Karas Ukrainoje. Keturi šimtai penkiasdešimt trečioji (Gegužės 22 diena)

Įdomūs dalykai vyksta Belhorod srityje, rusijoje. Teigiama, kad Ukrainos pusėje besikaunančio „Rusijos savanorių korpuso“ vienetas (rusų soc. tinkluose karo propagandistai įvardina kuopos ar net bataliono taktinę grupę) su šarvuotais automobiliais, PKM ir keliais tankais atakavo kelis agresoriaus pasienio punktus, kirto sieną ir juda gilyn į rusijos teritoriją. Mūšis vyksta Graivoron gyvenvietės apylinkėse (8 km nuo sienos), tačiau detalės nėra aiškios. Savo ruožtu, agresorius jau paskelbė, kad ši operacija – tai britų SAS rankų darbas. 😃 Reiškia skauda ir net labai. 😊 Ar tai dėmesio atitraukimas ar reali puolimo operacija, pagyvensim pamatysim. Neabejotinai, visiškas sutapimas, kad būtent šiandien pasirodė Ukrainos karinės žvalgybos vado K. Budanov oficialus kreipimasis į rusijos kariškius, raginant pasiduoti. Jis perspėjo: „Bus tik blogiau. Turite pasirinkimą – mirti arba išsigelbėti.“ Tuo tarpu agresoriaus raketų ir dronų savižudžių smūgiai jau tampa rutina. Šį kartą pagrindiniai taikiniai – Ukrainos pajėgų logistikai kritiškai svarbūs Charkiv, Dnipro, Zaporizhia ir Odesa miestai. Ukrainiečių oro gynyba ir toliau veikia efektyviai. Jie ne tik numušė beveik visas šias rusų siųstas „dovanėles“, bet ir į Juodąją jūrą nutupdė Su-35. Kreiseris „Maskva“ Juodosios jūros dugne turės gerą kompaniją. 🙃

Dabar žiūrim ką turim fronte.

📌 Luhansko kryptis.

📍 Svatove. Susidaro įspūdis, kad mūšiai šiauriniame flange intensyvėja. Rusai gana desperatiškai puola, tai juos verčia į ruožą permesti šviežių nenustatyto dydžio manevrinių vienetų (galima spėti, kad vieną arba du batalionus). Tuo pačiu, okupantai lokaliomis atakomis centre (Novoselivske) ir pietuose (Stelmahivka) siekia sukaustyti ukrainiečių pajėgas. Tokiais veiksmais agresorius intensyviai bando išstumti Ukrainos vienetus prie Masyutivka ir išplėsti savo placdarmą iki Oskil upės. Kaip ir minėjome anksčiau, tai sudarytų sąlygas rusams ne tik sustiprinti savo gynybą (ukrainiečių puolimo Svatove link tikimybė po šiandienos veiksmų Belhorod srityje tik didėja), bet tuo pačiu pasiruošti galimoms puolimo operacijoms Kupjansk link.

📍 Kremina. Be esminių pakitimų. Tiesa, sektoriuje aktyviau ėmė veikti rusų aviacija. Ji tikėtina bando nudirbti darbą, kurio neįstengia padaryti rusų manevriniai ir artilerijos vienetai.

📍 Lysychansk. Agresoriaus pajėgos aktyviai atakuoja Spirne ruože, rusai bando prasimušti link Ivano Darivka (3,5 km į vakarus nuo Spirne). Sunku pasakyti iš kur jie tiksliai puola. Jei nuo Spirne, tai jie visiški idiotai (kas jau ne kartą pasitaikė 😃). Kadangi net pasiekus tikslą ir užėmus gyvenvietę, ji yra apjuosta upeliu, o kitame krante miškingos kalvos. Kas būna, kai rusai lieka žemumoje matėme prie Chasiv Yra ir Ivanivske. Žinoma, neatmestinas ir logiškesnis variantas, kad rusai link Ivano Darivka puola nuo Verkhnokamyanka. Šiuo atveju, puolimo tikslas – užimti prieš tai minėtas miškingas aukštumas. Bet kuriuo atveju, šis sumanymas neišdegė – ukrainiečiai atmušė šiuos okupantų bandymus.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bakhmut. Apie rusų „pergalę“ Bakhmut jau rašėme šiandien diena: https://www.facebook.com/Parakomanai/posts/270591058693545

📎 Šiaurinis flangas. Tęsiasi abipusės lokalios atakos Bohdanivka – Khromove ruože. Ukrainos gynėjai taip pat aktyvūs prie Vasyukivka, tačiau nustumti priešą už Bakhmutovka upės jiems dar nepavyko.

📎 Bakhmut mieste vyksta susidūrimai vakariniame miesto pakraštyje, rusai įsitvirtina naujai užimtose pozicijose.

📎 Pietinis flangas. Okupantai toliau atakuoja Ivanivske link, čia dirba ir jų aviacija. Tačiau nei aktyvia gynyba, nei kontratakomis jiems iniciatyvos susigrąžinti nepavyksta. Ukrainiečiai tęsia išsikišusio rusų pleišto link Chasiv Yra spaudimą ir stengiasi dar labiau pasistūmėti prie Klishiivka. Taip pat fiksuojamas ukrainiečių aktyvumas prie Kurdiumivka. Rusams pavyko apsiginti. Tuo pačiu, Ukrainos pajėgos apšaudė Yenakiieve esančius okupantų karinius objektus. Čia yra viena iš Debalceve einančių geležinkelio atšakų, todėl tikėtina, kad smogta pietiniam Bakhmut arba šiauriniam Avdiivka flangui skirtam agresoriaus aprūpinimui.

📍 Avdiivka – Mariinka. Ukrainiečiams pavyko susigrąžinti dalį pozicijų Avdiivka šiauriniame flange (1,5 km į šiaurės vakarus nuo Krasnohorivka). Tuo pačiu rusai toliau bando su galva pramušti Ukrainos vienetų gynybą prie Pervomaiske, tačiau ir toliau nesėkmingai. Sunkūs mūšiai taip pat tęsiasi prie Mariinka, čia irgi aktyviai dirba rusų aviacija. Ukrainos gynėjai išlaiko pozicijas.

📍 Vuhledar. Be pakitimų.

📌 Zaporizhia kryptis. Vakar ukrainiečiai apšaudė taikinius esančius Berdyansk apylinkėse. Rusai suka uodega sakydami, jog žalos nepadaryta, tačiau visgi negali nuslėpti paties fakto. Kontaktinėje linijoje artilerinė rutina.

📌 Pietų kryptis. Be pakitimų.

1.9 9 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
185 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
185
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top