Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas | Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pažadėjo, kad Ukrainos kariuomenė tęs užgrobtos šalies teritorijos išlaisvinimą, o fronte nebus jokio atokvėpio ar pauzės. Tokia principinė Kyjivo pozicija atsirado po to, kai Rusija suintesyvino smūgius civilinei Ukrainos infrastruktūrai. „Galbūt dabar kai kuriems iš jūsų atrodo, kad po virtinės pergalių, turime savotišką sąstingį. Tačiau tai nėra užmigimas. Tai pasiruošimas kitai serijai… Nes Ukraina turi būti laisva – visa“, – teigia Zelenskis.

Kremlius, manydamas, jog raketų smūgiais į miestus ir civilių žudynės privers ukrainiečius palūžti, labai klysta. Valia kautis, naikinti priešą ir išmušti jį lauk iš šalies tik didėja.

Kremlius neigia Kyjivo teiginius, kad Rusijos armija įvykdė karo nusikaltimus Ukrainos šiaurės rytų Charkivo regione. „Tai tas pats scenarijus, kaip ir Bučoje. Tai melas, ir, žinoma, mes ginsime tiesą šioje istorijoje“, – bandė meluodamas nemirksėti Putinui burna dirbantis Peskovas.

JAV Prezidentas Joe Bidenas perspėjo draugą Xi, kad jei Kinija pažeis Rusijai įvestas sankcijas, tai bus „milžiniška klaida“. Vašingtonas didina spaudimą Kinijai, o mieguistas Džo pakartojo, kad JAV pajėgos gins Taivaną, jei Kinija įsiveržtų į salą.

JAV prezidentas pakartojo, kad JAV laikosi „vienos Kinijos“ politikos ir neremia Taivano nepriklausomybės, tačiau Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Mao Ning pareiškė, kad JAV neturėtų siųsti „neteisingų signalų“, susijusių su Taivano „nepriklausomybe“. Pekinas esą savivaldų Taivaną laiko Kinijos teritorija, kuri vieną dieną bus sujungta su žemynine dalimi.

Rugsėjo 2 d. JAV valstybės departamentas uždegė žalią šviesą 1,1 mlrd. dolerių vertės ginkluotės sandoriui su Taivanu, pagal kurį numatyta parduoti priešlaivines ir oras-oras raketas bei radiolokacinę stebėjimo sistemą.

Iš šalies keista ir dviprasmiška atrodo JAV pozicija Taivano atžvilgiu: Jungtinės Valstijos remia pačių suverenia nepripažįstamą Kinijos dalį, tiekia jai ginklų, o prezidentas žada salą ginti jėga.

Kodėl tuomet Vašingtonas neskelbė tokių ultimatyvių reikalavimų prieš Rusijos invaziją į Ukrainą? Klausimas, žinoma, retorinis.

Naujojoje Nacionalinėje JAV gynybos strategijoje Kinija yra prioritetas Nr. 1. Apie tai skelbia neįslaptintas Gynybos departamento informacinis biuletenis. Nors Rusija „kelia rimtą grėsmę“, kaip rodo Rusijos prezidento Vladimiro Putino invazija į Ukrainą, karo veiksmai su Maskva nėra Pentagono prioritetas, teigiama informaciniame biuletenyje. Pentagonas taip pat turi būti pasirengęs atremti kitas „nuolatines grėsmes“, pavyzdžiui, Šiaurės Korėjos, Irano ir smurtinių ekstremistinių grupuočių keliamas grėsmes.

Įsivėlus į karą su Rusija, JAV vargiai galėtų išlaikyti įtaką Azijoje ir spausti Kiniją. Tuo tarpu dabar, ginklais silpnindama Rusiją, JAV spaudžia ir Kiniją. Paprasta, optimali, racionali strategija. Šios strategijos logiką tam tikra smegenų dalimi suvokia ir draugas Xi Pekine. Maskvos begalviai – ne.

Putino kišenėje esančios Rusijos Saugumo tarybos sekretorius Nikolajus Patruševas, kalbėdamas per susitikimą su Kinijos politbiuro pareigūnu Guo Shengkunu pareiškė: „Dabartinėmis sąlygomis mūsų šalys turi parodyti dar didesnį pasirengimą abipusei paramai ir bendradarbiavimo plėtrai.“

Po invazijos į Ukrainą Putinas labiau linksta prie Kinijos, o Kinija nori tęsti ekonominio bendradarbiavimo projektus su Vakarais ir priglausti (prijungti) Rusijos Sibirą. Rusija kaip Kinijos satelitė yra dar vienas, didelis galvosūkis Vakarams. Tiek Vašingtonas, tiek Briuselis norėtų matyti Rusiją Vakarų bendrijos dalimi. Šios problemos sprendimas – netolimos ateities rūpestis.

Keturios iš penkių Europos Sąjungos šalių, besiribojančių su Rusija, vakar užtrenkė duris Rusijos turistams, sakydamos, kad jie neturėtų keliauti, kol jų šalis kariauja su Ukraina. Lenkija, Estija, Latvija ir Lietuva įvedė naujus apribojimus, o Suomija nusprendė likti atvira, nors ir sumažino konsulinių paslaugų dėl vizų išdavimo apimtis. Draudimas įvažiuoti į šalis netaikomas Rusijos disidentams, ieškantiems prieglobsčio ES, taip pat sunkvežimių vairuotojams, pabėgėliams ir nuolatiniams ES šalių gyventojams bei šeimos narius lankantiems asmenims.

Maskvos remiami kažkokios ten LNR separatistai nuteisė Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos darbuotoją 13 metų kalėti dėl kaltinimų išdavyste. „Teisėjų kolegija (vietos šarikovai) pripažino Dmitrijų Pavlovičių Šabanovą kaltu dėl slaptos informacijos perdavimo užsienio žvalgybos tarnyboms ir nuteisė jį 13 metų kalėjimo“.

Tai paprasčiausias Kremliaus surežisuotas triukas, skirtas išbaidyti tarptautines organizacijas, norinčias siųsti delegacijas į padidintos rizikos/karo zonas.

Užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba nesutinka su JAV argumentais, kodėl Rusijos Federacijos negalima pripažinti terorizmo rėmėja. Paskelbus Rusija terorizmo rėmėja, JAV piliečiai ir juridiniai asmenys galėtų imtis teisinių veiksmų prieš JAV teritorijoje esantį Rusijos piliečių turtą ir panaudoti jį kaip kompensaciją ar lėšas Ukrainos atstatymui. Tačiau tam tikslui nėra sukurta mechanizmo. Kitas argumentas – JAV nenori, kad jos sąjungininkėms būtų taikomos antrinės JAV sankcijos, kai vykdomas verslas su terorizmą remiančia šalimi. Kulebos teigimu, tai per menki argumentai Rusijos nepripažinti valstybe – teroriste.

Tačiau Baltųjų rūmų spaudos sekretorė Carine Jean-Pierre pabrėžė, kad dėl to gali sutrikti maisto produktų eksportas ir kilti pavojus prekių gabenimui per Juodąją jūrą.

Deja. Kol tiesiogiai negrasinama JAV saugumui, vadovaujamasi verslo logika ir matematika. Tačiau jei iškiltų bent menkiausia grėsmė valstijoms, teigiamas sprendimas būtų priimtas akimirksniu.

Operacinis lygmuo

Nepaisant grasinančios Putinos retorikos, Rusijos nusmuktkelnių ordos problemos Ukrainoje tik gilėja. Nors vis dar svarstoma visuotinės mobilizacijos idėja, panašu, jog Maskva šio žingsnio nežengs dėl pasekmių, kurios gali apsisukti bumerangu ir trinktelt atgal į Kremliaus langus.

Tuo tarpu LNR ir DNR vadukai vėl pratrydo apie referendumus dėl prisijungimo prie Rusijos teritorijos. Rusijos Valstybės Dūmos deputatas Viktoras Vodolatskis pareiškė, kad „referendumas“ dėl LNR pripažinimo Rusijos subjektu įvyks „rudenį, artimiausiu metu“. Po to esą bus galima skelbti visuotinę mobilizaciją Rusijos Federacijoje, kad naujos Rusijos teritorijos būtų apgintos nuo Ukrainos.

Tačiau aišku, kaip dieną, kad šiandien neturi prasmės jokie referendumai ir netikrų darinių – pūlinių prisijungimai ar pasiskelbimai. Ukrainos kariuomenė muša ir muš bolševikų atmatas tol, kol išvarys iš savo teritorijos bet kuriuo atveju, įskaitant ir Krymą.

Vakar ukrainiečių pajėgos susigražino Bilohorivką, kas reiškia, kad Luhansko sritis po truputį grįžta Ukrainai. Pavykus susigražinti Limaną, atsiveria kelias į Severodonecką ir Lysičianską, sužlugdant visus Kremliaus planus „operacija Donbasas“. Ukrainos sėkmės atveju, Putiną su visa jo nevykėlių gauja turėtų sudoroti nors kiek smegenų turintys, karo eiga nepatenkinti oligarchų mafijos dariniai ir jėgos struktūros.
Pasikeitimai gali įvykti greitai ir netikėtai, nes Zelenskis paskelbė, kad netrukus matysime ne vieno didelio miesto išvadavimo operaciją.

Ukrainos kariuomenei svarbu iki šalčių pasiekti kuo daugiau taktinių pergalių, kad rusams sviltų padai ir šiknos tiek Maskvoje, tiek Ukrainos žemėje.

Taktinis lygmuo

Dantimis įsikabinę rusai stengiasi išsilaikyti užgrobtose Ukrainos teritorijose, apšaudydami ukrainiečių pozicijas palei visa sąlyčio liniją, pergrupuodami savo apgailėtinas pajėgas.

Per pastarąją parą Rusijos okupantai sudavė 10 raketinių ir 15 aviacijos smūgių, atliko daugiau kaip 56 Ukrainos gynėjų pozicijų apšaudymus.

Dėl Rusijos apšaudymų per pastarąją parą nukentėjo daugiau kaip 33 gyvenviečių infrastruktūra.

Rusų teroristai visa naktį bombardavo ir apšaudė Nikopolio regioną. Į vietovę atskriejo daugiau kaip 100 sviedinių. Nukentėjo gyvenamieji pastatai, kiti infrastruktūros objektai.

Laikinai okupuotose teritorijose tęsiamos „mobilizacinės“ priemonės. Naikinami dokumentai dėl atleidimo nuo mobilizacijos, įvestas draudimas vyrams išvykti iš laikinai okupuoto Krymo teritorijos be karinių komisariatų leidimo.

Ukrainos generalinis štabas patvirtino, jog rugsėjo 18 d. Luhansko srities Novoaidaro rajone likviduota apie 50 karinės technikos vienetų. Ukrainos artilerija smogė rusams, susitelkusiems Svatovės gyvenvietės rajone, sunaikinant apie 70 procentų gyvosios jėgos.

Rusų armijos vadovybė imasi priemonių nuostoliams kompensuoti, formuojami kariniai daliniai aukštųjų karinių mokyklų pagrindu. Tai, Ukrainos Generalinio štabo teigimu, primena Antrojo pasaulinio karo praktiką ir rodo, jog Rusija turi nemažai problemų.

Per praėjusią parą Ukrainos aviacija smogė 24 priešo gyvybinių pajėgų ir karinės technikos telkiniams, 4 priešlėktuvinių raketinių kompleksų pozicijoms ir vienam šaudmenų sandėliui. Priešlėktuvinės gynybos daliniai sunaikino lėktuvą Su-25, valdomą oro raketą ir tris bepiločius orlaivius.

Raketinės pajėgos ir artilerija per pastarąją parą apšaudė 16 priešo objektų.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
40 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tas durnelis

vodolackis muset ‘musu’ idioto gelltonojo vodolazo giminaitis.Nedyvai,kad abu vienodai glusi.Smiertj fasystkim zaxvatcikam.Xuilo kaput.

Partijos naris nuo 1971m. (5skiepai)

Ka tik gauta is BPLA kabinos filmuota video medzega irodanti teisibe apie kovines bamdera antis

https://www.youtube.com/watch?v=8UeT_63-ZI4.

Na ka. Paziurejot, nebera noro giincitis ir saukti feikas feikas.
Va jum parianke per snuki
mes letuvei tamsolei. Ne tikim niekuo. Gieda but letuviu.

Partijos naris nuo 1971m.(5skiepai)

Visi mes zinom apie viduramzio juroja rasta dinozauro keusini is kurio ukropu labaratorijoja turejo isiristi RUSSUS valganti dinozaura desim kartu didesne uz godzila.
Tai va. Anglosaksu preskonferencijoja pripazinta, kad sekmingos RUSSU karines operacijos metu labaratorija sudeginta, keusinis iskepe, dinozauro NEBUS.
Specoperacija eina virsijant plana, su entuziazmu, dvigubai virsijant pamainos ir dienos uzduotis.

Cha cha cha

Gulbių ežeras

Teisybės ministerija

Jankiai kiek žiojasi,tiek meluoja.Tik nesenai klykė,kad Bučoje rusai šaude civilius,paskui tyliai pripažino,kad tai darė ukrai. Visa gerkle bliovė,kad rusai šaudo i ZAE, ir vel tyliai pripažino,kad-ukrai. Žviegė,kad ukrainoje”nėra”nato bazių ir biolaboratorijų-pripažino tai jav senato posėdyje. Jav aiškino,kad karas vyksta tik tarp rusų ir ukrų,bet ir vel pripažino,kad jav,es,jk kariauja prieš Rusija,bet ukru žemėse. Jav šaukė,kad neteikia ukropams žvalgybinių duomenų,bet ir vel pripažino,kad ne tik teikia,bet ir nurodo kur šaudyti ! Galima vardinti tai be galo,bet faktas tas, kad ir dėl Iziumo jie pripažįsta,kad ten palaidoti ukrų kariai, žuvę pavasarį ir kuriu ukranacių valdžia nepanoro pasimti! Bet feikinė antis jau paleista ir visi idiotai alpsta del tos”tiesos”. Pvz:Baideno paklausė, ar jis įvardins Rusiją teroristine valstybe?Jis atsake-NE ! Taigi mūsų grybovska gavo,kaip… Skaityti daugiau »

autoriams

kai pirmą kartą pabandėte tiesiai į šikną, taip ir negalite visiškai sustoti.

Pagarba Putinui

Lietuva Rusams. Šlovė Putinui. Tikras prezidentas. Mus tokio reikia.

visas sis komentu

‘brudas yra NS veidas.Sveikinu radzvilioka ir pauksti.Pasieket stulbinanciu rezultatu…

stasys

Bilogorivka ukrainiečiu ir nuo Sloviansko xuilo orkai nustumti . Panašu kad Ukrainos kariuomenės puolimas tęsiamas ir paprastos xuilo mėsos frontui jau neužtenka . Tolesni bandymai xuilo sukurti teisinį pagrindą karui Ukrainoje vers jį griebtis radikalesnių priemonių nei pijoku, narkomanų ir nusikaltėliu paslaugu pirkimas . Iš pažiūros galima klausti kam to reikia ? kam tos beviltiškos pastangos imituoti teisinį pagrindą referendumais DNR ir LRN ar neužtenka ‘xuilososijos carui ‘ pirstelėti norų ir pasisusti savo žalius šauktinius į karą Ukrainoje ? Pasirodo neužtenka , xuilo pergyvena jog visas šis ‘teisinis’ karas neteks pamato o jam pačiam likimas lems kartuves pačioje xuilososijoje , netolimoje ateityje . Tai nebūtų kažkoks ypatingas atvejąs tos šalies istorijoje , joje per amžius meilė liaudies tiek pat greitai… Skaityti daugiau »

Jo,pries miega

xuilo vartosi ir galvoja,kur geriau but padziautam,Hagoje ar rasiejoj….

Nu jo….

Opa opa į Europą… Po savaitės referendumai dėl LNR DNR ir kitų teritorijų įėjimo į RF sudėtį. Ir jei referendumai įvyks, anglosaksų pasaulis bus pastatytas prieš faktą, oRusija garantuotai reaguos į užsienio kariuomenės kontingentą savo teritorijoje. Teks rinktis kaip toliau, nes oficialus mobilizacijos paskelbimas tokioje valstybęje kaip Rusija, vis dėl to reiškia gerokai daugiau nei Shirreff’o seilėjimasis ir net oficialūs Peskovo pareiškimai…

Vakarų nacionalistai - grėsmė pasauliui

Šventoji mergele Sunaikink vakarų išsigimėlius nacius kurie daug metų ruošėsi sunaikinti!Rusiją užgrobiant jos resursus žemes!!!!! Amen

Pagarba Putinui

Lietuva Rusams. Šlovė Putinui. Tikras prezidentas. Mums tokio reikia.

Partijos naris nuo 1971m. (5skiepai)

RUSSIJOJA paskelpta mobilizacija.
Jokiosi balsu. Kijavo rezimui liko tris dienos.
Daugeuse savaite. Tada ateis ir musu eile. Senden galima pirkt gvazdikas. Iki ateis Isvadotojai ne nuvis. Visi mes laukem tos minutes.
( ne pamirskim kad RUSSIJOJA ira tvarka, i specoperacija ima e mazeu kaip su 3 skiepai. Tai ne pas mus.)

Chocholams piZZZdec

Rusijoje paskelbta dalinė mobilizacija.

> Chocholams piZZZdec

Atia bandite Zelenski, atia Liuse Arestovičiau, atia benderovcai, atia!…

Gražu žiūrėt

Prasidėjo chaosas slavaukrainiečių galvose.

Negrazu ziuret,kaip kacapai bega

is rasiejos.Bijo rekrutuosna pakliut,xa xa xa

ATE XUILO,ATE

V PERIOD NA GIR GIR GAR GAR HAGOJ…

PAGARBA CCCCCCCCP CLIENUI

…savo durnumu pralenke bet ka.Net save…axujiet mozno,

russkiams PIZZDEC

del mobilizacijos eis i farsa kaip mylinkes.Tures darbo ukrai,suks mesmales rankenele is peties.

Nepagarba puuucyyyynui

nuo infarktu jis vos pasliauzia,RECYPAS ji vos uz parankes isbogino,but susmukes vietoj,maco…

CCCCP Clienas

benrike uzplumpino gelltona moreeeka,tai tas daba ligoninej kacelinasi.Nebeskiedzia savo durnysciu.Clienas atidirbineja uz save ir ‘togo parnia’…

stasys

Geltonas povandeninis laivas su Z raide ant šono buvo pašauktas xuilo į Ukraina . Amžina jam atilsi ilsėtis Juodosios jūros dugne pamaitinant savimi jūros gyvius , o su tuo ‘partijos clienu’ ir daryti nieko nereikia įtraukiam jį raudonąją knyga kaip nykstantį xuilo-sapiens porūšį .

Regimantas

Landsbergiai aiškiai dirba Rusijai: panaikino Šengeno vizas, nebeįsileidzia rusų, kas gali paneigti, kad tai pagalba Putinui, – pastarajam nebereikės gaudyti rusų dėl mobilizacijos, o ir pačius rusus nuo jų atsiribodami, nustatė prieš ES, NATO ir Ukrainą.

Smagu! Dar 300 nacių sunaikinta!

Минобороны России в очередной сводке заявило об униточтожении около 300 украинских военных:

* Потери из-за удара по подразделениям 28-й механизированной бригады ВСУ в районе Правдино (Херсонской области) — более 200 человек и 21 единица военной техники.
* В районе Павловки (ДНР) потери составили более 60 человек убитыми и ранеными. Также уничтожены четыре танка и восемь автомобилей.
* В районе Артемовска (ДНР) поражен пункт временной дислокации 2-го батальона 93-й механизированной бригады ВСУ, уничтожены более 75 военных и девять единиц техники.

Jau dešimtas

Prie Charkovo nukautas Zelenskio artilerijos vadas, majoras Vinokūras.

Gelltonasis regejima pralakes

mantas laimingas,kad jo tevynainiu baltai neisileidzia.Teks juos malt ukrainieciams.

Gelltonasis regejima pralakes

vodalaaazas isplauke juren aplankyt kollegu is bul bul ‘maksvos’.Paziures i krabu darbu efektyvuma….

Tegul rusai

Gyvena Rusijoje ir tegul nebūna karų. Tačiau vieną svajonę turiu: Landsbergis kai mirs, tai tegul iš paskutiniųjų prislenka prie lango ir kieme pamato Rusijos vėliavą☺

Tam stasys

Čiulpk Ožio b1b1!…

antistasiui

..ryk xuilo exkrementus,skanaus,kretine.

referendumai

referendumais xersonija, zparožija, luganskas ir doneckaas prisijungs prie RF kad išsigelbėtų nuo žydozelenskio rados žydų šaikos

referendumistui

..paziurek savo saldytuve,rasi zyda Zelia tupinti,durneli.

stasys

Tiesose irgi įtampa auga , xuilo-clienas tarė savo žodį. Sutykit tai nėra įprasta , mes nesame pratę su juo diskusijas vesti ir kalbinti ..

 referendumai

šaldytuvas užimtas – pelė pasikorus

referendumai

https://news-front.info/2022/09/21/operacija-po-denacifikacii-ukrainy-operativnaja-svodka-21-sentjabrja-obnovljaetsja/

„11:03 После проведения референдумов нападение на освобожденные территории станет нападением на Россию со всеми последствиями, заявил вице-спикер Совфеда Константин Косачев.”

xuilo kaput

jau russkeliai klykdami eina i gatves,nenori but farsu,pucka vel grasina atomu,o nieks nebekreipia demesio.Visai kacapliandijai bus kirdyk,xa xa xa.Matem,kai CCCCP uzsilenke,matysim ir matuska dveeesiant,smagumelis neispasakytas.

xuilo kaput

kacapai ant sofkiu buvo drasus padryjotai,daba bilietus ispirko i Gruzija ir Turkija.O ju fiureris neisleidzia.Sako,…kuda prios,anu pasol na fars….,xa xa xa.OT GERAI.. XOROSO TO KAAAK…

erialis

Kaip jie gali laimeti, jei…
ВЕСТНИК РОССИЙСКОЙ АКАДЕМИИ НАУК
том 74, № 1, с. 8-27 (2004)
http://vivovoco.astronet.ru/VV/JOURNAL/VRAN/2004/FALSCI.HTM
Кругляков Эдуард Павлович – академик, председатель Комиссии РАН по борьбе с лженаукой.
“…Сегодня лженаука проникла во многие органы государственной власти – в Минобороны, МЧС, МВД, в Государственную думу.
Приведу несколько примеров.
Выступая в канун Нового года в прямом эфире на канале РТР, С. Шойгу * заявил, что МЧС в своей работе использует советы астрологов. Несколько лет назад при МЧС была организована лаборатория экстрасенсов. При Минобороны продолжает функционировать в/ч 10003, проводящая весьма сомнительные эксперименты с колдунами…”

Net nesitiki. Šamanai valdo vargšę Rosia.

40
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top