Karas Ukrainoje. Aštuoni šimtai šešiasdešimt pirmoji (liepos 3) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė


📌 Ukrainos pajėgos jūriniais dronais atakavo esminį rusų karinį jūrų uostą Novorosijsk. Čia griaudėjo galingi sprogimai, tačiau tikslios informacijos kokie smūgių padariniai kol kas nėra.

📌 Agresorius surengė kombinuotą smūgį prieš Ukrainos civilinę infrastruktūrą. Ukrainiečių teigimu, jie numušė visas keturias Kh59 raketas, visus penkis Shahedus. Deja, bet iš 4 sparnuotųjų raketų Iskander K pro oro gynybą praėjo trys. Okupantai smūgiavo į prekybos centrą Dnipro, yra žuvusių ir sužeistų civilių. Gera žinia ta, kad kombinuoto smūgio metu galimai išmuštos rusų akys – numuštas taikinių ieškantis žvalgybinis rusų dronas Orlan-10. Tai gana retas atvejis kombinuotų smūgių metu. Norėtųsi, kad šios akys būtų išmušamos dar iki to, kol rusai randa taikinius ir nusprendžia juos atakuoti. Bet norai nešaudo – reikia pirma aptikti tokį droną ir turėti kuo jį numušti (pvz.: raketa, EW ar kitomis priemonėmis). Tikėtina, tai nebuvo paskutinis smūgis šiandien – sprogimai fiksuojami Kherson, Krivyi Rih, Kharkiv, Poltava miestuose.

Žiūrim ką turim fronte.

📌 Kharkiv kryptis.

Be esminių pakitimų. Tęsiasi abipusės lokalios atakos, rusai toliau aktyviai naudoja aviaciją.

📌 Luhansk kryptis.

📍 Kupjansk. Tęsiasi mūšiai visoje kontaktinėje linijoje. Okupantai bando išvystyti vakarykštę lokalią sėkmę prie Stelmahivka, tačiau Ukrainos gynėjai išlaikė pozicijas.

📍 Lyman. Agresorius siekia išvystyti sėkmę šiauriniame flange (Makiivka), jiems pavyko šiame ruože pasigerinti savo padėtį.

📍 Syversk. Sunkios kautynės vyksta prie Rozdolivka. Ukrainos vienetams nepavyksta išmušti rusų iš užimtų pozicijų, tačiau ir pastarieji negeba toliau stumtis į priekį.

📌 Donecko kryptis.

📍 Chasiv Yar.

📎 Rusai atnaujino savo operacijas šiauriniame flange ir centre. Tikėtina, kad didžioji dalis Ukrainos pajėgų čia buvo priverstos atsitraukti į pagrindinę gynybos liniją, t.y. į vakarinį kanalo krantą.

📎 Pietiniame flange situacija komplikuojasi. Agresoriui pavyko prasiveržti į pietines Niu Jork prieigas. Pleištas gana gilus (apie 4 km), tačiau labai siauras ir siekia vos apie 750 – 800 m. Rusams pliusas tas, kad jiems pavyko užsikabinti už apgyvendintos vietovės. Iš esmės pleištas yra žemumoje, tad Ukrainos gynėjams teoriškai, jį nupjauti neturėtų būti sudėtinga. Tačiau panašu, kad jis atsirado pirmiausia dėl jau ne kartą įvardintos priežasties – sutrikusios sąveikos tarp Ukrainos vienetų bei gynėjų rezervinių vienetų, kurie galėtų užkišti skyles, trūkumo. Jei taip, tai šios problemos vargu ar leis ukrainiečiams operatyviai pereiti į kontratakas, taip išstumiant rusus iš šių pozicijų. Žinoma, norėtusi klysti.

📍 Pokrovsk – Vuhledar.

📎 Šiaurinis flangas. Rusai stumiasi palei geležinkelį link Prohres ir plečia savo placdarmą aukštumose. Taip pat, ukrainiečiai neišlaikė pozicijų pietinėse Novoselivka Persha prieigose.

📎 Centras. Tęsiasi sunkios kautynės aukštumose Karlivka šiaurinėse prieigose. Padėtis Nevelske išlieka labai sudėtinga, tačiau Ukrainos gynėjai nesitraukia.

📎 Pietinis flangas. Ukrainiečiai išlaiko Krasnohorivka šiaurinį pakraštį savo rankose, tačiau tikėtina, kad pagrindinė gynybos linija eina palei šiaurinį Lozova upės krantą. Rusai sugebėjo apie 2 km pasistūmėti Vuhledar – Mikilske ruožo rytiniame flange. Panašu, artėja mūšis už Vuhledar. 🤔

📌 Zaporizhia kryptis.

Agresorius skelbia, kad pradėjo puolimo operaciją, tačiau neįvardina kur. Vakar jis skelbė, jog intensyviai su artilerija, MLRS ir termobarinėmis sistemomis atakuoja Kamyanka. Ar tai susijusios žinutės, kiek jose realybės – sunku pasakyti. Situacija nėra aiški, stebėsime ją.

📌 Pietų kryptis.

Be esminių pakitimų.

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top