Karas Ukrainoje. Aštuoni šimtai šešiasdešimt septintoji (liepos 9) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė


📌 Po vakarykštės teroristinės rusijos atakos prieš Ukrainos civilius, įsisuka kremliaus melo mašina. Vakar jų karo propagandistai pripažino smūgį vaikų ligoninei esančiai Kyiv mieste, tačiau teigė, kad ten neva vyko „aukštas pareigas užimančių kariškių susitikimas“. Po visą pasaulį nukeliavus vaizdams apie nužudytus ir suluošintus vaikus bei jų gydytojus, šūdagalviai turbūt suprato, kad „aukštas pareigas užimančių kariškių susitikimo“ versija nėra itin tvirta ir įtikinama. Šiandien okupantai jau triedžia, kad į ligoninę smogė… (pasiruošiam)… ukrainiečių NASAMS raketa. Vien užtenka pažiūrėti į raketos nuotrauką iš vakarykščio smūgio (postinome ją vakar SITREPe) ir palyginti ją su NASAMS raketa AMRAAM ir taps aišku, kad tai yra visiška nesąmonė. Ir dar keli dalykai:

📎 Kaip raketa žemė-oras galėjo skristi priešinga kryptimi, t.y. oras-žemė bei pataikyti taip tiksliai į ligoninę!?

📎 Kaip NASAMS raketos 20 kg kovinis užtaisas galėjo padaryti kelių šimtų kilogramų sprogstamosios medžiagos efektą ligoninėje (Kh101 kovinės dalies svoris – 400 kg)!?

Per vakarykštį smūgį Kyiv rusų teroristai nužudė 27 civilius (iš kurių buvo 4 vaikai) ir 117 sužeidė. Kituose Ukrainos miestuose, taip pat dešimtys sužeistų ir žuvusių civilių. Neramina tai, kad tiek Kyiv, tiek kituose miestuose į vieną ar kitą objektą smogė ne po vieną, o kelias raketas, kas parodo apie Ukrainos pajėgų oro gynybos problemas. Lyg to negana, šiandien agresorius raketomis smūgiavo į Odesą.

📌 Ukrainos pajėgos surengė masinį smūgį dronais agresoriaus teritorijoje, daugiausia kliuvo Rostov prie Dono (čia rusai skelbia numušę 21 droną). Taip pat, buvo atakuota degalų saugykla prie Volgograd, dėl dronų grėsmės uždarytas Astrahan oro uostas prie Kaspijos jūros (beveik 800 km nuo kontaktinės linijos). Antroje dienos pusėje kabūm buvo girdimi ir Kryme.

Žiūrim ką turim fronte.

📌 Kharkiv kryptis.

Be esminių pakitimų.

📌 Luhansk kryptis.

📍 Kupjansk. Rusai toliau bando pulti Pishchane, tačiau jiems pasistūmėti nesiseka. Taip pat, sunkios kautynės vyksta šiauriniame ir pietiniame flanguose, Ukrainos gynėjai išlaiko pozicijas.

📍 Lyman. Ukrainiečiai išlaiko pozicijas šiauriniame flange, tačiau okupantai labai aktyviai bando juos nustumti nuo Makiivka bei įsitvirtinti vakariniame Zherebec upės krante. Mūšiai tęsiasi ir kituose ruožuose.

📍 Syversk. Tęsiasi susidūrimai Spirne bei prie Verkhnokamenske. Taip pat, rusai bando pasistūmėti prie Severskyi Donets upės, su tikslu pasigerinti savo pozicijas Bilohorivka šiauriniame flange.

📌 Doneck kryptis.

Agresorius raketomis smogė Ukrainos pajėgų komunikaciniams mazgams esantiems užnugaryje (Pokrovsk ir Kramatorsk).

📍 Chasiv Yar.

📎 Tęsiasi mūšiai Chasiv Yar miesto rytinėje dalyje, ukrainiečiai rusams neleidžia kirsti kanalo.

📎 Toretsk ruože didesnių pakitimų nėra. Okupantai bando pajudėti į priekį tiek rytiniame, tiek pietiniame flanguose, tačiau Ukrainos vienetai geba juos sulaikyti. Tiesa, nustumti raguotąjį į išeities pozicijas kol kas nepavyksta.

📍 Pokrovsk – Vuhledar.

📎 Šiaurinis flangas. Kurį laiką ukrainiečiams sekėsi laikyti rusus Vozdvyzhenka ruože, neprileidžiant jų prie kelio Pokrovsk – Kostyantinivka. Tačiau pastarosiomis dienomis rusai sustiprino savo puolimą ir kontaktinė linija ėmė judėti. Agresorius sugebėjo pasistūmėti. Tuo pačiu, problemos prie Novoselyvka Persha nesisprendžia. Rusai ne tik įsitvirtina ankstesnėse pozicijose, bet ir sugebėjo pasistūmėti pačioje gyvenvietėje.

📎 Centre tęsiasi mūšiai Karlivka ir Nevelske, ukrainiečiai išlaiko pozicijas.

📎 Pietiniame flange sunkios kautynės vyksta prie Krasnohorivka, okupantams nepavyksta Ukrainos gynėjų išstumti iš šiaurinės miesto dalies.

📌 Zaporizhia kryptis.

Lokalios kautynės tęsiasi Robotyne ruože, esminių pakitimų kontaktinėje linijoje nėra.

📌 Pietų kryptis.

Taip pat, toliau tęsiasi mūšiai už Dniepro upės salas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top