Locked N’ Loaded | Veidaknygė
Turbūt daug kas iš taktiškai susipratusiųjų matėte cenzor,net paskelbtą orkų mūšio mieste/miške atmintinę (nuoroda komentaruose) Kas skaitote kvadratinėmis, būtinai paskaitykite. Keli mūsų galva svarbesni momentai.
Organizacija. Išanalizavus atmintinėje pateikiamą informaciją, galima teigti, kad rusai ima propaguoti išvirkščią BTG. Jei anksčiau BTG rėmėsi manevru (t.y. tankais ir PKM) ir ugnies galia, tai dabar batalionas remiasi pėstininkais, jais remiančiais tankais ir PKM bei artilerija su įvairiais priskirtais vienetais (oro gynyba, EW, UAV, evakuacinė technika, inžinieriai, medicina ir pan.).
Žemiausia grandis – trejukė.
Keturios – penkios trejukės sudaro „būrį”, veikiantį ant PKM, turintį galimybę naudoti UAV, minosvaidžiu (12 – 15 karių, t.y. sustiprintas skyrius). Jis ir yra esminė taktinė grandis.
Kuopoje yra keli “būriai”, kurią remia tankas, UAV, paramos ugnimi vienetas (minosvaidis, artilerijos pabūklas, PTRK, AGS).
Batalioną sudaro bent trys šturmo kuopos, tankų būrys (4 tankai, jie gali būti paskirstyti kiekvienai kuopai), paramos ugnimi vienetas (minosvaidis, artilerijos pabūklas, PTRK, AGS, jie gali būti paskirstyti kuopoms)
Planavimas. Teigiama, kad užduoties planavimui skiriama ne mažiau nei trys dienos. Tikėtina, kad turima omenyje bataliono – kuopos lygmens planavimas. Mums tai gana neįprasta nuostata, kadangi kiekviena užduotis unikali ir neaišku kokio ji gali būti sudėtingumo ir kompleksiškumo (žvalgyba mūšiu vs gyvenvietės šturmas). NATO yra taikoma 1/3 taisyklė, t.y. trečdalis laiko nuo viso užduoties laiko skiriama planavimui. Toliau dar įdomiau: batalionui užduotys keliamos dviems paroms, užduotys padaliniams detalizuojami parai, su galimybę dar kitą parą šias užduotis tikslinti. Dažniausiai formuluojant užduotis yra taikomas ne laiko (para – dvi), o objekto (užimti kelių sankirtą, kas gali trukti nuo 2 h iki savaitės) kriterijus. Turint tokius metodinius nurodymus ir laiko rėmus sąveikai tarp padalinių laiko nebelieka.
Pateikiami taktiniai sprendimai yra sovietinės/rusiškos, vakarietiškos taktikos mišinys su išmoktomis pamokomis iš karo Ukrainoje.
Atsisakoma standartinės motorizuotų vienetų atakos principų, o daugiau remiamasis rusijos specialiosios paskirties pajėgose įgauta patruliavimo ir kontakto su priešu patirtimi (trejukės, rombo rikiuotės ir pan.).
„Būrio“ (t.y. sustiprinto skyriaus) vadas turi galimybę tiesiogiai naudoti ne tik PKM (jei jis nesudegintas), bet ir minosvaidį, bei iškviesti AGS, artilerijos ugnį. T.y. jis turi būti pakankamai kompetentingas tai įvykdyti.
Jei pavyktų įsitvirtinti numatytame ruože numatyta, kad paramos ugnimi vienetai atakuoja ugnimi priešakines linijas ir objektus gynybos gilumoje 60 – 90 min, siekdami užkirsti kelią oponento kontratakai. 60 – 90 min, Karlai. Sunku net įsivaizduoti kokiais resursais turi disponuoti batalionas, kad įvykdytų šiuos nurodymus. Ypač, kad tokios ugnies efektas gali būti labai abejotinas – kaip rodo praktika tokiais atvejais šaudmenys tiesiog beriami į niekur, nes toks nurodymas.
Apibendrinant:
Batalionui skiriamos taktinio lygio užduotys, kurios vykdomos dideliu intensyvumu sustiprinto skyriaus dydžio vienetais ir dažnai rotuojant padalinius.
Dviejų parų ciklas apibrėžia laiką, per kurį batalionas gali veikti išlaikydamas kovines savybes gyvosios jėgos, kovinės technikos ir resursų prasme. Panašu, nieko daugiau iš jo nereikalaujama.
Apie didesnes operacijas (batalionas – pulkas – divizija) ar sąveiką tarp batalionų neužsimenama, kas ženkliai apribos agresoriaus galimybes ir patirtį planuoti ir vykdyti didesnio masto operacijas.