Karas Ukrainoje. Du šimtai antroji (rugsėjo 13 diena)

Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas | Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis CNN pareiškė, kad Ukraina nesutiks su jokiais Minsko susitarimų variantais. Zelenskio teigimu, Kyjivas sieks išlaisvinti visas valstybės teritorijas, įskaitant Donbasą ir Krymą. Ukrainos prezidento manymu, bet kokios derybos, vedančios link Minsko susitarimų – tai lėtos Ukrainos okupacijos tęsinys. „Minskas” yra tuščias popieriaus lapas, skirtas Rusijai pailsėti prieš kitą invaziją”, – pabrėžė Zelenskis.

Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas pažymėjo, kad Ukraina nesutiko su Vakarų partnerių rekomendacija pradėti „taikos” derybas su Rusija ir pareikalavo visiškos Donbaso ir Krymo deokupacijos.

Ukrainos žiniasklaida paskelbė apie Putino numylėtinės TV propagandistės Margaritos Simonian užuominą apie „susitaikymą“, kas neva yra tam tikri Kremliaus ženklai apie galimas derybas.

Jokių derybų. Kokios gali būti derybos, kai tau įsmeigtas peilis ir šonais srūva kraujas. Visiška ir galutinė Rusijos kapituliacija, karo nusikaltėlių, įskaitant Putiną ir jo sėbrus bei armiją, teismas, Rusijos visuomenės parklupdymas ant kelių, jai nuoširdžiai atgailaujant ir prašant pasigailėjimo – vienintelis “derybų” kelias.

Tuo tarpu Kremlius neatsisako savo ketinimų Ukrainoje. Putinui burna dirbantis Peskovas pareiškė, kad „karinė operacija tęsis, kol bus pasiekti užsibrėžti tikslai”.

Tikslai – Ukrainos okupacija ir žygis į Europą. Kremliaus nevykėliai nemato, kad jų genaralbalvonų vadovaujama driskių armada – bailių ir nusmuktkelnių gauja.

Peskovas vakar taip pat pareiškė, kad šiuo metu „nėra jokių perspektyvų” Maskvos ir Kyjivo deryboms ir deryboms dėl Zaporižės AE demilitarizacijos.

Nieko baisaus. Ukraina žino ir moka, kaip elgtis su teroristais.

Tęsiasi alinantys Charkivo bombardavimai ir apšaudymai. Yra žuvusiųjų, daug sužeistųjų. Maskvos teroristai tokiu būdu siekia aptemdyti Charkivo srities žmonių džiaugsmą po sėkmingos karinės operacijos. Zaliznynės miestelyje, Charkivo srityje rasti keturių nukankintų civilių kūnai, įtariama, kad juos nužudė Rusijos “kariai”, praneša Ukrainos generaline prokuratūra.

Vakar ES visiškai sustabdė lengvatinių vizų išdavimo tvarką ir susitarimą su Rusija, pagal kurį jos piliečiai galėjo laisvai makaluotis Šengeno erdvėje. Lengvtainių vizų išdavimo sustabdymas reiškia, kad rusams bus išduodama gerokai mažiau vizų, išduodamų vizų mokesčiai padidės iki 80 eurų, pailgės vizų tvarkymo laikas.

Vakarų šalių vyriausybės imasi priemonių papildyti savo ginklų atsargas, išsekusias dėl tiekimo Ukrainai. Dar liepos mėnesį eurokomisaras Thierry Breton perspėjo ES šalis dėl ginklų atsargų panaudojimo, kas sudarė prielaidas kai kurių šalių gynybos pažeidžiamumui.

JAV gynybos sekretorius Lloydas Ostinas paskelbė apie sąjungininkių nacionalinių ginkluotės direktorių susitikimą, kuriame bus „aptarta, kaip gynybos pramonės bazės gali geriausiai aprūpinti būsimas Ukrainos pajėgas reikalingais pajėgumais” bei atkurti išeikvotus rezervus. Nuo karo pradžios JAV suteikė Ukrainai ginkluotės už 15,2 mlrd. dolerių.

Tarptautinis valiutos fondas svarsto galimybę finansuoti šalis, kenčiančias nuo išaugusių maisto kainų. Daugiausia dėmesio skiriama Ukrainai, kuri finansavimą greičiausiai gaus be jokių išankstinių sąlygų. Pastarosiomis savaitėmis atnaujintas grūdų eksportas iš Ukrainos padėjo sumažinti maisto kainas.

Azerbaidžano energetikos ministerijos teigimu, šalies dujų ir naftos eksportas per 8 pastaruosius mėnesius ženkliai išaugo. Dujų eksportas padidėjo 23 proc.

JAV iždo sekretorė Janet Yellen įspėjo, kad įsigaliojus daliniam Europos draudimui importuoti rusišką naftą, šią žiemą JAV degalų kainos gali vėl smarkiai išaugti. Gruodžio 5 d. ES ketina nutraukti bet kokį Rusijos naftos importą jūra, vykdydama savo įsipareigojimus dėl šešto sankcijų paketo Maskvai.

Mes, vakariečiai, skaičiuojam centus, o charkiviečiai nuolatinių bombardavimų fone gyvena be vandens ir elektros. Ekonomika labai greitai grįš į įprastas vėžes, tačiau tūkstančių žuvusiųjų niekas niekada nesugražins.

Beje, dėl naftos. Būtų gerai, kad iš rusiškų tanklaivių „perkrauta“ nafta nebūtų laikoma graikiška ar rumuniška, o Maskvos klastai rasti priešnuodžiai.

Rusijos ambasadorius Vokietijoje Sergejus Nečajevas pareiškė, kad Vokietija sugriovė dvišalius santykius su Rusija. Esą mirtį nešančių ginklų tiekimu Ukrainai buvo peržengta „raudona linija“. Teroristinės šalies ambasadorius užmynė Berlynui ant nuospaudos, primindamas Vokietijos „moralinę ir istorinę atsakomybę už nacizmo nusikaltimus Antrojo pasaulinio karo metais”, o Maskvos tikslas esą būtent „denacifikacija”.

Ambasadoriui nederėtų šitaip skausmingai viduriuoti praeitimi: Niurnbergo tribunolas vyko prieš 80 metų, o rusiškųjų fašistų tarptautinis teismas laukia visai netrukus.

Rusijos denacifikaciją ir tarptautinį teismą gerokai priartintų raketos ATACMS, kurių veikimo nuotolis siekia 300 km. Ukraina po sėkmingo puolimo, JAV pateikė ginklų, reikalingų tęsti šalies išlaisvinimą nuo Rusijos fašistų, sąrašą, į kurį įtraukti 29 tipų ginklai ir šaudmenų sistemos, tarp kurių tankai, bepiločiai orlaiviai, artilerijos sistemos, priešlaivinės raketos „Harpoon” ir 2 000 raketų artilerijos sistemai HIMARS, įskaitant ATACMS. Iki šiol Bideno administracija atsisakydavo suteikti ATACMS, neva baiminantis, kad Ukraina gali raketas panaudoti smūgiams Rusijos teritorijoje ir pakurstyti platesnio masto konfliktą su Vakarais.

Kai karo veiksmai persikelia prie Ukrainos-Rusijos sienos, nėra didelio skirtumo, ar raketa nuskries 70, ar 300 kilometrų. Nebent kažkam imtų tirtėti kinkos dėl Maskvos.

Operacinis lygmuo

Rusijos okupantai mėgina atsipaipelioti po patirto nokauto.

Rusijos armijos vadovybė deda dideles pastangas sulopyti griūnančią gynybą, tačiau rezervų iš esmės nebelikę, o chaotiškas atsitraukimas iš Charkivo srities į Donbasą realybėje yra virtęs į bėgimą į Rusiją, beje, iš to paties Donbaso taip pat.

Pietuose dar bandoma išlaikyti ukrainiečių spaudimą anksčiau telktais likučiais, tačiau suardyti logistiniai keliai yra artimiausiu metu neįveikiama kiūtis tokiems veiksmams. Mus pasiekė nepatvirtinta informacija, kad Ukrainos pietuose vieno Rusijos dalinio vadovybė pradėjo derybas dėl pasidavimo ukrainiečiams sąlygų.

Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas įspėja, kad Ukraina turi ruoštis atkovotų teritorijų išsaugojimui. Ištemptos fronto linijos, atkovotų teritorijų apsauga reikalauja papildomų resursų ir išteklių. Ukrainos puolimą ministras pavadino „sniego gniūžte, riedančią nuo kalno”, sakydamas, kad jo šalies kariuomenė padarė didesnę pažangą, nei tikėtasi. „Tai ženklas, kad Rusiją galima nugalėti”.

Ukrainos taktika šiame karo etape – negailestingas, alinantis driskių pozicijų daužymas, daužymas, ir darsyk daužymas, po to puolimas, įsitvirtinimas ir vėl daužymas.

Tai, kad rusų generolai, negalėdami nieko padaryti Ukrainos kariuomenei, įsako bombarduoti Ukrainos miestus, rodo, jog „nenugalimoji, antroji pasaulyje“ vis labiau klimpsta į beviltišką padėtį.

Taktinis lygmuo

Driskiai ir toliau stengiasi išlaikyti užimtas teritorijas ir stabdyti veržlų Ukrainos kariuomenės puolimą.

Priešas tęsia teroro ir civilių gyventojų bauginimo taktiką. Tęsiamas intensyvus miestų apšaudymas iš minosvaidžių, tankų, pabūklų ir reaktyvinės artilerijos.

Dėl patirtų nuostolių, okupantų karių kovinė dvasia labai smukusi. Siekiant “pagerinti kovinę parengtį” 2-ojo armijos korpuso 2-osios atskirosios motorizuotosios šaulių brigados vadovybė išleido įsakymą nemokėti finansinės paramos laikinai nesantiems fronte ir gydomiems kariams. Tai reiškia, kad okupantų “kariai” visais būdais ieško galimybių dingti iš mūšio lauko.

Driskiai bandė kariauti Zaicevės, Bachmuto, Krasnogorivkos, Vodyanės, Bezimenos ir Novogrygorivkos gyvenviečių rajonuose. Pastangos beviltiškos.

Per dieną Ukrainos karo aviacija atliko devynis smūgius: atakavo septynias priešo gyvosios jėgos ir technikos bazes, sunaikino du priešlėktuvinius kompleksus.

Išvaduotose teritorijose išlieka didelis minų pavojus – užminuota daugiau kaip septyniasdešimt tūkstančių kvadratinių kilometrų ploto.

Savaiminiai sprogimai ir automatinių ginklų ugnis girdėti Rusijoje. Taganroge (Rusijos teritorija) suveikė priešlėktuvinė gynyba. Prie Chaltyro kaimo Rostovo srityje kyla dūmai. Didelis sprogimas Rostovo srityje (Rusija) buvo girdimas Rostove, Taganroge, Azove, Aksajuje, Šachty ir Novočerkaske. Pranešama apie sprogimus ir Belgorodo srityje.

Belgorodo srityje apšaudytas Logačevkos rusų pasienio postas: 1 karys žuvo, 4 sužeisti.

Laikinai okupuotame Chersone Ukrainos partizanai nuosavame bute susprogdino kolaborantę Tetjaną Tomiliną. Ji sunkios būklės yra intensyviosios terapijos skyriuje, apsaugos darbuotojas žuvo.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
40 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Nu klausyyykit

..kacapoidus kaip veju nupute…,velniai griebtu,anei vieno…Ohoho,cia jau karo pabaiga tikrai pakvipo..Staseli,berods,busim laimejeee Valio,raudonojo xuilo egzekucija ne uz kalnu…….

Aleksas

Mąstykite, ponai. Pradžioje ir aš negalėjau suprasti kas įvyko kol neradau,kad parą prieš atiduodant teritorijas Putinas derėjosi su vakarais T,y, vakarus atstovavo Prancūzijos prezidentas Macronas,o Šolcas žinojo apie ką eina kalba.Buvo pažadėta nuimti kai kurias sankcijas Rusijai.Bet įvyko kaip visada:ES pažadėjo,o JAV uždėjo vetto.Ir dabar Macronas su Šolcu visur skalambija,kad Rusijai reikia nuimti kai kurias sankcijas.O Putinas iš karto parodė ,kad nejuokauja;sustabdė net kelias elektrines.O juk tai pačiai Prancūzijai reikia energijos verkiant.Jie patys per klaidą pardavė daugiau energijos Ispanijai ir ANglijai.Dabar pačiam Macronui rūgštu sėdynėje.

Artima ateitis

Artima ateitis. Du Rusijos tankistai geria alu Paryziuje. Vienas sako kitam: – Zinai, o propagandiny kara mes vis tik pralaimėjome…

autoriams

Jūs kaip senos, landzberginės, propagandinės kalės, – naujų triukų neišmokinsi…

Dar 800 nacių sunaikinta! Smagu!

Минобороны России сообщило, что в результате ударов по украинских подразделениям в районах Славянска, Константиновки, Артемовска, Курдюмовки (ДНР), Березнеговатого и Мураховки (Николаевская область), Балабино (Запорожская область) и Харькова потери украинских военнослужащих и иностранных наемников превысили 800 человек убитыми и ранеными.

Liuska arestovičius

Tai mūsų Minedas.

Aurimui Naviui ir Mindaugui Sėjūnui

Ištraukite galvas iš unitazų!…

Dzeikas

Kol kas aisku tiek, kad ZSU ivykde verzlu as traukiasi papuolima priversdama rusus begti.Kai priesas traukiasi palikdamastechnika tai vadinama begimu. Tokie faktai buvo fiksuojami.Isvaduota teritorija mazdaug 70x80km teritorija.Siuo metu frontas sustojo.ant Oskolo upes krantu ir ant Rusijos Ukrainos sienos tarp Harkyvo ir Belgorodo.
Ukrainieciai nesidrovi pabuklais apsaudyti Belgoroda ir Taganroga miestus esan ius Rusijos teritorijoje

Partijos naris nuo 1971m.

Straisnio ne skaiceu.
Nebeidomu zinokit jau.

stasys

Nu klausyyykit 2022-09-13 22:20 … aha, tuoj pabaigs geltona ‘masažuoti’ savo G tašką ir atbėgs visiems paaiškinti ..

gelltonas ixtiandras

paniro i savo fekaliju stixija ir priperejo desimtis mazu ixtiandriuku.Tai daba tas mailius ir turskiasi,ciauska..Pats baidykle ‘pasol na dno’,supranta,slykstuuuunas,kad ‘diela posly nie tak’….,todel tuno tyliai,tik burbulus leidzia.

Parcijos clienas nuo 1971m.

..pasidave galutinai ir negriztamai.Finita.Kaput.Rankytes pakeltos.Bendras silpnumas.Abejingumas.Nuovargis.Teks ji palikt rezignuojancioj ramybej.Kovesi kaip liutas,grasino ir baisiais kadyrovcais,ir ‘bonbom’..fsio,negi spardyt daba gulinti…Ilsekis ramybeje,kareivi,nebeeik i sita fronta,stebek ‘zidince obeli,plok laduski’ ir ..kaip nors..Prosciai,drug.

stasys

įdomį diskusija str. tema . youtube.com/watch?v=6CjKC8SNiT4

stasys

kaip mano autoriai ar po tokio Ukrainiečiu proveržio fronte neteks xuilo skelbti visuotina mobilizacija ? Kol kas xuilo kariauja su ta ginkluote kuri pas ji stovėjo dar nuo sovietų laikų ir ta technika kuri buvo planuojama nurašyti iš reguliariosios armijos per ateinančius 5 metus , o tai reiškia kad ‘specialioji operacija’ xuilo turi ne tik konkretu planą bet ir tam specialius skirtus resursus . Savo laiku tie olohai , ja kiek padažę, labai intensyviai stumdė trečioms šalims už dolerius ir į skolą ..vietoj to kad ją brangiai utilizuoti už savo lėšomis . Pabandykime pasižiūrėti kiek gyliau tos propagandos kuri naudojama priešpriešoje ..su orkais .

Stasiui

..da neklausiau,bet pagal antrastes,kacapai jau skelbia visuotine mobil.Reiskia,jau suvokia,kad jiems kirdyk.Valio,tuoj raske subyres ir issipjaus viduje.Puuuvantis llavonas,bus idomu stebet su alum ir cipsais.Papjaus pucyna kruvinaji saviskiai,oi,papjaus,nesulauks ir Hagos.

stasys

Stasiui 2022-09-14 8:50 .. Tamsta optimistas .:)

Stasiui

..paklausyk vakaryksti Sveca,paklausyk girkina..,pagrindo optimizmui yra.Intensyvus girkino klykimas,kad jiems sakes rodo,kad patrusevo xebryte tuoj tuoj galabys pucka,kitaip seniai tas girka tupetu lubiankoj..

SMAGU!!!

Vėl muša nacius. Vėl viskas bus rusų rankose. Smagu. Pagoglinkit – „Союзные силы освободили Николаевку и Николаевку Вторую в ДНР”.

SMAGU LABAI!!!

Dar 600 ukrufašistų sunaikinta! Pagoglinkit „Потери ВСУ за сутки превысили 600 человек”.

Smaguri

..a seniai tau nosi kas buvo sugurineeees,a…

Rusai vėl pradeda ir laimi

Pagoglinkit “ В ЛНР сообщили о продвижении в районе Соледара и Артемовска”.

DD plius DD

Ropinė rusiška imperija gauna į lopytus skudurus nuo ukrainietiškos saulėgrąžų respublikos. Gauna taip, kad akimirką žado netekę, ap..ikti ir susimąstę rusiškos tv agitpropo kariuomenės generolai greitai susigrizbo ir kreipėsi pagelbos į rusų pravoslavybės galiūnus.
Nefantazuoju- Solovjovas vienoje iš savo pūlingos tulžies pritvinkusių laidų tarė naują karybos meno žodį. „Reikia į frontą nuvykti patriarchui Kirilui ir maldomis pakelti rusų karių kovinę dvasią”- su dalykiška viltim tokį patarimą išgimdė.

Samitas

Baigėsi Putino ir Baideno uždarų durų susitikimas. Zelenskis ir klausia Baideno: – Jūs priminėte Putinui, kad Krymas priklauso Ukrainai? Baidenas: – Nespėjome aptarti Krymo. Visą laiką prakalbėjome apie Aliaską.

DDT

KIRIUXA GAL IR VAZIUOTU,ALE ISSIBLAIVYT NIEKAIP NEGALI.kRYZIAUS NEBEATKELIA.

DD plius DD- DDT

Kryžių jie kiloja kaip Savickas padangas lengvai ir mikliai. Ypač obrazcovo pakazatelną kryžių. O štai- žegnotis taip paprastai neišeina. Nuo auksinių laikrodžių ir jachtų bei limuzinų raktų rankelės apsunko.

dd ddt

ale ot,kai pucka nuxrienacins,kas bus kiriuxai…

Šlovė Donbaso kariams

Skaitykite straipsnį – “Народная милиция ЛНР заверила, что сохраняет контроль над Кременной”.

Faktas

Mūsiškiai Lietuvos patriotai gerai suvokia, kad greitu laiku teks atsakyti karo kurstymą dar 2014 metais, kai per Maidaną Kijeve į sceną lipo Vyt.Landsbergis, ir Grybauskaitė, ir Graužinienė su Kirkilu ir Auštrevičiumi, teks jiems atsakyti už Donbasą pagal pilną programą, todėl kurstomas plataus mąsto karas Europoje, įtraukiant NATO, kuriuo būtų galima pridengti visus elito nusikaltimus.

Putinas

“Kitas Velykas jau švesime laisvoj Lietuvoj.“

DD plius DD

Na, yra viena ruskomyro pergalė- idiotų varžybose dėl kiečiausio durniaus prizo . Ir čia jie tik iš pažiūros laimi.
Bet aš nesutinku. Yra visų durnių durnius, kurio niekas nepranoks. Tai J.Jarmalavičius (vienas iš sausio 13 greta Burokevičiaus). Skaičiau jo pasibėdavojimus po to, kai atbuvo bausmę. Labai iškalbingi.
Trumpai perpasakojant- „Susitikom su dviem draugais iš Maskvos, norėdami aptarti revoliucinio išsivadavimo judėjimo ateitį. Draugai susižvalgė ir palinkėjo man sėkmės, bet konkretaus nepažadėjo nieko”…

DD IR DD

…nu jo,cia geeeras.Tik ka klausiau Budraitytes pas Goriene,tai apie ruskius gerai pavarinejo.Mol,jie cia jau kaip namie,ukrai pabegeliai visai ne ukrai,o ukru rusai,pisistai burgeristai skatina juos but cia..ir t.t.Idomiai Budraityte pavare,net nesitikejau.Rekomenduoju.

Dzeikas

Visdelto uzkulisiniu susitarimu versija turi pagrindo. Susitarimo tarp Putino ir Bidono.
Ten link mano nuomuone nusvere Solonino argumentai:
1. Iki siol ZSU bandymai pulti baigdavosi pasistumdymu: puola, uzima koki kaima pasistumeje 3km, po to rusai atsiima.
2. Dabar sekmingas puolimas keliasdesimt kilometru gilyn, isvaduotas Iziumas.
Taciau kuo paremtas tas puolimas? Naujais ginklais? Ne.Pliekia is tu 20 Himarsu kuriuos Bidonas numete kaip ismalda. Kad ir kokie tie himarsai wunderwaffe butu perlauzt situacijos fronte jie negalejo.
As ne kiek nenuvertinu Ukrainos kariu narsos ir kovines dvasios – tik tai priverte Vakarus nors kazkiek duoti ginklu.
Taciau sutikite,rusu traukimasis kazkoks nenaturalus.
Kam reikia susitarimo? Bidonui, kad buti perrinktam prezidentu.Putinui – nes Trumpas grizes valdzion ginkluos Ukraina ne pazadais, o realiais ginklais.

Landsbergiui ir Grybauskaitei

Dantės pragare tokie šlykštūs brudai kaip jūs buvo 9 tolimiausiame rate!

Dzeikiokui

ciortas zino..As tai niekaip neatspeju,ka tas Trampas darytu.Galimi abu krastutinumai.Is respublikonu dabartinio elgesio irgi neatspesi..Tiesiog del sporto idomu.

Regimantas

Ukrufašistų kontrpuolimo nuostoliai Nikolajevo ir Charkovo kryptimis rugsėjo 6 – 10 dienomis sudarė 4000 žuvusių nacionalistų ir benderovcų bei dar per 8000 Zelenskio banditų sužeista. Pranešama, kad sužeistiesiems naciams neužteko ligoninėse vietų ir jog žuvusieji ukropai nebetilpo į morgus, todėl buvo vežami ir talpinami į didžiųjų prekybos centrų šaldytuvus. Tai tada, man iškilo klausimas: kaip tie visi ukrų karių lavonėliai ten išsilaikė, kai 2 ar 3 dienas, po rusų karinių pajėgų tikslių smūgių elektros linijoms, nebuvo elektros energijos???

Visa informacija

News front puslapyje

Shivaniroy
pink city angels

Jaipur Call Girls are the best escort service provider in Jaipur. We provide high class escorts services in Jaipur. Our escorts are very beautiful and sexy. They have different types of body shapes and sizes. You can choose any type of girl according to your taste. You will get 100% satisfaction.
Product Features: – High quality escorts service in Jaipur.
– 24 hours availability.
– 100% safe and secure booking system.
– No hidden charges.
– No registration required.
– Free cancellation anytime.
– Booking done online.
– Escort service available in Jaipur.
Jaipur call girls
pink city angles
pink city angels
pink city angels
pink city angels

divya kumari
40
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top