Kanados policija apie išvaikomą „Laisvės konvojų“: dirbsime dieną ir naktį, kol tai baigsis

laikmetis.lt

Penktadienį policija suėmė dešimtis Kanados „Laisvės konvojaus“ protestuotojų šalies sostinėje Otavoje ir atitraukė transporto priemones. Sunkvežimių srautas ėmė skirtytis, spaudžiamas valdžios institucijų. Šios jau tris savaites siekia, kad pagaliau baigtųsi protestas prieš šalyje taikomus COVID-19 apribojimus.

Suimta mažiausiai 100 žmonių, o beveik dvi dešimtys transporto priemonių nutemptos, įskaitant visas, kurios blokavo vieną iš pagrindinių miesto gatvių, pranešė šalies valdžios institucijos.

Policija toliau stengiasi perimti gatvių kontrolę ir „dirbs dieną ir naktį, kol tai baigsis“.

Tarp suimtųjų buvo keturi protesto lyderiai. Vienas jų buvo paleistas už užstatą, o kiti liko policijoje.

Protesto išvaikymas prasidėjo ryte, kai šimtai policininkų su riaušių malšinimo įranga ir automatiniais ginklais pradėjo suiminėti protestuotojus, lydimi sunkvežimių vairuotojų garsinių signalų.

Vietomis kilo muštynės, policija ne kartą stojo į kovą su protestuotojais ir, skambant šūksniams „Laisvė!“ bei nacionaliniam himnui, stūmė minią atgal. Pasitelkta ir raitoji policija.

Vėlyvą popietę policija pranešė, kad protestuotojai užpuolė pareigūnus ir bandė atimti jų ginklus. Kai kurie pradėjo ardyti scenos, kurioje kelias savaites grojo muzika, įrangą, sakydami, kad nenori, jog ji būtų sunaikinta.

„Laisvė kainuoja“, – sakė vienas sunkvežimių vairuotojas iš Monrealio. „Na ir kas, kad jie uždėjo mums antrankius ir pasodins į kalėjimą?“

Savaitės pradžioje šalies ministras pirmininkas Justinas Trudeau (Džastinas Triudo) šalyje paskelbė nepaprastąją padėtį. Tai suteikė teisėsaugai ypatingus įgaliojimus paskelbti blokadas neteisėtomis, atitraukti sunkvežimius, areštuoti vairuotojus, sustabdyti jų vairuotojo pažymėjimų galiojimą ir įšaldyti banko sąskaitas. Vėliau suimti pagrindiniai protesto lyderiai.

Protestas „Laisvės konvojus“ (angl. Freedom Convoy) prasidėjo sausio 9 dieną vakarų Kanadoje, ją surengė vilkikų vairuotojai, nepatenkinti reikalavimu skiepytis nuo COVID-19 norint kirsti Kanados sieną su JAV.

Vėliau protestai peraugo į platesnio masto demonstracijas prieš apribojimus ir J. Trudeau vyriausybės politiką ir tęsėsi tris savaites.

Šaltinis: CBS News

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ah.ą

o kokiais atvejais įvedama „nepaprastoji padėtis”?

Rick Walker, Carla Olson, Brandon Kennedy
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top