Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuoniasdešimt penktoji (Gruodžio 5 diena)

Aurimas Navys | Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

ES pirmininkaujanti Čekija paragino įsteigti tarptautinį tribunolą, kuris tirtų karo nusikaltimus, kuriuos Rusija įvykdė įsiveržusi į Ukrainą. Tarptautinis baudžiamasis teismas Hagoje šiuo metu atlieka savo tyrimą Rusijos valdžios institucijų ir diktatoriaus Vladimiro Putino kaltei nustatyti.

Baltarusijos bulvių vadas Lukašenka susitikimo su Rusijos karo ir teroro ministru S. Šoigu metu prabilo apie „vieningą kariuomenę” su rusais. Šoigu ir antpečiuotas Baltarusijos gynybos ministras Viktoras Chreninas pasirašė susitarimą dėl bendro regioninio saugumo karinėje srityje užtikrinimo. Naujame susitarime reglamentuojamas bendros regioninės kariuomenės grupės sukūrimas ir jos valdymo taikos ir karo metu tvarka.

Maskva ir Minskas žaidžia dvigubą žaidimą. Kremlius nori praryti Baltarusiją, ją palikdamas sąlyginai nepriklausomą. Minsko korta Maskvai gali sužaisti tuomet, kai Rusijai prireiks rengti provokacijas prieš mus, imituojant, kad tai – Baltarusijos darbas. Visgi, pasirašius susitarimą, Maskvai bus daug sunkiau pabėgti nuo atsakomybės. Kremlius bijo pralaimėjimo. Einama va bank.

Vakarų informacinės agentūros, portalai ir net kai kurių šalių gynybos ministerijos paskelbė informaciją, kad Rusijos visuomenės parama karui „smarkiai” mažėja. Esą apklausos duomenys parodė, kad 55 proc. gyventojų pasisako už taikos derybas, ir tik 25 proc. teigia palaikantys vykstantį konfliktą.

Visa ši informacija yra paprasčiausias melas ir primityviai supakuotas dezinformacijos brukalas Vakarams. Pirminis šios informacijos šaltinis yra Maskvoje, šalia Kremliaus reziduojanti agentūrėlė, kuri duomenis surašo iš lempos, taip, kaip patogiau užsakovams. Pikta ir apmaudu, kad tuoj bus dvidešimt metų, kai aiškiname, kaip veikia Kremlius, o tokį šlamštą vis tiek pasigauna ir platina ne tik Vakarų medijos, bet ir kai kurie mūsų politikai.

Šiandien jokia agentūra, nekalbant apie dirbančias Kremliui, negali net apytiksliai atsakyti į klausimą, kiek Rusijos piliečių nori, kad būtų pradėtos taikos derybos. Faktas yra kitas: karas tęsiasi, o kai kas labai nori parodyti, kad dėl jo kaltas vienas vienintelis pagyvenęs impotentas vladyka, pasiskelbęs save mesiju.

Vokietijos gynybos ministerija išreiškė rimtą susirūpinimą dėl beveik 10 mlrd. eurų vertės pirkinio vėlavimo ir papildomų išlaidų, modernizuojant kariuomenės oro pajėgas. Po Rusijos invazijos į Ukrainą, Vokietija nusprendė įsigyti 35 „Lockheed Martin” pagamintus karo lėktuvus F-35, kurie pakeistų senstantį „Tornado” parką, tačiau įsigijimai nevyksta pagal planą.

Och, na taip. Su-si-rū-pi-ni-mą.

Saudo Arabijos vadovaujamas OPEC naftos kartelis ir sąjungininkai, įskaitant Rusiją, nepakeitė savo naftos tiekimo pasaulio ekonomikai tikslų. Sprendimas naftos ministrų susitikime priimtas likus dienai iki ES bei G7 įvesto 60 JAV dolerių už barelį kainos apribojimo Rusijos eksportui. Pareiškime OPEC+ atremia kritiką dėl spalio mėnesį priimto sprendimo sumažinti gavybą dviem milijonais barelių per dieną ir teigia, kad rinkos dalyviai „retrospektyviai pripažino, jog šis sumažinimas buvo būtinas ir teisingas veiksmas siekiant stabilizuoti pasaulines naftos rinkas”.

Rusija neeksportuos naftos šalims, kuriose taikoma Vakarų nustatyta kainų riba, net jei Maskvai teks sutikti su naftos gavybos sumažėjimu, pareiškė Putino patarėjas energetikos klausimais. „Mes rengiame mechanizmus, kurie uždraustų naudoti kainų viršutinės ribos priemonę, nesvarbu, koks jos lygis būtų nustatytas, nes toks kišimasis gali dar labiau destabilizuoti rinką”, – sakė Rusijos vicepremjeras Aleksandras Novakas.

Ukrainos valdžios institucijų teigimu, Rusijos invazijos sukeltų griuvėsių atkūrimui prireiks 1 trilijono JAV dolerių. Ši suma kasdien didėja.

Skrudžas moka du kartus, o Vakarai mokės keturgubai. Už delsimą, žioplumą, trumparegiškumą ir skystakiaušiškumą.

Operacinis lygmuo

Be esminių pakitimų.
Luhansko srityje aktyviai veikia ukrainiečių partizanai, taip pat ir padėdami koreguoti artilerijos ugnį. Pranešama apie pozicinius laimėjimus Lysičiansko ir Kreminos kryptimis. Panašu, kad nevykėliai okupantai bus priversti trauktis už paskubomis statomos antros gynybos linijos, kur tempiami didžiuliai kiekiai karinės įrangos.

Manoma, kad Ukrainos kariuomenė artimiausiais mėnesiais pasieks pozicinio pranašumo tam tikruose fronto ruožuose, tačiau itin plataus masto puolamųjų operacijų gali tekti palaukti.

Per devynis Rusijos invazijos mėnesius išvaduota daugiau nei 50% užgrobtos Ukrainos teritorijos.

Kijevas įrenginėja 198 objektus, įskaitant parduotuves, prekybos centrus ir vaistines, kurie elektros energijos tiekimo nutraukimo metu veiks kaip šildymo punktai. Nutrūkus elektros energijos tiekimui, techninės priežiūros tarnybos turės kuo skubiau išleisti vandenį iš namų sistemų, kad jos neužšaltų ir nutraukti šildymą. Todėl miesto gyventojams įrengiami punktai, kur bus galima nemokamai gauti karšto vandens, gėrimų ir, jei įmanoma, maisto.

Taktinis lygmuo

Per pastarąją parą Ukrainos gynybos pajėgų daliniai atmušė visas rusų atakas.

Rusų teroristai surengė 7 raketinius ir 32 oro smūgius, taip pat daugiau kaip 50 atakų iš salvinių raketų sistemų prieš ukrainiečių karių pozicijas ir gyvenvietes palei visą fronto liniją.

Naktį nukentėjo Kryvij Rihas. Okupantai paleido į miestą tris raketas; pataikyta į pramoninius objektus, vienas žmogus žuvo.

Pranešama, kad Baltarusija ir toliau remia Rusijos Federacijos ginkluotą agresiją prieš Ukrainą, suteikdama teritoriją ir oro erdvę raketų ir oro smūgiams vykdyti. Tam tikri Baltarusijos respublikos ginkluotųjų pajėgų padaliniai toliau vykdo užduotis su Ukraina besiribojančiose teritorijose.

Driskiai ginasi Kupjansko ir Lymano kryptimis ir nenustoja nesėkmingai atakuoti Bachmuto kryptimi.

Rusų okupantai nesiliauja ugnimi terorizavę ir keršiję civiliams Chersono miesto gyventojams. Chersono kryptimi rusai iš artilerijos apšaudė daugiau kaip dvidešimties gyvenviečių teritorijas palei dešinįjį Dniepro upės krantą.

Per praėjusią parą Ukrainos aviacija sudavė 18 smūgių į ginkluotų valkatų personalo, ginklų ir karinės technikos koncentracijos rajonus, taip pat 1 smūgį į priešo priešlėktuvinių raketinių sistemų pozicijas.

Ukrainos kariai numušė priešo sraigtasparnį Ka-52 ir 4 okupantų bepiločius orlaivius.

Gynybos pajėgų raketinių dalinių ir artilerijos padaliniai smogė 2 kontrolės punktams, amunicijos sandėliui, personalo ir karinės ginkluotės bei technikos sutelkimo vietai, taip pat dar vienam svarbiam priešo objektui.

Komentaras
Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Aleksejus Danilovas griežtai sureagavo į Emanuelio Macrono žodžius apie saugumo garantijas Rusijai. Jis pabrėžė, kad dabar būtina užtikrinti pasaulio saugumą nuo Rusijos, o ne Rusijos saugumą.

„Jie nori suteikti saugumo garantijas teroristų ir žudikų šaliai? Vietoj Niurnbergo – susitarimo su Rusija pasirašymas ir rankos paspaudimas? Ukrainiečių kraujas ant Putino rankų nesutrukdys? Keista užnugario diplomatijos logika, kurios laikas baigėsi. Vienintelė garantija – Europos teismų humanizmas, nes po Hagos nuosprendžio mirties bausmė negresia”, – pareiškė Facebook Danilovas.

Mes jau vakar atkreipėme dėmesį šitą Eliziejaus laukuose pagimdytą akibrokštą, kaip visišką Vakarų bejėgystės apraišką, įgalinančią teroristinę Maskvą dar labiau spausti Ukrainą ir sąjungininkus. Deja, Vakarai šiandien neturi tokių lyderių, kaip M. Thatcher, R. Reagan ar W. Churchill. Beveik visi šiandieniniai politikai – vienadieniai drugeliai, reitingų siekiantys TV šou laidų vedėjai, trokštantys bet kuria kaina patekti ant žurnalo viršelio, laimėti rinkimus ir surinkti kuo daugiau patiktukų.

Suprantame, kad tokią politikų elgesio normą įvedė primityvios politinės rinkos vartotojų masės, tačiau tai tik pagilina dvasinės lyderystės krizę. Apsimesti durneliu tam, kad įtiktum pardavimų marketingo paveikiems rinkėjams yra daug blogiau, nei būti renkama dėl nesuvaidinto, nuoširdaus bukumo beždžionėle.

Daug kartų kartojome, kad tokius Vakarų (ne politikų) valstybių vadovų vaidmens atlikėjų pareiškimus Maskva įvertins ir į juos reaguos akimirksniu. Argi ne dėl to Putino sarginė kalė Skabejeva jau trimituoja apie tai, kad vienintelis kelias milijonams rusų išvengti Hagos tribunolo yra nuolatinis Vakarų spaudimas tol, kol jie patys panorės derėtis? Renginio vedėjas Makronas prie Kremliaus vartų jau pirmas klūpi eilėje ant kelių. Kas kitas?

Foto: šiandien ryte, Saratove, Engelso karinėje bazėje įvyko sprogimas. Manome, kad tai – „Rusijos laisvė“ veikiančių RF teritorijoje kovotojų darbas.

3.7 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
29 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
PAGARBA

Ką tik Vengrijos URM pranešė, kad nesiruošia treniruoti ukrainiečių kareivių.

no no no

Ne visi karai baigiasi derybomis. Puikiausias pavyZZdys yra 2WW. Taigi,nacių Vokietija kapituliavo. Tas pats bus ir su nacių Okraina 😉

#SmallDickEnergy

PiZdec ateina netikėtai. Ploju atsistojęs.

Ramzanas Kadyrovas klounui Zelenskiui

Перепутал клоун роли, Над собою хохоча… Как последний алкоголик Бредит часто сгоряча. Он как жанра яркий мастер, Как большой оригинал… Позабыл какой он масти… Он хороший! Он не знал!  Он, как гений лицедейства, Не подумал про конфуз.. Перепутал место действий, Где „шестерка” и где „Туз” В Белом Доме «режиссеры» Подло сунули подвох?… Он-Зеленский! Он веселый! Он не в курсе! Просто-ЛОХ!!! По сценарию от НАТО Сатанинский правит бал – Тут он нацик, если надо, Там – слезливый либерал… И плевать на Украину, И до лампочки народ – Даже если разом сгинет Аккурат под Новый год! Сколько ты еще, Зеленский, Наворотишь гнусных дел? Разожжешь пожар вселенский, Чтобы мир дотла сгорел? Сколько крови украинской Должен выпить твой режим, На дорожках кокаина В золотых… Skaityti daugiau »

Diedas

Ei vata, kas jūsų fronte naujo????
Seniai beskaičiau.
Kada pagaliau išmuš tie „za tri dnia”?
Kada imsit Varšuvą???
Ar eisit iki Lamanšo?

Rusai pradeda ir laimi

Rusai niekur neskuba. Jie bando išsekinti Vakarus. Ir jiems tai puikiai sekasi.

Diedas

Jokiosi garsu.
Ukrainiečių su mediniais automatais nepriveikia, o nori kažką išsekint.
Patys išseko. Vidi kas tinkami kariaut pabėgo.
Rankioja bomžus ir alkoholikus patvoriais.

Eikit pirkt raudonų gvazdikų, klumpiai!

Pagal Simpsonų filmą po chocholų bus eilė Lenkijai, paskui pribaltams už lojimą, ir Švedija su Suomija įeis į Rusijos sudėtį.

Diedas

Multikuose rodo tik tiesą. :):):):):):Eik, vadia, pažiūrėk „nu pagadi” ir išburk rusų pergalę prieš visą Pasaulį :):):):)

Lašiniai Ukrainai

Bismakras dar bele kada patarė neprasidėti su rusais. Atsirado protingesnių, todėl dabar yra kaip yra – vakaroidai vėl šimtui metų nusiskausmins ekonomiškai. Kai kurie tikriausiai ir subines prišals prie š*kano dangčio. Jei apskritai turės iš ko š*kti. Gyvenimas gerėja. Visapusiškai.

cha cha cha

Ukrainiečiai per šį karą puolė tik vieną kartą ir tai tos raketos pataikė į Lenkiją. Parodija:)))

BBC

Užtat ukrainiečiai migrantai parėmė lenkus AIDS +2000 atvejų, norvegus vien tik Bergen Gonorėja +174 nauji atvejai, ir dar milijonus venerinių ligų

Na va, ir vėl ukrai sėdės nesiprausę ir apsišikę

Минобороны России: по системе военного управления и объектам энергетики Украины нанесен массированный удар.
Цель удара достигнута, все назначенные 17 объектов поражены, заявляет ведомство.

Jo jo

Šiandien rusai raketomis ir dronais-kamikadzėmis taip pystelėjo chocholams, kad net dalyje Moldavijos elektros nebeliko!

Graudus vaizdelis

Autorius savo lėkštame straipsnelyje rašo. …”Kijevas įrenginėja 198 objektus, įskaitant parduotuves, prekybos centrus ir vaistines, kurie elektros energijos tiekimo nutraukimo metu veiks kaip šildymo punktai….kur bus galima nemokamai gauti karšto vandens, gėrimų ir, jei įmanoma, maisto”… Čia kaip bus, – 198 punktai skirti 3,5 milijono sostinės gyventojų??? Ar paskaičiavote??? Graudus vaizdelis…Verkti norisi…

Juokiuosi garsu

Galėtų dar Klyčko stotelėse bačkas su malkom užkurti, kad laukiantys nesušaltų…

OFICIALU

Per lapkričio mėnesį Ukrainos nuostoliai 8 300 karių žuvusiais.

Vajėzau

Pagoglinkit – “Потери Украины за ноябрь составили свыше 8300 военных и более 460 единиц техники”.

Vaje vaje

Pagoglinkit “Ukrainos ambasadai Rumunijoje atsiųsti du įtartini vokai”.
Ukrainos ambasada Rumunijos sostinėje Bukarešte antradienį, apie 11 val., gavo du įtartinus vokus, praneša portalas „Digi24“. Pasak jo šaltinių, į incidento vietą buvo nusiųsta policijos pareigūnų ir išminuotojų.
Pirmadienį Ispanijos policija pašto skyriuje aptiko Ukrainos diplomatinėms įstaigoms adresuotų vokų, kuriuose buvo gyvūnų akys.
Anksčiau Ukrainos URM vadovas D. Kuleba pranešė, kad šalies diplomatinėms atstovybėms adresuotų paketų su iškrypėliškais grasinimais – išplėštomis gyvūnų akimis – rasta Vengrijoje, Nyderlanduose, Lenkijoje, Kroatijoje, Italijoje, Austrijoje, Čekijoje, Vatikane, Prancūzijoje.

Chocholams piZdec

Украинские войска за ноябрь потеряли более 8300 военнослужащих, пять самолетов, десять вертолетов, 149 танков и более 300 бронемашин, заявил министр обороны России Сергей Шойгу.

tiesos lašas totalinio valdžiagyvių melo jūroje

laisvas.info
 
http://www.kla.tv/lt
 
landsbergizmas.lt
 
sapereaude.lt
 
budruspilietis.lt
  
musutv.lt

JAV sako

Ginklai baigiasi, pinigai baigiasi. O kas toliau? Kovotojų už dyką, kad “ginti tėvynę”, Ukrainoje nėra.

Proletaras

O Irako banko pavogti pinigai baigėsi. Kokia šalį dabar amerikonai apiplėšti ruošiasi.

Amerikoje suirutė

Bideno šaika vis labiau klimpsta į mėšlą.

Nu ką

Nu ką, po Ukrainos ir mūsų eilė

Chocholams parodė špygą

Pagoglinkit – “Vokietija atsisakė perduoti Ukrainai „Patriot“ sistemas, kurios bus dislokuotos Lenkijoje”.

Vėl pystėlėjo ukropams

Pagoglinkit – “Rusai raketomis atakavo Kryvyj Rihą”.
Šį vakarą Rusijos kariai pradėjo raketų ataką prieš Kryvyj Rihą (Dniepropetrovsko sritis).

cha cha cha…

Vakar gruodžio 5 d. anksti ryte rusų raketos pataikė į plieno gamyklos „ArcelorMittal Kryvyi Rih“ teritoriją.
Na, benderos nebeturės kur remontuoti savo karo technikos.

pyg moeda

Reading your article helped me a lot and I agree with you. But I still have some doubts, can you clarify for me? I’ll keep an eye out for your answers.

29
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top