Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuoniasdešimt trečioji (Gruodžio 3 diena)

Politinis strateginis lygmuo

Septynių šalių grupė (G7) ir Australija pranešė, kad susitarė dėl 60 JAV dolerių už barelį kainos viršutinės ribos rusiškai žaliavinei naftai. ES susitarė dėl kainos po to, kai ją palaikė Lenkija, taip sudarydama sąlygas oficialiam patvirtinimui savaitgalį. G7 ir Australija pareiškime nurodė, kad kainų riba įsigalios gruodžio 5 d. arba labai greitai po to.

Ilgą laiką Lenkija prieštaravo susitarimui siekdama dar labiau sumažinti numatytas 60 JAV dolerių už barelį ribas. Gaila, nepavyko.

Rusijos invazija į Ukrainą parodė, kad Europa, užtikrindama savo saugumą, pernelyg priklauso nuo Jungtinių Valstijų, penktadienį pareiškė Suomijos premjerė Sanna Marin. Kalbėdama analitiniame centre Sidnėjuje S. Marin pasisakė už Europos gynybinių pajėgumų, įskaitant ginklų gamybą, didinimą. „Turiu būti su jumis žiauriai sąžininga, Europa šiuo metu nėra pakankamai stipri. Be Jungtinių Amerikos Valstijų turėtume bėdų”, – sakė Marin Lowy instituto auditorijai.

Pagarba. Kai Novočerkaskų učebkių auklėtinių gizeliai vapa apie tai, kad jei ką, tai mus vokiečiai apgins, „civiliokė ir dar moteris“ (čia ironija, nesupraskite tiesiogiai) aiškiai įvardina – visų pirma, turime pasirengti gintis patys, o ne stovėti su ištiesta ranka prie sąjungininkų durų.

Popiežius, vakar kreipdamasis į pasauliečius, pabrėžė, kad migracijos į Europą „negalima sustabdyti” ir paragino visas suinteresuotas šalis rasti visiems naudingą sprendimą, kuris užtikrintų žmogaus orumą ir bendrą gerovę.

Toks jo pasisakymas socialinėje erdvėje sulaukė ir vėl daug kritikos. Mes gi dar kartą primename mūsų skaitytojams – pontifikas ne korporacijos generalinis direktorius ir ne politikas. Sekdamas Šventojo rašto priesakais, jis rūpinasi visų žmonių gerove. Taip, tas tiesa, kad teroristinės valstybės, režimai ir diktatoriai naudojasi migrantais kaip ginklu, bet popiežius kviečia atkreipti dėmesį į tai, kad pasaulis nusirito iki tokio lygio, kad maistą (badą), šilumą (jos trūkumą/perteklių), vandenį (jo trūkumą) naudoja kaip ginklus.

Deja, bet šiuo klausimu nieko paguodžiančio pasakyti negalime. Tokių ginklų naudojimas tik didės, žmonių kančių bus vis daugiau, jei žmonija neras sprendimo, kaip užbaigti vieną kartą ir visiems laikams bent jau didelio masto karus.

Migracija jau daugelį metų Europoje yra politinė „karšta bulvė”, o vyriausybės, siekdamos sustabdyti migrantų ir prieglobsčio prašytojų iš Šiaurės Afrikos ir Artimųjų Rytų antplūdį, imasi vis griežtesnės politikos.

Jungtinės Valstijos ir toliau yra pasirengusios susitikti su Rusija deryboms dėl branduolinės sutarties, nepaisant to, kad Maskva apkaltino Vašingtoną toksišku antirusišku elgesiu, dėl kurio anksčiau šią savaitę pasitraukė iš derybų, pranešė Valstybės departamentas.

Komunikacija aiški. Vis gi, mums regisi, kad prieš pradedant bent kokias kalbas, pradžioje rusų okupantai turėtų pasitraukti iš visų okupuotų teritorijų. Visi tie Maskvos gąsdinimai ir mojavimai branduoline kuoka yra tik kriminalinio recidyvisto bandymas „imti ant stracho“.

JT Tarptautinės atominės energijos agentūros vadovas penktadienį pareiškė, kad susitarimas dėl Ukrainos Zaporižės atominės elektrinės apsaugos jau beveik pasiektas. „Mes jau beveik pasiekėme tikslą. Patikėkite manimi… Dabar turime pasiūlymą, kuriuo paprasčiausiai siekiama sustabdyti kvailystę bombarduojant didžiausią Europos atominę elektrinę”, – konferencijoje Romoje sakė TATENA vadovas Rafaelis Grossi.

Žiūrime į šį šou labai atsargiai. Kalbama, kad driskiai paliks Zaporižės AE. Jei taip įvyks, tai tik todėl, kad planuojama dar daugiau atakų, nukreiptų prieš energetinę Ukrainos infrastruktūrą. Visiško elektros tinklo atsijungimo atveju, AE kontrolė nebetenka prasmės. Iš kitos pusės, kas galėtų paneigti, kad pasitraukę teroristai nebus palikę ten bjaurių siurprizų?

„NATO turėtų paspartinti ginklų tiekimą Ukrainai. Ukrainiečiai pademonstravo didelį jau gautų ginklų naudojimo efektyvumą, ir jei NATO ir jos sąjungininkai tęs jų tiekimą, ukrainiečiai iš tikrųjų gali laimėti šį karą prieš neorganizuotas Rusijos karines pajėgas, kurios naudoja senamadišką karinę įrangą.“ Taip Andersas Foghas Rasmussenas, buvęs NATO vadovas, kalbėjo duodamas interviu Aljazeerai.

Ir vėl tas rusiško kvapelio naratyvas – „iš tikrųjų gali laimėti“. O ne iš tikrųjų?

Operacinis lygmuo

Be pakitimų.

ES vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai Josepas Borrellis lankėsi ES karinės pagalbos misijos Ukrainoje mokymo vietoje. J. Borrellis padėkojo Lenkijai už tai, kad ji surengė pratybas savo teritorijoje, taip pat išreiškė susižavėjimą ir pasidžiaugė bendravimu su Ukrainos kariškiais. „Sujaudino pokalbis su kariškiais ir žavėjausi jų drąsa ir ryžtu”, – rašė Borrellis. „Žodžių ir aplodismentų nepakanka. Turime ir toliau teikti jiems priemones, kad jie galėtų tęsti kovą su Rusijos Federacija. To nenustosime daryti ir per Europos taikos fondą.“

Nepaisant raketų smūgių ir elektros energijos tiekimo sutrikimų, kurie Ukrainos sostinėje tapo įprastu reiškiniu, tikimasi, kad 190 000 likusių Kijevo moksleivių vis dar lankys pamokas internetu arba asmeniškai. „Jei nėra šviesos, kartais sunku įžiūrėti, kai rašai”, – sakė 13-metė Julija, sėdinti pirmoje eilėje per anglų kalbos pamoką su maždaug dešimčia bendraklasių vakariniame miesto priemiestyje.

Vakaruose mes daug kalbame apie paramą Ukrainai ginklais, žvalgybine informacija, karinio planavimo patarimais. Bet pamirštame, kad kariaujanti šalis dar turi paprastų gyventojų, kuriems kažkaip reikia išgyventi, ir vaikų, kuriems būtina mokytis.

Vokietija rengiasi pristatyti Ukrainai dar septynias savaeiges šarvuotas oro gynybos sistemas „Gepard”, kurios papildys jau 30 turimų. „Spiegel” rašo, kad septyni „Gepard”, kurie iš pradžių buvo skirti metalo laužui, į Ukrainą turėtų atvykti 2023 m. pavasarį ir šiuo metu juos remontuoja Miunchene įsikūrusi ginklų gamintoja „Krauss-Maffei Wegmann” (KMW).

Bulgarija planuoja perduoti Ukrainai šaulių ginklus ir šaudmenis kaip karinės pagalbos dalį.

Taktinis lygmuo

Laikinai okupuotose Ukrainos teritorijose okupantai bando rusinti ukrainiečių vaikus. Kadangi dauguma ukrainiečių mokytojų atsisakė su jais bendradarbiauti, rusai atsivežė savo mokytojus. Pavyzdžiui, Melitopolyje, jau dirba mokytojai iš Dagestano.

Po vakarykščio apšaudymo, Chersono miestas vėl liko be elektros energijos tiekimo.

Mariupolyje ir toliau daugėja palaidojimų. Tai patvirtina „Maxar Technologies” nuotraukos. Socialiniame tinkle „Twitter” pasirodė nauja Mariupolio miesto kapinių nuotrauka. Iš jo aiškiai matyti, kad laidojimo plotas gerokai padidėjo.

Rusijos okupantai raketomis smogė civiliams taikiniams Dnipro ir Zaporižės miestuose bei gyvenvietėms Zaporižės ir Donecko srityse.

Per parą driskiai sudavė 13 oro smūgių į ukrainiečių karių pozicijas, keturis raketų smūgius į civilinius objektus Dnipro ir Zaporižės miestuose, Zarečnoje gyvenvietėje Zaporižės srityje ir Konstantinovkos mieste Donecko srityje.

Okupantai taip pat iš daugkartinių raketų paleidimo įrenginių apšaudė civilinę infrastruktūrą Chersone, Antonivkoje ir Ukrainos karių pozicijas palei kontakto liniją.

Ukrainos kariuomenė suintensyvino veiksmus Luhansko kryptimi. Vykdomos puolamosios operacijos Žytlovkos kryptimi į šiaurę nuo Kremenos, pasiekta Krasnopopovka. Ukrainiečių jungtinės pajėgos perėmė dalį greitkelio R-66 kontrolės.

Intensyviausi kovos veiksmai vyksta Donecko fronte, kur Rusijos artilerija beatodairiškai apšaudo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų įtvirtinimus Marjinkoje, Krasnohurivkoje ir Avdijivkoje.

Komentaras

Latvijos valstybės saugumo tarnyba (VDD) šiandien pradėjo tyrimą dėl televizijos kanalo „TV Dožd” pasisakymų apie paramą Rusijos okupacinėms pajėgoms Ukrainoje, skelbiama VDD interneto svetainėje. Ataskaitoje teigiama, kad gruodžio 1 d. televizijos kanalo „TV Dožd” naujienų laidoje „Čia ir dabar” buvo paskelbti teiginiai, kurie „kelia įtarimų, kad šis televizijos kanalas remia Rusijos okupacinę kariuomenę”.

Mes jau pavargome kartoti, bet dar kartą: nėra ne vienos tikros opozinės žiniasklaidos priemonės Rusijoje, o tos, kurios veikia už Rusijos ribų, didžiąja dalimi yra įtakojamos Kremliaus arba gauna iš ten nurodymus.

Būkite atsargūs ir itin kritiškai žiūrėkite į bet kokius „opozicijos“ žiniasklaidos priemonių pranešimus. GRU PSYOPS dirba sumaniai ir kryptingai: informacijos tikrinimas, šaltinių vertinimas, turinio pateikimo būdas gali būti užuominomis, kad jums bandoma praplauti smegenis.

Foto: Borelio apsilankymas Lenkijoje.

3.5 13 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
42 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Regimantas

Gaila žiūrėti kaip 50 Vakarų šalių negali nugalėti 1 Rusijos.

Eikit pirkt raudonų gvazdikų, klumpiai!

Pagal Simpsonų filmą po chocholų bus eilė Lenkijai, paskui pribaltams už lojimą, ir Švedija su Suomija įeis į Rusijos sudėtį.

Lašiniai Ukrainai

Rusai per pirmuosius porą karo mėnesių išdaužė visus Ukrainos armijos ginklus, dabar jau baigia ir NATO ginkluotę permalti. Kieti tie rusai!

Žodžio laisvė

Dieve,saugok Ukrainą ir jos gynėjus.

Uršula fon der lerva

Užvakar paskelbė, kad jau žuvo virš 100000 ukrainiečių kareivių. Baisu.
Bet ne kareivių, o karininkų tiek žuvo.
Ukrainiečių kareivių žuvo virš milijono, bet skaičiai slepiami.
Prisiminkite, kad Ukrainoje jau buvo skelbtos 7 dalinės mobilizacijos, tai viską pasako.
Be to dėl karių trūkumo, į Ukrainos armiją yra pašauktos kariauti net 51 tūkst. moterų.

Andrius Balsevičius

Iš kur tokie duomenys? Iš Palubinsko?

tiesos lašas totalinio valdžiagyvių melo jūroje

laisvas.info
 
http://www.kla.tv/lt
 
landsbergizmas.lt
 
sapereaude.lt
 
budruspilietis.lt
  
musutv.lt

stasys

baigia visai Ukrainiečiai sumalti xuilo orku armijas . Striksi orkai kaip kokie čiukčės be kelnių prie to Baxmuto jau trečia mėnesį , o atrodo jog imtu apsupta Vašingtoną . Berazumiai xuilo verti paniekos .

Dzeikas

Hm…vyksta sunkus musiai Bachmute, bet nieko apie tai nerasoma. Ten rusu karo masina grizta i savo modus operandi – kurios kvintesencija mesininko Zukovo zo „soldat ne zaletj – baby novyh narozajut”.Lapkricio menesi rusai pasieke zuciu rekorda 17 tukst. vien zuvusiais. Daug tai ar mazai? Atsakyti i si klausima tolygu atsakyti i teigini „svetimo skausmo nebuna”. Ir abu atsakymai bus teisingi. Normaliam Vakaru civilizacijos mentalitetui tai labai daug.Amerikieciai per kelis metus Irako okupacijos prarado 4000 zuvusiais kas galiausiai priverte juos is ten pasitraukti. Rusams tie 17 tukst. tera statistika ir nieko daugiau. Reiksmingais nuostioliais jie laiko tik tokius nuostuolius kurie zenkliai itakoja valstybes karine ir pramonine galia. 0.017 mln nuo 30 mln. mobilizacinio rezervo??? I snuki pranesusiam, kad drista trukdyti rimtus… Skaityti daugiau »

Oi, oi, oi oi

Tik pažiūrėkite, tas padugnė
stasys vėl į viešumą su savo mėšlo lagaminėliu išlindo… Prišiks komentaruose, vėl visur dvoks!…

Meškos paslauga

Po Urzulos fon der Leien pranešimo apie Ukrainos armijos 100 tūkstantinį gyvosios jėgos praradimą, VSU karininkų bei kareivių gretose prasidėjo panika, fronto linijose daugėja dezertyravimo, sabotažo atvejų, kareivių motinos šturmuoja karinius komisariatus.. Visada taip nutinka, kada valdžia nemirksėdama meluoja liaudžiai, o paskui netyčia paaiškėja karti tiesa.

Šaunuoliai lenkai!

Lenkai už sudaužytą traktoriaus priekabą iš Zelenskio atims Lvovą. Šaunuoliai lenkai! Pagoglinkit – “Польша хочет провести референдумы на Западной Украине, заявил Нарышкин”. Польша хочет провести референдумы на Западной Украине для присоединения земель.

Amen

Nei Machno, nei Bandera, nei NATO su sojūzninkais jau niekaip nepadės ZZZkokolams. Amen.

Narkomano Zelios vietoj

Visus privogtus pinigus paaukočiau vargšams ir gyvūnėliams. Vis tiek jam iš bunkerio nebeišlyst.

Diedas

Pradedu ir aš tikėt kad Ukrainai pizda pareina.
Nachuj ta Ukraina.
Herojam piZdec.

Prašalietis

Negali žmogus patikėti, kad tik per kelis mėnesius iki tokio „nepatriotinio lygio gali evaliusionuoti” lansberginio durnių laivo „patriotiniai intelektualai” Navys su „veidaknyge” Tiesose.lt, kitur Navys, Sėjūnas „kalantis” pinigus kaip Všį „Visuomenės informacinio saugumo agentūrą” „saugiai informavę visuomenę” kelis mėnesius apie bėgančius iš Ukrainos „apdriskusius ruskius, orkus, xuilo”. Visi vietiniai propindosiniai „patriotiniai” runkeliai, indėnai tokiomis „informacijomis” be galo džiaugėsi, o dabar kelios savaitės skaitome Navio „visuomenės informacinio saugumo agentūros” jau be pergalingo slapyvardžio Locked-Šmocked „veidaknygėje” Politiniu strateginiu, operaciniu, taktiniu „lygmeniu” ne kaip driskiai bėga, o „…NATO galva.Na, nevyniosime žodžių į vatą. Kinkadrebis ir neviltis….”;”Rusijos teroro ir puolimo ministras pareiškė…” Kyla „patriotinis” klausimas į kurį gali atsakyti tik Navys, Sėjūnas su savo „visuomenės informacinio saugumo agentūra- Kur dingo iš Charkovo, Chersono ir… Skaityti daugiau »

stasys

Jei raudonasis ‘ietis’ dar ir mąstyti ne pilvu pradėtu , jam tikrai kiltu klausimas na kaip čia tas xuilo tiek laiko negali ar ne sugeba, o gal nenori nugalėti ta niekam tikusia Ukraina , kuria xuilo-satrapo liežuviui net neišeina pavadinti suverenia valstybe . Toks jau tas gamtos parėdimas tai duota vištos protui , neįkandama xuilo filosofui .

Sukčių rojus

Visi Jakilaičiai, Tapinai, kurie žviegė “Petys už laisvę” – dabar cypia “Sušildyk Ukrainą” per visas medias. O mulkiai runkeliai “vedini kilnaus tikslo” aukoja savo euriukus. Ot gyvenimėlis sukčiams… cha ha ha…

Dvigubi standartai

NATO generalinis sekretorius Lord Robertson of Port Ellen 1999 metais pasakė: “Mes bombarduosime Serbijos energetikos infrastruktūrą tol, kol ją visiškai išjungsime. Jei tai sukels šaliai didelių problemų, tai tos problemos bus Miloševičiaus problemomis”.
Todėl nereikėtų Vakarams šiandien verkšlenti, kad rusai raketomis “išjungė” visą Ukrainos energetinės infrastruktūros ūkį. Juk tos problemos ir turėtų likti tik Zelenskio problemomis.

Ukrainoje galą gavo 1200 lenkų samdinių banditų

Lenkijos žiniasklaida praneša, kad per 9 mėnesius Ukrainoje kare žuvo 1200 lenkų karių samdinių. Skaičiuojant išeina, jog kas mėnesį kovodami už Zelenskio režimą Ukrainoje žūsta po 130 Lenkijos karių. Tai prilyginama nuostoliams, kiek rusų karių vidutiniškai žūdavo per mėnesį Afganistane per TSRS-Afganistano 1979-1989 m. karą. Tačiau reikia pažymėti, jog Afganistane tada kovojo apie 100 tūkst. Rusijos armijos karių grupuotė. Taigi, klausimas,- kiek tada Lenkijos karių samdinių šiamdien kovoja Ukrainoje ukronacių pusėje???

Lašiniai Ukrainai

Atrodo, kad pas žydelį Zelenskį galvoje jau kralikai pisasi…

AM123

i tavo smegenus xuilo pridare a a

Bogotos "sniegelis"

stabdo augimą, o netradicinę orientaciją skatina.

AM123

Stasy,raudonasis jietis masto ne pilvu,o exkrementine subine.

Vakarų lyderiai žaidžia jankių ruletę

Visi laksto pas Zelenskį. Kas paskutinis jį pamatys gyvą, laimės didįjį prizą!

Vidutinybių veiklos metas

Ir Lietuvą, ir visą pasaulį žiaurus karas Ukrainoje tiesiog išmušė iš vėžių.
Dėl ištikusios katastrofos karštomis galvomis buvo padaryta ir nemažai neapgalvotų sprendimų.
Nors Lietuvos pagalba Ukrainai tiesiog neišmatuojama, į aikštes išėjo vidutinybės. Matyt, tai jų laikas ir veiklos metas, prisidengiant Ukrainos tragedija, pelnyti sau šlovės balų /Rimas Tuminas/.

AM123

Paskutiniai gyvo xuilo liudininkai bus prigozelis ir kadyra.Paskui blyskusis kandziulnykas isnyks.

Na va, ir pabaiga

Pagoglinkit – “Офицер американской разведки назвал сроки победы России на Украине”. Россия одержит военную победу над Украиной летом 2023 года, заявил в интервью американскому журналисту Эндрю Наполитано офицер разведки морской пехоты США в отставке Скотт Риттер. “На Украине российские военные непобедимы”, — считает он.

Parduotos vertybės

Jau pusė milijono ukrainiečių nukauta, o Zelenskis nesusitiko su jų motinomis, slapstosi, pinigų artimiesiems neišmoka už žuvusius karius.

Viktoras

Litovcai nupirko 50 šarvuotųjų visureigių JLTV (angl. Joint Light Tactical Vehicle) ir perduos Zelenskio chunta Ukrainoje. Tų karučių ekypažams teks sutikti priešo vidutinius tankus, mūšio lauke,kiek minučių jie bus veiksmingi? Prancūzijoje karučiai gerai tarnauja išvaikant nuo gatvių maištininkus.

Pranas

Ukrainos pagirios bus sunkios. Tačiau jos neabejotinai bus. O vat tuomet ateis supratimas, kad anglosaksų manipuliacijų dėka, ne tik slavų tautos buvo supjudytos tarpusavyje, bet ir Europos ekonomika visiškai nukanalizuota žemiau plintuso, žmones paleidžiant absoliučiais ubagais. Visa tai veda į garantuotą ES subyrėjimą ir deliberalizavimą, anglosaksų geopolitinės įtakos mažėjimą Europoje beigi Rusijos suvereno stiprėjimą, atsikratant neoliberalizmo židinių savo pačių šalies viduje.

0.00

Politico: JAV gali nutraukti karinę paramą Ukrainai.
Times: Vokietijoje ginklų liko tik dviejų dienų karui dėl Ukrainos.

stasys

saldainiukas tiems kas mėgsta kai orkams tarkuojama šikna. https://t.me/hyevuy_dnepr/42841

stasys

youtube.com/watch?v=ohH3xWRR4gM . NEgooglinkite, nevarkite ..atsidarote nuoroda o ten Ždanovo apžvalga fronto įvykiu .

Sigitas

Banditai yra banditai. Skaitykite apie Vakarų karių “moralę”.
“В Николаеве рассказали об изнасиловании двух девушек польскими наемниками”. https://ria.ru/20221205/iznasilovanie-1836302337.html

Jevropa apsišiko ir aptapšnojo visus

Pagoglinkit -“На Украине спрогнозировали дефицит горючего из-за потолка цен на нефть РФ”. https://lenta.ru/news/2022/12/04/econom/

0.00 euro

Times: Vokietijoje liko ginkluotės tik dviejų dienų karui dėl Ukrainos poreikių.

Rimantas

Vanguoju, jog jankiai nenori Zeliai Pianistui tiekti priešlėktuvinės gynybos sistemų, nes greičiausiai paaiškės, kad jų ginybinė vertė realiam kariniam konflikte yra artima nuliui. O tai jau būtų tiesioginis smūgis ir per jankių KPK pajamas, ir per karinės galios įvaizdį, ir per NATO saugumo koncepto kertinius taškus apskritai. Rusai juk barbarai – nepatiks, sulaužys ir dar išjuoks per visą svietą. Juk jau ir dabar visa NATO tiekiama ginkluotė yra metodologiškai permalama į metalo laužą.

Diedas

Pradedu ir aš galvoti jog didelė pizda pareina Ukrainai.

Chocholams piZdec

„CМИ сообщили о взрывах в Черкасской, Винницкой и Кировоградской областях”.

Ukrų žiurkės marš į urvus…

Pagoglinkit – “Rusijos pajėgos per pastarąją dieną atakavo 7 Ukrainos regionus”.
Rusijos pajėgos smogė civilinei infrastruktūrai Charkovo, Dniepropetrovsko, Donecko, Luhansko, Zaporožės, Chersono ir Sumų srityse.

AM123

Labai juokiaus,isgirdes,kaip botoxas nukrito nuo laiptu ir apsisiko.Isivaizduojant ta vaizdjali ima keistas juokas.Didysis fiureris su prikakotom kelnem ir baisiai besikeikiantis,oi oi..

42
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top