Karas Ukrainoje. Du šimtai penkioliktoji (rugsėjo 26 diena)

Aurimas Navys | Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

Kinija ir Indija Jungtinėse Tautose paragino derybų keliu užbaigti karą Ukrainoje, tačiau nepuolė ryžtingai remti tradicinės sąjungininkės Rusijos. Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi paragino Rusiją ir Ukrainą „neleisti, kad krizė išsiplėstų” ir paveiktų besivystančias šalis. Tuo tarpu Indijos užsienio reikalų ministras Subrahmanyamas Jaishankaras į savo paties klausimą, kieno pusėje Indija yra, sakė, kad „kiekvieną kartą mūsų atsakymas yra tiesus ir sąžiningas – Indija yra taikos pusėje ir tvirtai ja liks. Mes esame toje pusėje, kuri ragina dialogą ir diplomatiją kaip vienintelę išeitį”.

Atrodo, visuotinė, bet oficialiai dalinė, mobilizacija Rusijoje ir branduolinio ginklo panaudojimo grėsmė gerokai atšaldė įprastų draugų santykius. Maskvai beliko skaičiuoti savo ištikimiausius draugus ant rankų pirštų – Šėkorėja, Mianmaras ir … Talibanas. Nors pastarasis, gal jau nebe.

Japonija nusprendė uždrausti su cheminiais ginklais susijusių prekių eksportą į Rusiją. Tai papildoma sankcija Maskvai dėl jos invazijos į Ukrainą, pirmadienį pareiškė vyriausiasis kabineto sekretorius Hirokazu Matsuno. Be to, Japonija yra „labai susirūpinusi” dėl galimo branduolinių ginklų panaudojimo, sakė jis. Japonija taip pat įtraukė 21-ą Rusijos organizaciją, pavyzdžiui, mokslines laboratorijas, kurioms taikomi esami eksporto draudimai, sakoma vyriausybės pareiškime, paskelbtame po pirmadienio vyriausybės posėdžio, kuriame oficialiai patvirtintos naujos sankcijų priemonės.

Kas jau kas, o japonai savo kailiu patyrė visus branduolinio ginklo siaubus ir tikrai žino, ką sako ir daro.

Atrodo, kad Giorgia Meloni taps pirmąja moterimi ministre pirmininke ir vadovaus dešiniausiai vyriausybei Italijoje nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Kraštutinių dešinių pažiūrų konservatyvaus aljanso lyderė triumfavo sekmadienį vykusiuose rinkimuose.

Jos pergale itin apsidžiaugė Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų partijos „Nacionalinis ralis” lyderė Marine Le Pen ir Vengrijos ministro pirmininko Viktoro Orbano politinis vadovas Balazsas Orbanas. Pirmoji džiaugėsi, kad Meloni „pasipriešino antidemokratinės ir arogantiškos Europos Sąjungos grėsmėms ir iškovojo šią didelę pergalę“, antrasis gi sakė, kad „šiais sunkiais laikais mums labiau nei bet kada reikia draugų, kurie turi bendrą viziją ir požiūrį į Europos iššūkius.“

Visų šių draugų bendras požiūris į „antidemokratinę“ Europos Sąjungą kuriamas ir palaikomas Kremliuje.

Pirmadienį naftos kainos smuko antrą dieną iš eilės, baiminantis, kad dėl numatomos pasaulinės recesijos, kurią sukėlė didėjančios pasaulinės palūkanų normos, sumažės degalų paklausa, o sparčiai augantis JAV dolerio kursas riboja ne JAV dolerio vartotojų galimybes pirkti žaliavinę naftą. Lapkričio mėnesio ateities sandorių Brent žalios naftos kaina sumažėjo 1,35 JAV dolerio, arba 1,57 %, iki 84,80 JAV dolerio už barelį (06:40 GMT). Kontraktas buvo nukritęs iki 84,51 JAV dolerio, t. y. žemiausiai nuo sausio 14 d.

Labai gera žinia vairuotojams ir pigių skrydžių mėgėjams. Tik ne Rusijoje.

Švedija pareikalavo, kad Rusija „nedelsiant, visiškai ir besąlygiškai išvestų visas savo karines pajėgas iš Ukrainos teritorijos tarptautiniu mastu pripažintos sienos ribose”.

Po šio Stokholmo pareiškimo, Putinas visą naktį nesudėjo bluosto ir verkė kamputyje.

Tūkstančiai žydų chasidų piligrimų atvyko į centrinę Ukrainą švęsti žydų Naujųjų metų, nepaisydami tarptautinių perspėjimų dėl kelionės į karo krečiamą šalį, kurioje agresorius ir okupantas – Rusija – sąmoningai smogia civiliams objektams. Daugelis piligrimų, atvykusių iš Izraelio ir tolimesnių kraštų, rinkosi į nedidelį Umano miestą, kuriame palaidotas 1810 m. miręs gerbiamas chasidų rabinas Nachmanas iš Breslovo.

Gera proga karo nusikaltėliams Rusijoje apšaudyti piligrimus ir tuo apkaltinti Ukrainos gynėjus.

Operacinis lygmuo

Be pakitimų.

Taktinis lygmuo

Iš viso 447 kūnai buvo ekshumuoti iš masinės kapavietės Iziumo mieste Charkovo srityje Ukrainos šiaurės rytuose. Ukrainos valstybinė nepaprastųjų situacijų tarnyba šiandien patvirtino, kad vienoje masinėje kapavietėje rasta šimtai vyrų, moterų ir vaikų kūnų. Ji teigė: „Vienas po kito – daugiau kaip šimtas vyrų, moterų, vaikų. Mūsų pareiga – padėti kiekvienai aukai, kurią šioje masinėje kapavietėje palaidojo rusų maras. Padėti, kad artimieji galėtų palaidoti savo artimuosius, o jų sielos pagaliau rastų ramybę.“

Naktį į pirmadienį okupantai vėl puolė Odesos sritį. Užpuolikai naudojo bepiločius orlaivius kamikadzes. Vieną droną sunaikino priešlėktuvinės gynybos pajėgos, o du pataikė į karinę infrastruktūrą.

Rusai visą naktį Nikopolio rajone šaudė iš daugybės raketų paleidimo įrenginių ir sunkiosios artilerijos, į miestus ir kaimus pataikė beveik 130 rusiškų užtaisų. Laimei, preliminariais duomenimis, aukų pavyko išvengti.

Naktį okupantai raketomis apšaudė ir Zaporižę. Per išpuolį buvo apgadinti gyvenamieji pastatai.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kariai atrėmė rusų užpuolikų atakas prie 13 apgyvendintų vietovių: Spornojės, Soledaro, Mayorsko, Bachmuto, Podgorodnės, Vyjemkos, Kurdiumovkos, Zaicevo, Novomichailovkos, Pervomajsko, Kamjankos, Peremogos ir Pavlovkos.

Ukrainos gynybos pajėgų aviacija sudavė 33 smūgius ir sunaikino 25 priešo gyvosios jėgos ir karinės įrangos sutelkimo punktus bei 8 priešlėktuvinių sistemų pozicijas. Be to, priešlėktuvinės gynybos daliniai sunaikino vieną lėktuvą Su-25, sraigtasparnį Mi-8 ir du priešo bepiločius orlaivius.

Ukrainos ginkluotosios pajėgos per parą taip pat sunaikino daugiau kaip 60 priešo transporto priemonių ir apie 500 okupantų.

Rusijos Irkutsko srityje pirmadienį neva pradėjęs šaudyti karo prievolės centre, buvo sulaikytas 25 metų amžiaus vyras, pranešė vietos gubernatorius. Socialinėje žiniasklaidoje paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip Ruslanas Zininas Ust-Ilimsko mieste „komisariate“ paleidžia bent vieną šūvį į karininką, kuris „sunkiai sužeistas, kritinės būklės, išvežamas į ligoginę.“

Visa ši istorija pilna klaustukų, į kuriuos nėra atsakymų. Visiškai neaišku, kaip vyro rankose atsidūrė ginklas, o gubernatoriaus kalba atrodo kaip pavyzdinė iš anksto paruošta Kremliaus propagandinė medžiaga.

Udmurtijoje, Iževsko mokykloje Nr. 88, šaulys, ginkluotas pistoletu (-ais), atidengė ugnį ir nušovė mažiausiai tris vaikus. Rusijos VRM skelbia, kad šaulys dėvėjo drabužius su nacistiniais simboliais.

Na va ir prasidėjo: atrodo, kaip tipinė FSB operacija – žudyk savus, kad kiti bijotų ir būtų paklusnūs. Labai gaila vaikų.

Į Ukrainą atkeliauja ilgai laukta bobų vasara.

Foto: dar vienas savaime užsidegęs karo prievolės centras Piterio srityje.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
karrras

prasidės spalio 1 dieną.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

– Ginti Ukrainos, turi sukilti prieš ruskius visos NATO ir ne NATO valstybės.
_

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

– Lietuvoje gyvenantys ruskiai tyli neprotestuoja, nemaištauja, nestabdo LDK Ukrainos gyventojų žudynių. _
– LDK Lietuvos žemėse turi nelikti nė vieno ruskio.
– Minusuokit Lietuvos priešai vatnikai, drąsiau.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

– Ruskiai, dinkit iš Lietuvos. _

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

– Europai Amerikai Afrikai nereikalinga ruskių tauta pati savaime turi sunykti. _

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Reikia panaikinti antikonstitucines rusiškas mokyklas Lietuvoje.
Vadovaujantis konstitucija, Lietuvoje negali būti rusiškų mokyklų.
14 straipsnis
Valstybinė kalba – lietuvių kalba.

– Rusiškų tekstų turi nelikti visose valstybinėse įstaigose, bankuose (ir bankomatuose) ir visose kitose įmonėse.
– Visų tv visos laidos – be ruskių kalbos (ir be rusiškų tekstų).
– Griežtai. _

VĖL TA PATI TRYDA…

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS vėl savo tvartelinę TRYDĄ komentaruose paleido…

SMAGU

Pagoglinkit – “ Укрепрайоны нацбатов сыпятся как карточные домики, заявил Кадыров”.
https://ria.ru/20220927/kadyrov-1819724588.html

Tegyvuoja Batka

Vieno prieš JAV mirtį amerikonai nesuspėjo padaryti – nuversti baltarusio Lukašenkos per jo 66 metų gimtadienį, Gaila, tiek pinigų buvo investuota, tiek daug metų opozicija buvo rengta, o Lukašenkos fronto net išverstakailis komunistpalaikis Linkevičius nepralaužė su savo storu pilvu, visas Baidenu ir JAV demokratais nėščias. Nepanoro Lukašenka būti nuverstas, nepanoro būti tampomas ir žudomas, priešinasi. Negeras toks. Nepriima šios amerikonų dovanos 66 gimtadienio proga. Kai kas iš rytų ir vakarų piktinasi, kodėl tas „paskutinis diktatorius“ nepasiduoda. O man jis patinka, tai tikras valstietis, paskutinis Europos arijas, kuriam neužmausi moteriškų aukštakulnių ir pėdkelnių, neišmarginsi septyniom iškrypėlių spalvom. Automatas jam tinka. Vyras taip ir turi elgtis. Žinoti, kada į ranką imti arklą, kada šautuvą. Pasiklydęs durnyne Gabrielius Landsbergis bando įtikinti Lietuvos žmones,… Skaityti daugiau »

Nenustebsiu

jei kelių mėn. bėgyje po prezidentavimo Zelenskis dar vis toliau saugomas britų tarnybų ir nusibaigs kokioj vonioj, nuo perdozavimo. Pragare susitikę su Berezovskiu turės apie ką pasikalbėti.

Diedas to "tegyvuoja batka"

Kiek aš save atsimenu kremlinai ištisai būrė apie dolerio žlugimą ir Amerikos galą.
Logiški klausimai vatai:
Kam atėjo galas, CCCP ar Amerikai?
Ar nors kartą maskolių pranašystės išsipildė, doleris žlugo?
Ir kiek kartų per tą patį laiką buvo perpiešti rusiški ir baltarusiški rubliai?

O kur

tas šiukšlė, globalistų tarnas stasys?

O ka tau,kurviau

padare tas Stasys,a..Turi savo nuomone ir tiek.Cia tiek slykstuuunu,kad su jais lyginant,tas Stasys angelas.

Britai bankrutuoja???

Во вторник курс фунта стерлингов по отношению к доллару США подскочил на 0,9 процента, до 1,0789, после потери 6,5 процента в последние пять дней. В середине 2021 года британская валюта стоила около 1,4 доллара, а в 2008-м — два доллара. В последний раз стоимость фунта приближалась к одному доллару в 1985 году.

Labai gerai

Российские подразделения уничтожили в Днепропетровской области наземную станцию управления беспилотниками „Байрактар”, сообщило Минобороны в сводке о ходе специальной военной операции от 27 сентября.
Кроме того, истребители ВКС России сбили в Херсонской области два украинских МиГ-29. Средства ПВО перехватили семь беспилотников в Харьковской и Херсонской областях, а также в ДНР. В воздухе уничтожены тактическая ракета „Точка-У” и 17 снарядов РСЗО HIMARS.
Pagoglinkit – “ Российские силы уничтожили украинскую станцию управления БПЛА „Байрактар”.

Rusai pradeda ir laimi

В городе Запорожье ударом ВКС России уничтожено до ста боевиков 9-го полка специального назначения „Гепард” Нацгвардии Украины, а также более 50 иностранных наемников. <...> В промышленной зоне города Николаев поражен пункт временной дислокации подразделений 59-й мотопехотной бригады ВСУ. Уничтожено до 50 украинских военнослужащих и пять единиц военной техники.
https://ria.ru/20220927/bayraktar-1819759086.html

Smagu

O aš vis prisimenu, kaip 2500 “Azovstal’” benderovcų priverstinai “evakavosi” į DLR ir Rusijos kalėjimus. Cha cha cha…juokiuosi garsu…

Lietuvoje valdžią užgrobė padugnės

Lanzbergis draske Brazauska, kaip jis jo nekente…..tada atvare Adamkevicius su tapkem….po jo susidorojo su jaunu perspektyviu Paksu…tada uzstrigo kompai ir vietoj Prunskienes isniro vel Adamevicius su kalejimu epopeja…tada prasibrove Dalia, visi galvojo, kad ji bus Brazausko pasekeja, o istikruju gledesciavosi su Lanzbergiu…po to kada ji Tipo Uzstojo mergaite, po siai dienai niekas nezino ar ji gyva…o tada banku sistema atrado Nauseda….kuris is vis draude aiksteje net rinktis ir prisiminti TRAGISKA ISTORIJA- ZUDIKE…..jeig butu koks serialas su visa sita VALDZIU TRAGIKOMEDIJA…Lietuva isgarsetu visame pasaulyje….kur tikros demokratijos nulis.

soniyasharma

Nice post. I be taught one thing more Escorts in Gurgaon||
Escorts Service in Gurgaon||
Gurgaon Escorts Service||
Gurgaon Escorts ||
Escorts Service in Gurgaon||
Escorts in Gurgaon challenging on totally different post everyday.

soniyasharma

Yes i am totally agreed with this post and i just want say Escorts in Gurgaon||
Escorts Service in Gurgaon||
Gurgaon Escorts Service||
Gurgaon Escorts ||
Escorts Service in Gurgaon||
Call Girls in Gurgaon that this post is very nice

soniyasharma

I will try your method to see how it can change my Escorts in Gurgaon||
Escorts Service in Gurgaon||
Gurgaon Escorts Service||
Gurgaon Escorts ||
Escorts Service in Gurgaon condition right now because I’m very stressful now.

soniyasharma

this is realy informated post, Escorts in Gurgaon||
Escorts Service in Gurgaon||
Gurgaon Escorts Service||
Gurgaon Escorts ||
Escorts Service in Gurgaon Thank you for sharing this one.

22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top