriame Respubliką“.

* * *

Daugiau Tiesos.lt publikacijų apie projektą „Kuriame Respubliką“:

„Rodyk draugui širdį“ – vienas iš 120 „Kuriame Respubliką“ projektų (papildyta)

Politikams numojus ranka, mokiniai imasi spręsti emigracijos problemą

Andrius Navickas. Apie tirpstantį pesimizmą ir bręstančią Respubliką

Kaip kuriama Respublika?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top