Rusija jau pradėjo puolimą prieš Donbasą, vyksta pirmasis etapas – Arestovičius
Rusijos Federacija mėgins pulti vienu metu iš šiaurės ir iš pietų.
Pirmasis Rusijos kariuomenės puolimo etapas Donbase jau prasidėjo, antrajam etapui laukia atvykstant pastiprinimo. Apie tai interviu Markui Feiginui kalbėjo prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Aleksejus Arestovičius.
Arestovičius sakė, kad Rusijos Federacija bandys vykdyti puolimą vienu metu iš šiaurės ir iš pietų. „Dabar visi laukia antrojo ešelono: tai 10 BTG (batalionų taktinių grupių – UNIAN), atvykusių iš Tolimųjų Rytų, paskutinė, 5-oji armija; ir tie, kurie buvo atitraukti iš šiaurės nuo mūsų. – iš Kijevo, Černigovo ir Sumos“, – sakė jis.
Tuo pačiu metu, pasak Arestovičiaus, pastiprinimas iš Tolimųjų Rytų dar nepasiekė puolimo pozicijų. Ir kariuomenė išvesta iš šiaurės, dar nepasirengusi puolimui.
Anksčiau Prezidentūros vadovo patarėjas Aleksejus Arestovičius sakė, kad artimiausias dvi savaites Donbase vyks įnirtingos kautynės, kurios lems kito karo etapo likimą.
Be to, įsibrovėliai didina savo pastangas Zaporožės ir Chersono kryptimis.
Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas Vadimas Denisenka mano, kad Rusijos įsibrovėliai Kijevą gali bandyti šturmuoti antrą kartą, o Odesos puolimas neatmestinas kaip dar vienas priešo taikinys.
Prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Michailas Podoljakas sakė, kad Ukrainos ir Rusijos prezidentų derybos gali įvykti po karinio susirėmimo Donbase, kuriame Kijevas nusiteikęs laimėti.
***
Rusijos kariuomenė mėgina prasibrauti pro Ukrainos ginkluotųjų pajėgų gynybą netoli Iziumo ir užimti Mariupolio kontrolę.
Rusijos Federacijos priešo kariai bando prasibrauti pro Ukrainos ginkluotųjų pajėgų dalinių gynybą prie Iziumo miesto ir įtvirtinti Mariupolio kontrolę. Apie tai Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas praneša balandžio 10 d. operatyvinėje informacijoje.
Pažymima, kad priešas bando prasibrauti per Ukrainos ginkluotųjų pajėgų dalinių gynybą prie Iziumo miesto, kad nustatytų visišką Mariupolio kontrolę.
Taip pat įsibrovėliai bando pagerinti savo padalinių taktinę padėtį Nikolajevo kryptimi.
Slobozhansky kryptimi priešas ir toliau iš dalies blokuoja Charkovą, apšaudydamas miestą raketų ir patrankų artilerijos sistemomis ir minosvaidžiaiss. Perkelia papildomus junginius į Izyum miesto rajoną, kad sustiprintų pajėgas nurodyta kryptimi.
Donecko ir Tauridos srityse okupantas apšaudo artilerija ir minosvaidžisids daugeliu krypčių. Vykdo puolimo operacijas Mariupolio mieste, rengia oro antskrydžius, bando užimti centrinę miesto dalį.J
Južnobugskio kryptimi priešas dar kartą mėęgino užimti Aleksandrovkos gyvenvietės kontrolę . Nepasisekė. Neteko kuopos dydžio personalo ir įrangos.
Be to, įsibrovėliai iš artilerijos toliau apšaudė Novovorontsovką, Maryanskoye, Novogrigorievka ir Shevchenkovo.
Voluinės, Poleskio ir Seversko kryptimis priešo kariuomenės pozicijoje ir veikloje reikšmingų pokyčių nėra.
Anksčiau Prezidentūros vadovo patarėjas Aleksejus Arestovičius sakė, kad pirmasis Rusijos karių puolimo etapas Donbase jau prasidėjo, o antrajam etapui tikimasi atvykti pastiprinimo.
***
Borisas Johnsonas netikėtai pasirodė Kijevo gatvėse
dailymail.co.uk
Boriso Johnsono netikėtas vizitas Ukrainoje: bendroje spaudos konferenciją išviešinęs siaubingus Rusijos karo nusikaltimus Bučoje, premjeras kaip prizą „liūtui“ Zelenskiui pažadėjo 120 šarvuotų mašinų ir priešlaivinių raketų raketų sistemų Vladimiro Putino okupantams išvaryti.
Borisas Johnsonas netikėto vizito Kijeve metu sakė, kad Ukrainos prezidentas Zelenskis yra riaumojantis Ukrainos žmonių liūtas.
Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip susitikusi pora sėdi už stalo vienas priešais kitą, toliau matyit atitinkamos vėliavos. Johnsonas vilki tamsų kostiumą, o Zelenskis – chaki spalvos kombinezoną – jam būdinga apranga viešuose pasirodymuose nuo vasario 24 d.
„The Mail on Sunday“ žiniomis, JK premjero vizitas turėjo likti paslaptyje, kol premjeras paliks karo zoną. Tačiau apie jo atvykimą per popietę Ukrainos ambasada JK per klaidą paskelbė tviteryje, įdėjusi nuotrauką, kurioje jis kalbasi su Zelenskiu, su prierašu: Staigmena.
Dauningstryto padėjėjai mėgino tvirtinti, kad ministras pirmininkas jau kelias savaites rengėsi skristi į Ukrainą, ir atvyko į Kijevą „aptarti JK ilgalaikės paramos Ukrainai“.
Saugumo pareigūnai vizitui davė žalią šviesą po to, kai Putinas atitraukė išsekusias ir sumuštas Rusijos pajėgas, mėginusias apsupti Kijevą.
Johnsonas gyrė atkaklų Ukrainos karių pasipriešinimą, atrėmusį Rusijos veržimąsi į Kijevo sostinę.
„Manau, ukrainiečiai parodė liūto narsą, o jūs, Vladimirai, suteikėte jiems liūto riaumojimą“, – sakė jis.
„Rusai tikėjo, kad Ukraina gali būti užimta per kelias dienas, kad Kijevas po kelių valandų atiteks jų kariuomenei. O kaip jie klydo!
Ukraina negailėjo pagyrimų Johnsonui, jos parlamentas skelbė: „Mes stipriname savo demokratijų sąjungą. Būk drąsus, kaip Borisas. Būkite drąsūs, kaip Ukraina!
JK atstovas sakė, jog ministras pirmininkas pasinaudojo vizitu, naujam finansinės ir karinės pagalbos paketui parengti, ir atvyko kitą dieną po to, kai paskelbė apie papildomą 100 mln. svarų paramą prieštankiniais, priešlėktuviniais ginklais ir vadinamaisiais „savižudžiais dronais“.
%rašytame video įraše kartu su Zelenskiu pasirodęs Johnsonas sakė, kad Vakarai ir toliau „griežins“ sankcijas Maskvai, jis gyrė Ukrainos pasipriešinimo drąsą.
Ministras pirmininkas vyko į Ukrainą asmeniškai susitikti su prezidentu Zelenskiu, parodydamas solidarumą su Ukrainos žmonėmis, – sakė Dauningstryto atstovas. „Jie aptars ilgalaikę JK paramą Ukrainai, o premjeras pasiūlys naują finansinės ir karinės pagalbos paketą“.
Kalb4daams apie civilių žudynes Ukrainos miestuose, Johnsonas sakė, kad Maskvos pajėgų įvykdyti žiaurumai „visam laikui suteršė“ Putino reputaciją.
„Tai, ką Putinas padarė tokiose vietose kaip Bucha ir Irpinas, yra karo nusikaltimai, kurie visam laikui suteršė jo ir jo vyriausybės reputaciją“, – pridūrė ministras pirmininkas.
***
Egidijus Papečkys
Keturiasdešimt penkta diena (balandžio 9, šeštadienis)
Šiandien bus daug pikto juoko. Juoksiuosi iš Rusijos karinių pajėgų Ukrainoje. Pradėsiu nuo, kodėl jiems nesiseka. O nesiseka todėl, kad rusai neturi kada kariauti – jiems visą laiką reikia saugotis ukrainiečių provokacijų ir nuolat aiškintis. Rimtai.
Kramatorskas. Ukrainiečiai provokuoja rusus, permesdami pastiprinimus į rytus, ruošdamiesi atremti rengiamą didelio masto Rusijos pajėgų puolimą. Nes tai, kas visuose karybos vadovėliuose vadinama gynyba nuo agresoriaus, Kremliaus žodyne vadinama „provokacija“. Ir čia įvyksta kažkokia mistika – rusai iššauna raketą, kuri pataiko į geležinkelio stotį ir nužudo bei sužeidžia daugybę civilių. O Rusijos Gynybos ministerijos pranešimuose ši rusiška raketa pavirto ukrainietiška.
Bučia – ukrainiečių provokacija, sako Kremlius. Dabar bus dar viena ukrainiečių provokacija, perspėja Rusijos gynybos ministerija – jie vėl ras nukankintus civilius, šį kartą Irpenyje. Ir sakys, kad čia rusų Z(ombių) karo nusikaltimai. Ne, sako rusų generolas majoras, mes Irpenį palikome prieš savaitę, ir jeigu ten dabar rasite kažkokias užkastas nekaltas aukas, tai čia ukrainiečių provokacija. Analogiškai ir su cheminiu ginklu – jeigu Rusijos pajėgos jį panaudos, tai irgi bus ukrainiečių provokacija. Sutikite, kariauti tokiomis amžinų ukrainiečių provokacijų sąlygomis rusams labai sunku.
Rusijos ginkluotųjų pajėgų vyriausioji karinė-politinė valdybos darbuotojai (rusų liaudies vadinami „politrukais“) surengė socialinę-kultūrinę programą „Geriausiems Pasaulio kariams“. Iš pradžių pagalvojau, kad ukrainiečiams, bet ne, pasirodo karo nusikaltimais išgarsėjusiems rusų Z(ombiams). Gera žinia – apie programoje pasirodžiusios dainininkės išprievartavimą nepranešama.
Rusiškuose šaltiniuose plačiai aptariamas ketinimas Ukrainoje pradėti naudoti aviacines 3000 ir 9000 kg bombas, tame tarpe su termobariniu užtaisu. Įprastai šiuo metu naudojamos 250 ir 500 kg bombos. Tokio didelio galingumo bombos naudojamos kai reikia sugriauti arba paveikti gerai įrengtas fortifikacijas, Ukrainoje jos būtų naudojamos griauti miestams ir terorizuoti civiliams gyventojams. Kaip suprantate, tai irgi būtų ukrainiečių provokacija.
Rusai pripažino Ukrainoje praradę pirmą atakos bepilotį „Inochodec“. Tai pigi ir kukli ukrainiečių naudojamo Bayraktar analogija, naudojanti gerokai kuklesnę amuniciją. Rusai giriasi, kad per pusantro mėnesio karo buvo numuštas tik vienas toks bepilotis. Nesiginčysiu, neskaičiavau. Bet realiai tai įrodymas, kad rusai turi ir naudoja vos kelis jų vienetus, ir tik ten, kur tikimybė prarasti yra minimali. Ukrainiečiai negali numušti jų daugiau, nes negali pašauti to, ko ore nėra.
Į frontą Donbase permetami nauji rusų pastiprinimai. Šį kartą tai švieži, mūšiuose nedalyvavę daliniai su sena, bet neblogos būklės technika. Peržiūrėjau oro desanto vieneto video įrašus. Mašinos be jokių žymėjimų, iš kurių butų galima pasakyti kuriai oro desanto divizijai jie priklauso. Kolonoje matėsi ir naujos desanto kovos mašinos BMD-4M, ir senukės BMD-2. Visos prižiūrėtos, bet visos turi tą pačią problemą – yra lengvai šarvuotos, todėl lengvai pažeidžiamos prieštankinėmis priemonėmis, ir netgi stambaus kalibro kulkosvaidžiais. Desantas skirtas kovoti su lengvai ginkluotais pėstininkais, o Ukrainoje jų laukia gerai parengtos, mūšiuose užgrūdintos ir sunkiaisiais ginklais apsirūpinę ukrainiečių pajėgos. Desantininkams sustiprinti dar prieš 3 metus buvo priskirti tankų T-80 padaliniai. Įrašuose matyti ir šie tankai. Jie netgi neturi termovizoriaus, t.y. stebėjimo prietaiso, leidžiančio naktį ir blogomis oro sąlygomis pamatyti priešininką pagal jo išskiriamą šilumą. Ir šie tankai greitai degs Rytų Ukrainoje, kadangi jie taip pat lengvai pažeidžiami moderniems vakarietiškiems prieštankiniams ginklams, kuriais taip gausiai aprūpinome ukrainiečius.
Visų pirma ačiū B. Johnsonui, kuris pirmas pralaužė ledus ginklų tiekime, ir juos tebelaužo toliau. Šiandien jis lankosi Kijeve, ir tai taip pat yra stipri žinutė Kremliui. Nesu naivus ir suprantu, kad ši kelionė ne mažiau svarbi ir pačiam Borisui, tačiau negalime nepripažinti jo lyderystės Ukrainos karo metu, pagreitinusios mirtinai svarbios Vakarų paramos tiekimą ukrainiečiams.
Kalbėdamas apie rusų pajėgų telkimą negaliu nepacituoti A. Arestovičiaus, kuris Rusijos pajėgas pavadino ilga dešra: „mes pjauname pjauname tą saliamį, o jis niekaip nepasibaigia“. Čia labai vaizdinga aliuzija į tas pastiprinimų kolonas, skaičiuojamas dešimtimis kilometrų, kurios eina, eina, eina ir sudega nepriėję fronto.
A. Arestovičius sako, kad dabar jau rusai prašosi sėsti prie derybų stalo. Su V. Zelenskiu jau pasiruošęs susitikti ir V. Putinas. Tikiuosi, kad greitai ir susitiks. Tiesa, jeigu V. Putinas iki tol išsilaikys valdžioje…
Slava Ukraini!