Karas Ukrainoje. Du šimtai devyniasdešimt šeštoji (Gruodžio 16 diena)

Aurimas Navys | Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

Ukrainos kariuomenės vadas generolas Valerijus Zalužnyj pasakė, ko jam reikia pergalei pasiekti. „Man reikia išteklių. Man reikia 300 tankų, 600-700 pėstininkų kovos mašinų, 500 haubicų. Tada manau, kad pasiekti vasario 23 d. ribas yra gana realu… Aš gaunu tai, ką gaunu, bet tai yra mažiau, nei man reikia”, – pažymėjo generolas. Tačiau Ukrainos kariuomenė su šiandieniais ištekliais negali vykdyti stambių operacijų, „nors šiuo metu prie to dirbame…”, – sakė Zalužnyj.

Mums labai patinka paprasta, tiesi kalba. Aiškiau nepasakysi.

Putinas gruodžio mėnesį nerengs savo didžiosios, įprastosios valandas trunkančios spaudos konferencijos, nes…neturi ką pasakyti. Po pralaimėjimo Chersone, Kremliuje neliko nei vieno pusgalvio, kuris tikėtų Putino pergale.

Nuo 2022 m. pradžios „Gazprom“ išgavo 394,1 mlrd. kubinių metrų dujų, t. y. 96,3 mlrd. arba 19,6 proc. mažiau nei pernai. Rodikliai gali būti gerokai prastesni, nes informacija pateikta pagal Rusijos pateiktus duomenis.

Europos Parlamentas pritarė rezoliucijai, kurioje milijonų žmonių badas Ukrainoje 1930 m. paskelbtas genocidu. Tekste sakoma, kad ES teisės aktų leidėjas „pripažįsta holodomorą, dirbtinį badą Ukrainoje 1932-1933 m., sukeltą sąmoningos sovietų režimo politikos, genocidu prieš Ukrainos žmones”.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šia proga pareiškė: „Džiaugiuosi, kad Europos Parlamentas pripažino holodomorą žmonių genocidu. Dėkingas prezidentei, EP nariams ir visai suvienytai Europai už šį svarbų ir teisingą sprendimą. Tikiuosi, kad visos civilizuotos pasaulio šalys ir toliau pripažins Holodomorą genocidu”.

Mes džiaugiamės, kad EP po sudrebinusių skandalų, iš peties imasi gerų darbų.

Vatikanas pradeda sutelktinio finansavimo kampaniją, skirtą siųsti Ukrainai šiltus apatinius drabužius, kad padėtų ukrainiečiams išgyventi žiemą trūkstant elektros energijos. Vatikano labdaros biuras pareiškime nurodė, kad jis susivienijo su Italijos sutelktinio finansavimo svetaine eppela.com, kad surinktų pinigų drabužiams įsigyti. Romoje gyvenantis lenkas Krajevskis, kuris šiemet popiežiaus Pranciškaus pavedimu vykdė kelias labdaros misijas Ukrainoje sakė, kad asmeniškai sunkvežimių konvojumi nugabens drabužius į šalį.

JK gynybos sekretorius Benas Wallace’as neatmeta galimybės tiekti Ukrainai sparnuotąsias raketas „Storm Shadow“. „Nesiruošiu spekuliuoti apie tiekiamų ginklų rūšis. Rusija norėtų žinoti, kokius ginklus galima perduoti Ukrainai, kad ją paremtume. Apie tai diskutuosime su ukrainiečiais, atsižvelgdami į jų poreikius ir technines galimybes”, – sakė Wallace’as. Jis taip pat minėjo, kad galimas JAV raketų sistemų „Patriot” tiekimas Ukrainai bus svarbus karo momentas. Jei JAV tai padarys, tai bus labai svarbus žingsnis”, – sakė britų ministras.

Mums nepatinka žodis „galimas“. Dvejonės reiškia laikiną stabdį.

JAV prezidento administracija planuoja perduoti Ukrainai pažangią elektroninę įrangą, kuria nevaldomus lėktuvų šaudmenis būtų galima paversti „išmaniosiomis bombomis”. Pasak „The Washington Post” ši įranga padėtų Ukrainos kariuomenei labai tiksliai smogti į Rusijos karines bazes.

Jungtinė tiesioginio puolimo amunicija (Joint Direct Attack Munition – JDAM) – tai GPS technologija paremta įranga, kuri laisvai krintančias bombas paverčia koreguojamaisiais („išmaniaisiais”) šaudmenimis ir pagerina jų tikslumą bet kokiu oru. JAV kariuomenė JDAM naudoja iki 907 kg sveriančioms bomboms. Šios technologijos pristatymas būtų dar vienas svarbus Vašingtono žingsnis suteikiant Ukrainai galimybę atakuoti Rusijos dalinius ir jų vadavietes.

Šią savaitę Baltųjų rūmų patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake’as Sullivanas pareiškė, kad administracija daugiausia dėmesio skiria tam, kad „užgniaužtų bet kokius Rusijos bandymus” įgyti pranašumą kare ir užsiminė, kad JAV netrukus paskelbs apie naujas ginklų siuntas. J. Bideno administracija baigia rengti planus siųsti pažangią oro gynybos sistemą „Patriot“ į Ukrainą, kad padėtų atremti Maskvos atakas.

Rusijos ambasada įspėja apie „nenuspėjamas pasekmes”, jei JAV pasiųs „Patriot” į Ukrainą. „Jei tai bus patvirtinta, tapsime dar vieno provokacinio J. Bideno administracijos žingsnio, kuris gali sukelti nenuspėjamų pasekmių, liudininkais”, – sakoma Rusijos ambasados Vašingtone pareiškime. Jame priduriama, kad tolesnis ginklų tiekimas Ukrainai „tik sustiprins Zelenskio režimo nebaudžiamumo jausmą ir pastūmės jį naujiems nusikaltimams prieš civilius gyventojus” keturiuose Ukrainos regionuose, kuriuos Rusija teigia aneksavusi. Pareiškime taip pat kritikuojama JAV parama Ukrainai: „Vašingtono strategija daro didžiulę žalą ne tik Rusijos ir Amerikos santykiams, bet ir kelia papildomą riziką pasauliniam saugumui”.

Kaži ar gali bebūti didesnė grėsmė pasaulio saugumui, kurią jau sukėlė Rusija: Zaporižės AE užgrobimas ir branduolinis teroras, pasaulinė energetinė krizė, pasaulinė maisto krizė, migracijos krizė, nekalbant apie karą prieš Ukrainą. Kremlius jau sugriovė pasaulio tvarką, stabilumą bei saugumą. Tūkstančiai mirė nuo gradų, tornadų, o milijonams gresia mirtis dėl bado.

Keistos mūsų, vakariečių raudonosios linijos. Žmonių žudymas raketomis, marinimas badu, šalčiu, kankinimas, egzekucijos – dar ne raudona linija. O mažo galingumo atominio ginklo prevencinis panaudojimas – jau raudonosios linijos peržengimas.

Operacinis lygmuo

Be esminių pokyčių.

Panašu, kad Ukrainos kariuomenė ruošiasi palikti Bachmuto griuvėsius. Mieste vis dar veikia ukrainiečių kariniai daliniai, kurie ginasi labai sudėtingomis sąlygomis ir daugiausia tam, kad apsaugotų likusius vietos gyventojus ir padėtų juos evakuoti.

Generolas V. Zalužnyj neabejoja, kad bus pakartotas puolimas prieš Kyjeią. Pasak generolo, Rusija turi 1,2-1,5 mln. karių rezervą ir rengia 200 000 karių, kad galėtų juos mesti į karą prieš Ukrainą. „Rusijos mobilizacija pasiteisino. Netiesa, kad jų problemos yra tokios baisios, jog šie žmonės nekovos. Jie kovos. Caras liepia jiems kariauti, ir jie pradeda karą. Studijavau abiejų Čečėnijos karų istoriją – ji buvo tokia pati. Galbūt jie nėra taip gerai aprūpinti, bet vis tiek kelia mums problemų. Mūsų skaičiavimais, jie turi 1,2-1,5 mln. vyrų rezervą. Rusai rengia apie 200 tūkst. naujų karių. Neabejoju, kad jie vėl vyks į Kyjivą”, – „The Economist” sakė Zalužnyj.

Būsimas Kyjivo šturmas gyvąja mėsa mus neramina ne tiek, kiek Rusijos taikoma miestų šturmų strategija. Norint užimti Kyjivą, nepakaks tų 200 000 masės. Miestas gali būti apšaudomas visų tipų raketomis, taikant išdegintos žemės taktiką. Sąjungininkai turi skubėti padėti Ukrainai uždengti sostinės dangų.

Pranešama, jog prasidėjo pasirengimas Melitopolio išlaisvinimo operacijai. Ukrainos specialiųjų operacijų pajėgos netoli Melitopolio, kelyje į Berdianską, sugriovė tiltą. Naikinamos kitos logistikos grandinės. Ukrainos kariškių teigimu, Melitopolio kryptis kariniu požiūriu yra realesnė nei kitos kryptys. Rusijos kariai apie miestą stengiasi statyti gynybines linijas, tačiau nespėja. Todėl, atšalus orams, Ukrainos kariuomenė galės pradėti judėti link Melitopolio. Šis karinis ėjimas reikštų Krymo pusiasalio atkirtimą nuo žemyninės dalies ir rusų armijos padalinimą.

Taktinis lygmuo

Šiandien ryte prasidėjo masinė Rusijos raketų ataka. Oro pavojus paskelbtas beveik visuose Ukrainos regionuose. Po aštuonių ryto atskrido pirmosios raketos. Manoma, kad Rusijos teroristai gali į Ukrainos teritoriją šįkart gali paleisti apie 60 raketų.

Per pastarąją parą Ukrainos gynybos pajėgų daliniai atrėmė okupantų atakas visose srityse. Rusijos teroristai sudavė 23 oro ir 4 raketų smūgius, iš kurių 2 buvo nukreipti į civilinius objektus Charkive, 78 kartus apšaudyta iš reaktyvinių salvinės ugnies sistemų.

Per praėjusias paras 16 kartų apšaudytas Chersonas yra „visiškai atjungtas” nuo elektros energijos tiekimo.

Zaporižės srities Tokmako gyvenvietės rajone Ukrainos kariuomenė sunaikino iki 10 vienetų įvairaus tipo karinės technikos, sužeista apie 180 priešo karių, Azurėje, Chersono srityje sunaikinta iki 30 užpuolikų, pataikyta į mobilų rusų krematoriumą.

Ukrainos karo aviacija sudavė 22 smūgius personalo, ginkluotės ir karinės technikos susitelkimo vietose ir 3 smūgius priešo priešlėktuvinių raketinių kompleksų pozicijoms, numušti du „Orlan-10” tipo bepiločiai orlaiviai.

Ukrainos gynybos pajėgų raketinių pajėgų ir artilerijos daliniai smogė 5 priešo kontrolės punktams, 4 gyvosios jėgos telkiniams, 6 artilerijos pozicijoms, 2 šaudmenų sandėliams ir degalų bei tepalų sandėliui.

Foto: ukrainiečių artilerijos parengimas „darbui“ šalia Bachmuto. AP nuotrauka.

2.5 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
27 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tikroji WW2 istorija

Kodėl dabar vykdomas masinis dar likusių baltųjų europiečių genocidas-priežastys ir pasekmės:

http://www.cwporter.com/articles.htm

nuostabios vakarietiškos vertybės

Platinkit,kur galit-Ukrainos fronte siautėja švabo siųsti MĖSINĖTOJAI:

https://ldiena.lt/straipsnis/26217/kijevo-rezimas-tesia-nezmoniskus-biologinius-eksperimentus

Pamastymas

..jo,greit maximoj prekiaus saldytom kacapu letenelem,po 1 eu.Sukirsim infliacijai swaaabiskai..

Šiandien

Rusija per valsndą paleido 72 raketas į Ukrainą. Oho…

Herojai numušė

Visas 80, iš jų tik 72 pataikė į energetikos infrastruktūros objektus, pasakė Arestovičius

stasys

Ką besakykite, bet prie ruso buvo geriau.
Vogti leido.
O dabar iš mūsų vagia.

Diedas

Oj kaip myliu Landsbergį, tikra meilė tik tarp vyrų.

Jadvyga

Jau laukiu kada rusai mus išvaduos.

LAIMA

Танцуй Россия и плачь Европа, а в Украине полная жопа:)))

Ei,raudonosios glindos

..govory maskva,razgovarivai rasieja….ex jablocko

Slava našim
vagnorius

Так давай же, Вагнер, играй Оркестрантов своих поднимай, Поднимай лёгким взмахом смычка

..sam durak,pucinyyyste

..vagnorkes replineja kaip vabalai,o kai pakliuva i nelaisve,verkia kaip vaikai.Panasiai verkia bebrai,jei kas girdejot.

cha cha cha….

Gerai pystelėjo rusai raketomis visoje Okrainoje, kad chocholai tamsoje tūno.
Pagoglinkit – “По всей Украине отключили свет”. Из-за попаданий российских ракет по энергетическим инфраструктурным объектам, по всей Украине вводятся экстренные аварийные отключения света. Об этом в Telegram сообщил замглавы офиса президента страны Владимира Зеленского Кирилл Тимошенко.

Zelenskio chuntai tėškė skuduru per snukį

Pagoglinkit -“Kroatija atsisakė rengti Ukrainos kariškius pagal ES misijos programą“.

jojo

vis daugiau šalių keičia retoriką

Dzeikas

Radau zydu karininko Igalio Levino komentarus apie Moskovijos ir Kijevo rusenu kara. Zinant kad zydai analogiskoje Kijevui padetyj 100 mln. priesiskai nusiteikusiu tautu apsuptyj , jo pasvarstymai apie strategija pries Maskva turetu buti idomus tiek Ukrainai, tiek Lietuvai. Tai stai, Levinas issako ir ne kariskiui aiskia tiesa – puldami pliku kardu Rusijos jus neiveiksite , teigia jis ukrainieciams. Praradus 10% populiacijos jusu pasiryzimas kautis be kompromisu susvyruos. O rusu – ne. Nes tai ne ju pasirinkimas, o ju „nacalnyku”. Jus irgi isnaikinsite 10% rusu? 14 mln? Net jeigu nudaigosite po 1000 per diena tai uztruks virs 40 metu. Kokia iseitis? Levinas ivardija nesustojama maskvenu fronto dauzymas raketomis ir ismaniaisiais pabuklu sviediniais. Perfrazavus ju viercha, taip , kad iseje i sikinyka… Skaityti daugiau »

Dzeikas

PS. Zinant kokia atomizuota Sovietijos visuomene , kaip jie pjaunasi tarpusavyj isbandyma salciu bus dar sunkiau istverti.Blogai organizuotas kariu burys kur galioja stipriojo teise turi apsalusiu net esant +10C tempetTurai.
Tad teikti Ukrainai artilerija yra pats pigiausias Sovietijos kiekybinio pranasumo neutralizavimas.

Pamastymas

…jei metyt kacapams is dangaus metilo spirita,tie tiestu dangopi leteneles,gaudytu su dekingumo asarom ir laimingi mirtu.Galvotu,kad pasidare rojus ant Zemes…Tiesa,ukrams butu xana,bo subegtu visi 140mln.xaliavai pagert.Hm,vel blogai iseina…..

Dzeikui

Och gerai garinate actą. Taip toliau varykite.

Krienų lapai

Rusija pradėjo mėtyti dideles termobarines bombas. 300 metrų spinduliu žemė panaši į Marsą.

Ukrufašistų lėta mirtis

Tai kad Rusija jau turėjo “subyrėti” po Krymo susigrąžinimo, kai įvedė sankcijas. Putinas jau “numirė” kokį 10 kartų. Rublis jau išvis turėjo žlugti. O chocholai jau nuo kovo mėnesio “tuoj tuoj laimės”. cha cha cha

Atvirkščias rezultatas

JAV skyrė Ukrainai 105,3 milijardo dolerių karinės ir finansinės pagalbos, o Ukraina prarado 108,8 tūkstančius kv.kilometrų turtingiausios iškasenomis, juodžemiu, pramone ir žemės ūkiu savo šalies teritorijos.

Pamastymas

..riuzzkiu tvaiko galas arteja nenusakomu greiciu.Pyzdiec podokralsja nezametno.Po fiurerio pakorimo riuzzkeliai simta gyvenimu mokes reparacijas pogolovnai,o ukrai siuolaikiskai atstatys sali.Vot i fsio,rebjata.Rasieja byres gabalais,xa xa xa…

Pamirškit

Nebepiskit proto nei su ta Ukraina, nei su NATO (USA)

Pamastymas

..suprantama,tau skabejevos taip ispiso smegenus,kad nebesugaudai anic.Dekis prie kostmonautu ir bus gerai.Sekmingo ir svaigaus skrydzio,tusciagalvi.

Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you.

27
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top