Kandidatas į generalinius prokurorus. Kaip pralaimi valstybės ir teisingumo interesai?

Mindaugas Velička | Alfa.lt

Šiandien Seimas spręs, ar pritarti Kauno apygardos teismo pirmininko Nerijaus Meilučio kandidatūrai į generalinius prokurorus. Teisėjo paskyrimas į šias pareigas kelia daug prieštaringų vertinimų. Dalis Seimo narių skeptiškai vertina tiek šio kandidato atsiradimo peripetijas, tiek spaudimą, kurį jaučia iš prezidentūros pritarti jo kandidatūrai. Tuo metu aiškėja, kad save pristatančiu kaip prokuratūros gelbėtoju kandidato vadovaujame Kauno apygardos teisme priimtas ne vienas prieštaringas sprendimas.

Naudingas sprendimas prieštaringiems veikėjams

Alfa.lt jau rašė, kad Kauno apygardos teismo pirmininkas N. Meilutis priėmė itin prieštaringą, Apeliaciniam teismui apskųstą ir su Kauno nusikalstama Daškinių grupuote teisėsaugos siejamai bendrovei naudingą sprendimą.

Žlugus Ūkio bankui ir pagrindiniam jo akcininkui Vladimirui Romanovui nuo baudžiamojo persekiojimo pasislėpus Rusijoje, Lietuvoje likę jo įtariami bendrininkai N. Meilučio sprendimu atsikratė 15 mln. Eur skolos, kurią bando apgautiems kreditoriams išieškoti Ūkio banko administratorius. Jis ne kartą viešai yra pareiškęs, kad toks N. Meilučio vadovautos kolegijos sprendimas itin pablogino galimybes atgauti milijonus ir gali pakirsti valstybės finansų stabilumo principus.

Malonė parodyta ir Daktarams

Tačiau daug apie vadovų asmeninę atsakomybę ir permainas teisėsaugoje su patosu kalbantis kandidatas į generalinius prokurorus negali pasigirti skaidriais savo vadovauto Kauno apygardos teismo sprendimais. Štai Jungtinių Amerikos Valstijų ir Šveicarijos teisėsaugai pradėjus plataus masto baudžiamąjį tyrimą dėl Pasaulio futbolo federacijos (FIFA) vadovų galimos korupcijos, Lietuvoje akys nukrypo į skandalais ir ryšiais su Kauno Daktarų nusikalstama grupuote siejamus Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vadovus ir asmeniškai į federacijos prezidentą Julių Kvedarą.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
30 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kotys

Balsavimas Seime: už: 46, prieš: 50, susilaikė: 19.
Ko ir reikėjo tikėtis. Geriau iš karto nepatvirtinti, nes po to atstatyti jau bus neįmanoma. Tik blogai, kad laikinai GP vadovaus Raulušaitis. Brrr..

rusai vs žydai: 1:0

seime daugumą sudaro rusų gerbėjai: nepraleido žydukų kandidato.
nieko, žydukai gudresni – ką nors sugalvos, polikarpovna su landsbergiu realizuos 🙂

Ryt'as

Straipsnis užsakytas. Autorius parašo , o po trijų sakinių cituoja pats save. Neaišku , kas tas Meilutis , bet seimas vietoj jo neribotam laikui pasirinko Raulušaitį . Gal straipsnio autorius M. Velička ir apie Raulušaitį gali ką nors parašyti ? Galėtume palyginti…

Beta to Ryt'as

Tas Grybauskaitės „neribotam laikui” reiškia viena- Aikštingoji Panelė atsisako eiti savo pareigas. Arba per savo ambicijas nepajėgi jų eiti.
Tai Seimas turi nuo to vaistukų. Viens, su ir… ate. Jei ne šitame Seime- konservų ir liberastų dar per daug, tai kitame visai įmanoma. Kantrybė taip pat turi ribas. Tuo labiau, kad Madam, nepaisant nupirktų reitingų, visuomenėje visai neturi palaikymo.

vėluojate

Meilučio kandidatūra jau seimas atmetė

to Rytas

Velička? Tas Kauno nekilnojamo turto verslininkas? Tai kad jis pats matyt buvo įkliuvęs į teisėsaugos akiratį.

Mockaus Alfai

O gal reikejo pavadinti: „kai pralaimi MG Baltic interesai (nepavyksta pasalint Alitos konkurento Boslitos”) apdergsim per savo ziniasklaida visus kas tai trukde… ???
Ir vis tie „kompromatai”… tik gad šie visai iš piršto laužti ir taip jau kvepia paulausku…

kniaziaus galybė

“Trečiadienį Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) galutiniu ir neskundžiamus sprendimu pripažino, kad Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) skundas dėl Darbo partijos dotacijos yra nepagrįstas ir panaikino 2014 m. kovo 12 d. Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą, kuriuo Darbo partijai skirta 513 004 tūkst. eurų (1 771 303 Lt) dotacija buvo pripažinta neteisėta.”

Kniaziaus galybė matyt slypi jo pasigyrime Nijolei Oželytei:” Aš Apie visus turiu kompromatą.”
Gal nužudyto Furmonavičiaus kompromatas per jasaitį pateko į Kniaziaus rankas?
Apie žemesnės pakopos teisėjus, gal neturėjo kompromato?
Įdomu, kas buvo to aukštesnio teismo teisėjai?
Paprastai KK nurodydavo. Kodėl šįkart ne? Išankstinė neigiama nuomonė prieš konservus ?

kniaziaus galybė

Paulauskininkai savo vadelių taip lengvai nepaleis. Jei Gen prokuroru A.Paulauskas buvo paskirtas 1987 metais, po to kai “puikiai” ištyrė kunigo Zdebskio, įkūrusio “Tikėjimo laisvės gynimo komitetą” nužudymo aplinkybes. Ir tokiu išliko laaabai ilgai… Įkūręs uždarą Jaunųjų prokurorų asociaciją ir toliau stengėsi kontroliuoti šią įstaigą… Juk ne veltui Rusija tiek kartų bandė mums įteigti, kad šis žmogus Rusijai kone už Landsbergį pavojingesnis… net į “juodajį” nepageidaujamų sąrašą Lavrovas Artūrą greta Landsbergio įtraukė… leiskit nusijuokti, patikėjom, atsiprašant, išties… darba parcijai tai labai naudingas mūsų Artūras… užnugaris garantuotas ir kitiems banditų kapitalizmo atstovams…

Betai

tavo „visuomenė” teiekia tavo širšių spiečių ir Vito Tomkaus su Višvila „respublikonus”, kuriem dar ir Artūras Paulauskas priklauso. Kursis matyt suinteresuotas, kad „Generalinė prokuratūra ir toliau bus politinio kriminalinio pasaulio gynėjas” kaip rašė ekspertai.

ar pamenat?

kažkada Vito Tomkaus “Respublika” su savo kėgėbibais politiškai sunaikino Virgilijų Čepaitį su visu juo paruoštu DESOVIETIZACIJOS ĮSTATYMU. Dabar gi tie patys ‘republikonai” suka galvas kaip sunaikint Prezidentę.
Lai tik pabando.

ar pamenat?

prisiminus Paulausko globojamą VSD vadovą Pocių su Pociūno istorija, jo draugo prokuroro Jasaičio pirmo atlėkusio prie neva Kedžio nužudyto Furmonavičiaus, kuris ant prieš kelias dienas KK liudijusio VSD agento K. Vilkausko tądien turėjęs į teismą atnešti kokį tai kompromatą, prieimenant Jasaičio FlYLAl tiriamas ir kitas rezonansines… prisimenant Omonininkų bylas tirtas prie gen prokuroro Paulausko… oi koks šleifas… yra ko bijoti, jei ateitų tikras vyras į gen Prokurorus…

prokuraturos lt

Lietuvos krepšinio federacijai nuspręsta pareikšti įtarimus 2015 06 16 Ikiteisminiame tyrime dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba, sukčiavimo ir dokumentų suklastojimo Lietuvoje organizuojant 2011 m. Europos vyrų krepšinio čempionatą šiandien nuspręsta įtariamuoju pripažinti ir juridinį asmenį – Lietuvos krepšinio federaciją. Įtarimus šiai organizacijai nuspręsta pareikšti todėl, kad šios federacijos naudai buvo panaudota dalis galimai apgaule iš Panevėžio miesto savivaldybės biudžeto užvaldytų 2 mln. 735 tūkst. litų (beveik 793 tūkst. eurų). Pirmadienį vienam iš įtariamųjų, buvusiam LKF generaliniam sekretoriui, įteikti galutiniai įtarimai dėl sukčiavimo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. Šiame ikiteisminiame tyrime įtarimai taip pat pareikšti ir kitiems LKF darbuotojams, buvusiam Panevėžio miesto merui V. S., buvusiam mero padėjėjui D. S. bei dviem savivaldybės tarnautojams. Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio… Skaityti daugiau »

prokuraturos lt

D. Raulušaitis vadovaus prokuratūrai iki naujo generalinio prokuroro paskyrimo
2015 06 16
Nuo šiandien, pasibaigus generalinio prokuroro Dariaus Valio kadencijai, generalinio prokuroro pareigas eina generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis. Šias pareigas jis eis tol, kol įstatymų nustatyta tvarka bus paskirtas naujas generalinis prokuroras.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos prokuratūros 23 str., kuris nustato, kad buvęs generalinis prokuroras gali būti paskirtas į bet kurias laisvas prokuroro pareigas, Darius Valys šiandien paskirtas Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroru.

prokuraturos lt informuoja

1993 m. balandžio 5 d. Generalinėje prokuratūroje buvo įsteigtas Kovos su organizuotu nusikalstamumu skyrius. Su dideliu entuziazmu šiam skyriui ėmė vadovauti tuometinis Nusikaltimų tyrimo departamento prie Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Kauno skyriaus vyriausiasis tardytojas Algimantas Kliunka. Tuomet Kovos su organizuotu nusikalstamumu skyrių be vadovo sudarė vienas prokuroras, du tardytojai ir raštvedė. Iki 1993-ųjų Nusikaltimų tyrimo departamentas buvo parengtinio tyrimo padalinys, atskaitingas Lietuvos Respublikos generalinei prokuratūrai. Kovos su organizuotu nusikalstamumu skyriaus vyriausiajam prokurorui buvo pavesta formuoti prokuratūros organizuoto nusikalstamumo tyrimo padalinius Generalinėje, Vilniaus bei Kauno miestų prokuratūrose. 1993 m. gegužės 5 d. Algimanto Kliunkos iniciatyva skyriaus pavadinimas buvo pakeistas į Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo (toliau ONKT) skyrių. Pamažu didėjo jame dirbančių tardytojų, vėliau prokurorų, skaičius. Iki 1995 m. be Generalinės… Skaityti daugiau »

Beta to 18:08

Klysti žmogau. Mano visuomenė tai mano bendradarbiai- ne valdininkija ir ne valstybės išlaikomi tarnautojai, mano giminės ir pažįstami- miestiečiai ir kaimiečiai, kaimynai ir panašiai. Retas iš jų palaiko Madam, dauguma nušiurpę nuo jos išsidirbinėjimų, valdžios demonstravimo, nuo jos primityvumo ir melų. Jei netiki, pasiskaityk tamsta komentarus bet kuriame portale, po bet kuriuo straipsniu kur minima Grybauskaitė arba nueik į … aludę. Pamatytum tikrąjį vaizdelį- visiškai priešingą nei reitinguose ir Ponios Dvaro aplinkoje.

tai kaip manot?

Kliunka Antanas Stepučinskas ir prokuroras Rolandas Stankevičius dirba su Organizuotu nusikalstamumu nuo 1993 metų – kai Prokuratūrai vadovavo Paulauskas.
Jei Org nusikalstamumas su narko bizniu ne tik kad nesumažėjo, bet dar sustiprėjo ir šiurpina aplinkines valstybes, tai neaišku kas ką per šį 22 metų laikotarpį paveikė – ar Prokurorai nusikaltėlius, ar atvirksčiai? Juk matome net Holvudo filmuose kaip ilgainiui policija su prokuratūra susidraugauja su nusikaltėliais.. ir neaišku tad kas Garliavos byloj padėjo taip pasitvarkyti su šitiek žmogžudysčių… bei kas tas žmogžudystes užglaistė… nukreipę ugnį į teisėją Venskienę.

Betai

tai tavo kolegos girtuokliai? 🙂
taip ir maniau.
dar galima „kolegų ” ir kalėjime atrasti.. Jie ten irgi rašinėja po tokiais straipsniais. Bet yra ir kai kurių partijų samdomų trolių tai jau išaiškinta. Pavyzdžiui Darbo partijos „jaunieji leiboristai”, atsiprašant.

resPublika

2010 m. Generalinėje prokuratūroje surengtoje spaudos konferencijoje dalyvavo laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas ir šios prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Algimantas Kliunka. Akivaizdžiai jaudindamasis, virpančiu balsu A.Kliunka pasakojo apie praėjusių metų spalio 5-osios žudynių Kaune detales. Jis teigė, kad teisėją Joną Furmanavičių ir kaunietę Violetą Naruševičienę tądien nušovęs D.Kedys veikė vienas. Bet prokuroras nieko nepasakė apie paties D.Kedžio, šį pavasarį rasto nebegyvo Kauno marių pakrantėje, mirties aplinkybes. Visuomenei iki šiol nieko tikro nėra žinoma ir apie pedofilijos bylos tyrimą, kuris buvo inicijuotas D.Kedžio. Sutapimas, ar ne, tačiau prokurorai kraupią D.Kedžio surengtų žudynių istoriją pasistengė net per Lietuvos televiziją tiesiogiai ištransliuoti likus pusdieniui iki Generalinės prokuratūros 2009 m. veiklos ataskaitos pristatymo Seime. Ataskaitai po pateikimo parlamentarai pritarė,… Skaityti daugiau »

Beta to  18:43

Čia jūsų daukantyne ir bėda- gyvenate ne realiame, bet kažkokiame paraleliniame pasaulyje susikurptame dar pagal sovietinį modelį- Gensekas (Grybauskaitė) ir partija (TS-LKDP) niekuomet neklysta, o visi kurie jiems nepritaria – mirtini priešai. Kontros- troliai, runkeliai, girtuokliai, kirmėlynas, kuriuos reikia sunaikinti. Ir visai nepastebite kaip liekate vieniši, o tų priešų jau dauguma, ką parodė ir šiandienos slaptas balsavimas Seime.
Beje, patas taip pat esi paprasčiausias trolis. Apmokamas iš mokesčių mokėtojų pinigų- žmonių, kuriuos čia bandai apkvailinti. Bet mes jau pripratom apmokėti ponų sąskaitas, kaip buvo pranešta- etika ir moralė ne jų dimensijos.

carienės karūna įskilo

matrioška gavo spyrį į storąją.
smagu.
taip jai ir reikia.
bet seimui – pagyrų tačiau nebus.
jie ten savo gaujos žaidimus žaidžia.
ir ta ir anie mums nedraugai.
vienok smagu matyti pjautynes priešų stovykloje.

rūpūs miltai, čia tai bent

taigi šitas paulauskinis prokuroras iki šių laikų – Antanas Steoučinskas tardė KGB rūsiuose ALGIRDĄ PATACKĄ.
KAIP JUMS TAI PATINKA?
Štai wikipedija:
Antanas Stepučinskas (g. 1960 m. gegužės 24 d.) – teisininkas, prokuroras, buvęs KGB tarnautojas.

Biografija
Sovietų saugume pradėjo dirbti 1983 m., baigęs Vilniaus universiteto Teisės fakultetą. Iš pradžių dirbo tardytojo padėjėju, vėliau vyresniuoju tardytoju, jam buvo suteiktas kapitono laipsnis. 1986 m. tardė už antisovietinę veiklą suimtą Algirdą Patacką ir jo žmoną Nijolę Patackienę bei atliko kitus tardymo veiksmus. Kaip tardytojas minimas „LKB kronikos“ sąvade. 1990 m. kovo 10 d. LSSR KGB pirmininko generolo Romualdo Marcinkaus slaptu įsakymu Nr. 002 jam buvo pavesta organizuoti neatidėliotinų KGB tardymo veiksmų vykdymą. KGB tardytoju dirbo iki 1990 m. balandžio 5 d.

rūpūs miltai, čia tai bent

taiva, tas pats KGB generolas, Z.Vaišvilos draugas R.Marcinkus, kuris kuravo net V.Putiną, galimai tuo metu kai šis dirbo Drezdeno KGB padalinyje STASI, kuravo ir prokurorą Antaną Stepučinską, kuris persekiojo Patacką su žmona. Užsirekomendavo žmogus papurtęs mažesnes nusikaltėlių grupuotes gal kad pridengtų vėliau stabesnes?

matrioškinui Juozapui

tai gal ir jūs su Beta KGB agentėliai troliukai? 🙂

kaip jums patinka?

ir šitas KGBistas 2006 Brazausko apdovanojamas Vyčio kryžiaus medaliu? toliau wikipedija: 1999 m. sausio 4 d. LR generalinis prokuroras Kazys Pėdnyčia raštu kreipėsi į tuometinį VSD direktorių Mečį Laurinkų ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovę Dalią Kuodytę. Iš šių institucijų vadovų tų pačių metų lapkričio 15 d. buvo gauta bendra išvada, kurioje konstatuota, kad A. Stepučinskui netaikomi įstatymo „Dėl SSRS valstybės saugumo komiteto (NKVD, NKGB, MGB, KGB) vertinimo ir šios organizacijos kadrinių darbuotojų dabartinės veiklos“ numatyti apribojimai, todėl A. Stepučinskui leista dirbti valstybės tarnyboje. [6] 2006 m. Vilniaus apygardos administracinis teismas nustatė, kad A. Stepučinskas yra lojalus Lietuvai, o dirbdamas KBG jis tyrė tik išimtinai kriminalinius nusikaltimus. Nuo 2011 m. LR Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos… Skaityti daugiau »

cha cha

vadinasi Patackas buvo tardomas ir teisiamas KGB už „KRIMINALINIUS NUSIKALTIMUS?”
Gal Z.Vaišvilos reiktų apie tai paklausti? Juk draugauja su Marcinkum.

idiotui 19:39

per kurią vietą „Juozapas” matrioškinis?
susapnavai neišsiblaivęs?
tiek daug negerk, visai prasigersi.

hmm..

šįryt Graužinienė gana atvirai Žinių radijui papasakojo apie užkulisinius frakcijų pasitarimus, klaidinančią informaciją ir ambicijas: jis jis kalba taip, tarsi jau būtų paskirtas. parodykim, ką galim, parodykim jam jo vietą.

Kotys Hmmmui

Aišku, kad tamsta tik tą vieną dainelę ir temoki: prezidentę puola! Tai universalus valdžioje esančiųjų būdas sutvirtinti poziciją. Įkalti, kad yra tik dvi galimybės. Arba aš arba štai tas baidyklė. Baidyklė vis kita: viktorėlis, pauklauskiukas, buvo zokas melianas ir dar gyva kvaraba.
Blogai, kad laikinai vadovaus Raulušaitis, bet blogiau vis vien nebus, kaip yra. O Meilutis nesugebėjo atsakyti į Urbšio keltus klausimus.

Vat

…A.Valantinas – intelektualus, garbingas, padorus žmogus. Ir labai norėčiau, kad ir šiuo atveju istorija pasikartotų“, – sako Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys V.Gailius…

30
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top