Karas Ukrainoje. Aštuoni šimtai keturiasdešimt pirmoji (birželio 13) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

📌Kharkiv kryptis. Sunkios kautynės rytinėje miesto dalyje, kur abi pusės siekia perimti pramoninių objektų kontrolę. Rusai atsiremia į dalį aukštumų kurias kontroliuoja, ukrainiečiai bando juos išstumti.

📌 Luhansko kryptis.

📍Kupjansk. Rusai toliau labai intensyviai spaudžia Stelmahivka ruože, tačiau prie Myasnozharivka jiems nepavyksta nustumti ukrainiečių už Zherebec upės.

📍Lyman. Be pakitimų.

📍 Syversk. Agresoriui visgi pavyko pasistūmėti Vesele ruože. Panašu, jie labai rimtai nusiteikę susiaurinti ukrainiečių koridorių Bilohorivka – Syversk, o sėkmės atveju gal net jį perkirsti.

📌Donecko kryptis.

📍Chasiv Yar.

· Šiaurinis flangas. Be pakitimų.

· Centras. Rusų spaudimas nemažėja, vyksta sunkios gatvių kautynės rytinėje Chasiv Yar dalyje. Pagrindinės rusų pastangos kol kas nukreiptos į bandymą frontu stumti ukrainiečius už kanalo. Tačiau labai tikėtina, kad neapleis bandymų viską išspręsti paprasčiau netikėtai atakuodami flangus.

· Pietinis flangas. Nepaisant didžiulių rusų pastangų, ukrainiečiai išlaiko pozicijas Klishiivka- Andriivka-Kurdiumivka ruože. Tai sulaiko rusus nuo staigesnių veiksmų nuo Ivanivka už kanalo. Nes rusams čia per toli pasistūmėjus į vakarus, ukrainiečiai gali rusų pietiniam flangui surengti nemalonių siurprizų (ką jau darė ne kartą).

📍 Pokrovsk – Vuhledar. Padėtis toliau sistemiškai blogėja. Žvelgiant iš šono atrodytų, kad ukrainiečiams reikalinga pastangas sukoncentruoti į persigrupavimą naujoje gynybos linijoje nebešvaistan jėgų ir resursų kabinantis už kiekvieną kaimą. Tačiau tam reikalinga turėti 1) vienetus, gebančius ugnimi ir manevru laimėti laiko ir numušti puolančiųjų potencialą ir 2) pajėgas įrengiančias ir ginančias naują gynybos liniją. Kol kas nepanašu, kad ukrainiečiai turėtų tokius pajėgumus. Jei taip toliau:

1) kyla tiesioginė grėsmė Pokrovsk,

2) rusams atsiveria galimybės Kostyantinivka-Chasiv Yar spausti ne tik iš rytų kaip dabar, bet ir iš vakarų

3) sprendžiant 2 punktą atsiranda galimybė pradėti spręsti Toretsk „kišenės“ problemą (nustumti ukrainiečių artileriją ir įgalinti geležinkelį Debaltseve-Donersk)

📌 Zaporizhia ir Pietų kryptyse be pakitimų.

3 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top