Karas Ukrainoje. Keturišimtoji (Kovo 30 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Luhansko kryptis.

· Svatove. Agresorius toliau atakuoja pietiniame flange (Stelmahivka), jis taip pat aktyvus centre (Yahidne – Novoselivkse). Tačiau visa tai yra lokalios atakos, kurios situacijos sektoriuje iš esmės nekeičia.

· Kremina. Tęsiasi lokalūs susidūrimai ir artilerijos dvikovos, pakitimų kontaktinėje linijoje nėra.

· Lysychansk. Rusai atnaujino intensyvias atakas Bilohorivka link, tačiau jos ir vėl agresoriui baigėsi nesėkme. Padėtis Spirne – Berestove ruože kiek ramesnė, tačiau agresorius vis dar aktyvus.

2. Donecko kryptis.
· Bakhmut.

a) Berhivka – Rozdolivka. Malonu būti nuobodiems – ruože be pakitimų. Rusai ir toliau bando atakuoti Orihovo Vasilivka, Bohdanivka ir Khromove, tačiau tradiciškai be rezultatų.

b) Mūšiai mieste tęsiasi. Šiauriniame flange tęsiasi sunkios kautynės spalvotųjų metalų apdirbimo gamyklos teritorijoje. Ukrainiečiai privertė rusus palikti keletą vakar/užvakar užimtų pozicijų. Pietuose agresorius stengiasi kirsti Mariupolio gatvę ir išlyginti kontaktinę liniją pagal Korsunskogo gatvę. Intensyvūs mūšiai no man land, pozicijos eina iš rankų į rankas, tačiau pasiekti savo tikslo rusams nepavyksta.

c) Chasiv Yar – Ivanivske kelio pietinėje dalyje mūšiai kiek aprimo. Rusai ir toliau bando atakuoti Ivanivske (į rytus nuo Chasiv Yar), o Predtechne (į vakarus nuo Chasiv Yar) šiandien daugiausia dirba agresoriaus artilerija. Ukrainiečiai tikrai nelieka skolingi.

· Avdiivka – Mariinka.

a) Avdiivka šiauriniame flange didelių pasikeitimų nėra. Nors rusai intensyviai puola, tačiau ukrainiečiai išlaiko pozicijas ir neprileidžia agresoriaus prie linijos Stepove – Novokalinove.

b) Prie Pervomaiske rusams nepavyko įsitvirtinti vakar užimtose pozicijose. Jos išdėstytos tarp vandens kliūčių ir kelio, tad jas užėmusios rusų pajėgos neturėjo daug manevro laisvės. Tikėtina, ukrainiečiai į prišaudytas vietoves suintensyvino artilerijos ugnį ir rusai buvo priversti atsitraukti.

c) Mariinka ruože tęsiasi sunkios kautynės, rusų bandymai atakuoti nebuvo sėkmingi.

· Vuhledar. Be pakitimų.

3. Zaporizhia kryptyje vėl atskuoti kariniai taikiniai Melitopol. Kontaktinėje linijoje lokalūs susidūrimai, dominuoja artilerijos dvikovos.

4. Pietų kryptis. Vėl kabūm Kryme. Tikėtina, ukrainiečiai dronais-savižudžiais atakavo prie Simferopolio esantį Hvardeysk karinį oro uostą. Beje, čia pat eina strategiškai svarbus geležinkelio mazgas ( geležinkelis Sevastopol – Dzhankoi – Melitopol, bei geležinkelio atšaka į Saki, kur taip pat yra rusų karinis oro uostas). Tikėtina, abu šie taikiniai buvo ukrainiečių sąraše.

******

Egidijus Papečkys | Veidaknygė

Bachmute toliau vyksta sunkūs mūšiai, rusai lėtai, žingsnis po žingsnio, bet šiek tiek stumiasi pirmyn. Tačiau čia patiria itin didelius gyvosios jėgos nuostolius. Kol kas atrodo, kad svarstyklės rusų pusėje, jie ir toliau žada artimiausiu metu apsupti Bachmutą. Tačiau gali būti, kad jau po kelių dienų tokių mūšių „vagneriams“ puolimui dėl sunkių nuostolių pritruks karių. Tokiu atveju puolimas išsikvėptų, ir ukrainiečiai netgi galėtų pamėginti rustus stumtelėti atgal.

Pačioje Rusijoje neįvyko nieko įdomesnio.

Lukašenka paskyrė naują Šiaurė Vakarų operatyvinės vadovybės vadą. Juo tapo pulkininkas Vladimiras Bielyj, iki tol ėjęs Baltarusijos Karo akademijos viršininko pavaduotojo – generalinio štabo fakulteto viršininko pareigas.
Tai didelis žingsnis karininko karjeroje, ypač turint tik pulkininko laipsnį. Žinoma, netrukus jis sulauks generolo žvaigždės antpečiuose.

Tai nėra „ akademikas“ su akiniais. Akademijoje pratarnavo tik 6 mėnesius, o į ją buvo paskirtas iš Specialiųjų operacijų pajėgų vado pareigų.

Baltarusijoje ir toliau ramu. Lukašenka ruošiasi „Slaviankij Bazar“ konkursui. Pastebėtos Rusijos pajėgų oro gynybos sistemos S-400, panašu, kad gali būti permestas vienas jomis ginkluotas divizionas. Tankų, motošaulių ir artilerijos nematyti. Oro gynybos stiprinimas yra logiškas, ji reikalinga pridengti numatytai Rusijos branduolinių ginklų bazei Baltarusijoje. Turėtų pasirodyti ir daugiau oro gynybos sistemų, tame tarpe ir artimo nuotolio.

Rusai sakosi numušę ukrainiečių raketą Grom-2, galinčią skrieti 500 km atstumu. Kadangi būtent tokia visai neseniai smogė aerodromui Kryme, tai yra labai geras ženklas – ukrainiečiai sugebėjo pradėti jų gamybą, ir vis dažniau kariniai taikiniai Rusijoje bus apšaudomi ne tik bepiločiais, bet ir raketomis.

1.5 16 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
134 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
134
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top