Karas Ukrainoje. Keturi šimtai trisdešimtoji (Balandžio 29 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Sveiki ☀️🍻Žiūrim ką turim 😉

📌Luhansko kryptis

📍Svatove. Sektoriuje jau kelinta diena keista tyla. Rusai soc.tinkluose skelbia apie aplink Kupjansk telkiamus ukrainiečių vienetus. Tikėdamasis trikdyti ukrainiečių pasirengimus, agresorius artilerija, MLRS, S300 raketomis smūgiuoja Kupjansk ir Charkiv.

📍Kremina. Ukrainiečiai atmušinėja rusų atakas pietiniame flange (miškas į pietvakarius nuo Kremina). Panašu, prie Dibrova rusai permetė šviežių pajėgų, nes mūšių intensyvumas nežymiai, bet auga. Ploshchanka-Chervonopopivka ruože be pakitimų.

📍Lysychansk. Atakos Bilohorivka ruože tęsiasi, tačiau ukrainiečiams pavyksta apsiginti.

📌Donecko kryptis

📍Bakhmut:

📎Khromove –Bohdanivka ruože rusai atakuoja, nesugeba nieko pasiekti. Ukrainiečiai tvirtai gina šiaurinį flangą.

📎Bakhmut mieste labai sunkios kautynės palei Chaikoskogo gatvę, padėtis nėra aiški. Savo ruožtu ukrainiečiai randa jėgų kontratkuoti įvairiose kontaktinės linijos vietose. Skaitant rusų karo propagandistų pranešimus ir diskusijas greitos pergalės euforijos nesijaučia.

📎Chasiv Yar – Ivanivske kelio pietinėje dalyje rusai bando primesti savo mūšio ritmą ir pasitūmėti. Be rezultatų, ukrainiečiai tvirtai gina pozicijas, pereidinėja į kontratakas.

📍Avdiivka – Mariinka:

📎Avdiivka šiauriniame flange rusų spaudimas sumenko, mūšiai lokalaus pobūdžio.

📎Pervomaiske ruože agresorius pritraukė rezervų (neatmestina, kad dalis jų permesta iš šiaurinio flango) ir intensyviai atakuoja. Situacija permaininga, kautynės labai sunkios.

📎Mariinka ruože ukrainiečiai didvyriškai atlaiko nesibaigiančias rusų atakas. Rusai atakuoja į šiaurę nuo Mariinka esančią Krasnohorivka (nemaišyti su šiauriniame Avdiivka flange esančia ir šiuo metu rusų kontroliuojama kita Krasnohorivka). Apeiti Mariinka šiaurinio flango rusams nepavyksta.

📍Vuhledar. Be pakitimų.

📌Zaporizhia kryptis. Kontaktinėje linijoje sąlyginai ramu, dirba abiejų pusių artilerija.

📌Pietų kryptyje dėmesio centre ukrsiniečių smūgiai Sevastopol. Rusai soc.tinkluose skelbia, jog jie atlaikė didelę ukrainiečių dronų spiečiaus ataką, kuriai vadovavo prancūzų žvalgybinis lėktuvas. Esą numušta didžioji dalis dronų Tam buvo panaudoti šaulių ginklai, oro gynybos raketos „Tor” ir EW priemonės. Jei jau taip sėkmingai apsigynė, tai kas ten taip gražiai visą dieną degė? 😀 Tai skamba kaip pasiteisinimas prieš politinę vadovybę ir bandymas nuraminti savo vatagavių visuomenę 😉

2.1 21 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
195 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
195
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top