Karas Ukrainoje. Du šimtai devyniasdešimt antroji (Gruodžio 12 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Turbūt daug kas iš taktiškai susipratusiųjų matėte cenzor,net paskelbtą orkų mūšio mieste/miške atmintinę (nuoroda komentaruose) Kas skaitote kvadratinėmis, būtinai paskaitykite. Keli mūsų galva svarbesni momentai.

Organizacija. Išanalizavus atmintinėje pateikiamą informaciją, galima teigti, kad rusai ima propaguoti išvirkščią BTG. Jei anksčiau BTG rėmėsi manevru (t.y. tankais ir PKM) ir ugnies galia, tai dabar batalionas remiasi pėstininkais, jais remiančiais tankais ir PKM bei artilerija su įvairiais priskirtais vienetais (oro gynyba, EW, UAV, evakuacinė technika, inžinieriai, medicina ir pan.).

Žemiausia grandis – trejukė.

Keturios – penkios trejukės sudaro „būrį”, veikiantį ant PKM, turintį galimybę naudoti UAV, minosvaidžiu (12 – 15 karių, t.y. sustiprintas skyrius). Jis ir yra esminė taktinė grandis.

Kuopoje yra keli “būriai”, kurią remia tankas, UAV, paramos ugnimi vienetas (minosvaidis, artilerijos pabūklas, PTRK, AGS).

Batalioną sudaro bent trys šturmo kuopos, tankų būrys (4 tankai, jie gali būti paskirstyti kiekvienai kuopai), paramos ugnimi vienetas (minosvaidis, artilerijos pabūklas, PTRK, AGS, jie gali būti paskirstyti kuopoms)

Planavimas. Teigiama, kad užduoties planavimui skiriama ne mažiau nei trys dienos. Tikėtina, kad turima omenyje bataliono – kuopos lygmens planavimas. Mums tai gana neįprasta nuostata, kadangi kiekviena užduotis unikali ir neaišku kokio ji gali būti sudėtingumo ir kompleksiškumo (žvalgyba mūšiu vs gyvenvietės šturmas). NATO yra taikoma 1/3 taisyklė, t.y. trečdalis laiko nuo viso užduoties laiko skiriama planavimui. Toliau dar įdomiau: batalionui užduotys keliamos dviems paroms, užduotys padaliniams detalizuojami parai, su galimybę dar kitą parą šias užduotis tikslinti. Dažniausiai formuluojant užduotis yra taikomas ne laiko (para – dvi), o objekto (užimti kelių sankirtą, kas gali trukti nuo 2 h iki savaitės) kriterijus. Turint tokius metodinius nurodymus ir laiko rėmus sąveikai tarp padalinių laiko nebelieka.

Pateikiami taktiniai sprendimai yra sovietinės/rusiškos, vakarietiškos taktikos mišinys su išmoktomis pamokomis iš karo Ukrainoje.

Atsisakoma standartinės motorizuotų vienetų atakos principų, o daugiau remiamasis rusijos specialiosios paskirties pajėgose įgauta patruliavimo ir kontakto su priešu patirtimi (trejukės, rombo rikiuotės ir pan.).

„Būrio“ (t.y. sustiprinto skyriaus) vadas turi galimybę tiesiogiai naudoti ne tik PKM (jei jis nesudegintas), bet ir minosvaidį, bei iškviesti AGS, artilerijos ugnį. T.y. jis turi būti pakankamai kompetentingas tai įvykdyti.

Jei pavyktų įsitvirtinti numatytame ruože numatyta, kad paramos ugnimi vienetai atakuoja ugnimi priešakines linijas ir objektus gynybos gilumoje 60 – 90 min, siekdami užkirsti kelią oponento kontratakai. 60 – 90 min, Karlai. Sunku net įsivaizduoti kokiais resursais turi disponuoti batalionas, kad įvykdytų šiuos nurodymus. Ypač, kad tokios ugnies efektas gali būti labai abejotinas – kaip rodo praktika tokiais atvejais šaudmenys tiesiog beriami į niekur, nes toks nurodymas.

Apibendrinant:

Batalionui skiriamos taktinio lygio užduotys, kurios vykdomos dideliu intensyvumu sustiprinto skyriaus dydžio vienetais ir dažnai rotuojant padalinius.

Dviejų parų ciklas apibrėžia laiką, per kurį batalionas gali veikti išlaikydamas kovines savybes gyvosios jėgos, kovinės technikos ir resursų prasme. Panašu, nieko daugiau iš jo nereikalaujama.

Apie didesnes operacijas (batalionas – pulkas – divizija) ar sąveiką tarp batalionų neužsimenama, kas ženkliai apribos agresoriaus galimybes ir patirtį planuoti ir vykdyti didesnio masto operacijas.

1.8 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
31 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Gintas

Neūžauga žydelis Zelenskis, nors jam nuo kokaino jau galvoje kralikai pisas, supranta jog Krymas jau atia visiems laikams.
Pagoglinkit – “СМИ: Зеленский понимает, что Украина никогда не вернет Крым”. Washington Post: президент Украины Зеленский осознает невозможность возвращения Крыма.

Kretinoide

tau makaulej nuo riuzzkiu skabejevu….ku ku…Dasvidanija moi junnyj drug pederast,poka poka.

Valerija

Esi kvailys. Arba Putino provokatorius.

Istorikas

“DIDŽIOSIOS” OKRAINOS ISTORIJA.
ИСТОРИЯ «ВЕЛИКОЙ» ОКРАЙНЫ.
VI – IX рабы Хазарии 
IX – XIII рабы России 
XIII – XIV рабы Золотой орды 
XIV – 1569 рабы Литвы 
1569 – 1657 рабы Польши и Крымского ханства 
1657 – 1708 рабы России и Польши 
1709 – 1917 рабы России, Польши и Австро-Венгрии 
1917 – 1919 рабы Германии 
1919 – 1941 рабы России и Польши 
1941 – 1944 рабы Германии 
1944 – 1991 рабы России 
1991 – … рабы Пиндосов
ИСТОРИЯ ВЕЛИКОГО РАБСТВА

Istorijos pamokos

Kadaise Žečpospolita pešėsi su Rusija už Ukrainą. Paprastas rusų mužikas Ivanas Susaninas šlėktas išdūrė, nuvedė ten, kur Makaras veršelių negano. Rusus nuo to laiko Ivanais vadina – iš atsargumo.

irr

ir dar sienos nedemarkuotos.

cha cha cha…

Autoriau, kodėl toks trumpas ir nykus tamstos straipsnelis šiandien?
Kur chocholų pergalės mūšio lauke? A?

Kretinoide

..o kodie tavo stolcas toks trumpas ir nukus,a,pedryla neraliuotas…

Darijus

Dar ne pavasaris, o tamstai jau ligos paaštrėjimas.

nabageli be kepures

kaip darijus,taip durnius…

50% ukropų jau šika lauko tualetuose

Rusai balistinių raketų smūgiais sunaikino 50% Ukrainos energetinių infrastruktūros objektų. Jei dar pridėti Rusijos valdomą Zaporožės atominę elektrinę, kuri dengė 20% šalies energijos poreikių tai Ukrainoje visumoje jau sunaikinta 70% energetikos infrastruktūros. Smagu! Tiesiog džiaugiasi širdis. Kaput Okraine! Herojam kaput!
Pagoglinkit straipsnį “Зеленский назвал процент поврежденной энергетической инфраструктуры Украины”. Зеленский сообщил Байдену об уничтожении 50% энергетической инфраструктуры Украины.

Tvarto mandavoškės

Vis dar miegat?
Kur jūsų šlykščiai patriotiški komentarai?

Nuogirda

Kalbama, kad rusai jau nori sužinoti tvarto adresą ir pakabinti kuprotą dvėselėną ant šakos

Ukrai, atsipeikėkit!

Verskit tą nusikaltėlį Zelenskį.

Jau ir amerikonas šneka

Kad į frontą pasiųstų 70 procentų ukrainiečių žūsta

Centrinis procesorius

Na ir pabėrė trumpinių konservatorių bendruomenės grafomanai.

Smagu

Dar 90 bandetovcų tapo trąšomis saulėgrąžoms. Smagu!
Pagoglinkit – “Украинские войска за сутки потеряли в ЛНР до 90 человек и четыре танка”. https://ria.ru/20221213/lnr-1838243969.html

Rusai išspardė naciams subines

Rusai ir toliau spardo ukronaciams subines. Šlovė rusų kariams!
Совместными действиями военнослужащих Донецкой Народной Республики и Вооруженных Сил Российской Федерации уничтожено следующее вражеское вооружение и военная техника: одна самоходная артиллерийская установка („2С1 Гвоздика”), девять единиц бронированной и автомобильной техники. Потери в живой силе противника составили более 50 человек
Pagoglinkit – “Украинские войска в ДНР потеряли более 50 человек и технику за сутки”. https://ria.ru/20221213/poteri-1838254841.html

“The Daily Telegraf”

BACHMUTO kryptimi Ukrainos ginkluotosios pajėgos jau prarado daugiau nei 10 tūkst. kovotojų

Iš viso

Jau virš 137 000 tūkstančių žuvusių ukrainiečių karių, pusė milijono sužeistų.

Gintas

Žuvusiems ukrams kompensacijas ant kapų Zelenskis gėlėmis nuneš???

Juokiuosi balsu

Rusai šiuo metu vėl “vaišina” ukrus raketomis, kurios senai pas juos pasibaigė. Bet Putinas to nežino ir toliau liepia šaudyti į ukronacius. Smagu, banderos vėl sulindo į slėptuves, kaip žiurkės į tamsius urvus. Cha ha ha… Juokiuosi garsu.
На всей территории Украины объявлена воздушная тревога.
https://www.rbc.ru/textonlines/13/12/2022/6216fb4d9a79474dc80e8821?from=from_main_3

Zelios narkomano dienos suskaičiuotos

Vakarams atsibodo milijardais remti karo nusikaltėlį Zelenskį ir tiekti jam ginklus. Užsienyje atvirai juokiasi ir tyčiojasi iš karo “laimėtojo” narkomano Zelenskio.
Pagoglinkit – “„Верни деньги, наркоман!” В Сети возмутились новым заявлением Зеленского”. https://ria.ru/20221213/zelenskiy-1838218031.html

Juozas

Kalbama, kad pas neužaugą Zelenskį labai mažas bybiukas, kaip ir pas mažapimpį mūsų Anūką.

nabageli be kepures

..taigi tau bybys vietoj sniobelio.Ir tai baikis

Greit

Žydai kariaus ir iki paskutinio lietuvio, patogiai įsitaisę Vašingtone.

Juzefa

Agresorės NATO plėtra į Rusiją yra GRĖSMĖ.

Alio…alio…

Kur tas senis valkata Diedas dingo?
Gal jau nelaukdamas rusų, prie Laptevų jūros išvažiavo?

nabageli be kepures

.anas sokiuos kaimy unt mergu nusvilka..

Po Ukrainos ateis ir Lenkijos, ir Pribaltų eilė

Kol ne vėlu, Baltijos tigrus reikia įtraukti į Raudonąją knygą

Darbštūs tie rusai, neduoda miegoti ukropams

Skaitykite daugiau – “Rusijos pajėgos per naktį 57 kartus atakavo Dniepropetrovsko sritį”. Dniepropetrovsko srities gubernatorius Valentinas Rezničenka sakė, kad Rusijos pajėgos visą naktį apšaudė Nikopolį, Červonohrihorivką ir Marhanecą iš daugkartinio paleidimo raketų sistemų „Grad“ ir sunkiosios artilerijos.

31
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top