Karas Ukrainoje. Du šimtai trisdešimt trečioji (spalio 14 diena)

Aurimas Navys | Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

Ukrainos prezidentas spaudžia sąjungininkus, kad pastarieji tiektų daugiau priešlėktuvinės gynybos sistemų. Pasak Zelenskio, Ukraina šiuo metu turi tik 10 % ginkluotės, užtikrinančios oro gynybos poreikį. Ukrainos miestus ir strateginius objektus atakuoja ne tik Rusijos raketos bei lėktuvai, bet ir bepiločiai orlaiviai.

Prancūzija teigia, kad Irano dronų pardavimas Rusijai pažeistų JT Saugumo Tarybos rezoliuciją, kuria buvo patvirtintas 2015 m. Teherano ir kitų valstybių branduolinis susitarimas. Kyjivas pranešė, kad pastarosiomis savaitėmis Rusija surengė kelias atakas Irano gamybos bepiločiais orlaiviais „Shahed-136”. Iranas neigia tiekęs šiuos ginklus.

Putinas pasiūlė Erdoganui dar vieną sandėrį: esą Maskva galėtų eksportuoti daugiau dujų per Turkiją ir paversti šalį nauju dujų tiekimo ir skirstymo „mazgu”.

Mažasis Volodia blaškosi – vakar pūtėsi, kad Rusijai nereikia Europos, nes energetika diversifikuojama, ir jai atsiveria nauji partneriai Azijoje, o šiandien, jau ieško „stogo“ dujų „stūmimui“ į Europą. Maža to, Putka Europai siūlo ir saldainį, teigdamas, kad dujų kainos šiandien „dangiškai aukštos“, Kremlius jas lengvai galėtų „reguliuoti normaliu rinkos lygiu, be jokio politinio atspalvio“. Siūlydamas saldainį, kita ranka Kremlius mojuoja ir rimbu: „Gazprom“ vadovas Mileris susirūpino, kad nors žiema gali būti ir šilta, bet kelios dienos ar savaitė Europoje bus nepaprastai šaltos. „Per tokį trumpą laiką, neduok Dieve, gali sušalti ištisi miestai ir regionai“, – rūpinasi mumis didysis Kremliaus dujininkas Mileris. „Gazprom” vadovas teigia, kad pagal jo 2023 m. kovo mėn. prognozes Europos saugyklose liks apie 5 proc. dujų atsargų.

Įdomūs tie rusai. Sakoma, Putino gauja labai prietaringa ir tiki įvairiais šamanais bei varažytojais. Užsidegę žvakę, prašo šėtono, kad žiema Europai atsiųstų šaltį.

Rusija apkaltino Ukrainą apšaudžius daugiabučių namų kvartalą Belgorodo mieste. Esą buvo apgadintas daugiaaukštis daugiabutis. Belgorodas yra maždaug už 40 km nuo Ukrainos sienos.

Ukrainos prezidentas Zelenskis pareiškė, kad Rusija gali surengti diversiją, siekdama išjungti Ukrainos dujų transportavimo sistemą, ir pareikalauti, kad Europa paleistų „Nord Stream 2″. Kremlius gali teroro aktą įvykdyti Rusijos teritorijoje, dėl to apkaltinti Ukrainą ir nutraukti dujų tiekimą šia pietine atšaka, šantažuojat ES paleisti „Nord Stream-2”.

Į tai Putinui burna dirbantis Dmitrij Peskov pareiškė – „mes neturime įpročio šaudyti sau į koją”.

Bet šaudyti į kitus – turi.

Pentagono vadovas Lloyd Austin per brifingą pranešė, jog Ukrainos sąjungininkai yra pasirengę padaryti viską, kad Ukrainos kariuomenė galėtų veiksmingai ginti šalies teritoriją. „Tikiuosi, kad Ukraina žiemą ir toliau darys viską, ką gali, kad atgautų teritoriją ir būtų veiksminga mūšio lauke. Ir mes padarysime viską, ką galime, kad jie turėtų viską, ko jiems reikia, kad būtų veiksmingi”, – sakė Austin.

Ukraina ir Prancūzija pasirašė susitarimą dėl karinės pagalbos. Susitarime numatytas specialus 100 mln. eurų biudžetas Ukrainai remti.

Maskva neatmeta kontaktų ir derybų su Vašingtonu galimybės, tačiau esą JAV nepateikė jokių protingų iniciatyvų, pareiškė Rusijos užsienio teroro ministras Lavrov. Pasak jo, Joe Biden nenoras susitikti su Putka, neapsunkins padėties pasaulyje, tačiau apsunkins padėtį Jungtinėse Valstijose, kur pasiektas „toks lygis, kad blogesnis negali būti”. Maskva informuoja, kad Biden neketina prašyti susitikimo su Putinu, tačiau Vašingtonas yra pasirengęs apsvarstyti Maskvos pasiūlymus dėl apsikeitimo kaliniais.

Primityvus, oponentą žeminantis, menkystų sukurptas antros klasės lygio tekstukas. Jis reiškia ne ką kitą, kaip mažo, agresyvaus šunelio lojimą, kuris nori, kad aukštas, rimtais reikalais užsiėmęs šeimininkas jį išgirstų.

Pasak „Bloomberg” J. Biden administracija signalizuoja, kad planas apriboti Rusijos naftos kainas gali būti nesėkmingas dėl OPEC+ susitarimo sumažinti gavybos kvotą. JAV vadovauja pastangoms nustatyti Rusijos naftos kainų viršutinę ribą, kuri sutaptų su gruodžio 5 d. įsigaliosiančiu Europos Sąjungos embargu rusiškos naftos importui jūra.

J. Biden taip pat perspėjo, kad faktinė OPEC lyderė Saudo Arabija gali sulaukti pasekmių, o JAV prezidento nacionalinio saugumo komanda pareiškė, kad prezidentas iš naujo įvertins santykius su Rijadu.

Operacinis lygmuo

Be esminių permainų.

Ukrainos kariuomenė po truputį ir toliau sėkmingai stumia priešą šalies pietuose ir šiaurės rytuose. Šiuo metu aktyviausi veiksmai vyksta prie Kreminos miesto Luhansko srityje. Pietuose po truputį judama kairiąja Dnipro puse link Chersono, stumiant okupantus į dešinįjį upės krantą.

Solidūs Vakarų informacijos šaltiniai teigia turintys informacijos, jog Chersonas gali būti išvaduotas kitą savaitę ir Rusijos daliniai mieste ruošiasi ukrainiečių šturmui.

Manome, jog šiame etape tai tiesiog neįmanoma. Jūs jau žinote, kad Ukrainos kariuomenė miestų nešturmuoja, o įsitvirtina saugiame perimetre apie miestą ir tol „tvatina“ driskius, kol jie nepasitraukia iš teritorijos. Tik tuomet baigiamas miesto „valymas“.

Taktinis lygmuo

Rusijos teroristai praėjusią parą paleido šešias raketas į Lvivo sritį. Keturios raketos numuštos, dvi pataikė į infrastruktūros objektus.

Šįryt ukrainiečių priešlėktuvinė gynyba numušė raketą Kyjivo regione.

Apšaudyta Zaporižė. Pranešama apie gaisrus mieste.

Okupantai praėjusią parą smogė svarbiems Ukrainos infrastruktūros ir civiliams objektams Kyjivo rajone, Mykolajivo ir Nikopolio miestuose. Tam tikslui naudotos sparnuotosios, priešlėktuvinės raketos bei Irane pagaminti bepiločiai orlaiviai.

Iš viso per pastarąją parą okupantai sudavė 2 raketinius ir 16 oro smūgių, bei įvykdė 70 apšaudymų iš reaktyvinių ugnies sistemų.

Ukrainos kariuomenės Generalinis štabas praneša, kad pastebėtas nuskurėlių personalo pagausėjimas okupuotoje Zaporižės AE teritorijoje. Okupantai elektrinę ėmė naudoti kaip dislokacijos bazę, nes objektas nėra apšaudomas.

Į Krymą atvyko 400 samdinių iš užsienio valstybių.

Primorsko-Aktarske sustabdytas mobilizuotųjų asmenų siuntimas į ginkluotųjų pajėgų mokymo centrus, nes įstaigos nepasirengusios apmokyti ir aprūpinti reikiamomis priemonėmis tokį didelį kiekį personalo.

Praėjusią parą Ukrainos karo aviacija atliko 25 smūgius. Smogta 19 ginklų ir karinės technikos koncentracijos rajonų, 6 priešo priešlėktuvinių raketų kompleksams.

Priešlėktuvinės gynybos daliniai numušė 5 sparnuotąsias raketas ir 9 bepiločius orlaivius.

Ukrainos raketinės pajėgos ir artilerija smogė 3 ginkluotų valkatų kontrolės punktams, 5 vargetų gyvosios jėgos telkiniams, 2 amunicijos sandėliams.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
44 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Ukrainoje, prieš žudikus ruskius kovoja Vytauto Didžiojo vardo artilerijos brigada
https://www.youtube.com/watch?v=9ICSx-TohyQ
Pagarba Ukrainos gynėjams. _

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Ginti Ukrainos, turi sukilti prieš ruskius visos NATO ir ne NATO valstybės.
_

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

– Lietuvoje gyvenantys ruskiai tyli neprotestuoja, nemaištauja, nestabdo LDK Ukrainos gyventojų žudynių. _
– LDK Lietuvos žemėse turi nelikti nė vieno ruskio.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

– Ruskiai, dinkit iš Lietuvos _

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

– Europai Amerikai Afrikai nereikalinga ruskių tauta pati savaime turi sunykti. _

Pavaro Solovjovas
LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Reikia panaikinti antikonstitucines rusiškas mokyklas Lietuvoje.
Vadovaujantis konstitucija, Lietuvoje negali būti rusiškų mokyklų.
14 straipsnis
Valstybinė kalba – lietuvių kalba.

– Rusiškų tekstų turi nelikti visose valstybinėse įstaigose, bankuose (ir bankomatuose) ir visose kitose įmonėse.
– Visų tv visos laidos – be ruskių kalbos (ir be rusiškų tekstų).
– Griežtai. _

Kulbokas

Putinas neketina kartoti Čemberleno ir Stalino klaidų, nors jau kažkiek pavėlavo.

jo jo

mažas pešasi su neūžauga

cha cha cha

Maskas nesponsoriaus ukrainai starlinkų.

sponsoriaus > cha cha cha

pentagonas

Anfisa

Spalio 10 d. rusai paklausė – Хохлы, сегодня вам показали маленькую пробную версию настоящей войны. Полную версию брать будете?

Diedas

Ukrainiečiams nūnai puikiai tarnauja rusų nacionalinis bruožas – samadūrstvo.
Kokiam mėšle besėdėtų, jie vis tiek ras kuo pasigirt.
Fronte gauna į kaulus, bet sau seka pasakas apie neįveikiamą galingą pačią pačią niet analogov mirie…..
Paskaitykit dešimtimis čia publikuojamų beraščių maskolių komentarų.
Visu gražumu atsiskleidžia savęs apgaudinėjimo bruožas.
„Tiesos” elgiasi teisingai.
Kam mokėt už propagandą, kuri kare labai svarbi?
Paleidai ruskelius laisvai reikštis ir nestsbdyk, toliau kas reikia jie patys sau prisimeluos.
Karas prasidėjo melu, kad ukrainiečiai skysti, 80% rusus sutiks su gėlėmis ir pasibaigs melu, kai jie išvyti iš Ukrainos patys sau klykaus kaip „pamokino” ukrainiečius, vakarus, NATO ir t.t. ir pan.
Kas tiesa, rusų kareiviai gėlių ir dabar gauna daug.
Bet visos jos ant kapų.

Neūžauga

Žalias narkomanas laiko turi tik iki lapkričio 8 d. Tada rinkimai JAV. Po to, čemodan, vokzal, Izrael…

Klausimas konkretus

Kodel neatstatydina Krašto apsaugos ministro A.Anušausko, kuris žmonai išplepėjo slaptą NATO planą apie karo Ukrainoje pradžią? Ar tas bukagalvis gali toliau užimti šalies gynybos ministro pareigas? Koks gali toliau būti NATO vadovybės pasitikėjimas tuo nusenusių kretinu, juk kitaip jo pavadinti negalima? Pagoglinkit straipsnį – “ A. Anušauskas žmonai atskleidė NATO įslaptintą informaciją apie karo Ukrainoje pradžią?” “Seimo narė Agnė Širinskienė kreipėsi į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką Seimo narį Lauryną Kasčiūną bei šio komiteto narius, prašydama išsiaiškinti, kokia apimtimi krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas atskleidė savo sutuoktinei įslaptintą informaciją. 2022 m. spalio 11 d. duodama interviu LNK televizijos laidai „Bus visko“ krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko žmona nurodė apie karo Ukrainoje pradžią sužinojusi keliomis savaitėmis anksčiau, nei dauguma… Skaityti daugiau »

tam Diedas 6:48

Nepaslįsk ant savo paties snarglio, landsbergine šiukšle…

Šiandien ryte rusai vėl benderovcus muša

Pagoglinkit, tautiečiai – “Власти Киевской области сообщили о ракетном ударе”.
https://www.rbc.ru/politics/15/10/2022/634a4a4f9a794710acc7995d?from=from_main_1

zaliojo snarglio komentui

..uzuot slidinejes ant savo isskyru,pasimokytum gramatikos,mazarasti kacapini.

Narkomaną Zelenskį būtina kuo greičiau izoliuoti

Psichinis ligonis Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis per vaizdo interviu Lowy institutui Australijoje paragino NATO suduoti prevencinį smūgį Rusijai, jei ši grasintų panaudoti branduolinius ginklus. Suprantu, kad tik australams tai galima pasakyti, nes jie toli. Jau visai neabejoju, kad narkomanas dar yra ir psichinis ligonis. Bet matyt už virvučių tampomam nereikia turėti kažkokių protinių sugebėjimų.

Juokiuosi garsu

Cha ha ha… Sako, kad po šiandienos Kijevo apšaudymo, viena raketa nukrito netoli Zelenskio ofiso, o neūžauga narkomanas Zelenskis iš baimes į kelnės prišiko!…cha ha ha… Smirdi, Zelenski, oi smirdi!… iki šiol dvoki, neūžauga tu….. Pagoglinkit – https://ria.ru/20221010/kiev-1822698040.html

Dzeikas

Buvo kazinkada toks internetinis saitas apie Antraji pasaulini kara (lietuviu k.), ten daug demesio buvo skiriama alternatyviai istorijai. Visi daugmaz sutare, ir jusu nuolankus tarnas isigylines i tema ir paskaites angliskus saitus ta tema, priejo isvada , kad ps Stalingrado musio fiurerius jau nebeturejo sansu , net jeigu ir nebutu dares klaidu. Geriausia ka galejo pasiekt – issidereti sau kalejima iki gyvos galvos ir isvengti Vokietijos padalinimo. Net jeigu ivyktu stebuklas ir pavyktu sutriuskint amerikiecius Ardenu puolime 1944 gruodyj – tas sukeltu branduoline bombu smugius Vokietijai ir DDR iki Reino upes, gal ir kokia Lombardijos „liaudies respublika” siaures Italijoje. Panasiai ir Putino Rusijai – cuchcvangas, ka bedarytu ,viskas suka link galo. Ta gala galima padaryti paskendimu ismatose, jeigu isdris panaudoti… Skaityti daugiau »

Peeeerdziu garsu

ant tavo gaisenos xuilo pirdiklieto,vienakascio dumbliaus.

Darijus

Globalistų marionetė Zelenskis turi suprasti, jog kiekvienas veiksmas visada turi atoveiksmį.

Na va, prisišokinejo….

Zelenskio armija priešakinėse linijose jau praranda ryšį su „Starlink” palydovais, kada prieš juos rusai panaudojo „Tirada-2c” palydovinio ryšio blokavimo sistemą. Į priekaištus Ilonas Maskas tik mįslingai atsakė: „Už viską apmokėta ir įslaptinta”. Vyšnia ant torto: prieš kelias dienas Ilono Masko „SpaceX” su CREW DRAGON aparatu nuskraidino Rusijos kosmonautę į TKS. 🙂

Starlink užlinko

Žinoma, Ilonas Maskas su pakartotinais referendumais Donbase biški pasikarščiavo, kadangi tokio precedento pasaulyje kol kas nebuvo ir dar su JT priežiūra. Taikos sąlygomis balsavimo rezultatas, dėl stojimo į Rusiją, gal keltų įtarimą, bet kai 8 metus, kiekvieną dieną jums ant galvų pilama bombų kruša, tuomet beveik 100procentinis referendumo rezultatas neturėtų nieko stebinti?

Zelenskio banditus naikina nuolat

Российский ударный беспилотник „Ланцет” уничтожил украинский комплекс ПВО С-300 на запорожском направлении, сообщил РИА Новости источник в силовых структурах РФ.
https://ria.ru/20221015/spetsoperatsiya-1824255921.html

Rusų “Tirada” įranga

Starlink ryšio srauto išjungimas buvo tik laiko klausimas. . Tikėtina, kad „Tirada“ sistemos techninės įrangos jau pakako skleisti atitinkamus šablonus nustatytais dažniais. Rusijos elektroninio karo įranga jau gali išjungti visą antžeminį radijo srautą tam tikrose srityse. Netrukus visi Ukrainos pajėgų fronto ryšiai bus išjungti. Tai katastrofiška Ukrainos operacijoms. Pirmieji stebėtojai nebegalės taisyti artilerijos misijų. Priekyje esantys būriai ir kuopos neturės kaip prisišaukti paramos. Aukštesnė komanda neturės galimybės koordinuoti didesnių operacijų realiu laiku.

>Komentatoriui 12:18

Kad Zelenskis jau ir pats nelabai supranta, ką kalba. Vapa “avtomatom” kaip sena ubagė maldas bažnyčios šventoriuje ir net negalvoja ką vapa 😉 Į klausimus neatsako, tik dar stipriau ima melstis pakalbinta 😀

mUSKAS nuskraidino

i TSKP stoti paslaptinga kostmonaute.Tai Bybiu Bybys pucyyyynas.Linkime nebegrizt.

Iš tiesų

Pats Ilonas Maskas pripažino, jog jo Stralink “užlenkė” rusai. Taigi, Maskas pripažįsta pralaimėjimą. Tai ir yra tikroji priežastis, kodel Starlink nebeveiks Ukrainoje.
Илон Маск обвинил Россию в попытках «убить» сеть Starlink, используемую украинскими военными. По его словам, несмотря на то, что SpaceX выделила много ресурсов для защиты сети, «Starlink все еще может умереть».
https://www.rbc.ru/textonlines/15/10/2022/6216fb4d9a79474dc80e8821?from=from_main_3

Jurgis

Tiesos portalo redakcija turėtų išvalyti vatnikų ir rašystų komentarus,nors absurdiškos ir trafaretiškos rašliavos poveikis yra nulinis,bet tas virtualus dvokas atsumiantis.

Xxxx

Zelia ir landsbergiai bijo tik „Dichlofoso”, dujų kameroje, kur tikėtina ir keliaus.

Siadien blyskioji kandziulnike

paskelbe Alfa Kentauro denacifikacija.Marsieciai visai suizulejo,nes nebenori giedot kacapu giesmiu,mete balalaikas ir bajanus.Isdauze aplink esancias zvaigzdes.

Na, matysim

Zelenskis nebeturi jokio kito varianto, kitaip jam, – galas, Dabar jam vienintė likusi išeitis – sumušti kaktom NATO su Rusija. Nemanau, kad jam gausis, bet priešingu atveju jam mielai padėtų JAV kongreso sakaliukai, lobuojami JAV karinio pramoninio komplekso korporacijų. Na, o sveiko proto žmonės nuo to šiurpsta, suprasdami kuom tai gali pasibaigti.

>komentatoriui 15:26

Na, perskaityk dar kartą, priekvaili, ką tu čia parašei, ar bent pats supranti ? Rišliai minties negali suregzti ir į kelių žodžių sakinį sudėlioti… Rašai, kaip pats iš durnyno būtum, tik aišku stebėtina, kad durnyno palatoje internetas yra…

karzygys pucyyyynas

ruosiasi denacifikuoti Saule.FSB mokslinykai nustate,kad ten kiek karstoka,tai pasitare ir nusprende,kad antroji armija v myrie skris naktim.

Šlovė našim

ВКС нанесли удар по пункту временной дислокации второго батальона 65-й механизированной бригады ВСУ в районе города Запорожье уничтожено более 160 украинских военнослужащих, размещавшихся в трех казарменных помещениях.
Šlovė rusų kariams! Dar 160 ukrufašistų sunaikino! Valio!!!

Chocholai nugarmėjo į dugną žuvų maitinti

Pagoglinkit – “ Российские военные уничтожили десант ВСУ в Каховском водохранилище”. Минобороны: российские военные уничтожили пять быстроходных катеров и две баржи ВСУ в Каховском водохранилище, также уничтожено более 50 украинских военнослужащих, пять танков и четыре боевые машины пехоты.

Aleksas

Pagoglinkit, tautiečiai – “Российская артиллерия поразила позиции ВСУ на Купянском направлении”.

Vytas

Na, jei būtų anglosaksų valia, tai Putinas jau senai būtų suplėšytas į gabaliukus. Beje, anglosaksai jau senokai tvirtina, kad jų sankcijos jau senokai suplėšė Rusijos ekonomiką į gabaliukus. Deja, net tokia, su „suplėšyta” ekonomika, Rusija sugeba faktiškai kariauti su visais Vakarais, JAV ir NATO, kurie sukurstė šį karą ir kiša Ukrainai ginklus neribotu kiekiu. Vakarai pasirengę kariauti su Rusija ukrainiečių rankomis iki paskutinio ukrainiečio. O kas toliau? O toliau atominis baubas. Bet tuo atveju ir Vakarams (JAV) bus „kaput”.

Klonas Maskas apie atominį karą

Pagoglinkit straipsnį “ Маск заявил о высочайшем риске ядерной катастрофы за 60 лет”.
По мнению Маска, применение ядерного оружия было бы безумием, но безумна и сама ситуация, в которой оказался мир. «Если бы имели дело с разумными людьми, никакой войны вообще бы не было», — сказал он. Риск ядерной катастрофы в мире сейчас на высочайшем уровне за последние 60 лет, заявил американский бизнесмен Илон Маск. Также Маск отметил, что Россия может уничтожить США и Европу ядерными ударами менее чем за 30 минут. «Конечно, использовать их было бы безумием, но также безумно вообще оказаться в такой ситуации», — заключил бизнесмен.
https://www.rbc.ru/politics/15/10/2022/634aeaa89a7947331c023a04?from=from_main_1

Romanas Cipinas ( Говорит Тель-Авив)

Что происходит в Израиле. Это стало известно сегодня. Новости Израиля.
https://www.youtube.com/watch?v=-OOFYuPIWDo&ab;_channel=ГоворитТель-Авив

Aleksas

I.Maskas teigia, jog Rusija branduoliniais smųgiais galėtų sunaikinti JAV ir Europą mažiau kaip per 30 minučių. Pagoglinkit straipsnį “ Маск заявил о высочайшем риске ядерной катастрофы за 60 лет”. https://www.rbc.ru/politics/15/10/2022/634aeaa89a7947331c023a04?from=from_main_1

Zelenskio banditai pasimetę

Padažnėję Zelenskio nacionalistų partizaniniai teraktai tik rodo, kad kontrpuolėjai neturi jokių strateginių laimėjimų visose fronto linijose.

44
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top