„Bijau, kad religijos laisvę pamažu keičia laisvė nuo religijos,“ – portalui LifeSiteNews sakė vienas Kanados Ginkluotųjų pajėgų narys.
Šią savaitę, kai likus kelioms savaitėms iki nacionalinės lapkričio 11-osios Atminimo dienos šventės jiems buvo pasakyta, kad jie neturėtų šauktis Dievo per viešas maldas, kad pirmenybė būtų teikiama įtraukčiai ir „įvairovei“, Kanados Ginkluotųjų pajėgų (KGP) nariai LifeSiteNews portalui pateikė savo išskirtines reakcijas. Krašto apsaugos ministras pareiškė, kad viešos maldos turi „atspindėti kanadiečių dvasinę ir religinę įvairovę“.
Uždaruose telefoniniuose pokalbiuose su LifeSite naujienų portalu KGP nariai, kurie yra žinomi LifeSite, bet paprašė likti anonimais, pasisakė prieš tai, ką jie laiko didėjančia kariuomenės sekuliarizacija.
„Trumpai tariant, šis pakeitimas reiškia: „Pašalinkite Dievą iš viešosios erdvės,“- sakė vienas kariuomenės narys, paaiškindamas, kad „etosas, kuriuo grindžiamas šis dokumentas“, pabrėžia „dvasinį“, o ne „religinį“ aspektą.
„Bijau, kad religijos laisvę pamažu keičia laisvė nuo religijos,“ – LifeSite naujienų portalui sakė kitas KGP narys.
Jų pastabos susijusios su spalio 11 d. generalinio kapeliono Gajaus Belailo (Guy Belisle) pasirašyta ir The Epoch Times gauta atmintine, kurioje Kanados kapelionams nurodoma „viešai kreipiantis į kariškius laikytis jautraus ir įtraukiančio požiūrio“.
„Nors maldos dimensija kai kuriems mūsų nariams užima svarbią vietą, ne visi mes meldžiamės vienodai, o kai kuriems malda jų gyvenime nėra svarbi,“ – rašoma atmintinėje.
Direktyvoje teigiama, kad bet kokios kariuomenės kapelionų „dvasinės refleksijos“ viešojoje erdvėje (neskaitant bažnytinių pamaldų ar privataus bendravimo su nariais) turi būti „įtraukios savo prigimtimi ir pagarbios Kanados religinei ir dvasinei įvairovei“.
Dvasiniams vadovams taip pat nurodoma „apsvarstyti galimybę, kad kai kurie daiktai ar simboliai gali sukelti diskomfortą ar traumuojančius jausmus renkantis drabužius, dėvimus viešomis progomis“.
Krašto apsaugos ministras Billas Bleiras (Bill Blair), reaguodamas į žinią apie šią direktyvą, pabrėžė, kad „Kanados kariuomenės kapelionams nėra ir nebus draudžiama melstis nei Atminimo dieną, nei bet kuriuo kitu metu“, pranešė The Post Millennial.
Tačiau Krašto apsaugos departamento atstovas spaudai teigė, kad kapelionai, sakantys pamokslus viešose privalomose karinėse ceremonijose, „neturėtų vartoti žodžio „Dievas“ ar kitų nuorodų į aukštesnes jėgas, pavyzdžiui, „Dangiškasis Tėvas“, kad „būtų užtikrinta, jog visi, nepriklausomai nuo jų įsitikinimų, jaustųsi įtraukti ir galėtų dalyvauti refleksijose“.
Su LifeSiteNews kalbėję aktyviosios tarnybos KGP nariai sakė, kad naujoji direktyva iš tikrųjų draudžia teistinę maldą ir vienintele priimtina religija paverčia sekuliarizmą.
Vienas kariuomenės narys naujienų portalui LifeSite sakė, kad pagal ankstesnius nurodymus kapelionams buvo leidžiama per viešus renginius, pavyzdžiui, bendras vakarienes ir Atminimo dienos minėjimą, kreiptis į teistinį Dievą „įtraukiančiu“ būdu, tačiau pagal naująją direktyvą „Dievas minimas būti negali“.
Jis sakė, kad karo kapelionai savo refleksijose raginami „būti dėmesingi socialine lytimi besiremiančiai analizei (angl. Gender Based Analysis, GBA+)“ ir paaiškino, kad GBA+ yra „analizės sistema, kurią [pareigūnai] naudoja, norėdami iš pagrindų peržiūrėti savo politiką organizacijoje“ siekdami skatinti nešališkumą lyčių ideologijos kontekste.
LifeSite šaltinis sakė, kad pagal šiuos principus gali būti „problemiška sakyti „Dievas“ vyriškąja gimine, kaip maldoje „Tėve mūsų“.
Kitas KGP narys naujienų portalui LifeSite sakė, kad dėl naujosios atmintinės kariuomenės kapelionai „taip bijo ką nors pasakyti ne taip“, kad „net labai liberalūs kapelionai pernelyg bijo parašyti refleksijas Atminimo dienos proga“.
Pasak jo, autentiška religinių įsitikinimų įvairovė, kai krikščionys, žydai, musulmonai ir kiti gali išreikšti savo tikėjimą ir juo dalytis, keičiama pasaulietiniu vienodumu, vadinamu „įvairove“.
LifeSite šaltinis teigė, kad naujausia direktyva kapelionams reiškia „visų tradicinių vertybių valymą“ ir žinią, kad „vienintelė priimtina religija dabar bus sekuliarizmas“.
„Jei net negalime gyventi pagal savo sąžinę, jei negalime sakyti tiesos taip, kaip ją matome, tuomet praradome esmę to, ką reiškia būti kariškiais,“ – sakė jis. „Mes praradome savo laisvę“.
Pirmasis su LifeSite kalbėjęs KGP narys paaiškino, kad naujoji direktyva grindžiama 2015 m. Kanados Aukščiausiojo Teismo sprendimu Kvebeko pasaulietini judėjimo (pranc. –Mouvement laïque québécois) byloje prieš Sagenės miestą, kuriame teigiama, kad „valstybė turi išlikti neutrali religijos ir įsitikinimų klausimais“.
Tačiau jis kalbėjo, kad neutralumas neturėtų reikšti konkrečių religinių apraiškų uždraudimo, ir pažymėjo, kad kariai, vykstantys į mūšį, susiduria su visiškai kitokia rizika nei paprasti valstybės tarnautojai, įskaitant sunkius sužalojimus ir mirtį.
„Atsižvelgdamas į buvimo kariškiais realybę ir viską, kas su tuo susiję, norėčiau paklausti, ar tai nepakeitė situacijos? Ar tai reikalo nekeičia?“ – sakė jis. Jis tvirtino, kad kariai, turėdami „dvasinius įrankius“, įskaitant maldas ir palaiminimus, tampa „atsparesni, pajėgesni, dvasiškai sveikesni“.
„Ar atimdami tai iš žmonių atsižvelgiate į kario interesus? Ar galvojate apie dvasinę sveikatą? Ar žaidžiate politiką? Tai mano klausimas,“ – sakė jis.
Šaltinis: lifesitenews.com