Karas Ukrainoje. Aštuoni šimtai trisdešimt devintoji (birželio 11) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Pasirodė daugiau informacijos apie savaitgalį atakuotą Su57. Rusiški šaltiniai patvirtina, kad ukrainiečiai su dronais Achtyubinsk oro uoste sėkmingai atakavo ne vieną, o du tokio tipo orlaivius. Taip pat pripažįstama, kad rusų oro gynybos priemonės ne tai, kad nebuvo efektyvios, bet išvis nebuvo inicijuotos. Teisingai, miegokit ramiai, šūdagalviai. 🙂

📌 Kharkiv kryptis.

Okupantai su Iskander raketa smūgiavo Kharkiv miesto prieigose, yra civilių aukų. Kontaktinėje linijoje esminių pakitimų nėra. Tiesa, pasirodė informacija, kad šioje kryptyje agresorius sustiprino savo grupuotę dviem oro desanto pulkais. Jei taip, tai artimiausiu metu galime pamatyti agresoriaus puolimo operacijų suintensyvėjimą.

📌 Luhansko kryptis.

📍 Kupjansk. Tęsiasi rusų lokalios atakos, jie teigia užėmę porą kaimų, tačiau informacija nėra patvirtinta.

📍 Lyman. Okupantai suaktyvino puolimo operacijas Terny – Torske ruože bei pietinio flango miškuose. Nepaisant to, Ukrainos gynėjai išlaikė pozicijas ir galimai ruošia kontratakas.

📍 Syversk. Neatmestina, kad vienas iš rusų desantininkų pulkų, permestų į Kharkiv kryptį, yra iš 106-osios oro desanto divizijos. Šios divizijos vienetai veikia Syversk kryptimi, tad jei informacija apie pergrupavimą yra teisinga, tai paaiškintų agresoriaus puolimo operacijų intensyvumo sumažėjimą. Agresorius bando sąlyginį štilį sektoriuje kompensuoti aviacijos smūgiais (ukrainiečių pozicijos atakuojamos KAB’ais).

📌 Donecko kryptis.

📍 Chasiv Yar.

📎 Šiaurinis flangas. Vyksta sunkios kautynės, tačiau rusai ir toliau negali pasistūmėti link kanalo.

📎 Centras. Agresorius išplėtė savo pozicijas prie Ivanivske, tačiau negali kirsti kanalo ir įsitvirtinti vakariniame jo krante. Beje, vienas iš Kharkiv kryptyje pasirodžiusių desantininkų pulkų, tikėtina, yra iš Chasiv Yar šturmuojančios 98-osios oro desanto divizijos. Jei taip, tuomet įdomu ar agresorius turės kuom jį pakeisti Chasiv Yar sektoriuje ir ar nesumažės čia rusų puolimo tempas.

📎 Pietinis flangas. Be pakitimų.

📍 Pokrovsk – Vuhledar.

Pasirodė informacija, kad ukrainiečiai numušė per drąsiai prie kontaktinės linijos priartėjusį rusų Su25. Deja, tai vienintelės geros žinios iš šio sektoriaus.

📎 Šiaurinis flangas. Ukrainos gynėjams nepavyksta sustabdyti okupantų jų pagrindinių pastangų kryptyje. Rusai ir toliau juda į priekį Novopokrovske – Umanske ruože (vakarinis ruožas), sunki padėtis ir prie Novoaleksandrivka (šiaurinis ruožas).

📎 Centras. Tęsiasi kautynės Umanske – Karlivka – Netailove ruože. Kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📎 Pietinis flangas. Rusai įsitvirtina vakar užimtose pozicijose pietinėse Vuhledar – Kostyantinivka kelio prieigose. Mūšiai tęsiasi ir kituose ruožuose.

📌 Zaporizhia kryptis.

Agresorius dar šiek tiek pasistūmėjo į šiaurę nuo Staromayorske. Neatmestina, kad rusai atnaujins operacijas prie Urozhaine ir taip sieks judėti ne tik vakariniu Mokry Yali upės krantu (kur yra Staromayorske), bet ir rytiniu.

📌 Pietų kryptis.

Be pakitimų.

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top