Kam atiteks protesto balsai?

Stebiu politologų, žurnalistų, portalų komentatorių pasisakymus apie tai, kuris iš kandidatų į prezidentus susirinks protesto balsus. Iš pradžių (pernai gruodį) visuomenė buvo įtikinėjama, kad šiųmečiuose rinkimuose nėra, kas į tokius balsus pretenduotų. Paskleista ir pirmoji legenda, kad protestuojančiųjų fane galėtų būti dabartinė Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė. Tačiau ji prezidentinių rinkimų maratone nedalyvauja.

Tada imtasi propagandinės įtaigos, kad protesto balsus galėtų susižerti kitas Darbo partijos kandidatas – Artūras Paulauskas. Buvo ir tokių politikos apžvalgininkų, kurie visuomenei skelbė išties originalią mintį: protesto prieš valdžią balsus rinkimuose susirinksianti pati valdžios viršūnėje esanti Dalia Grybauskaitė. Gana ilgai tokia nuomonė buvo peršama socialiniuose tinkluose, TV laidose, internetiniuose portaluose. Tačiau įsibėgėjusi rinkiminė kampanija pateikė pora siurprizų.

Pirmasis – rinkėjų protesto balsų karalius europarlamentaras Rolandas Paksas rinkimuose nedalyvauja, nes jam neleista to daryti. Nušalintojo prezidento elektoratas puikiai mena Artūro Paulausko „nuopelnus“ R.Pakso nuvertimo byloje, nepamiršo, kokiomis aplinkybėmis kandidatas Artūras jau buvo laikinai prisėdęs S.Daukanto aikštės rūmų kėdėje. Žemaičiai – tvirti žmonės, jų neapgausi. Antra – kad ir kiek tendencingi ar gerai mokami būtų visokie „-logai“, nuo tikrovės nepabėgsi – ilgai ignoruotas, nepastebėtas (pasitelkti net apklausų klastojimo būdai) Seimo narys Naglis Puteikis imtas tituluoti pretendentu į 2014 metų Prezidento rinkimų protesto balsus. Taigi pripažinta, kad jis yra tikroji alternatyva dabartinei prezidentei.

Naglis Puteikis gina paprastą žmogų. Jį dažnai galima sutikti skriaudžiamųjų teisminiuose procesuose. Šis kandidatas – ir Lietuvos paveldo saugotojas. Jo kalba aiški, suprantama eiliniam Lietuvos žmogui. Trumpa. Logiška. N.Puteikis negražbyliauja. Šią savaitę politologai ir viešųjų ryšių specialistai pripažino: kad ir kiek besvarstytum – Naglis Puteikis yra vienintelis nesisteminis kandidatas. Kol kas kukliai nutylima viena detalė, vienijanti eksprezidentą R.Paksą ir N.Puteikį, – jie abu yra konservatorių partijos „atstumtieji“.

Taigi, kokie netikėtumai tyko N.Puteikio – pretendento susirinkti rinkėjų protesto balsus? Jis savarankiškas kandidatas, neturi politinės partijos, t.y. struktūrinio darinio, galinčio atlikti techninius rinkimų kampanijos darbus. Tačiau šį arčiausiai paprasto Lietuvos žmogaus esantį galimą valstybės vadovą konkrečia veikla remia (pvz., per parašų rinkimo akciją) visuomenininkai. Manau, jis yra atviras nesavanaudiškai paramai patarimu ar darbu. Labai reikia patyrusių stebėtojų rinkimų dieną, programos reklamuotojų, nes N.Puteikio rinkiminė sąskaita daugiau negu kukli. Bet kiekvieną atvejį vertėtų deramai apmąstyti. Gal jau dabar reikėtų viešai atsisakyti deklaruojamos paramos tų politinių darinių ar pavienių asmenų, kurių asmeninės savybės, vertybių skalė ar kasdienė veikla prieštarauja Naglio Puteikio prezidentinei programai ir ligšioliniam darbui.

Asmeninis prašymas visiems, kurie pasitiki šiuo kandidatu į Lietuvos Respublikos prezidentus. Valdžios žmonės Naglio Puteikio paniškai bijo. Todėl visas iki rinkimų likusias dienas viešojoje erdvėje išvysime, išgirsime ar perskaitysime tendencingai sumontuotų informacijų. Pavyzdžių toli ieškoti nereikia: norėdama, kad būsimasis prezidentas taupytų valstybės lėšas Turniškių rezidencijos išlaikymui, kad netrukdytų eismui Vilniuje piko metu, kai iš ponų oazės į darbą S.Daukanto aikštėje ir atgal skrieja prezidentinis eskortas, sustabdantis visus skubančiuosius, Nika Puteikienė nuoširdžiai pasakė, kad kitų valstybių pavyzdžiu galima gyventi kukliame bute nuolat saugomoje darbovietėje – prezidentūroje. Paklauskite bent vieno savo aplinkos žmogaus, kaip N.Puteikienės žodžius suprato TV žiūrovai, tiksliau – ką leido suprasti žirklėmis pasidarbavę interviu montuotojai.

Tad tikėkimės visokių kliauzių. O atsakyti vargu bau ar bus leista – žmonių kandidatas savo idėjų propagavimui, reklamai pinigų neturi. Naglio Puteikio rinkiminė kampanija kukli ir tuo išskirtinė – tik sisteminiai, valdžios kandidatai į prezidentus vartosi milijonuose.

Tad atsirinkime pelus nuo grūdų patys. Atsitieskime – pasitikėkime savimi ir Naglio Puteikio viso gyvenimo darbu žmonėms, o ne sumodeliuota informacija rinkimų finišo tiesiojoje.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
30 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Rima

Irena sako – reikia pasitikėti.

alius

tuo išverstaskuriai ir skiriasi kad vartosi Tautos milijonuose visi kam brangi Lietuva balsuojam už Naglį Puteikį

labai

tikiuosi, kad šįkart bus geriau. Labai tikiuosi, „bet” išlieka visada, nes tautos mentalitetas sužalotas ir gan stipriai. Per mažai jaunų, dorų ir pilietiškų žmonių. UŽ GERBIAMĄ NAGLĮ PUTEIKĮ. SĖKMĖS IR VISUOTINO PALAIKYMO JAM.

pareigūnai padės

Na jei jau pokalbiui Naglį Puteikį kviečiasi pareigūnų profsąjungos—manau reiškia daug……

Tiesos.lt

Jau praėjo dvi paros po Naglio Puteikio savo programos pristatymo, o iki šiol visa programa nepaskelbta išskyrius kelias nuotrupas. Kaip galima platinti ar aiškinti žmonės be pačios programos.

Julius

Automobilio užpakalinio lango stiklas – puiki vieta reklamai. Manau, kad valdžiagyviai (policajai) neturėtų preteksto „kabinėtis” dėl privačiame automobilyje skleidžiamos reklamos – žinoma, kad neužstotų užpakalinio vaizdo.
Todėl, norėdamas šiek tiek padėti gerb. Nagliui, priklijavau ant stiklo šūkį: „NAGLIS PUTEIKIS – MŪSŲ VILTIES PREZIDENTAS”….

Arnė

pasirinkimas daugiau negu aiškus, tik nemiegokite, piliečiai, jei norite nors kokių pokyčių tikresnio valstybės gyvenimo link; stebuklų nelauksime, patys turime juos kurti.

Laimes Naglis Puteikis

Laimes Naglis Puteikis, nes tai TEISINGUMAS

Vienykimes

Vienykimes,kalbėkim,raginkim balsuoti uz Nagli Puteiki ir atsikratysim,Grybauskaites,Kubiliaus,Lansbergio.

Gustė

Mieli LIETUVAIČIAI,skelbkite kaip gerąją naujieną NAGLIO PUTEIKIO dalyvavimą prezidento rinkimuose. Būkime vieningi, kalbėkime vieni su kitais. Tai paskutinis šansas mums paprastiems,bet dar suvokiantiems, kiek neteisybių, pažeminimų,arogancijos iš valdžios žmogialiukų esame patyre. Telaimina TAve NAGLI DIEVAS.

mes laimesim!

tvirtai tikiu, kad Naglis laimes. Bet mums reikia dirbti, paraginti artimus zmones balsuoti uz Puteiki, nes sistema vengia atviru debatu televizijose, visais galimais budais blokuoja Grybauskaites stipriausia varzova Puteiki, o tuo tarpu Daukanto rumu princese neislenda is tv.

Vytautas Ju.

↔Svaičiojimai. Ar N. Puteikis turi 4004 stebėtojus? Ar susimastėte, kodėl stebėtojo pažymėjimą išduoda Vyriausioji rinkimų komisija, o ne kandidato rinkimų štabas?! Net jei surinktų tokią armiją stebėtojų, kur garantija, kad jie savo darbą atliktų sąžiningai, kad nebūtų infiltruotų provokatorių?
↔O gal yra manančių, kad Sistema leis patekti į antrą turą ne jos parinktam kandidatui?! Kandidatui, kuris 19 metų tūnojo konservatorių partijoje ir prieš pat rinkimus kaip koks Pilypas, išlindęs iš kanapių, pareiškė: „būsiu prezidentu“. Arba jis nesuvokia ką daro, arba, kaip jau esu rašęs, žino tai, ko mes, eiliniai piliečiai, nežinome.

to>Vytautas Ju.

Visų pirmą tu ne esi eilinis pilieti, o paprasčiausias konservas arba liberastas. ir ne tamstai spresti ar kaip balsuos tikri eiliniai piliečiai už Naglį Puteikį. Nomenklatūra ir diktatūra nepraeis.

ROMA

D4l stebėtojų – taikliai parašyta. Tai svarbiausia. jau dabar reikia atrinkinėti ir organizuoti.

To Juliui

Labai teisingas pasirinkimas agitacijai nuosavas automobilis. Jei dauguma tokių
išradingų ir protaujančių piliečių būtų, gal ir galimas kažkoks pokytis Lietuvoje. Deja, daugumai gerai, dauguma bailiai, o dar dalis nukaršę pensininkai, kurie reikalingi prie balsadėžių, todėl ir aš tame tarpe, tik
įmesti popierėlį į dėžę ir tik už N,PUTEIKĮ. Jei antram ture jo nebus nebalsuosiu arba…

> 2014-04-16 9:25

2014-04-16 9:25 Tujinsi savo „draugą“ kelnėse, o seiliotis niekas nedraudžia. Patys populiariausi komentarai portaluose prieš 5 ir prieš 10 metų buvo: „aš už…“, „tik už…“, aš ir mano šeima už…“, „aš ir mano draugai už…“, „rinkime vilties prezidentą/ę…“. Skyrėsi tik paskutinis žodis, kaip ir dabar.

aneta

balsuosiu už NAGLĮ PUTEIKĮ.Bet esant vaigausko kompanijai bus padaryta taip, kad laimės ne jis. Viską lemia kaip po balsavimo suklastojami rezultatai.

Arūnas > anetai

Balsus klastoja todėl, kad mes jiems leidžiame tai daryti. Reikia vieną kartą nepatingėti pakelti užpakalius ir išeiti į gatves. Jeigu tik sėdėsime ir dejuosime tai niekas ir nesikeis. Aišku, patys žmonės nesusiorganizuos, todėl lyderiai turėtu būti drąsesni ir ryžtingesni.

Anikė

Tik darbu galime padėti Nagliui Puteikiui tapti Lietuvos vilties Prezidentu.Juk
nesnaudžia partijų agitatoriai ir juodieji kardinolai.Reikia vienytis visiems,
nesisteminėms partijoms,visuomenininkams…Veikite,dirbkite,kas galite vienykite šviesias jėgas,kad kartu stotume prieš devyngalvį drakoną ir įveiktume.Mes taip
pat nusipelnėme gyventi geriau,padoriau,šviesiau…
Kibkit į darbą,mielieji tautiečiai.

MĄSTANTIEMS

KĄ PADARYTI,KAD BŪTŲ BALSAI NUMERUOJAMI.
SKAIČIUOJANT JUOS SUDĖTI EILĖS TVARKA.
RINKĖJAS SAVO BIULETENIO NR.UŽSIRAŠYS DELNE.

VISI,

Kas turi patyrimo rinkimuose, turi žinoti, kur sisteminiai gali naudoti klastą, todėl reikia imtis profilaktinių priemonių.Ir būti labai budriems.Manau, jeigu išvengsim klastos, Naglis laimės.
Tik nepasiduokim…

rasa

Tuscias darbas agituoti apsisprendusius. Susidariau sarasa tu pazystamu, kurie yra viskam abejingi – jie sudaro gausiausia partija Lietuvoje. Skambinsiu, sveikinsiu su Sv.Velykom, kalbesiu. Kiekvienas balsas svarbus. Taip dariau ir su parasais.

Arūnas > Anikei

Gal baikime vieną kartą tuos lozungus rašinėti. Jei turite ką pasiūlyti konkretaus kaip Julius, tai siūlykit, kitu atveju tai tušti žodžiai ir tiek.

Pagarba

Anikei,nors nepažįstu,bet kiek suprantu,ji rinko parašus,eina į protestus dėl Garliavos mergaitės.Konkrečiai veikia.Rašo primenančiai ir neabejingai.

Irena Vasinauskaitė

Labas, fantastiškai aktyvūs komentatoriai. Nuo šios akimirkos visą savo energiją skirkime pozityviai veiklai – tapkime Naglio Puteikio rinkiminiu štabu. Mes nugalėsime, jei subursime bent trečdalį pasirašiusiųjų už žemės nepardavimą užsieniečiams. Ką galime padaryti, neturėdami milijonų? Kaip galime padėti mūsų kandidatui? Po kiekvienu straipsniu, išspausdintu tiesos.lt yra aiški nuoroda – „perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam” arba padaryk kopijų nesinaudojančiam internetu giminaičiui, artimajam, neapsisprendusiajam ir t.t. Yra daug puikių rašinių nesisteminiuose portaluose. Dalinkimės. Pritariu siūlymams iš savo automobilių padaryti reklaminius „stulpus”. Visus stiklus galima papuošti kandidato plakatais ar kita dalinama medžiaga, kol jūsų automobilis stovi aikštelėje prie darbo ar prekybcentrio ir t.t. ir pan. Kad nepultų tvarkos sargai, važiuojant pakanka kuklaus lipduko. Manau, nė VRK Zenonas neapkaltins piliečių, jei jie pasigamins ir nešios… Skaityti daugiau »

Pasiūlymas visiems, visiems

Nesnauskit, eikit -stebėtojų trūksta, kai kuriose apylinkėse net nėra. Stebėtojus gali pasiūlyti partijos ir atrodo judėjimai? (nesu tikra) Būtina kontrolė, antraip gero nebus. Atsiverskit http://www.vrk.lt, ten yra kiekvieno rajono rinkimų apylinkės ir komisijos nariai nurodyti ir stebėtojai. Laikas veikti. Komisijos negalės skaičiuoti neteisingai, klastoti perduodamų rezultatų, jei bus stebimi kiekvieną minutę. Siūlau rinkimų dieną itin atidžiai sekti komisijos darbą, nesitraukiant nei minutei. Tai svarbu.

Praktika

Jungtineje Karalysteje ateina kandidato atstovai ir paklausia,ar nenoretumet jo nuotraukos(mazdaug zurnalo dydzio) uzsiklijuoti ant lango.Taip ir daroma pirmuose aukstuose.

Pensininke

esu 70-mete, domiuosi politika ypac savo valstybes-Lietuvos. Bet aplinkui tenka isgirsti kalbanciu balsuoti uz Grybauskaite. Labai liudna, kad yra nemastanciu, neskiranciu juoda nuo balto zmoniu, net i kito rajono kaima savo giminaiciui, kuris deja tap pat sake balsuoti uz Grybauskaite siunciu „Laisva laikrasti”. Artejant rinkimams, ziniasklaida uzsiima neramumais Ukrainoje, kad uzkalbeti rinkeju dantis. Bukim vieningi ir balsuokim uz N.Puteiki, esamos korumpuotos sistemos raksti.

esme pasakyta aiskiai

„Valdžios žmonės Naglio Puteikio paniškai BIJO.” Uz Nagli, taskas.

vija

Kuo daugiau žmonių ateis į rinkimus,tuo sunkiau bus klastoti rezultatus.Visi,visi nepatingėkime,gal dar yra vilties susigrąžinti emigrantus ir Tėvynę.

30
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top