Karas Ukrainoje. Aštuoni šimtai šešiasdešimt antroji (liepos 4) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė


📌 Agresoriaus kanalai skelbia, kad per birželio 30 d. ukrainiečių smūgį Henichesk rusų grupuotės „Dnepr“ štabui (Pietų ir Zaporizhia kryptys) 5 rusų karininkai žuvo, 12 sužeista. Maža to, teigiama, kad galimai sužeistas grupuotės vadas generolas pulkininkas m. teplinskyi. Galima tik priminti, kad šis buvęs desantininkų vadas turėjo sudėtingus santykius su rusijos generalinio štabo vadovybe (įskaitant ir gen. v. gerasimovą). Šis aukšto laipsnio rusų karininkas buvo išvytas iš karo veiksmų zonos Ukrainoje. Neatmestina, kad turėjo ryšių ir su y. prigozhyn maištu praeitų metų birželį. Po to, netikėtai sugrąžintas į karo zoną ir paskirtas grupuotės „Dnepr” vadu, kai buvo siekiama išmušti Ukrainos vienetus iš kairiojo Dniepro upės kranto. Iš pradžių soc. tinkluose deklaruota karių meilė jam labai greitai išblėso, kai nesuskaičiuojami šturmai Krynki ir kitose vietose baigdavosi okupantų lavonų krūvomis be jokio apčiuopiamo rezultato. Tad priešų ir nedraugų, kurie paukštukui pačiulbėjo apie generolo vizitą į Henichesk galėjo būti ne vienas ir ne du.

📌 Šią naktį agresoriaus dronai Shahed kilo iš Kursk srities. Rusai bandė atakuoti šiaurinę šalies dalį. Iš 22 dronų ukrainiečiams pavyko numušti 21. Dienos metu buvo fiksuojami sprogimai Odesa, neatmestina, kad rusai smogė ir raketomis.

Žiūrim ką turim fronte.

📌 Kharkiv kryptis.

Agresorius ir toliau labai aktyviai išnaudoja aviaciją. Vakar KAB‘ais atakuotas Kharkiv, sužeista keliolika civilių. Tuo tarpu, kontaktinėje linijoje tęsiasi lokalūs susidūrimai. Ukrainos gynėjai bando nustumti rusus prie Hlyboke, bei Vovchansk mieste. Rusai taip pat puola. Tęsiasi sunkios kautynės.

📌 Luhansko kryptis.

📍 Kupjansk. Galimai ukrainiečiai stabilizavo situaciją Stelmahivka ruože, tačiau tai užtikrintai teigti dar anksti. Rusai nebegali pajudėti į priekį, tačiau tai gali būti ne tik dėl ukrainiečių veiksmų, bet ir rusų persigrupavimo rezultatas. Toliau aktyviai veikia rusų aviacija, KAB‘ais buvo smūgiuota okupantų „šlapiai svajonei” – prie Oskil upės esančiai Borova gyvenvietei.

📍 Lyman. Rusai įsitvirtina Makiivka prieigose ir sankryžoje kelyje į pietus link Nevske (šiaurinis flangas). Ukrainos gynėjai išlaiko pozicijas vakariniame Zherebec upės krante esančiose aukštumose ir atakuoja žemumoje bandančius judėti rusus. Čia tikrai karšta – pagal fiksuotų susidūrimų skaičių šis sektorius aplenkė Toretsk ruožą ir užima antrą vietą pagal mūšių intesyvumą po Pokrovsk – Vuhledar. Agresorius karštligiškai bando išstumti ukrainiečius už Zherebec upės, taip nubraukiant jų anksčiau pasiektą sėkmę. Neatmestina, kad rusai bijo, jog ukrainiečiai tęs puolimo operacijas, todėl mūšiu bando sukaustyti jų vienetus.

📍 Syversk. Rozdolivka situacija kiek aprimo, tad panašu, Ukrainos pajėgoms nepavyko išmušti agresoriaus iš gyvenvietės. Rusai stuksena ukrainiečių gynybai prie Bilohorivka bei Vyimka, gynėjai išlaiko pozicijas.

📌 Doneck kryptis.

Vakar nugriaudėjo galini sprogimai Donetsk, tikėtina smūgiuota į agresoriaus šaudmenų sandelį. Savo ruožtu, okupantai intensyviai su MLRS ir aviacija apšaudo Ukrainos pajėgų logistines linijas bei mazgus. Antai, vakar buvo atakuota linija Kostyantinivka – Druzhkivka. (Chasiv Yar sektoriaus užnugaris).

📍 Chasiv Yar.

📎 Rusai palei kanalą įsitvirtina rytiniame Chasiv Yar miesto rajone. Neatmestina, kad pasipriešinimo židinių dar yra, tačiau iš esmės tik laiko klausimas, kada agresorius visiškai perims šio ruožo kontrolę. Teorija sakytų, kad pasiekę gynybai patogų ruožą, rusai turėtų įsitvirtinti, persigrupuoti (keisti prieš tai puolusius vienetus) ir tik tada atnaujinti puolimą. Tačiau rusų atveju praktikoje tai labiau išimtis iš taisyklės – jie visada siekia maksimaliai stumtis priekin bet kokiomis sąlygomis. Kad pauzės gali nebūti rodo ir tai, kad link kontaktinės linijos juda rusų rezerve buvusi 4-oji motorizuotų šaulių brigada. Lieka viltis, kad šiauriniame (Kalynivka) ir pietiniame (Klishiivka) flanguose veikiantys Ukrainos vienetai neleis okupantams plėsti savo pozicijų palei kanalą bei užkirs kelią persikelti rusams į vakarinį krantą.

📎 Toretsk ruože tęsiasi sunkios kautynės. Agresorius sau naudingu būdu išlygino kontaktinę liniją rytuose (Druzhba – Pivdene) bei tęsia operacijas pietuose, t.y. bando plėsti savo link Niu Jork nutįsusį snarglį. Kaip ir vakar spėjome, teoriškai jo vienetai yra gana lengvas taikinys, tačiau realybėje ukrainiečiai neturi pajėgumo operatyviai jį nukirsti. Tęsiasi sunkūs mūšiai.

📍 Pokrovsk – Vuhledar.

📎 Šiaurinis flangas. Rusai išlaiko puolimo tempą – jie dar šiek tiek pasistūmėjo Prohres – Yevhenivka – Novoselyvka Persha ruože.

📎 Centras. Labai sunkios kautynės vyksta tiek prie Karlivka, tiek Nevelske ruože. Ukrainos pajėgos išlaikė pozicijas, tačiau padėtis labai sunki.

📎 Pietinis flangas. Tęsiasi sunkūs mūšiai, kontaktinėje linijoje be esminių pakitimų.

📌 Zaporizhia kryptis.

Aiškėja vakar anonsuoto agresoriaus „grandiozinio“ puolimo vieta. Vakar palikę „intrigą“, šiandien rusų karo propagandistai teigia, kad rusai jau yra pradėję puolimą vakariniame Robotyne pleišto flange (Sherbaky – Nesteryanka). Tačiau ukrainietiški ir nepriklausomi šaltiniai apie tai neužsimena. Neatmestina, kad tai yra agresoriaus dezinformacija.

📌 Pietų kryptis.

Be pakitimų.

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top