Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuoniasdešimt septintoji (Gruodžio 7 diena)

Politinis strateginis lygmuo

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Luhansko kryptis

Svatove. Novoselivske tęsiasi kautynės, agresorius nežymiai pasistūmėjo. Kituose ruožuose pozicinės kautynės ir abipusės lokalios atakos. Daugiausia darbo artileristams.

Kremina. Ukrainiečiai tęsia ruožo Ploschanka – Chervonopopivka – Zhitlivka puolimą. Siekdamas čia sumažinti grėsmė savo pozicijoms, jis atakuoja šiame ruože, bei vykdo atakas nuo Kremina į vakarus. Trūksta informacijos, situacija dinamiška, neatmestina, kad orkams pavyko nežymiai pasistūmėti į priekį.

Lysychansk. Bilohorivka – Verkhnokamenske tęsiasi kautynės, tačiau agresorius didžiausias pastangas nukreipė į sektoriaus pietus. Tikėtina, tikėdamasis atitraukti dalį ukrainiečių pajėgų ir taip pakeisti mūšių eigą sau naudinga linkme Bakhmut sektoriuje (Soledar – Bakhmutkse ruože), agresorius įnirtingai atakuoja Berestove – Spirne ruože. Atakos atmuštos.

Donecko kryptis

Bakhmut:

Soledar – Bakhmutske ruože toliau didelis agresoriaus spaudimas Yakovlivka ir Soledar. Ant popieriaus šios beatodairiškos atakos atrodo logiškai – iš pietvakarių (Kurdiumivka) ir šiaurės rytų (Soledar) vystyti puolimą link gynėjams svarbių tiekimo kelių ir juos perkirsti. Tačiau žvelgiant į realybe šiaurės rytų kryptis yra labiausiai neperspektyvi. Tektų užiminėti visą eilę gyvenviečių, forsuoti vandens kliūtis, išmušinėti ukrainiečius iš aukštumose gerai įrengtų pozicijų. Matant puolimo tempą ir agresoriaus nuostolius mažai tikėtina, kad čia jis pasieks operacinę sėkmę.

Bakhmut prieigose rusai išnaudoja prie kurį laiką pasiektą taktinę sėkmę šiaurės rytinėse miesto prieigose (įsitvirtino ant kalvos) ir pasistūmėjo rytinėse miesto prieigose. Visgi nepaisant turimo taktinio pranašumo, agresorius ir toliau čia juda labai lėtai, patiria didžiulius nuostolius. Tęsiasi sunkios kautynės Opytne.

Kelyje Horlivka – Bakhmut agresoriui nepavyksta pasistūmėti nei pro Kishchlivka, nei į vakarus nuo Kurdiumivka – Andriivka ruožo (Dulivka-Bila Hora link)

Mariinka – Avdiivka:

Opytne – Avdiivka ruože pozicinės kautynės ir intensyvus ukrainiečių įtvirtinto rajono Avdiivka apšaudymas orkų artilerija. Neatmestina, kad intesyvesnis agresoriaus manevrinių vienetų puolimas gali atsinaujinti.

Nevelske – Pervomaiske – Vodiane ruože sunkios kautynės. Po vakarykštės ukrainiečių atakos Vodiane, orkai bando kovoti už iniciatyvą ir surengė kontrataką. Mūšio baigtis neaiški.

Mariinka tęsiasi sunkios gatvės kautynės, tačiau panašu, kad ukrainiečiams situacija geresnė, nei buvo prieš savaitę.

Vuhledar. Panašu, agresorius įsitvirtina Pavlivka, upės Kashluhach jam forsuoti taip ir nepavyko. Tikėtina, siekdami mažinti grėsmę savo vakariam flangui, orkai užėmė 3X4 km teritoriją į vakarus nuo gyvenvietės.

Zaporizhia ir Pietų kryptyse be pakitimų.

3 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
43 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Instrukcija LT vergams

Šalta? – galvok apie Ikrainą
Alkanas? – galvok apie Ikrainą
Tamsu? – galvok apie Ukrainą
Netekai darbo? – galvok apie Ukrainą
Neturi pinigų! – galvok apie Ukrainą
Antstoliai bando išvyti iš būsto kaip šunį? – galvok apie Ukrainą
Laidosi mirusius iš bado tėvus? – galvok apie Ukrainą

Laisvės kaina

Močiute, kada baigiasi karai, kai kas nors pralaimi?
-Vaikeli, taip, bet pralaimi tas, kurį nustoja remti turtingi rėmėjai. Nėra šovinių, nėra elektros, o ir nusikakoti nėra kur, nes nėra vandens tualetuose. Tokia laisvės kaina. Nėra babkių, nėra laisvės.
-Bet kaip taip, juk žadėjo???
-Nu ir kas, kad žadėjo, mato, kad pinigų duos, o kaip juos susigrąžinsi, jei Ukr nebebus? Joks bankas neskolina nepatikimiems “verslininkams”.
-Močiute, tai laisvės kaina nebe kraujo, o kakučio?
-Nebe, nes kraujas taip nedvokia, kaip be elektros ir vandens likę nenuleisti tualetai.
-Tai va, ką išsikovojo ukrainiečiai…

Diedas

Nepykit ant manęs, aš tik beviltiškas idiotas mylintis chocholus.

Sveikinu

Minedas tave pagirs, gal ir priims į savo kompaniją.

Rem

Gal žinote kiek kainuoja Kasparovo, Feigino, Volkovo, Cichanouskajos ir kitų šiukšlių išlaikymas Lietuvai!

Prašalietis

„Pikti” rusiškų „propagandistų liežuvai” savo laidose pasakojo, kad Tichanovskaja su savo aplinka Lietuvai kainuoja 500000 eurų per metus.

Gintaras

Šlovė Rusijai. Fašistus naikinti be jokio gailesčio. Mirtis ukronaciams.

Ką ir bekslbėti

Bet Putinas kiečiausias šių dienų politikas pasaulyje

Vytas

Banditai, nusikaltėliai iš Lietuvos aktyviai remia tokius pat banditus su Zelenskiu priešaky. Visų mūsų sąskaita, mūsų neklausdami. Tai vadinasi įteisintu plėšikavimu. Ir įtarimai dėl nusikaltimo valstybei turi būti pateikti visiems valdžiažmogiams, pradedant prezidentu, ir baigiant seimo nariais, balsavusiems už seimo sprendimą apiplėšti valstybę.

Jo jo

Išėjo tikrai geras Skoto Riterio interviu apie mentalinius dėsnius, atvedusius į Ukrainos kaip valstybės ir sociumo kolapsą. Reikėtų šį intervą paskaityti ir mūsų „nacionalinėms vertybėms” ką jie daro ir kokią ateitį rengia Lietuvai… Tekstas verstas į lietuvių kalbą, tačiau galima pasižūrėti ir originalo kalba. laisvaslaikrastis.lt/scott-ritter-ukrainoje-liko-nedaug-geru-ukrainieciu/

Lašiniai Ukrainai

Apgailėtina, bet atrodo, kad tikrovė yra kitokia. Vakarų pagalba ir atsargos, tiekiant ginkluotę Ukrainos armijai, baigiasi. Daugelyje užsienio žiniasklaidos priemonių jau girdisi pranešimai, kad didelei daliai NATO šalių baigiasi ginkluotės tiekimo Ukrainai galimybės ir su tokiomis problemomis jau susiduria 20 NATO šalių iš 30-ties, apie ką praneša laikraštis The New York Times. Likusios dešimt NATO šalių dar stengiasi kažkaip padėti Ukrainai ginklais, bet jų galimybės irgi darosi ribotos. Jeigu artimiausiu laikotarpiu situacija iš esmės nesikeis, o atrodo, kad tam Šiaurės Atlanto aljanso šalys nebeturi potencialo, tai Ukrainos armijos laukia labai sunkūs laikai ir niūri ateitis.

Chronologija

Valstybinio kruvinojo perversmo Maidane rezultate, Petro Porošenko uzurpavo valdžią ir 2014 metais pradėjo taip vadinamą (N)ATO antiteroristinę operaciją prieš taikius Donbaso gyventojus, kurie priešinosi pripažinti kruvinąjį Kyivo režimą. Pilietinio karo metu, Kyivo armija pateko į apsupties ‘katilus’, tad Porošenko buvo priverstas pasirašyti Minsko susitarimus, kurių nutarė nesilaikyti, o tik ruošė VSU armiją karui su NATO pagalba. Kadangi Zelenskis planavo pradėti plataus masto Donbaso puolimą, 2022 m. vasario 17 d. pradedami intesyviai apšaudyti Donbaso miestai. Donbasas prašo pagalbos Rusijos, ir vasario 24 d. pradedama Ukrainos denacifikacija.

Gintas

Минские соглашения 2014 года были попыткой дать Украине время. Они использовали это время, чтобы стать сильнее. Как мы могли наблюдать в ходе боев в районе Дебальцево в 2015 году, Россия могла бы легко тогда победить. И я очень сомневаюсь, что страны НАТО могли бы тогда сделать столько же, сколько они делают сейчас, чтобы помочь Украине (с) Ангела Меркель, 7 декабря 2022 года

Justas

Это всё, что надо знать о возможности «договориться» с США и Европой. Пока Россия мыкалась с Минскими соглашениями, США и НАТО в прямом сговоре с Украиной накачивали ее оружием. С самого начала никто не собирался решать вопрос мирно или договариваться.

yell…Z.O.V.marine

Smagu, kad Merkel bent dabar atsivėrė. Ukrainos konflikto paveikslas jau visiškai išryškėjo. Turim kilnią „gerųjų indėnų” misiją anglosaksų scenarijuje, kovojant su tai niekšais, „blogaisiais indėnais”. Įdomu, kaip dabar po Merkel ir Porošenkos atsiskleidimo miega mūsų politikieriai? Dar įdomu, kur ir kokioje rezervacijoje bus skirta gyventi likučiams tų „gerųjų indėnų”, žinoma jeigu jų iš viso tokių liks?

Romas

Neabejoju, kad musu politines siuksles miega puikiai. Visu pirma, jie visa tai zinojo nuo pat pradziu. Antra – vis tai suteike jiems galimybes paplesikauti Ukrainoje ir pagrobstyti Lietuvos biudzeta. Galimas daiktas, kad nerima ir pavoju jaucia zemesni valdzios skalikai, visokie tapinai, valatkos ir t.t., nes jie si momenta, savo iliuzijose, praziopsojo. Negaliu pasakyti kada, bet neabejoju – nieko, ir niekas nebus pamirsti. Anksciau ar veliau, kiekvienas gaus pagal nuopelnus. Bent jau dauguma.

Visa tiesa

Я использовал «Минские соглашения», чтобы за 4,5 года сформировать украинские вооруженные силы и обучать украинских военных вместе с НАТО (с) Петр Порошенко, ноябрь 2022 года

Viktoras

Galit mane vadinti kremlinu, bet,pasiklausęs Porošenkos,supratau,kad Ukrainos armija paprasčiausiai nespėjo pirma užpulti Rusijos, nes ruskių geresnė žvalgyba, jie nelaukė, kol ukros užpuls. Bet karas buvo neišvengiamas,todėl turim,ką turim. Ir nereikia čia lia lia,- vaidinti nuskriaustuosius.

“Sušildyk Ukrainą” raketomis

Мэр Киева Виталий Кличко в интервью Reuters предупредил о возможном наступлении «апокалипсиса» для города, если удары по инфраструктуре продолжатся.
По словам Кличко, жителям Киева нет необходимости эвакуироваться сейчас, но они должны быть готовы к такому шагу, поскольку пунктов обогрева в городе недостаточно.
«На данный момент мы подготовили около 500 точек автономного теплоснабжения, но для города с населением 3 млн человек 500 точек — это ничто», — сказал Кличко.

Rusai greit sušildys Ukrainą

Pagoglinkit straipsnį – “Šaltinis: Rusija užsisakė iš Irano šimtus dronų ir raketų”.

Žydai (ne)žydai

Pagoglinkit – “Пугачеву и Галкина* могут лишить израильского гражданства”. Пугачеву и Галкина* могут лишить израильского гражданства из-за вероисповедания. https://ria.ru/20221206/galkin-1836699052.html

jojo

karo baigtį  gali pabaigti bidonas ginklų tiekimu: duos daug Ukraina puls, duos mažiau Ukraina ginsis, neduos – Ukraina trauksis.

Chulverstukas

Vieni pradėjo kariauti antiteroristinę operaciją, kiti užbaigs specialia karine operacija. It taip vienas kitam nepaskelbs karo. Dujos tekės kaip tekėjusios, kurių tekėjimo neužgoš net kraujo tekėjimas. O už Atlanto galima ramiai sau pasėdeti, užsiimti dolerio piešimu ir infrastruktūros kūrimu Vokietijos koncernams. Atsilaisvinusi Okrainos žemė laukia nesulaukia Dangiškosios Jeruzalės įsiviešpatavimo. Ko gero Adolfas vartosi savo pelenuose. Kryžiukai ant tankų, lakūnų šaukiniai, tatuiruotės, ženklai, vėliavos. Kaip sakė Konfucijus: simboliai yra viskas.

Diedas

Ei, vata, strategai, paaiškinkit pasėtį. Jūsų propagandonai klykia kad kariauja su NATO, bet rusai savo dar nesubombintus strateginius bombonešius nuo ukrainiečių dronų „paslėpė” šalia Murmansko, už keliasdešimties kilometrų nuo NATO priešlėktuvinių pozicijų.
Tai išeina, kad Norvegijos ir Suomijos pasienį, rusų bombonešiams saugiau negu šalia Maskvos?

Ruso atsakas chocholui

Šlovė Putinui ir Rusijos Armijai! Žada pobiedu!

Tikra tiesa

Tiesą Putinas sakė, kad jie dar net nepradėjo kariauti. Iš tiesų, matosi,rusai iki šiol kariauja vienos rankos trimis pirštais. Karinis resursas pas rusus yra milžiniškas. Rusijos kariai per pirmus porą spec.karinės operacijos mėnesius dar iki gegužės mėnesio visiškai sunaikino 260 tūkst. karių turėjusią Ukrainos armiją. Dabar rusai baigia permalti visą NATO Ukrainai tiekiamą ginkluotę. Jau ir pats NATO vadovas Stoltenbergas pripažino, jog 20-tyje NATO šalių iš 30-ties pasibaigė ginkluotės resursai ir jos nebeturi ką patiekti Ukrainos kariams. Kai tik Rusija nuspręs, jog reikia pradėti kariauti rimtai, vaizdžiai sakant dviem rankomis, tai Ukrainai ir jos “herojams’ iškart bus kaput.

Diedas

Vatiniai ekspertai, jūs viską žinot, parašykit kada rusai pradės kariaut „iš tikro” ir kada fronte atsiras tie tikrieji niet analogov mirie ginklai? Siunčia dabar blėkinius tankus, kurie jau man tarnaujant armijo prieš 35 metus buvo surūdiję ir ištisai gendantys.

Ką čia rusams pradėt

Ką čia rusams pradėt rimtai kariaut, kad ir taip dabar kariaudami vienos rankos trimis pirštais paguldo fronte per dieną nuo 250 iki 700 chocholų žuvusiais ?

Diedas

Tiktai!?!?!?!?!?!?
Visiškas pravalas.
Prieš pora mėnesių komentaruose rašėt kad po 5000
Rusai, aišku, kaip ir anksčiau, nuostolių nepatiria?

Statistika

Oficialu: vien tik per lapkričio mėn. likviduota Okrainos nacių virš 8300 vnt., o dar užsienio samdinių per 1000 vnt. Sunaikinti 5 nacių lėktuvai ir 10 sraigtasparnių, 149 tankai ir virš 300 šarvuočių.

Diedas

Tiktai!????????
Meluoji.
Skabejevad sakė kad dešimt kartų daugiau.

Gintaras Diedui

Diedai, tikrai tikrai. Skaičiai teisingi, Gali ir pats paskaičiuoti, jei tik sugebi. Žiūrėk, – gruodžio 1 d. EK pirmininkė Uršula fon der Leyen viešai pranešė, jog Ukrainos nuostoliai nuo spec.karinės operacijos pradžios sudarė virš 100 000 karių žuvusiais. Kadangi gruodžio 1-oji buvo 280-ta karo diena, tai vien paprastai padalinus tą žuvusiųjų 100 000 skaičių iš 280 dienų, gausime kad per dieną vidutiniškai žuvo 357 Ukrainos kariai. Ir nieko jau čia nebepakeisi… Bet čia tik minimalūs ukrainiečių nuostoliai, be jokių dar dingusių be žinios žmonių skaičiaus, kurių kaip teigiama Ukrainoje dabar yra priskaičiuojama apie 400 000 žmonių ir po kuriais, aišku, kad yra slepiami kiti žuvusieji. O pridėkime, kiek dar yra sužeistų ukrų karių, kurių skaičius taip pat patikimai slepiamas nuo… Skaityti daugiau »

Romas

Negarbingu Putino, bet gerbiu už tai, kad jis priešingai nei Vakaruose valstybiniu lygiu neleidžia vyrams su vyrais ženytis, nes pagal Bibliją Dievas taip pat NELEIDŽIA.

Diedas

A jeigu leistų ženytis su mužikui su mužiku, tai pultum pirmas prie altoriaus?

Juozas iš Kražių

Aš, kai tokį lanzberginį kaip Diedas sutinku, iškart pisu į snukį

Vilius Kavaliauskas

Uzvakar Merkel pripazino ir papasakojo> kad Ukraina neturejo jokios reiksmes ir Maidanas buvo sukeltas, kaip pasiruosimas NATO puolimui pries Rusija. Butent todel buvo ignoruota, po Maidano pasirasyta, sutartis del Janukoviciaus konstitucinio valdzios perdavimo. Po 2014 metu NATO ruose Ukrainos karines pajegas ir 8 metus tieke Ukrainai ginkluote. Butent todel, nei Vokietija, nei Prancuzija nekreipe demesio, kad Minsko susitarimai nevykdomi, nekreipe demesio i Ukrainos nusikaltimus Donbase. ESBO nevykde savo, kaip taikaus stebetojo, darbu, o uzsiiminejo snipinejimu ir perdavinejo duomenis apie Donbaso kariniu pajegu dislokacija.

Ir dar

.Buvo planuojama, kad 2022 metu pavasari Ukrainos karines pajegos su NATO „savanoriu” pagalba puola Kryma, atstumia Rusijos karines pajegas ir perduoda Kryma NATO administravimui. Butent tam, Rytu Ukrainoje buvo atlikti milziniski fortefikacijos darbai, kad neleisti Rusijos karinems pajegoms ateiti i pagalba Krymui is sausumos puses, is rytu. Nieko naujo ponia Merkeliene nepasake, bet gerai jau tai, kad ji ta pripazino. Ukraina neturejo ir neturi jokios ypatingos reiksmes vakarams, isskyrus, kaip placdarma karui pries Rusija. Nezinau kaip bus is tikruju, bet Rusija privalo isvalyti pilnai Ukrainos teritorija nuo nacistinio meslo iki vakariniu sienu. Tik tai uztikrins sauguma Europoje. Tai visiskai netrukdo islikti Ukrainai, kaip valstybei, bet naujai Ukrainai, demilitarizuotai Ukrainai su neutralios valstybes statusu.

liaudies išmintis

Jeigu nori patikrinti ar žmogus yra zombis ar ne, tiesiog patikrink ar jis yra FEISBUKE. Jeigu jis yra feisbuke tai yra potencialus „EDUCATED VACCINATED” zombis kurie išprotėja pagal nustatytus algoritmus.
Nustato vieną algoritmą ir jis „TYYKĖDAMAS MOKSLU” bėga vakcinuotis, nustato kitą ir jis rėkdamas „PŪŪŪTIN HUILOOOO” eina mirti už draugo švabo „Laisvės idealus” (aišku būna išimčių, bet kiekviena išimtis tik patvirtina taisyklę). 
 Sėdi žmogelis feisbuke – būk atsargus su šiuo potencialiu zombiu. 

Visi Jakilaičiai, Tapkinai, kurie žviegė “Petys už laisvę” – dabar cypia “Sušildyk Ukrainą” per visas medijas. O debilavoti runkeliai “vedini kilnaus tikslo” aukoja savo euriukus. Ot gyvenimėlis sukčiams… cha ha ha…

Mano nuomone,

Zelenskis tarnauja Kremliui.Daug pinigų išmelžė iš JAV ir ES, jas tikslingai skurdina.

Kažin kiek tiesos, kad

Ukrainos prostitutėmis najomnikai iš Lenkijos pinigų nemoka??? Sako mes už jus kariaujam, dėlto atsisako griežtai mokėti, tvatina veltui

Mindaugas

Delfiai, 15 min, lnk, LRT ir kit pasakoriai jau senai pranešė, jog Putinas pasislėpė Uralo kalnuose, o ukrai jau greit bus prie Maskvos. Ko berta ta LT žiniasklaida? Vien melas ir šmeižtas.

Remigijus

Nieko nesuprantu, Areštantovičius ir ZZZelionka viešai dar kovo mėnesį paatviravo, jog rusams baigėsi raketos, o tuo tarpu Kijevo meras Klyčko teigia, kad per pastarąjį mėnesį rusai taip pyyystelėjo raketomis per Ukrainos energetinius objektus, sako jog net 1000 raketų paleido, kad iki šiol chocholai be elektros, be vandens ir be šilumos apsišikę tamsoje priversti sėdėti. Tai kuris čia teisus???

Sakyčiau

Gal rusai tuos ukrų energetinius objektus vogtomis skalbiankėmis arba unitazais apmėto, jei nei raketų, nei dronų-kamikadzių nebeturi? Tai beliks tada rusams slavaukrainiečius su Naujaisias Metais pasveikinti, jei dar bus nesušalusių ukropų, tik kiniškais fejerverkais :))))

43
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top