Karas Ukrainoje. Du šimtai trisdešimt devintoji (spalio 20 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Šiaurinis Donbaso flangas.
• Svatove. Sektoriuje esminių pakitimų nėra. Ukrainiečiai toliau palaiko įtampą Pershetravneve – Kyslivka ruože. Susidaro įspūdis, kad pagrindinių pastangų svoris slenkasi link Kyslivka. Čia fiksuojamos ne tik SOP „Kraken“ ar TRO vienetų, bet ir mechanizuotųjų pėstininkų operacijos. Kol kas pasistūmėti nepavyksta, tačiau ukrainiečiai geba vykdyti pajėgų rotaciją ir į mūšį mesti sąlyginai šviežias pajėgas.

• Kremina. Agresorius ir toliau bando „nulaužti“ Terny – Torske ruožą, tačiau vis atsitrenkia kaip ragais į sieną. Neatmestina, kad matydami rusų be atodairišką puolimą, ukrainiečiai sąmoningai nespartina savojo puolimo ir gynyboje utilizuoja orkų vienetus. Tačiau nereikia galvoti, jog ten ukrainiečiams lengvos šaudymo varžybos į judančius taikinius – vyksta tikrai sunkūs mūšiai.

• Lysychansk.

a) Jau antra diena, agresorius nutraukė didesnio masto atakas prie Spirne ir pastangas nukreipė Bilohorivka link. Neatmestina, kad taip siekiama ištampyti ukrainiečių pajėgas bei identifikuoti silpnesnes vietas gynyboje. Artimiausiu metu, tikėtinas orkų puolimas Spirne ir Bilohorivka ruožuose vienu metu.

b) Aiškėja po Lyman operacijos pabaigos pradėtos įrenginėti orkų fortifikacijos vaizdelis. Šie įtvirtinimai orkų tarpe gavo Vagnerio linijos pavadinimą, kas yra dar vienas spjūvis į veidą rusų kariškiams (suprask – va kas yra tikrasis „rusų pasaulio“ gynėjas). Linija iš pietų prasideda nuo Svetlodarsk (apie 24 km į pietryčius nuo Bakhmut, dengia svarbų Debalceve komunikacinį mazgą), eina per Popasną į šiaurę iki Severskyi Donets upės ir tuomet pietiniu šios upės krantu iki pat sienos (Lysychansk, Luhansk). Kitais žodžiais tariant, orkai šia gynybos linija bandys apsaugoti tai, ką jiems nuo Ukrainos pavyko atplėšti 2014 – 2015 m. Orkų manymu, iš visų „išvaduotų“ teritorijų tik trupinėliai (Svetlodarsk, Popasna ir Lysychansk) verti būti už šios gynybinės linijos. Tai nereiškia, kad darbai sustos. Neatmestina, kad linija plėsis į šiaurę ir pietus, tačiau rusų gynybos prioritetai aiškūs. Kaip ir ar ta linija išsiplės, priklausys nuo ukrainiečių puolimo rezultatų.

• Bakhmut. Agresoriaus puolimas intensyvus, tačiau rezultatų pasiekti ir toliau nepavyksta. Orkai trypčioja iš esmės tose pačiose pozicijose, kaip ir prieš tris – keturias dienas. Viščiukus skaičiuosime savaitės pabaigoje, tačiau kol kas šios savaitės agresoriaus artilerijos nuostolių (kurie Bakhmut sektoriuje yra didžiausi iš viso fronto) dinamika yra didesnė. Praeitos savaitės dienos orkų artilerijos vienetų nuostolių vidurkis – 12,8 sistemos, per šią nepilną savaitę jau 16. Praeitos savaitės pradžioje į sektorių pradėjęs judėti ukrainiečių pastiprinimas duoda savų vaisių.

2. Centras. Didelių pakitimų nėra. Sunkios pozicinės kautynės Mariinka, Pervomaiske ir Avdiivka ruožuose tęsiasi.

3. Zaporizhia. Taip pat be pakitimų.

4. Pietūs.
• Beryslav.

1) Ukrainiečiai sektoriuje vykdo puolamuosius veiksmus. Vertinant viešuose šaltiniuose pasiekiama informaciją, darytina prielaida, kad šiuos veiksmus galima būtų suskirstyti taip: 1) vykdo žvalgybą mūšiu (skyrius – būrys), 2) pasigerina savo taktinę padėtį (kuopa) ir 3) įsitvirtina naujai užimtose pozicijose (iki bataliono).

2) Ir toliau skeptiškai vertiname pranešimus apie plataus masto ukrainiečių puolimą Suchanove – Mylove ruože. Apie ukrainiečių brigados dydžio vieneto puolimą ir sėkmingą jo atmušimą girdime jau trečią ar ketvirtą kartą per paskutines porą savaičių, tačiau nuotraukų ar vaizdo medžiagos įrodymų rusai taip ir nepateikia. Matome vaizdus kaip jų artilerija smūgiuoja ukrainiečių atramos punktams, pavienę sunaikintą kovinę techniką, vieną kitą karo belaisvį. Analogiški vaizdai pasiekia ir iš ukrainiečių pusės. Tad įrodymų, kurie patvirtintų Ukrainos brigados dydžio vieneto sumušimą nematome. Tam kad mechanizuota brigada nutrauktų užduotį, ji turėtų netekti arba labai svarbių elementų (pvz.: tankų bataliono, t.y. apie 40 tankų arba pagrindinės vadavietės) arba apie 50 % pajėgų. Tokių ukrainiečių pralaimėjimų nepatvirtina nei ukrainiečių osintininkai, nei nepriklausomi ekspertai. Tik priminsime, kad dar tada, kai orkai gynėsi Davidiv Brid, jų karo propagandistų kanalai skelbė, jog rusai sunkiai, bet atmušinėja „fašistų“ ir „samdinių“ ordas, neva kairiajame Inhulec upės krante susikurtas ukrainiečių placdarmas virto jų karių ir technikos kapinėmis ir pan. Kuom visa tai baigėsi žinome.  Rusų propagandistų tikslas aiškus – paskatinti pro-ukrainietiškoje erdvėje dalintis informacija apie atsinaujinusį ukrainiečių puolimą (ši žinia automatiškai sutinkama palankiai ir plinta labai sparčiai), o tada pasakyti, kad ataka atmušta ir taip demoralizuoti Ukrainos visuomenę ir jos rėmėjus. Tad skaitykime ir dalinkimės atsakingai.

• Snihurivka ir Cherson ruožuose be pakitimų.

• Agresorius toliau su artilerija, aviacija ir dronais savižudžiais atakuoja Mykolaiv ir Kryvyi Rih. Ukrainos ginkluotosios pajėgos savo ruoštu tęsia agresoriaus karinių taikinių naikinimą (šaudmenų sandėliai, pajėgų susitelkimo vietos, įvairaus lygio vadavietės, perkėlos per Dniepro upę ir pan.)

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
stasys

truputis informacijos apie skraidančius xuilososijos ‘motorolerius’ į kuriuos xuilo deda tiek daug vilčių kare Ukrainoje. ‘Super duper ‘ technologijų viršukalnės !!!.. čia matyt man reiktu ne juoktis o verkti matant tokį nuopuoli, kažkada buvusios didžios šalies . youtube.com/watch?v=S9CZzVOPslE

T0mas J.

Sėkmės ukrainiečiams naikinant niekingus okupantus rusus !!

Nesvarbu kelintas Navys

Užkniso tokios rašliavos. Atrodo, kad avinam skirtos. Atgrasys mane nuo tos Ukrainos galutinai. Nesinori tapatintis su tokia vaikiška propoganda. Tiesos.lt reikėtų tokioms rašliavoms skirti atskirą skyrelį “nuo seilės”.

stasiui

a skani amerikono sperma a bybčiulpy tu?

tam durneliui stasiui 20:43

O Liusė Arestovičius jau skelbia apie didelį pavojų: jei Vakarai skubiai nesiims veiksmų, po 2–3 mėnesių Ukrainai bus labai prastai. Jei tas “gaidelis” pradėjo jau tokias giesmes giedoti, reiškia, jog rusų skraidantys “motoroleriai” gerai veikia. Kaput Ukraine! Hetojam piZdec!

tam durneliui stasiui 20:43

…………………..Kaput Ukraine! Herojam piZdec!

Juokiuosi garsu

Cha ha ha… В левобережной части Киева отключили светофоры на фоне дефицита электроэнергии, об этом сообщает украинское издание «Страна». Ponai, pagoglinkit straipsnį “В Киеве отключили светофоры на фоне дефицита электроэнергии”, skaniai juoksitės ir jūs….cha ha ha… cha ha ha…

Tik faktai

Rusijos kariuomenė smarkiai suintensyvino Ukrainos apšaudymą raketomis. Nuo spalio 10 d. iki spalio 20 d. rusai paleido 154 raketas – septynis kartus daugiau, negu per pirmąjį šio mėnesio dešimtadienį. Taip pat nuo spalio 10 d. rusai prieš energetikos objektus Ukrainos teritorijoje panaudojo 176 dronus, tai – 2,5 karto daugiau negu per ankstesnę dekadą“, – tai ketvirtadienį pranešė “Ukrinform“. Kartu buvo pranešta, kad Rusijos kariuomenė nuo spalio 10 d. sunaikino apie 30 proc. Ukrainos elektrinių.

Žinia

Глава Чечни Рамзан Кадыров сообщил, что его сыновья Ахмат, Эли и Адам приняли участие в спецоперации по ликвидации вражеского укрепрайона, в результате которой шесть украинских военных были взяты в плен. Троих из них решили доставить в Грозный.

Einu ramiai miegoti. Labanaktis

Perskaičiau žinią, jog rusų kariai šiandien vėl išdaužė benderoms snukį, tai taip dūšioje palengvėjo, kad net gera pasidarė. Pasiskaitykite ir jūs tą žinią, ponai: “На Красно-Лиманском направлении сосредоточенным огнём российских войск сорваны попытки подразделений ВСУ форсировать реку Жеребец в районах населенных пунктов Надия, Стельмаховка, Макеевка (ЛНР) и Ямполовка (ДНР). Противник понёс большие потери и был отброшен на исходные позиции”. Na, ir puiku!

stasys

Neblogas komentaras autoriaus su detalėmis kurias lengva pasižymėti, a tiesa čia dar vienas saldainiukas -komentaras kad xuilo sofkutės ‘generolams’ saldžiau miegotųsi . youtube.com/watch?v=_6pQsoV6lEo

Pasakėčia

Girdėjau kitaip. Varna (Ukraina) turėjo daug gėrybių, o ją paklausė: „ar nori į Europos Sąjungą?”… Pyst, ir iškrito viskas …

Diedas

Ei, vata, pasigoglinkit rusišką pasaką apie nelaisvėn paimtą ukrainiečių tanką su užvirintais liukais ir viduje įkalintais ukrainiečių tankistais.
Man ir goglint nereikėjo.
Šitą pasaką vaikystėje gal dešimt kart girdėjau ir medaliais apsikarsčiusių girtų rusų-vokiečių karo veretanų, kurie įvairiom progom ateidavo į mokyklą dalintis kas kartą vis naujomis fantazijomis.
Tik tada tanke būdavo užvirinti vokiečiai.
Laikai ir technoligijos keičiai, o rusiškos pasakos apie karą ne.
Išskyrus vieną.
„Kijev za tri dnia’
:):):):)

Oi. Oi. Oi

Pagoglinkit „BС России уничтожили ангар с иностранной военной техникой у Новой Каменки”.

Ajajai, naikina brudus kasdien

Pagoglinkit- „Российская авиация и артиллерия поразили два склада боеприпасов ВСУ”.

Regimantas

Sėdi chitrožopai slavaukrainiečiai be elektros, tuo pačiu be vandens tiekimo ir be kanalizacijos. Kiek šika, tiek lieka lieka sėdėti šūde…. dvokiat, ukropai, labai dvokiat…

Zacirką pamaišiau su birka

Pisau barškinau neužaugą narkomaną Zelenskį kartu su Liusia Arestovičiumi

Deputatas pripažino nuostolius/
Ei chebra karingoji

Jei ko nežinote, tai klauskite Arestovičiaus. Jis viską paaiškins.

Prašalietis

Paskaitau ką šiandiena rašo „Locked N’ Loaded | Veidaknygė”: -” Svatove. Sektoriuje esminių pakitimų nėra. Ukrainiečiai toliau palaiko įtampą…” -„..Kremina. Agresorius ir toliau bando „nulaužti“ Terny – Torske ruožą, tačiau vis atsitrenkia kaip ragais į sieną…” -„Jau antra diena, agresorius nutraukė didesnio masto atakas prie Spirne ir pastangas nukreipė Bilohorivka link.”.. -Bakhmut. Agresoriaus puolimas intensyvus, tačiau rezultatų pasiekti ir toliau nepavyksta. Orkai trypčioja iš esmės tose pačiose pozicijose, kaip ir prieš tris – keturias dienas.”… -….. Prisimeni kaip prieš kelias savaites kiekvieną dieną rašė, kaip „orkai” nuo pergalingų Ukrainos kovotojų smūgių iš visur bėga net „jų kulnai mirga”ten, kur „jų išsigandusios ir siaubo kupinos akys mato”. Tie „orkai”, kurie nuo banderinių chalopų bėgo lėčiau, „buvo prisigrobę” iš „turtingų” chalopų šaldytuvų,… Skaityti daugiau »

Darijus

NATO – geniali pindosų operacija okupuoti ir pavergti šalį be pasipriešinimo.

stasys

Prašalietis subinėj ieško kaulo . Gal jam xuilo moka ir už tai ? tik va klausimas ar verta .

gate io

For my thesis, I consulted a lot of information, read your article made me feel a lot, benefited me a lot from it, thank you for your help. Thanks!

Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?

24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top