Locked N’ Loaded | Veidaknygė
Agresoriaus pajėgos atnaujino smūgius Ukrainos teritorijoje. Šį kartą smūgiuota su 16 Shahedų, dvejomis raketomis Kh59 ir viena Kh35 raketa. Dronus ir Kh59 ukrainiečiams pavyko numušti, tačiau Kh35 praėjo. Pastaroji raketa – gana retas paukštis Ukrainos danguje. Rusai apie 30 metų kankinosi, kol pagaliau jiems pavyko ją priimti į ginkluotę (2003 m.). Ši raketa yra gana universali nešėjų prasme – gali būti paleidžiama tiek iš oro (lėktuvai ir sraigtasparniai), tiek iš laivo, tiek iš sausumos platformų. Tikėtina, kad šį kartą buvo panaudota oro paleidimo platforma (Mig arba Su orlaivis). Galimai, kad šis smūgis buvo tradicinė rusų žvalgyba mūšiu, siekiant išsiaiškinti Ukrainos pajėgų oro gynybos vietas, galimybes ir veiklos algoritmą prieš įvairius taikinius, skriejančius įvairiais maršrutais bei greičiais.
Pasirodė informacija, kad rusai Kharkiv kryptyje, 40 km nuo sienos atstumu, raketa Iskander M smūgiavo poligone susitelkusiam Ukrainos vienetui. Vėl kartojamos tos pačios klaidos – nepakankama apsauga nuo okupantų žvalgybinių dronų ir OPSEC nepaisymas.
Ukrainos pajėgos oro ir jūrų dronais vėl atakavo aplink Sevastopol esančius rusų karinius objektus. Taip pat, ukrainiečių jūriniai dronai atakavo Novorosijsk jūrų uostą. Žinoma, rusai giriasi viską numušę, bet įdomu kai kas kita. Propagandistų teigimu, dronų ataką be oro gynybininkų atmušinėjo specnaziorai ir desantininkai. Kaip jie tai darė? Mums į galvą ateina du variantai:
Iš specnaz ir desantininkų yra suformuotos antidroninės mobilios grupės (pvz. džipai su kulkosvaidžiais);
„Kietuoliai” buvo priversti gintis nuo dronų su tuo ką turi po ranka, nes ukrainiečiai atakavo jų buvimo vietas.
Žiūrim ką turim fronte.
Kharkiv kryptis.
Tęsiasi abipusės atakos Vovchansk ir Lyptsi sektoriuose. Esminių pakitimų kontaktinėje linijoje nefiksuota.
Luhansk kryptis.
Kupjansk. Be pakitimų, tęsiasi sunkūs mūšiai visoje kontaktinėje linijoje.
Lyman. Rusų spaudimas šiauriniame flange sumažėjo, dabar jie stuksena į Ukrainos vienetų gynybą visoje kontaktinėje linijoje. Tikėtina, agresorius vykdo pajėgų pergrupavimą.
Syversk. Ukrainos pajėgos toliau didvyriškai laiko pozicijas Rozdolivka bei Vyimka – Spirne ruožuose, neleisdami rusams priartėti prie Syversk bei iš pietryčių apeiti Bilohorivka.
Doneck kryptis.
Chasiv Yar.
Rusai sugebėjo išplėsti savo pozicijas šiauriniame flange prie Kalynivka, tęsiasi mūšiai palei kanalą. Taip pat, okupantai bando vykdyti lokalias atakas Klishiivka ruože.
Toretsk ruože agresorius tęsia puolimą rytiniame flange. Prognozavome, kad rusai bandys stumtis Zalizne gyvenvietėje, link vakarinėje jos dalyje esančio terikono. Būtent tai dabar ir vyksta, okupantams pavyko pasistūmėti kelis šimtus metrų į priekį. Taip pat, sunkios kautynės vyksta pietiniame flange. Ukrainiečiai neleidžia rusams susigrąžinti vakar prarastų pozicijų pleišto smaigalyje, netoli Niu Jork centro.
Pokrovsk – Vuhledar.
Šiaurinis flangas. Tęsiasi sunkios kautynės Vozdvyzhenka – Lozuvatske ir Prohres – Umanske ruožuose. Ukrainiečių viešoje erdvėje pasirodė keistų vertinimų, neva nors rusai ir pasiekia savo tarpinius tikslus, tačiau palei Vovcha upę atsirems į gerai įrengtą Ukrainos vienetų gynybą. Galime tik priminti, kad panašius teiginius girdėjome ir kai rusai po Avdiivka užėmimo priartėjo prie Durna upės (Berdychi – Semenivka – Tonenke ruožas). Reikia pasakyti, kad gynybos liniją sudaro ne tik patogus gynybai ruožas ir jame įrengtos geros pozicijos. Viskas yra sudėtingiau:
Pirmiausia reikalingas suformuotas oro gynybos skėtis, neleidžiantis puolantiesiems raketomis ir KAB‘ais naikinti minėtos įrengtos gynybos linijos;
Elektroninės kovos skėtis, neleidžiantis ore dominuoti puolančiųjų žvalgybos dronams;
Be to, turėtų būti sukurta efektyvi, žvalgybos dronų įgalinta, ugnies paramos sistema (artilerija, minosvaidžiai, atakos dronai, PTRK ir kt.), kuri 5 km atstumu nuo pagrindinių besiginančiųjų pozicijų neleistų puolantiesiems formuoti grupių (mūšio rikiuotės formavimo vietose) bei stumtų puolančiųjų paramos ugnimi priemones už 10-15 km nuo gynybinių pozicijų ribos. Paprastai šnekant, turi būti sukuriama no mans land, kuri puolantiems manevriniams vienetams yra mirties zona, o jų netiesioginės ugnies priemonės (artilerija, minosvaidžiai) dėl didesnio atstumo nėra tokios efektyvios.
Ką dabar matome šiauriniame flange:
Atskiruose ruožuose agresorius pasiekė Vovcha upę, t.y. no mans land neišlaikyta;
Rusų aviacija toliau ukrainiečių pozicijas lygina su KAB‘ais.
Tad deja, bet pozityvo nematyti. Nebent rusų vienetai tiek išseks, kad kažkuriame etape nebus pajėgūs pulti. Tačiau kaip matėme ne kartą, pagrindinėje pastangų kryptyje agresorius gana operatyviai persigrupuoja ir meta rezervinius vienetus, kuriuos greitai atstato. Beje, pasirodė informacija, kad iš Toretsk ruožo į Pokrovsk šiaurinį flangą perdislokuoti rusų 27-osios divizijos vienetai. Ją Toretsk ruože pakeitė keletas 41-osios armijos brigadų, iki tol veikusių šiauriniame flange. Tuo labiau, kad rusai turi galimybę apeiti Vovcha upę iš šiaurės (Lozuvatske – Prohres ruožas). Panašų scenarijų neseniai jau matėme su ruožu palei upę Durna. Situaciją dar galima pataisyti, tačiau užsiliūliuoti anksčiau nepasiteisinusiomis iliuzijomis nevertėtų.
Centras. Rusai intensyvina puolimą Karlivka – Yasnobrodivka, vyksta permainingi mūšiai.
Pietiniame flange be esminių pakitimų.
Zaporizhia ir Pietų kryptys.
Taip pat, be pakitimų.