Karas Ukrainoje. Du šimtai devyniasdešimt penktoji (Gruodžio 15 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Pasirodė kalbos, kad JAV svarsto Ukrainai perduoti JDAM sistemas (Joint Direct Attack Munition). Long story short – ši sistema „kvailas“ bombas paverčia išmaniomis ir leidžia pagal GPS tiksliai smogti taikiniams atstumu iki 28 km. Tai būtų didelė pagalba Ukrainos oro pajėgoms ir palengvintų gynėjų pėstininkų dalią ant žemės. Dabar dėl tankios agresoriaus oro gynybos kontaktinėje linijoje Ukrainos aviacija sovietines raketas oras-žemė iššauna maksimaliu ar didesniu atstumu „į tą pusę“, vengiant oro gynybos sistemų pasiekiamumo, dėl ko tikslumas nebūna didelis. Rusai susiduria su tomis pat problemomis, tačiau jų situaciją lengvina aktyvesnis ir gausesnis naikintuvų parkas bei didesnis raketų kiekis. Tad jei bus Ukrainai perduoti JDAM‘ai, ukrainiečių pilotai panašiu atstumu kaip dabar bet nepalyginamai tiksliau galės atakuoti priešo taikinius ant žemės. Tai ypač būtų naudinga mūšių mieste metu, kai neretai besikaunančios pajėgos yra arti vieni kitų bei paramos ginklų taiklumas yra didžiulis pranašumas.

O dabar žiūrime ką turime fronte.

1. Luhansko kryptis.
• Svatove. Per pastarąją parą agresoriaus atakos sumenko, dominuoja lokalūs susidūrimai. Ar tai reiškia, kad rusai atsisako bandymų kontratakomis priversti ukrainiečius nevykdyti savo puolimo, sunku pasakyti. Savo ruožtu ukrainiečiai tęsė lokalias atakas Pershotravneve – Yahidne – Kyslivka ruože.

• Kremina. Situacija panaši ir šiame sektoriuje. Agresoriaus bandymai primesti savo mūšio ritmą sumenko. Savo ruožtu ukrainiečiai niekur neskuba – žvalgo rusų pozicijas, vykdo lokalias atakas, dirba su artilerija.

• Lysychansk. Agresorius atakuoja Verkhnokamenske ir Spirne, tačiau nesėkmingai.

2. Donecko kryptis.

• Bakhmut.

a) Soledar – Bakhmutske ruože kontaktinė linija nejuda. Ukrainiečiai atmuša rusų atakas.

b) Bakhmut prieigose rusai išlaiko nedidelį placdarmą rytinėje miesto dalyje, tačiau pasistūmėti jiems nebepavyksta. Ukrainiečiai Opytne ir toliau daro stebuklus – neleidžia agresoriui pajudėti, radę progą kontratakuoja.

c) Kelyje Horlivka – Bakhmut rusai suintensyvino atakas. Neatmestina, kad išsikvėpus puolimui Soledar – Bakhmutkse ir Bakhmut ruožuose, jie intensyvina atakas būtent šiame ruože ir taip užtikrina nuolatinį spaudimą visame sektoriuje. Prieš kokias 3-5 dienas jie puolė visu frontu, tad dabar prasidėjusios „atokvėpio dienos“ gali reikšti agresoriaus manevrinių vienetų persigrupavimą ar/ir išsekimą, o svarbiausia artilerijos negebėjimą palaikyti persvarą ugnimi tokiame plačiame fronte. Ukrainiečių smūgis rusų šaudmenų sandėliui Kadiivka (40 km nuo kontaktinės linijos) tikėtina tik pagilins šią agresoriaus problemą.

• Avdiivka – Mariinka. Nevelske – Pervomaiske ruože sunkios kautynės, pozicijos eina iš rankų į rankas. Agresoriui pavyko nežymiai pasistūmėti Nevelske. Mariinka artimos gatvių kautynės tęsiasi, agresorius ėmė intensyviau pulti, tačiau didesnių laimėjimų jam kol kas pasiekti ir toliau nepavyksta.

• Vuhledar. Agresorius atnaujino atakas Novomykhailivka, tikėtina tai susiję intensyvesniais mūšiais Mariinka. Pavlivka ruože be pakitimų.

3. Zaporizhia kryptis. Ukrainiečiai toliau poliruoja agresoriaus logistinę sistemą – vėl smogta Melitopol. Kontaktinėje linijoje be pakitimų.

4. Pietų kryptis. Be pakitimų, pagrinde dirba žvalgai ir artileristai.

2.3 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
42 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
FOX NEWS

Pranešama, jog Ukrainos kariuomenės vadas Vasilij Zalužnyj patvirtino, jog šalis yra ant energetinės krizės arba kolapso slenksčio ir ji to gali neatlaikyti. Taip pat generolas Zalužnyj pripažino, kad mobilizacija Rusijoje davė vaisių ir artimiausiu metu Rusijos karinės pajėgos planuoja puolimą.

Klumpiam

Šokas

LAIMA

Dešimtis milijonų rusų ir didžiuliai plotai derlingo juodžemio, miestai, uostai, žaliavų telkiniai ir pramonės centrai, štai ką Rusijai reikia ‘grąžinti namo”. Dėl to verta kariauti, ir tai daroma. Ir nei pasaulis, nei Europa nesustabdys Rusijos. Ir jau kažkur matosi šviesa tunelio gale, kad ir kaip Zelenskis besidrąsintų…

Simas

Rusai ateina – lansbybiai bėga.

Darijus

Rusai toliau ginkluojasi hipergarsinėmis raketomis, galinčiomis išvystyti greitį, 27 kartus didesnį nei šviesos greitis. Kitaip sakant, raketa skrisdama į taikinį, pasiekia 33 tūkstančių km per valandą greitį. Sėkmės rusų karinėms oro kosminėmis pajėgoms.
Pagoglinkit – “Полк гиперзвуковых ракет „Авангард” заступит на боевое дежурство 17 декабря”. https://ria.ru/20221215/avangard-1839026873.html

Nu jo…

Įdomu, kelintu „sankSijų” paketu euroklerkučiai „dakals” ES? Iki galo. Šiaip iki ES projekto visiško kolapso liko labai nedaug… :))))

I Live Life

Petrus Shrederus – Rakastan, elama // Я люблю тебя, жизнь! – YotuTube: tаryb. daina, atlieka Suomijos policininkas, kuris buvo operos solistu. 🙂

O aš kažkaip vis atsimenu

kada Romualdas Visokavičius buvo jaunesnis ir vadovavo Lietuvos bankui, tai taip „patvarkydavo” darbo kabinete ant stalo Hermio banko valdytoją Nadieždą Novickienę, jog šiai tik galva kretėdavo…

autoriui

kodėl šįvakar tik tokį trumpą ir lėkštą straipsnelį tamsta privėmei ?

Ignas

Ko tamsta nori, ką tie užzombinti propogandos rašeivos gali parašyti, jei tie chocholai kare yra beviltiški. Ukrainos armijos nebeliko nuo tada, kai rusų kariai dar balandžio mėnesį sudaužė elitinius “Azov” ukronacių dalinius Mariupolyje. Apgailėtina buvo žiūrėti, kada 2500 tūkst. nesipraususių apšepusių, alkanų ir apsišikusių azoviečių nacių buvo rusų “išrūkyti” iš “Azovstalio” metalurgijos gamyklos katakombų ir, pagal Zelenskį, evakavosi į DLR ir Rusijos kalėjimus.

Pagoglinkit, ponai

“Bachmuto mėsmalė – katastrofiški Ukrainos nuostoliai, nesuveikiantys stebuklingi ginklai, NATO eskalacija“. https://www.laisvaslaikrastis.lt/bachmuto-mesmale-katastrofiski-ukrainos-nuostoliai-nesuveikiantys-stebuklingi-ginklai-nato-eskalacija/

Siaubinga realybė

Kasdien Ukrainos karių nuostoliai prie Bachmuto siekia batalioną (500-800 karių), Konstantinovkos miesto ligoninės perpildytos,

Ukrai patiria nepaprastai daug nuostolių

LLR pareigūnai teigia, kad Ukraina į Bachmutą perkelia iki 500 vyrų *per dieną*, kad papildytų nuostolius. Net Arestovičius pripažino, kad Rusijos artilerijos pajėgos sektoriuje turi 9:1 pranašumą. Bachmutas tampa didžiausiu ir brangiausiai Ukrainai kainuojančiu karo mūšiu.

Smagu

Rusai šįryt vėl vaišina ukrus balitinėmis raketomis ir dronais-kamikadzėmis. Tiesiog smagu!
Pagoglinkit straipsnį “В Киеве, Харькове и Запорожье сообщили о взрывах”.
Власти нескольких регионов, включая Киев, Харьков, Запорожье и Кривой Рог сообщили об обстрелах. Полтава обесточена. https://www.rbc.ru/politics/16/12/2022/639c16bb9a79479be42cc7d2?from=from_main_1

Žiurkes banderas vėl į urvus suvarė

Kijevo meras V.Klyčko pranešė, jog po raketos smūgių Kijeve pilnai sustojo metro. Stotys atidarytos ir naudojamos kaip bombų slėptuvės.

cha cha cha….

Pagoglinkit – “СМИ: в Днепропетровске остановились метро и электротранспорт”. https://ria.ru/20221216/elektrotrichestvo-1839089169.html

Pizda pareina okrainai

Pagoglinkit straipsnį – “Ukrainoje imamasi avarinių elektros išjungimų”. Po naujausios, penktadienio rytą surengtos masinės Rusijos raketų atakos visoje Ukrainoje imamasi avarinių elektros išjungimų.

cha ha ha…

“Po naujausių Rusijos raketų smūgių Charkive ir Poltavoje dingo elektra” /lrytas/.
Po naujausių, penktadienio rytą surengtų Rusijos raketų smūgių Ukrainos Charkivo miestas ir visa Poltavos sritis liko be elektros, pranešė vietos pareigūnai, kuriais remiasi „The Guardian“ ir CNN. Tai reiškia, kad ten buvo pataikyta į kritinę energetikos infrastruktūrą.

Rusai kasdien spardo užpakalius ukronaciams

Pagoglinkit – “ВСУ за сутки потеряли в ЛНР до 50 человек и технику”. Уничтожено: до 50 человек личного состава, один танк, три бронетранспортера, два беспилотных летательных аппарата и 14 единиц специальной автомобильной техники.

Ei,raudonosios glindos

..kazko silpnai cezate..,nujauciat artejanti gala.

Simas

Iš kokio sapno atsibudai, DURNIAU???

Ei,raudonosios glindos

..is to,kurio tu niekada neatsibusi,kretine.Miegok savo exkrementuose ir toliau.

Negaliu atsistebėti

50 Vakarų šalių negali nugalėti 1 Rusijos.

Ei,raudonosios glindos

..tai kad jau nugalejo,puckai statomos kartuves,kiti gaus ‘pozyznenno’,solovjovas bega zydijon,kadyra ims pliektis su prigozeliu,rasiejoj ‘smuta’ tuoj tuoj..Zo,kajuk matuskai….

Simas

DURNIAU, net nepastebėjai, jog atstovaudamas “Kolektyvinį Landsbergį” tapai “kolektyviniu Minedu”.

yell…Z.O.V.marine

lansberginis minedizmas jau suniokojo bet kokius analitinio mąstymo likučius veršių smegeninėse …,, – todėl faktas, kad šizolitchūanija yra antra pasaulyje(!!!!!) pagal populiacijos/veršeliacijos nykimo tempą, jokiems minedams nepadarys jokio įspūdžio …, – todėl reikia ieškoti žymiai buitiškesnių būdų išderinti patrydiotinę veršių pusiausvyrą – pvz. lyginti, skaičiuoti, kiek , tarkim per šiuos metus, statistinio veršio kišenei kainavo visa lansbergidės ukropsichozė 🙂 – jei dar ir yra minedų, mokančių savarankiškai skaičiuoti, tai jie moka skaičiuoti tik savo kišenių turinį, o visi kiti klausimai jų galvose turi aiškius, relaksuojančius, lansberginių propagand0nų suformuluotus atsakymus 🙂

Ei,raudonosios glindos

Rrrraudonasis llavooone,tu vis dar gyvas,ar ka…Tai ar ismokai atskirti kairiji Dniepro kranta nuo desinio,a…Ar upes vingiai tebekelia erekcija,nelaimeli nugelltees..Keliauk i prozektoriuma studentu dziaugsmui ir nebesugrizk,smirdaliau bolsevikiskas,sabaka pahannaja

Ei,raudonosios glindos

..tu seniai atlikai kolektyvini minjeta puckai,todel toks durnas.Vis da vaikstai issiziojes,prietranka kacapliandskas.

Klasika

Zelenskio laukia kito karingo prezidento Saakašvilio likimas.

Kalbama, kad

Saakašvilis Tbilisio kalėjimo ligoninėje baigia visai nuprotėti… Baisiau, nei baisu

Ei,raudonosios glindos

..koks likimas laukia fiurerio,geriau ir nespeliot…ir taip aisku,kad kilpa jam bus kaip pasaka.

PAGARBA PUTINUI

PUTINAS bus Europos PREZIDENTU.

Ei,raudonosios glindos

tavo puc puc pucynas dailiai kybos Hagoj,visas apsikakojes.O su juo da visa keke grazuoliu,pradedant liudnuoju arkliu.Ne veltui liudnas,zino savo likima,xa xa xa…

Ir Šventų Kalėdų jau nebeliko

Pastebėjau, kad Lietuvoje nei viena vyriausybinė organizacija, nei bankai sveikindami klientus nebenaudoja arba vis labiau vengia frazės „Šventos Kalėdos”. O kažkada stebėjausi hunveibinų nuveiktais darbais. Tie tik buvo greitesni ir veikė atvirai.

Ko čia stebėtis

Visi užzombinti, visi 30 su virš metų ėdė Landsbergių tvartelio mėšlą…

Diedas

Ei vata, vietoj savo durnysčių, pagoglinkit karo žemėlapį ir tada parašykit komentarą kad gauna į kaulus.
:):):):):)
Spėjam kada Krymas bus ukrainiečių!!!!!!??????
Sakykit variantus.
Greičiau, driskiai!!!!!!

Darijus

KVAILIAMS uždrausti save naikinti neįmanoma.
Tai būtų žmogaus teisių pažeidimas.
Mąstyk toliau su subine, KVAILY!

Ei,raudonosios glindos

..seniai sakiau,kad kaip tik ‘daaarijus’,taip ir durnius.O sis issiskiria savo durnumu ypac.Turbut,oligofrenas is kamciatkos.

Bronislovas

Kvaily, tvartelio mėšlą mindžioji, iš tolo dvokia.

Ei,raudonosios glindos

tu ir esi tas tvartelio meslas,priekvaili.

Vot tai pystelėjo rusai…

Už vakar dienos Donecko apšaudymą, šiandien rusai taip pyyystelėjo raketomis atgal chocholams, kad mažai nepasirodė. Greit banderos šaltyje stips!
Губернатор Харьковской области Олег Синегубов заявил, что всего без электричества в регионе остаются 1,2 млн человек в 1600 населенных пунктах. По его словам, к вечеру власти рассчитывают запустить воду в теплогенерирующие предприятия, а завтра возможно и в жилой фонд.

jo jo

nepatogumai smegenis įjungia

42
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top