Kalėjimo verta milijoninė afera (Korupcinė cukraus anatomija)

I išvada. Manipuliuoti mamos baime dėl vaiko sveikatos yra labai pelninga. Pakuotės lapelis – suklastotas.

Deklaruoja viena, daro kita

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) deklaruoja misiją „kontroliuoti farmacinę veiklą ir vaistų rinką Lietuvoje, siekiant, kad vartotoją pasiektų tik geros kokybės, saugūs ir veiksmingi vaistai“, ir įsipareigoja „vadovautis viešumo, skaidrumo, nešališkumo … principais, sprendimus priimti tik duomenų ir informacijos analizės pagrindu“, „teikti išsamią, savalaikę ir patikimą informaciją apie vaistinius preparatus …“.

Skaitai V. Kudirkos apysaką „Viršininkai“ ir galvoji: koks didis žmogus buvo – matė toliau nei 100 metų į priekį

Žinome, kad korupciniais koridoriais VVKT viršininko kėdę pasiekęs Gintautas Barcys oscilokokcino istorijoje vadovaujasi informacijos slėpimo, klastojimo, farmacininkų interesais pagrįstų sprendimų priėmimo principais ir pasakoja apie tiltus, kai klausiama apie miltus. Moralė ir etika nėra G. Barcio vykdomos vaistų kontrolės dimensijos…

Pradedame publikuoti oscilokokcino istorijos išvadas – kvailinimo / gydymo cukrumi korupcinės anatomijos aprašymą.

Vaikai – svarbi cukraus kilogramo už 3000 4000 Lt biznio dalis

Oscilokokcino pakuotės lapelio 3 skyriuje nurodoma: „Dozė priklauso nuo ligos stadijos: inkubacijos laikotarpiu ir simptomams prasidėjus – 1 dozė, kai tik atsiranda simptomų. Kartoti 2 ar 3 kartus kas 6 valandas, sergant – 1 dozė 2 kartus per parą (geriausiai ryte ir vakare) 1–3 paras. Vartojimas vaikams. Prieš vartojimą piliules reikia ištirpinti vandenyje.

Kūdikiai nėra vaikai?

Ekspertai.eu paklausė VVKT, kuo pagrįstas oscilokokcino dozavimas kūdikiams (ČIA). Atsakydama VVKT pranešė, kad oscilokokcino pakuotės lapelyje informacijos apie dozavimą kūdikiams nėra (ČIA). Tai reikštų, kad kūdikiai – ne vaikai. Keista… Vadinasi, jei Jūsų vaikui dar tik 1 metai, tai vaikų dar neturite, nes šis – dar ne vaikas. O piliules prieš vartojimą tirpinti vandenyje turbūt reikia paaugliams…

Didžiulis Teisės skyrius neranda įstatymų

Ką darysi, padėjome VVKT rasti oscilokokcino pakuotes nuo gripo, padėsime ir su vaiko sąvoka. Jei kažkam nesiseka suprasti to, kas savaime aišku, rekomenduojame paskaityti Jungtinių Tautų vaiko teisių konvenciją arba Lietuvos Respublikos įstatymus, pavyzdžiui, Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą. Deja, VVKT šių dokumentų nepavyko rasti. O juose parašyta, kad vaikai – tai žmonės iki 18 metų, jeigu įstatymai nenustato kitaip. Taigi, pagal Lietuvoje galiojančias ir VVKT pareigūnams privalomas teisės normas kūdikiai yra vaikai. VVKT viršininkui tenka priminti, kad jis negali nustatyti kitaip.

Norint nenusidaužyti pirštų kalant vinis, reikia duoti jas palaikyti kitam

Patvirtinęs vaikų „gydymą“ cukrumi, vėliau VVKT viršininkas prisiminė savo pirmtakės A. Kulčickienės Gutienės liūdną patirtį. Vargšelė nežinojo, kad norint nenusidaužyti pirštų kalant vinis, reikia duoti jas palaikyti kitam… Todėl jos vadovavimas netruko nė metų, buvo greit STT pagauta ir teismo nubausta, pasisavinti pinigai konfiskuoti.

Nėręs į krūmus dabartinis viršininkas, matyt, iš ten ir nurodinėja, kokius cukrinius raštus reikia pasirašyti. Šis kvailas ir rizikingas užsiėmimas tenka už korupcijos prevenciją (ar jos apsaugą?) atsakingam viršininko pavaduotojui arba vienai vyr. specialistei. Tai pačiai, kuri per gripo epidemijos įkarštį „Lietuvos rytui“ aiškino, kad organizmui reikia „priminti“ ligos simptomus, bet nepasakė, kuri oscilokokcino sudėtinė dalis (cukrus ar antiena, kurios „vaiste“ nėra) galėtų tai padaryti.

VVKT viršininkui nusispjauti į ministro įsakymą

Pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymą pakuotės lapelis (informacija pacientui) rengiamas preparato charakteristikų santraukos (informacijos specialistui) pagrindu. Nieko daugiau ten negali būti. Kitų vaistų pakuotės lapeliai taip ir yra parengti – informacija ta pati, tik sutrumpinta ir pritaikyta pacientui. Bet ne Oscilokokcino – jo preparato charakteristikų santraukoje dozavimo vaikams nėra, o pakuotės lapelyje jis atsirado.

Gripui gydyti netinka, bet vaikams tinka?

Po ekspertai.eu publikacijų apie neteisėtą cukraus naudojimą gripui gydyti G. Barcys skubiai sušaukė Vaistų registracijos tarybos posėdį, kuris vyko visą dieną. Pasibaigus posėdžiui G. Barcys nurodė atšaukti iš rinkos oscilokokcino pakuotes su gripo indikacija.

Tačiau dėl vaikų gydymo – jokios reakcijos. Vaikai ypač dažnai serga peršalimo ligomis, kurios praeina savaime. Kodėl iš to neužsidirbus? Juk mamos pasiryžusios padaryti viską, kad vaikas greičiau pasveiktų. Manipuliuoti mamos baime dėl vaiko sveikatos gėdinga, užtat labai pelninga. Bet ar tokiai veiklai gali pritarti valstybės lėšomis išlaikoma institucija, kuri privalo kontroliuoti, kad vartotoją pasiektų tik veiksmingi vaistai? Pone viršininke, gal žinote, kiek milijonų šios apgaulės dėka susikrovė viena farmacijos kompanija? Atsakysite pats ar vėl pakišite pavaduotojui arba minėtai vyr. specialistei?

Pabaigoje
Žr. V. Kudirkos apysaką „Viršininkai“.

Ankstesni šios serijos straipsniai:

Korupcija tūno SAM ir VVKT
G. Barcio atvesdinimas korupciniu tuneliu
G. Barcio korupcinio „tunelio“ į VVKT įteisinimo darbai
Kaip buvęs farmacininkų direktorius vaistų kainas „mažino“
Karalius nuogas, arba ačiū G. Barciui už kilogramą cukraus po 3000–4000 litų
„Antienos valgytojai rizikuoja savo sveikata. Taip pat, kaip „Lietuvos ryto“ skaitytojai“
G. Barcys – farmacininkų asociacijos vadas ir jų valstybinis kontrolierius viename asmenyje?
Lietuvoje siaučiant gripui, ekspertai.eu dar kartą klausia G. Barcio apie cukrų, parduodamą kaip vaistai
VVKT – rimčiausia VSD konkurentė
VVKT patvirtino, kad oscilokokcinas nuo gripo netinka!
Ekspertai.eu darbas duoda pirmuosius vaisius: oscilokokcinas „nuo gripo“ išimamas iš rinkos!
G. Barcys: aš kol kas jokio pagrindo nerimui neturiu (video)
G. Barcys turi atsakyti už klinikinių vaistų tyrimų kontrolės sugriovimą Lietuvoje
G. Barcio vadovaujama VVKT turi praverti juodąją dėžę

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top