Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Politinis strateginis lygmuo

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis neatmeta galimybės, kad Ukraina susigrąžins Krymą diplomatiniu keliu. Dauguma ukrainiečių pritartų Krymo grąžinimui tokiomis priemonėmis. Zelenskis teigia, kad šiuo klausimu dirbama ir detalių atskleisti negalima.

Manytume, kad toks diplomatinis ėjimas galimas tik po nediplomatinio ėjimo raketomis. Kai Ukraina gaus tolimojo nuotolio precizinio tikslumo raketas HIMARS ir M270 sistemoms ATACMS, ji bus pasirengusi sunaikinti pagrindines Rusijos armijos vadavietes, atramos punktus, amunicijos ir kuro sandėlius toli užnugaryje okupuotose teritorijose – Kremlius neturės kito pasirinkimo, tik derybas. Tai gali nutikti labai greitai. Mes dar prieš karą sakėme, kad Kremlių be ultimatyvios retorikos sustabdyti gali kariniai veiksmai. „Karą reikia stabdyti karu“. Kažkada beprotiškai skambėjusi ir vyrus prakaituoti vertusi frazė šiandien niekam nebekelia šiurpulių.

Labai gaila, kad ne tik Rusija, bet ir Europa neišmoko istorijos pamokų ir prireikė tūkstančių ukrainiečių aukų, kad būtų stabdomas Kremliaus ordų siautėjimas Ukrainoje. Kiek aukų dar pareikalaus ši vykstanti beprotybė, sunku pasakyti, bet aišku viena – kuo ilgiau delsiama, tuo jų daugiau.

Vakar jau ir Europos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis pareiškė, kad bet kuriuo atveju bus sudaryta taikos sutartis. Pagrindinė sąlyga – rusų pasitraukimas iš Ukrainos teritorijos, agresoriaus finansinis indėlis į šalies atstatymą, moralinė ir baudžiamoji atsakomybė už karo nusikaltimus. Borrellio manymu karas gali tęstis ilgai, o Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas „savo noru nepasiduos”, tačiau tik Ukraina ir ukrainiečiai turi nustatyti karinio konflikto užbaigimo sąlygas.

Neseniai ES diplomatijos vadovas apgailestavo, kad ES praleido galimybę apmokyti Ukrainos ginkluotąsias pajėgas likus metams iki invazijos.

Jei Ukrainos kariuomenė likus metams iki plataus masto karo būtų taip ginkluota ir taip apmokyta, kaip šiandien, jokio karo, greičiausiai, jos teritorijoje nematytume. Trumparegiškumas visiems mums kainuoja taip brangias, nebesugrąžinamas gyvybes.

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas pareiškė, kad Kinija ir Indija yra susirūpinusios dėl Rusijos karo Ukrainoje. Tai didina spaudimą Kremliui, nors pastarasis viešai skelbia, kad Kinija ir Indija palaiko Maskvos karą Ukrainoje. Pasak Blinkeno, Putinas pats prisipažino, kad Kinija nuogąstauja dėl vykstančios Rusijos invazijos ir turi Kremliui ne vieną klausimą.

Tai atspindi pasaulinį susirūpinimą dėl daugiau kaip pusmečio trunkančio brutalaus karo ir „didina spaudimą Rusijai nutraukti agresiją”. Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi, iki šiol tylėjęs karo tema, Rusijos prezidentui išsakė priekaištą, kad „šiandienos epocha nėra karo epocha”.

Na, kuris normalus, sveikas žmogus gali ramiai žiūrėti į skerdynes, galūnių pjaustymus, vaikų žudynes. XXI amžiuje?

Didžiosios Britanijos gynybos ministerijos žvalgyba informuoja, kad praėjusią savaitę Rusija dažniau taikėsi į civilinę infrastruktūrą, „net ir tais atvejais, kai nebuvo jokio karinio poveikio.” Pažymima, kad buvo smogta užtvankai ant Inhuleco upės prie Kryvyj Riho pietų Ukrainoje, vienoje didžiausių šalies urbanistinių teritorijų. Smūgis sukėlė potvynį ir sutrikimus geriamo vandens tiekime, kuriuos Ukrainos valdžios institucijos vis dar šalina. „Susidūrusi su nesėkmėmis fronto linijose, Rusija išplėtė vietų, kuriose ji pasirengusi smogti, skaičių, siekdama tiesiogiai pakenkti Ukrainos žmonių ir vyriausybės moralei”, – rašoma pranešime.

JAV kariuomenės generolas, Jungtinio štabų vadų komiteto pirmininkas Mark Milley, apsilankęs karinėje bazėje Lenkijoje, paragino sąjungininkus būti budrius. „Karas Rusijai šiuo metu klostosi ne per geriausiai. Taigi visi privalome palaikyti aukštą parengties, budrumo būseną”.

JAV generolo įspėjimas verčia ir mus gerokai padidinti budrumą.

JAV Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi atvyko į Armėniją ir Jerevane susitiko su Armėnijos Nacionalinės Asamblėjos pirmininku Alenu Simonjanu. Įtakinga JAV politikė pasmerkė „neteisėtus” Azerbaidžano išpuolius Armėnijos pasienyje ir pažadėjo JAV paramą.

Azerbaidžanas vakar iškoneveikė Pelosi dėl teiginio, kad Baku pradėjo konfliktą su Armėnija, sakydamas, kad šios „nepagrįstos ir nesąžiningos” pastabos yra rimtas smūgis taikos pastangoms.

Šis JAV atstovės žingsnis – labai svarbus Amerikos pareiškimas dalyvauti Artimųjų Rytų procesuose. Silpstant Rusijai, o regione agresyviai dominuojant Turkijai ir satelitiniam Azerbaidžanui, Armėnija liko be „stogo“. Panašu, kad Vašingtono politikai suvokė, kad nenorėdami, kad strateginiuose regionuose dominuotų Pekinas arba Maskva, privalo atsirasti senasis „pasaulio policininkas“ – JAV.

Iš Ukrainos uostų jau išplaukė 165 laivai su 3,7 mln. tonų žemės ūkio produktų, praneša Ukrainos infrastruktūros ministerija. Pagal liepos 22 d. Maskvos ir Kyjivo pasirašytą susitarimą dėl Ukrainos jūrų uostų atblokavimo buvo atidaryti trys Juodosios jūros uostai, kurie gali pakrauti ir išsiųsti į užsienį 100-150 krovininių laivų per mėnesį. Iki karo Ukraina buvo viena didžiausių grūdų augintojų ir eksportuotojų pasaulyje, per mėnesį išsiųsdavo iki 6 mln. tonų grūdų.

Ekonomikos ekspertai teikia, kad Rusijos izoliacija turės katastrofiškų pasekmių jos ekonomikai. Tarptautinio valiutos fondo vertinimu, šiais metais Rusijos BVP sumažės dar 6 %. Maskvos draudimas atsiskaityti „nedraugišku” JAV doleriu, kuriuo atliekama 88 % pasaulinių valiutos keitimo sandorių, yra didžiulė kliūtis prekybai. Visa tai taip pat ypač stipriai atsiliepia Rusijos energijos eksportui. Ilgalaikis naftos ir dujų eksportas priklauso nuo technologijų, o dauguma jų gaminama Vakaruose.

Tarptautinės energetikos agentūros duomenimis, praėjusiais metais naftos ir dujų pardavimai sudarė 45 % Rusijos BVP. Tačiau Rusija dabar savo naftą parduoda tik atrinktiems pirkėjams. Kinija ir Indija gavo dideles nuolaidas rusiškai naftai ir galimybę pelningai perparduoti naftą ir dujas kitiems pirkėjams, tačiau šios šalys pasinaudos Rusija tik šiame etape, bet ne ilgalaikėje perspektyvoje.

Teigiama, kad Maskva slepia savo finansines ataskaitas, o agentūros „Bloomberg” peržiūrėti vidaus dokumentai rodo, kad Rusijos patirti nuostoliai yra milijardiniai: biudžeto perteklius rugpjūčio mėnesį sumažėjo 137 mlrd. rublių, arba 2,1 mlrd. dolerių.

Operacinis lygmuo

Kremlius kol kas nežada sudėti ginklų ir pradėti derybų su Kyjivu. Pranešama, kad suintensyvėjo „patriotiškai“ nusiteikusių piliečių verbavimas į Rusijos armiją, jiems siūlant apie 2 700 JAV dolerių per mėnesį. Rostove prie Dono buvo dalinami lankstinukai, rodomi ginklai, raginami į savanorius užsirašyti asmenis nuo 18 iki 60 metų, turinčius bent vidurinį išsilavinimą.

JAV karo ekspertai, prognozavę, kad fronto linija iki žiemos bus užšaldyta, po Ukrainos puolimo Charkivo srityje, pakeitė prognozes. Manoma, kad dabar Rusija gali pamėginti susigražinti prarastą iniciatyvą. Ukraina per savaitę atkovojo daugiau teritorijų, nei Rusija užgrobė per penkis karo mėnesius, kas labai stipriai pakirto tikėjimą „antrosios pasaulyje“ armijos galia.

Kremliaus generabalvonai turi apsispręsti, kuriam frontui teikti pirmenybę. Pagal Putino pageidavimus – tai Luhansko ir Donecko sritys. Tačiau norint įgyvendinti šį planą, rusų armijai reikia dvigubai daugiau pajėgumų, nei jų yra fronto linijoje ir užnugaryje. Septyni karo mėnesiai atskleidė Rusijos logistikos trūkumus, o esant drėgnesniam ir šaltesniam orui rusams bus daug sunkiau.

Driskių vadai suvokia, kad praradus Chersoną ukrainiečiams susidarys puikios galimybės spausti juos ne tik šiaurės rytuose, bet ir pietuose. Todėl rusai darys viską, kad okupuotos Chersono ir Zaporižės sričių teritorijos būtų išlaikytos, o fronto linijos paveikslas išliks toks pat, koks yra dabar – nei pirmyn, nei atgal.

Tačiau šis karas yra sunkiai nuspėjamas. Ukrainiečiai stipriai spaudžia driskius prie Chersono, nepaisant to, kad gynyba buvo sustiprinta. Ukraina kontroliuoja pie 40 % Donecko teritorijos. Rusija kontroliuoja apie 20 % Ukrainos.

Alinantis karas tęsiasi.

Taktinis lygmuo

Mordoras tęsia karinius veiksmus, siekdamas okupuoti Donecko ir Luhansko sritis. Suintensyvėjo oro žvalgyba, pergrupuojami daliniai, atskiros grupės papildomos rezervais.

Per pastarąją parą okupantai į Ukrainos teritoriją paleido 3 raketas, surengė 22 oro smūgius, ir atliko 90 bombardavimų reaktyvinėmis sistemomis. Nukentėjo daugiau kaip 30 gyvenviečių infrastruktūra.

Šį rytą okupantai surengė dar vieną raketų ataką Zaporižėje, apšaudė netoli regioninio centro esantį kaimą, sužeistas vienas žmogus.

Naktį smūgiuota Mykolaivui. Pažeista apie 300 metrų tramvajaus tinklo kontaktinio laido.

Pranešama, kad Rusijos armija susiduria su dideliu žmogiškųjų ir materialinių išteklių trūkumu. Iš Tambovo miesto atsiųsta 400 kalinių, nuteistų už kriminalinius nusikaltimus. Krasnodaro krašte „Afganistano karių” visuomeninės organizacijos iš vietos gyventojų renka lėšas, už kurias būtų galima nupirkti šiltų daiktų savanorių batalionui.

Per pastarąją parą Ukrainos karo aviacija sudavė 21 smūgį į 16 priešo gyvosios jėgos susitelkimo vietų ir paramos punktų rajonų bei 5 priešlėktuvinių raketinių kompleksų pozicijas.

Raketinės pajėgos ir artilerija per praėjusią parą sudavė sėkmingus smūgius 14 priešo objektų. Pataikyta į 6 kontrolės, 3 paramos punktus, personalo bei karinės technikos sutelkimo rajonus.

Foto: 64-oji Rusijos brigada, dalyvavusi kankinant ir žudant ukrainiečius Bučoje, neteko daugiau kaip 90 proc. personalo

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
kacapliandija

yra blogio imperija,kuria reik susiurbti samasvalu,su uzrasu ‘NECYSTOTY’.

Pisprotis

Iziume rusai laidodami ukrainiečių karius taip stengėsi nuslėpti savo žiaurumus prieš civilius gyventojus, kad net kryžius pastatė su užrašais ir net mobilių telefonų iš kišenių neiškrapštė. O narkomano propogandistai nesusiprotėjo pirma tuos kryžius pašalinti ir vėliau filmuoti.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

– Ginti Ukrainos, turi sukilti prieš ruskius visos NATO ir ne NATO valstybės. _

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

– Lietuvoje gyvenantys ruskiai tyli neprotestuoja, nemaištauja, nestabdo LDK Ukrainos gyventojų žudynių. _
– LDK Lietuvos žemėse turi nelikti nė vieno ruskio.
– Minusuokit Lietuvos priešai vatnikai, drąsiau.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

– Ruskiai, dinkit iš Lietuvos. _

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

– Europai Amerikai Afrikai nereikalinga ruskių tauta pati savaime turi sunykti. _

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Reikia panaikinti antikonstitucines rusiškas mokyklas Lietuvoje.
Vadovaujantis konstitucija, Lietuvoje negali būti rusiškų mokyklų.
14 straipsnis
Valstybinė kalba – lietuvių kalba.

– Rusiškų tekstų turi nelikti visose valstybinėse įstaigose, bankuose (ir bankomatuose) ir visose kitose įmonėse.
– Visų tv visos laidos – be ruskių kalbos (ir be rusiškų tekstų).
– Griežtai. _

Pispročiui

Paaiškink, mielasis, jeigu rusai Iziume,kurį buvo užėmę tris mėnesius, iškilmingai laidojo ukrainiečių karius, tai iš kur savo užnugaryje gavo kareivių lavonų?

Pisprotis

Nesunku susigaudyti. Rusai puolė, ukrainiečiai traukėsi ir paliko lavonų. Rusai juos palaidojo, nes ukrainiečiai nenorėjo pasiimti lavonų. Ir visa čia dialektika. O kodėl ukrainiečia nenorėjo, čia yra klausimas. Gal pradingęs be žinios kareivis yra pigesnis biudžetui, nei žuvęs.

Da cia

pusprotis atsgruudo,aiskus tipeeelis,neverta ne vargt del tokio sudelio.

autoriams

kai pirmą kartą pabandėte tiesiai į šikną, taip ir negalite dabar sustoti.

Pagarba Putinui

Lietuva Rusams. Šlovė Putinui.

Regimantas

Jeigu slavaukrainiečiai fronte būtų ką nors realiai pasiekę, jiems nereikėtų Dovženkos kino studijoje lipdyti savo pigių feikinių blockbasterių apie “rusų žiaurumus”.

Tiesiog smagu

Eilinį kartą Zelenskio bandformuotės sudavė „rezultatyvų smūgį” į Donecko beginklius gyventojus, kad juos įbauginti. Rezultate Donecko ir Lugansko liaudies respublikos rugsėjo pabaigoje rengs referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos.

Ogi

Chersono apskrities administracijos vadovo atstovas Stremousov pranešė, kad Zelenskio armijos puolimo bandymai regione patyrė krachą.

Pagarba Putinui

Lietuva Rusams. Šlovė Putinui. Tikras prezidentas.

Teisybės ministerija

Jankiai kiek žiojasi,tiek meluoja.Tik nesenai klykė,kad Bučoje rusai šaude civilius,paskui tyliai pripažino,kad tai darė ukrai. Visa gerkle bliovė,kad rusai šaudo i ZAE, ir vel tyliai pripažino,kad-ukrai. Žviegė,kad ukrainoje”nėra”nato bazių ir biolaboratorijų-pripažino tai jav senato posėdyje. Jav aiškino,kad karas vyksta tik tarp rusų ir ukrų,bet ir vel pripažino,kad jav,es,jk kariauja prieš Rusija,bet ukru žemėse. Jav šaukė,kad neteikia ukropams žvalgybinių duomenų,bet ir vel pripažino,kad ne tik teikia,bet ir nurodo kur šaudyti ! Galima vardinti tai be galo,bet faktas tas, kad ir dėl Iziumo jie pripažįsta,kad ten palaidoti ukrų kariai, žuvę pavasarį ir kuriu ukranacių valdžia nepanoro pasimti! Bet feikinė antis jau paleista ir visi idiotai alpsta del tos”tiesos”. Pvz:Baideno paklausė, ar jis įvardins Rusiją teroristine valstybe?Jis atsake-NE ! Taigi grybovska gavo,kaip su… Skaityti daugiau »

Teisybės ministerija

Yra gabių žmonių. Teisybės ministerija pavaro kiečiu už partijos člieną.
Reiktų skelbti talentų konkursą ir pritraukti daugiau nestokojančių fantazijos, kūribingų literatų į varžytuves „Kas durniau parašys.”

ale ot gyvatynas

cia uzsiveiseVieni vemalai.Didziausias sleukintojas yra gellsvas vemlys,visom keturiom kanopom barbenantis.

Paviešinta ataskaita

Apie praeitą savaitę Donbase subaladotą amerikonų privačią karinę kompanija „Akademija” (buvusi „Blackwater”) ir ukrainiečių „Kraken” bataljoną.

Pagarba Putinui

Lietuva Rusams. Šlovė Putinui. Tikras prezidentas. Rūpinasi savo šalimi.

pucyyyyyynui

xana.Tegu darosi xarakiri

pucyyyyyynui

visiskas xana.Kitajus ji pasiunte kibeni.

23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top