Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Kanados interneto cenzūros teisinis aktas, įstatymo projektas C-11 po balsavimo antradienį buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose. Toliau šis įstatymo projektas keliaus į Senatą.

Bendruomenių rūmuose šį dokumentą patvirtino 208 balsais prieš 117. Už jį nebalsavo tik Kanados Konservatorių partija.

Pasak buvusio Paveldo sekretoriaus Steven‘o Guilbeaut‘o, šis įstatymas suteiks Kanados Radijo, televizijos bei telekomunikacijos komisijai (CRTC) įgaliojimus reguliuoti „internetą ir socialinę žiniasklaidą tuo pačiu būdu, kaip ji reguliuoja valstybines transliacijas.“

„Šis įstatymas yra skirtas tam, kad šios platformos, kurios veikia kaip transliuotojai, mokėtų savo teisingą dalį, kai tai liečia Kanados kultūrą,“ – pridūrė tuo metu Guilbeault‘as. Jis nėra skirtas paversti turinį nuosaikesniu.“

Įstatymo projektas verčia žiniasklaidos platformas duoti pirmenybę didžiosioms žiniasklaidos priemonėms.

YouTube įspėjo, kad Kanados pasiūlytas interneto reguliavimo įstatymas (Projektas C-11) leis vyriausybei reguliuoti vartotojų kuriamą turinį, nes formuluotė yra tokia plati, kad ji į Kanados Radijo, televizijos ir telekomunikacijos komisijos (CRTC) reguliavimo sferą įtraukia ir vartotojų sukurtą turinį.

„(Įstatymo projektas C-11) suteikia CRTC veiksmų laisvę reguliuoti vartotojų sukurtą turinį, tokį kaip mėgėjo perdainuojama sena daina ar kieno nors savo virtuvėje kuriamas virimo vaizdo įrašas, ar vaizdo įrašas, kaip pataisyti dviratį,“ – sakė Janette Patell, vyriausybės reikalų, susijusių su Kanados YouTube, vadovė.

„Kanados vyriausybės pasiūlymas leisti Skaitmeninio saugumo įgaliotiniui blokuoti interneto svetaines yra drastiškas,“ – rašyta Tviterio pareiškime, siųstame rugsėjo mėnesį.

„Žmonėms iš viso pasaulio buvo blokuojama prieiga prie Tviterio ir kitų paslaugų panašiu būdu, kurį pasiūlė Kanada ir kurį apgaulingu „internetinio saugumo“ pavidalu naudoja daugybė autoritarinių vyriausybių (pvz., Kinijos, Šiaurės Korėjos ir Irano) ribodamos žmonių teisę gauti informaciją internete.“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top