Karas Ukrainoje. Dvyliktoji (kovo 7-oji) diena

Veidaknygė

Locked N’ Loaded

Sveiki. Turbūt jau daug ką pralinksmino pasirodžiusi informacija, kad RF kariai, vykę į Ukrainą, vežėsi ir paradines uniformas su visais blizgučiais ir pričindalais. Taip, tai juokinga, tačiau daug ką pasako apie tai, kokio lygio buvo šio karo planavimas ir pasirengimas. Panašu, kad Rusija užlipo ant Čečėnijos ’94 grėblio.

Formulė paprasta: (Priešininko nuvertinimas + Savęs pervertinimas) x Silpnas taktinis pasiruošimas => Mirtis.

Puikiausia to iliustracija – minus du RF padpalkovnikai: papulkininkis (plk. ltn. pagal NATO) Dmitry Safronov, (61-mos atskirosios jūrų pėstininkų brigados vadas) ir papulkinkis Denis Glebov (11-tos atskirosios VDV brigados vado pavaduotojas).

O dabar pagal kryptis.

Kyivo kryptis:

Šiaurės vakarų sektoriuje priešas ir toliau bando perimti Buchia ir Irpen kontrolę, tačiau kol kas nesėkmingai. Šiaurėje telkiamos didelės pajėgos (tame tarpe ir ta garsioji 65 km kolona) indikuoja, kad RF artimiausiomis dienomis planuoja plataus masto puolimą šiame sektoriuje.

Šiaurės rytų ir pietryčių sektoriuose (Brorvary, Borispol) priešas kausto ukrainiečių pajėgas. Tikėtina, kad bendras masinis sostinės puolimas prasidės tada, kai jam bus pasiruošusi grupuotė ne tik šiaurės vakaruose, bet ir Sumų sektoriuje (mūsų minėta vakar). Pasirengimą ir pajėgų judėjimą link sostinės trikdo aktyvus ukrainiečių pasipriešinimas Sumy, Ohtyrka. Tvirta gynyba Chernihiv sektoriuje neleidžia priešui nevaržomai judėti palei Dnieprą pietų link. Todėl neatmestina, kad būsimajame puolime RF daugiausia pastangų telks rytinei miesto daliai.

Matydami besiklostančią situaciją, ukrainiečiai nesėdi rankų sudėję. Jie artilerijos ugnimi sunaikino agresoriaus pajėgų susitelkimo vietą Brovary sektoriuje (Nova Basan), taip trikdydami puolimo operacijas prieš sostinę. Maža to, tokiu būdu sudaužė susitelkusias RF pajėgas prie Skripali, šalia Romny. Tokiu būdu trikdomas agresoriaus rezervas, nukreiptas pastiprinti puolimą ta pačia Brovary kryptimi.

Charkivo kryptis. Sunku pasakyti, ar po karo ukrainiečiams užteks betono pastatyti tiek paminklų, kiek didvyrių gina Charkivo miestą. Vakar jie užbaigė kontrataką vakarinėje miesto dalyje. Šiandien pranešama apie iš agresoriaus atsiimtą Chuhuiv miestą. Tai net ne Charkivo priemiestis, kurį galima būtų atmušti taktine kontrataka. Tai didelę operacinę svarbą turintis taškas 10 – 15 km į pietryčius nuo Charkivo. Jei ukrainiečiams pavyks jį išlaikyti, tai toks laimėjimas leidžia grasinti Izium ir Balaklya sektoriuose veikiančioms rusų pajėgoms. Panašu, kad prie Charkivo miesto agresoriaus pajėgos atskiruose sektoriuose patiria taktinius pralaimėjimus, čia ukrainiečiai tvirtai laiko iniciatyvą savo rankose.

Donbaso kryptis. Pranešta, apie Ukrainos pajėgų smūgį Točka U raketa į agresoriaus degalų sandėlį Luhanske. Žinant bendras RF logistines problemas tokia sėkmė dar labiau džiugina. Ukrainiečių pajėgos toliau sėkmingai gina Severodonetską. Skelbiama, kad kontratakos metu sunaikintas RF mech. pėstininkų būrys. Luhansko sektoriuje gynėjai dar rezultatyvesni. Tikėtina, kad sunaikinta priešo kuopos takinė grupė (1 tankas, 8 PKM, minosvaidžiai/artilerijos sistemos). Sėkmingi veiksmai Charkivo kryptyje (Chuhuiv) atsiėmimas gali šiek tiek palengvinti ukrainiečių padėtį Donbase, tačiau iki galo neatmeta apsupimo tikimybės (Sveverodoneską puola pajėgos, einančios iš rytų, ne nuo Charkivo). Padėtis Mariuoplyje stabiliai sunki. Visgi ukrainiečiai ir čia randa jėgų kontratakuoti – 7 priešo tankai, 7 PKM, 40 karių minus. Tvirtybės gynėjams.

Pietų kryptis. Priešas sąlyginai nedidelėmis pajėgomis (3BTG) juda Zaporizhia link. Tai turbūt jau tradiciniu tapęs rusų taktinis manevras prasimušti kiek gali priekin, užsikabinti ir laukti didesnių pajėgų. Prie Mykolaiv ukrainiečiai demonstruoja, prie ko priveda tokia taktika. Vakar ten rusų artileristai metė 8 haubicas ir tepė slides. Neatsilieka ir RF desantininkai – šį kartą išsilakstė visa kuopa, palikusi naujutėlaitę kovinę techniką. Tai rodo, kad nors RF nedidelėmis pajėgomis prasiveržia į gynybos gilumą, tačiau ukrainiečiai geba juo blokuoti, apsupti, ir agresorius nebeturi kitos išeities, kaip tik mesti techniką ir gelbėtis. Nesėkmės Mykolaive ir toliau verčia RF laivyną nekišti nosies arčiau Odesos. Tiesa, agresorius vienos BTG pajėgomis sugebėjo užimti Kashpero – Nikolaevka kaimą. Tokiu būdu, tikėtina, agresorius bandys suformuoti stipresnę grupuotę šiaurėje nuo Mykolaiv ir vystyti puolimą pietų kryptimi. Kaip pavyks – matysime 🙂

Tokie reikalai. Bendrai žvelgiant agresorius telkia pajėgas ir, tikėtina, šią savaitę (gal kelių dienų bėgyje) sieks pakeisti situaciją Kyivo ir Mariupolio sektoriuose. Prioritetas jiems, žinoma sostinė. Linkime nudvėsti 🙂

Video ukrainiečių kariai atlieka savo himną. Слава Україні

***

Linas Karpavičius

11-a karo diena.

Mykolajivo sritis. Nedidelis Rusijos kariuomenės grupė nesėkmingai puolė Kulbakynės oro uostą netoli Mykolaivo. Ukrainos pajėgos įtaria, kad tai buvo nukreipianti dėmesį ataka, nes Voznesensko link juda daug Rusijos technikos ir karių. Ukraina įtaria, kad Rusijos pajėgos bandys prasiveržti pro linijas šiaurėje ir užimti Južnoukrainską, kur yra Pietų Ukrainos atominė elektrinė.

Zaporožės sritis. Vakar Ukrainos pajėgos paliko Tokmaką. Rusijos pajėgos nustūmė ukrainiečius į šiaurę ir užėmė Polohy. Miestelis yra prie strategiškai svarbaus kelio H-08, jungiančio Zaporožę ir Mariupolį. Ukrainos pajėgos šiuo metu vykdo gynybos operacijas Huliaipolėje, Orikhove ir teritorijoje tarp Vysilkvos-Balabynės.

Kijevo sritis. Rusijos pajėgos toliau apšaudo Irpino gyvenamuosius rajonus, o Ukrainos civiliai evakuojami. Priešas telkia daug technikos ir kariuomenės prie miesto ribų. Rusijos mechanizuoti ir tankų batalionai juda link Bučos ir Irpino.

Černigovo sritis. Černigovo gynyba ir toliau laikosi, nepaisant intensyvių apšaudymų šioje fronto dalyje. Buvo patvirtinta, kad Nova Basan yra Rusijos kontroliuojamas. Ukraina taip pat praneša, kad priešas artėja prie Brovarų ir Borispilio, tikriausiai iš Nova Basan ir Bobrovycia pusių.

Sumų sritis. Sumai tebėra ukrainiečių rankose, situacija nepasikeitusi.

Charkovo sritis. Rusijos pajėgos toliau apšaudo pakraščius ir patį miestą. Ukrainos kariai artimiausiomis dienomis laukia naujo puolimo. Vis dar neturime duomenų apie kontrpuolimą į rytus nuo Charkovo. Jis arba neįvyko, arba rezultatai slepiami.

Ukrainos pajėgos pranešė išlaisvinęs Chuhuivo miestą (nebuvo pranešimų, kad jis buvo užgrobtas).

Aplink Iziumo miestą buvo pranešta apie sunkias kovas. Ukrainos pajėgos kontroliuoja miestą.

Lugansko sritis. Rusijos pajėgos bandė prasibrauti per gynybos linijas prie Sievierodnetsko, tačiau ataką atmušė ukrainiečių gynėjai. Ukrainos 24-oji mechanizuotoji brigada ir toliau užima pozicijas netoli Popasnos ir Zolotės, nepaisant priešo pranašumo.

Donecko sritis. Tarp Nikolskės ir Rozivkos buvo užpulta dar viena ukrainiečių vilkstinė. Rusijos pajėgos dabar neabejotinai kontroliuoja kelią H-08 tarp šių dviejų miestų, o tai apsunkina situaciją aplink Mariupolį.

Mariupolis ir toliau apgultas, Nikolskė dabar taip pat apgulta, o Rozivka tuoj bus atrodo užimta, kai Rusijos pajėgos užėmė Polohy. Ukrainos pajėgos kontratakavo netoli Mariupolio, sunaikindamos keletą rusų transporto priemonių. Panašu, kad tai buvo taktinis išpuolis, o ne bandymas panaikinti Mariupolio apgultį.

Ukraina ir Rusija ryte vėl paskelbė apie civilių gyventojų evakuaciją iš Mariupolio. Tačiau evakuacija po pietų buvo atšaukta, nes Rusija nesilaikė paliaubų režimo.

Vinicos sritis. Rusijos armija į Vinicą paleido 8 raketas. Vietinis oro uostas buvo visiškai sunaikintas.

https://militaryland.net/ukraine/invasion-day-11-summary/

***

Linas Kojala

Ukraina. Vienuolikta invazijos diena.

– Ukraina laikosi, tačiau, kaip ir buvo prognozuota, apšaudymai intensyvėja, nusinešdami vis daugiau civilių gyvybių. Gausėja pranešimų apie okupacinių pajėgų šūvius į beginklius protestuotojus. Oficialiai patvirtinta apie 364 civilių žūtis per visą agresijos laikotarpį, tačiau Jungtinių Tautų stebėtojai priduria, kad tikrieji skaičiai veikiausiai yra “ženkliai didesni”.

– Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas Vadymas Denysenko teigia, kad sutelktos pakankamos okupacinės pajėgos, todėl reikėtų tikėtis bandymo perimti sostinės kontrolę per artimiausias kelias dienas.

– JAV atstovai teigia, kad NATO narės turės teisę perduoti naikintuvus Ukrainai (juos valdytų ukrainiečiai). Rusija grasina šalims, kurioms leis naudoti savo oro bazes padedant Ukrainos oro pajėgoms. Anot Kremliaus, tai prilygtų dalyvavimui konflikte.

– Visa ir Mastercard stabo operacijas Rusijoje. Nebus galimi atsiskaitymai iš Rusijos su užsienio šalimis, taip pat – iš užsienio su Rusija.Tokį žingsnį žengė ir American Express.

– Į Lenkiją jau atvyko apie 960 tūkst. pabėgėlių, į Rumuniją – apie 227 tūkst. Iš viso Ukrainą nuo Rusijos invazijos pradžios paliko per 1,5 mln. žmonių.

– Lietuvoje vieši JAV Valstybės sekretorius Anthony Blinkenas. Šalyje taip pat apsilankė JAV Jungtinio štabo viršininkas, generolas Markas Milley. Pabrėžiama, kad NATO gins kiekvieną Aljanso centimetrą, taip pat bus didinamos čia jau esančios JAV pajėgos.

– Zara nutrauks prekybą daugiau nei 500 drabužių ir kitų prekių parduotuvių Rusijoje. Kiek anksčiau panašų sprendimą priėmė Hennes & Mauritz.

– Tarp Vakarų šalių svarstomų tolesnių sankcijų Rusijai – naftos embargas, taip pat Sberbank, didžiausio Rusijos banko, išbraukimas iš Swift tarpbankinės komunikacijų sistemos. Anot Bruegel tyrėjų, Europa kiekvieną dieną Rusijai už naftą ir dujas sumoka apie 800 mln. eurų.

– Karo situacija apsunkina galimybes gauti patikimą ir kontekstualizuotą informaciją apie įvykius, todėl vertinimai turi būti atsargūs.

***

Egidijus Papečkys

Rusijos pajėgos po truputėlį spaudžiasi pirmyn visomis kryptimis. Ir toliau mėginama apeiti Kijevą ir Charkivą. Pamažu atsiranda įrašų, kuriuos patys rusai pripažįsta gerą ukrainiečių pasirengimą ir jų daromus nuostolius.

Dar penktą karo dieną Rusijos gynybos ministerijos atstovas pareiškė, kad Ukrainos karo aviacija sunaikinta, ir ore viešpatauja rusų lėktuvai. Tačiau dar šiandien rusai patvirtina, kad ukrainiečių lėktuvai skraido ir atakuoja. Beje – jau dvi dienos Gynybos ministerija nepateikia jokio oficialaus pranešimo.

Ukrainiečiai labai efektyviai naudoja artileriją – nuo jos kenčia ne tik puolantys daliniai, bet ir pastiprinimų bei logistikos kolonos. Karybos apžvalgininkai, kariškiai ir visuomenė kalbėjo apie tai, kad artilerija turės vos pusę minutės pasitraukti iš pozicijų, nes Rusijos armija pajėgi jas taip greitai aptikti, smogti ir sunaikinti. O tempiama artilerija (t.y., kai pabūklai tempiami prikabinti su sunkvežimiais) buvo ir visai „nurašoma”. Tačiau Ukrainoje matome, kad rusams susidoroti su ukrainiečių artilerija nesiseka, kaip ir anksčiau jiems geriausia griauti miestus (kaip kreivai bešausi, į milijoninį miestą vis tiek pataikysi) ir terorizuoti civilius. Labai mažai matome savaeigės artilerijos (t.y. kai pabūklas montuojamas bokštelyje ant savaeigės, dažniausiai vikšrinės važiuoklės), abi pusės gausiai naudoja tempiamus pabūklus. Artilerijos svarba yra didelė, todėl Lietuvos kariuomenė ir sprendžia dėl naujų pabūklų vienam iš artilerijos batalionų įsigyti, mes, mokesčių mokėtojai, dabar turėtume geriau suprasti, kodėl tos artilerijos reikia ir kodėl turime už ją mokėti.

Šiandien raketomis buvo apšaudytas Vinicos oro uostas. Viso iššautos 8 raketos, greičiausiai iš Rusijos karo laivų Juodojoje jūroje, pirminė informacija kad iššautos iš Kremliaus sukurto Padniestrės „darinio”, esančio Moldovos pašonėje, nepasitvirtino. Vinica yra Vakarų Ukrainoje, toli nuo fronto, ir, galima neabejoti, kad rusai jį apšaudė mėgindami pristabdyti ginklų ir šaudmenų tiekimą iš Vakarų. Nes be šių padovanotų ginklų ukrainiečiams kautis su agresoriumi būtų sunkiau. Sustabdyti nepavyks – tiekėm ir tieksim.

Apsuptas Mariupolis su beveik puse milijono gyventojų patiria tikrą humanitarinę katastrofą – žmonės slapstosi griuvėsiuose ir slėptuvėse, nes visą laiką tęsiasi artilerijos apšaudymas, be vandens ir maisto. Rusai nesilaikė pažado čia atidaryti humanitarinį koridorių – teigia, neva dėl Mariupolio gynėjų kaltės, neva šie apšaudo rusus, o gyventojams jėga neleidžia palikti miestą. Kremlius bando sudaryti įvaizdį, kad ukrainiečiai slepiasi už civilių nugarų, todėl patys jų neišleidžia iš miestų. Melas. Tą patį sakė ir apie užsienio studentus, kuriuos neva jėga laikė ukrainiečiai, kad galėtų jais prisidengti. Perbėgau per indiškus šaltinius – nieko panašaus į Rusijos propagandos skelbiamą melą. Tūkstančiai indų studentų buvo susodinta į autobusus Rumunijoje, Indija ėmėsi priemonių juos parskraidinti. Be abejo, kad kilo problemų jiems tiek privažiuoti sieną, tiek ją pereiti – studentai turėjo vizas studijuoti Ukrainoje, bet to nepakako patekti į ES teritoriją (skirtingai nei ukrainiečiams, jiems reikia vizų). Tačiau nei patys studentai, nei Indijos valdžia nesiskundė nei ukrainiečiais, nei ES pasieniečiais, nesiskundė vilkinimu ir tuo labiau – nė žodžio apie tai, kad juos neva neišleido ir naudojo kaip skydus. Pasikartosiu, tai – dar vienas bjaurus Kremliaus propagandinis melas. Šiandien Kremlius ir ta agresyviai nusiteikusi dalis Rusijos visuomenės labiausiai susirūpinę ukrainiečių beginkliu pilietiniu pasipriešinimu okupuotose teritorijose. Kol kas trūksta jėgų susidoroti su masiniu pasipriešinimu, bet jau permetamos Rosgvardijos pajėgos (taip vadinasi buvusi vidaus kariuomenė, turinti saugoti kalėjimus ir malšinti maištus prieš autoritarinį režimą Rusijoje). Rengiamas ir klastingas planas sukurti „vietinės savigynos”, arba „piliečių” būrius. Juos sudarytų iš Rusijos atvykę „bojevikai”, tačiau būtų mėginama įtraukti ir kuo daugiau vietinių kolaborantų. Ukraina didelė, ir susitvarkyti su pilietiniu pasipriešinimu šiuo metu okupuotose teritorijose Rusijos pajėgoms labai sunku, o ukrainiečiai tikrai įsiutinti tokios niekšingos agresijos ir pilietinis pasipriešinimas yra masinis.

Vakarai toliau didina politinį ir ekonominį spaudimą Rusijai, su Putinu kalbėjosi Prancūzijos prezidentas E. Macronas, ir Turkijos R.T. Erdoganas. Tarpininku siūlosi būti ir Azerbaidžano prezidentas I. Alijevas. tai – ne koks nors nusileidimas ar pasidavimas Kremliui – tai mėginimas sustabdyti karą ir išvengti žmonių aukų.

Ukraina – nepasiduos, o Vakarų parama tik stiprės.

Slava Ukraini!

1 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Zelenskis bus teisiamas už nusikaltimus žmonijai

Rusijos vakar oficialiai pranešė, jog rado įrodymus, kad Černobylio ir Zaporožės atominėse elektrinėse jau buvo kuriamas atominis ginklas, kitaip sakant, taip vadinama “nešvari” atominė bomba. Dėl šios svarbios žinios vakar skubiai į Maskvą pokalbiui su Rusijos prezidentu Putinu atvyko Izraelio premjeras Naftali Bennett. Akivaizdu, Zelenskis yra baisus karo nusikaltelis. Prisiminkime, Irako prezidentas Huseinas vien dėlto buvo amerikiečių pakartas(!), nors pas jį galų gale nebuvo rasta jokių įrodymų dėl atominės bombos gamybos. Kad Ukrainoje šiandien nebesilietų kraujas, Zelenskis galėtų paskelbti kapituliaciją. Bet jis to negali, nes fašistai nepasiduos, kadangi jie žino kas jų karo nusikaltėlių laukia. Geriausiu atveju Zelenskiui gręsia kalėjimas iki gyvos galvos kaip Hagoje tribunolo nuteistam Jugoslavijos prezidentui Slobodanui Miloševičiui. Aišku, jei Zelenskis nebus anksčiau pakartas už nusikaltimus žmonijai.… Skaityti daugiau »

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

– Atėjo laikas d_a_l_i_n_t_i ginklus Lietuvos vyrams.
– Gitanai Nausėda, jau dabar, organizuokite Lietuvos vyrų ap(si)ginklavimą, kad užtikrinti Tautos saugumą, kad rimtai pasiruošti Lietuvos žemių gynybai. (Šveicarijos pvz, Izraelio pvz)
– Jei nebus organizuojamas ginklų dalinimas Lietuvos vyrams, Gitanai Nausėda, būsite apkaltintas apsileidimu svetimšalių naudai.
– Lietuvos vyrų apginklavimas, bet ne vatnikų.
___________________________________________
Lietuva – tvirtovė

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Radijo stotis internete iš Kijevo
(nuoroda)
radio.garden/listen/rado-nv/MeSraNBK
Čia yra ir daugiau radijo stočių iš visos Ukrainos miestų _
Šlovė Ukrainai
Slava Ukraini

sako

kita pusė sako :
„Украина готовила СМЕРТЕЛЬНОЕ биологическое оружие по заказу США! Новое заявление МО РФ ”
https://youtu.be/GesDfm9sTHE

Arestovič (Feigin)

Dvyliktoji diena / День двенадцатый. Беседа с @Alexey Arestovych Алексей Арестович
https://www.youtube.com/watch?v=NF9KQW43lrU

sako

«Их держат в заложниках!» Жители пос. Гранитное просят ВСУ отпустить их родственников из Мариуполя
https://youtu.be/MKBgDvEIuss

sako

„Используют ЖИВОЙ щит! Новое заявление Минобороны РФ!”

https://youtu.be/c8HrybxZgt4

sako

„Заявление Минобороны РФ от 07.03.2022”

https://youtu.be/ECv0fhsCD2s

30 labor

30 biolaboratorijų?
https://youtu.be/ECv0fhsCD2s

 apie 30 laboratoriju

„Украина готовила СМЕРТЕЛЬНОЕ биологическое оружие по заказу США! Новое заявление МО РФ”
https://youtu.be/GesDfm9sTHE
0 : 13 „ Ukrainos teritorijoje susiformavo tinklas kuris apjungia daugiau kaip 30 biolaboratorijų…“

10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top