Karas Ukrainoje. Ketvirtoji diena (Vasario 27 d.)

Linas Karpavičius

• Numuštas antras Il-76 su rusų desantininkais
• Ukrainos ginkluotosios pajėgos susprogdino Rusijos geležinkelio sąstatą su 56 kuro cisternomis.
• Rusijos Belgorode 5 tūkstančiai „kontraktnikų” surengė riaušes ir atsisakė vykti kautis su Ukraina, motyvuodami, kad tai kontrakte nenumatyta.
• Rusija per pirmąją karo prieš Ukrainą dieną, prarado daugiau karių nei per 8 metus trukusį karą Sirijoje – „The Economist“
• Ukrainos vidaus reikalų viceministras Antonas Geraščenka sako, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos sustabdė priešo veržimąsi Rytuose.
• Vyriausiasis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas pranešė, kad teritorinės gynybos pajėgų rezervistų skaičius Ukrainoje pasiekė 37 tūkst.
• Netoli Gostomelio buvo sumušta „kadyroviečių” kolona.
• Lietuva Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms perdavė daugybę kulkosvaidžių, pistoletų, šalmų ir liemenių.
• Į Ukrainą atvyko pirmieji savanoriai iš užsienio šalių.
Šiandien:
• Mūšiai vyksta Charkovo gatvėse.
• Rusijos derybinė delegacija atvyko į Gomelį, žinodama, kad tai beprasmiška. Rusijos išankstinė salyga, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos pasiduotų. Ukraina tokiomis sąlygomis atsisako derėtis.
• Kijevas pilnai kontroliuojamas Ukrainos ginkluotųjų pajėgų.
• Prie Mariupolio vyksta mūšiai. Pirmojį puolimo banga sustabdyta

***

Rusijos invazijai užsitęsus trims dienoms, JK ginkluotųjų pajėgų ministras Jamesas Heappey’us laikraštyje „Telegraph“ perspėjo, kad Putino dienos „tikrai bus suskaitytos“, jei jis neįgyvendins savo ambicijų užimti Kijevą.

„Pažanga patekti į Kijevą buvo daug lėtesnė, negu jie tikėjosi. Jie negalėjo iš anksto užimti pagrindinių miestų ir dabar turi mėginti juos aplenkti“, – rašė jis.

„Tai palieka gerai ginkluotų ir gerai apmokytų ukrainiečių telkinius Rusijos fronto linijos gale, o tai rodo pažeidžiamą logistikos „uodegą“ – tai blogas ženklas, kuris laukia Putino.

Buvęs šaulių majoras Ponas Heappey sakė: jei Putinui nepavyks ir Rusijos žmonėms bus įrodyta, „kad mažai jis jais rūpinasi… Putino, kaip prezidento, dienos tikrai bus suskaičiuotos, kaip ir aplinkinio kleptokratinio elito dienos. Jis praras galią ir negalės pasirinkti savo įpėdinio.

Tačiau baiminamasi, kad dėl užsitęsusio Rusijos invazijos plano V. Putinas gali tapti dar labiau desperatiškas mėgindamas palaužti Ukrainos ryžtą.

Rusijos termobarinį raketų paleidimo įrenginį (termobarinis reaktyvinis liepsnosvaidis) pastebėjo JAV filmavimo grupė į pietus nuo Belgorodo (Rusija), netoli Ukrainos sienos. Ginklai, kurių sudėtyje yra labai sprogstamojo kuro ir cheminių medžiagų mišinio ir skleidžia viršgarsines sprogimo bangas, galinčias suplėšyti pastatus ir žmonių kūnus, miestus gali paversti griuvėsiais ir sunaikinti daug žmonių gyvybių.


Vaizdo įrašas prie vakarinės Rusijos sienos su Ukraina rodo nerimą keliantį ženklą, Jame matyti, kaip sunkieji liepsnosvaidžiai tankai TOS-1 juda kaimynės link. Tankai gali šaudyti iš galingų termobarinių ginklų – vadinamų „visų bombų tėvu“.


Nuo 2001 m. pradėtos eksploatuoti naujos „TOS-1A Solntsepek“ transporto priemonės, kurių šaudymo nuotolis siekia 6 kilometrus. Tai yra pakankamai ilgas nuotolis, kad jis galėtų šaudyti už atsakomojo smūgio iš daugumos prieštankinių ginklų.

***

Rusijos kariai įsiveržė į Charkovo centrą

unian.net


Mieste vyksta gatvės mūšiai.


Sekmadienio rytą užsiliepsnojo Rusijos karinė transporto priemonė Charkove, kariams įžengus į Rytų Ukrainos miestą.

Iš užsieniečių formuojamas atskiras padalinys – Tarptautinis Ukrainos teritorinės gynybos legionas

Prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino užsieniečius atvykti į Ukrainą ir stoti į kovą su Rusijos kariuomene. Taip teigiama valstybės vadovo kreipimesi į užsienio valstybių piliečius, kurie siekia padėti Ukrainai kovoje su Rusijos agresija. Prezidentas kreipėsi į visus užsienio šalių piliečius, kurie yra Ukrainos draugai. Kiekvienas, norintis prisijungti prie Europos ir pasaulio saugumo gynybos, gali ateiti ir stoti greta ukrainiečių prieš XXI amžiaus užpuolikus. Pagal Užsieniečių ir asmenų be pilietybės karinės tarnybos ginkluotosiose pajėgose reglamentą, patvirtintą Ukrainos prezidento 2016 m. birželio 10 d. dekretu Nr. 248, užsieniečiai turi teisę atvykti į Ukrainos ginkluotąsias pajėgas atlikti karo tarnybą pagal 2016 m. sutartis savanoriškais pagrindais, įskaitant Ukrainos ginkluotųjų pajėgų teritorinės gynybos pajėgų gretose.

***

dailymail.co.uk

Trečią diena vykstant kautynėms dėl sostinės, Ukrainos kariai sunaikino Čečėnijos specialiųjų pajėgų koloną su 56 tankais prie Kijevo ir nukovė aukščiausią jos generolą. Rusijos oro pajėgos smogė radioaktyviųjų atliekų kapinynui, o Putinas siunta dėl lėto progreso.

• Rusija smogė Ukrainos valstybinei branduolinės energetikos reguliavimo inspekcijos radioaktyviųjų atliekų laidojimo aikštelę Kijeve, kur saugomos branduolinės atliekos. Taip pat buvo sunaikintas objekto radiacijos detektorius – nors preliminariais duomenimis, tiesioginio pavojaus vietos gyventojams nėra.
• Taip pat paaiškėjo pirmasis patvirtintas žuvusiųjų skaičius – JT teigia, kad žuvo mažiausiai 240 Ukrainos piliečių.
• Charkove, Rytų Ukrainoje šeštadienį žuvo moteris, Rusijos artilerijos sviediniams pataikius į devynių aukštų gyvenamąjį daugiabutį namą.
• Ukrainos sostinės pietvakariuose netrukus po vidurnakčio vietos laiku nugriaudėjo du sprogimai Rusijos balistinių raketų taikinys buvo Vasilkovo miesto kuro sandėlis, -sakė jos meras.
• Rusija taip pat susprogdino dujotiekį Charkove, Rytų Ukrainoje, esantį netoli Rusijos sienos.
• Teigiama, kad Vladimiras Putinas yra įsiutęs dėl akivaizdžios savo karių pažangos stokos ir, kaip pranešama, tūno savo griežtai saugomame slėptuvėje Rusijos kalnuose.
• Dangų nušvietė šiurpus oranžinis švytėjimas, CNN praneša, kad galėjo nukentėti kuro saugykla Sprogimas įvyko netoli vieno iš dviejų Kijevo oro uostų – Boryspilio tarptautiniame oro uoste, kurio užgrobimas yra gyvybiškai svarbus Rusijos karinėms ambicijoms.

Ukraina šeštadienį sudavė didelį smūgį Rusijos invazijai, sunaikinusi didelę kraujo ištroškusių čečėnų specialiųjų pajėgų grupę, atvykusių nužudyti šalies prezidentą Volodymyrą Zelenskį.

Eskadronas, garsėjęs barbarišku smurtu ir žmogaus teisių pažeidimais, buvo sunaikintas antrąją šių pajėgų dislokavimo dieną, Ukrainai raketų ugnimi sunaikinus 56 tankų koloną.

Žuvusiųjų skaičius nėra aiškus, tačiau tikėtina, siekia kelis šimtus. Tarp nušluotųjų yra čečėnų generolas Magomedas Tušajevas – buvęs Čečėnijos valstybės vadovo Ramzano Kadyrovo elitinių pajėgų 141-osios motorizuotosios nacionalinės gvardijos brigados vadas. Tušajevas visada buvo matomas šalia Kadyrovo, atstovaujančio Čečėnijos režimui, kuris vakaruose išgarsėjo gėjų gaudymu, kankinimais ir žudymais.


Čečėnijos kovotojų grupė Ukrainos miške. Dauguma kareivių buvo sunaikinti, kai Ukrainos kariai susprogdino 56 jų tankus.

Teroristų eskadrono sunaikinimas – triuškinantis psichologinis smūgis Vladimiro Putino pastangoms užkariauti Ukrainą. Rusijos premjeras pasiuntė šią teroristų grupę sučiupti arba nužudyti Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį, gerai suvokdamas, kad žiauri šių kovotojų reputacija sukels baimę apgultų ukrainiečių širdyse.

Tačiau Zelenskis tebėra laikomas ir tapo pasauliniu didvyriu dėl savo drąsių pasisakymų tiesiai iš fronto linijos, o jo būsimų žudikų sukrečiantis sunaikinimas Čečėnijai atnešė gėdą ir sielvartą.

Teigiama, kad V. Putiną siutina jo stringančios pastangos užkariauti šalį. Ir nors jo karinė galia yra daug didesnė nei Ukrainos, ryžtinga mažesnės tautos gynyba smarkiai pakirto Rusijos karinį prestižą. Kremlius vis dar neįgyvendino savo tikslo užgrobti Ukrainą ir joje įkurti savo vyriausybę.


Čečėnijos generolas Magomedas Tušajevas buvo vienas iš 56 baimę keliančių elitinių karių, kuriuos sunaikino Ukraina po to, kai jie prisijungė prie Rusijos invazijos ir nusitaikė į Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį.

***

05:04 val.

unian.net

Rusijos kariai apšaudė radioaktyvų objektą Kijeve.Neveikė automatizuota radiacijos stebėjimo sistema, tačiau krentančius sviedinius užfiksavo stebėjimo kameros.

Rusijos raketos pataikė į Radono asociacijos Kijevo skyriaus radioaktyviųjų atliekų laidojimo aikštelę. Apie tai pranešė Ukrainos valstybinė branduolinio reguliavimo inspekcija. „2022 m. vasario 27 d., 01.20 val. Kijevo laiku, dėl masinio Kijevo bombardavimo visų rūšių priešlėktuviniais ir raketiniais ginklais, kuriuos turi Rusijos Federacija, sviediniai pataikė į Kijevo radioaktyviųjų atliekų kapinyną. Radono asociacijos filialas. Apie tai telefonu pranešė įmonės darbuotojai, slapstantis dėl vis dar vykstančio didžiulio apšaudymo“, – rašoma pranešime. Pastebėta, kad dėl vykstančio didžiulio apšaudymo neįmanoma įvertinti sunaikinimo masto. „Neveikia automatizuota radiacijos stebėjimo sistema. Tačiau stebėjimo kameros užfiksavo sviedinių kritimą“, – pranešė Valstybinė inspekcija. Išankstiniu Valstybinės branduolinio reguliavimo agentūros vertinimu, už sanitarinės apsaugos zonos ribų gyventojams grėsmės nebuvo. Vėliau departamentas pranešė, kad 03.20 val. radiacijos fonas prie metro stoties Pečerskaja buvo normalus ir nepakitęs.

Kaip UNIAN pranešė anksčiau, Rusijos įsibrovėliai pradėjo raketų ataką prieš Vasilkovą, kur dega naftos bazė. Dėl gaisro gyventojai raginami uždaryti langus. Be to, Rusijos kariai susprogdino dujotiekį Charkove

04:27 val.

Kijevo regiono valstybės administracijos pirmininkas Oleksijus Kuleba sako, kad mūšis dėl oro uosto prie Vasilkovo tęsiasi. Apie tai jis paskelbė savo Facebook paskyroje. „Dabar Rusijos kariai pradėjo raketų ataką prieš naftos bazę Kryachki kaime, Vasilkovskio bendruomenėje. Kilo didelis gaisras, kuris matomas net iš Kijevo. Mūšis nesiliauja, todėl regioninė valstybės pagalbos tarnyba negali prasidėti. gesinimo“, – pabrėžė Kuleba. Tuo pačiu metu, pasak jo, jiems pavyko nutraukti dujų tiekimą.

„Tiesiogiai pataikė į vieną iš 10 degalų bakų. Ugnis gali persimesti į kitus. Tokiu atveju mūsų laukia neišvengiama ekologinė nelaimė. Darome viską, kad to išvengtume!“


Akimirka, kai susprogdintas dujotiekis Charkovo mieste, į rytus nuo Ukrainos, netoli Rusijos sienos.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
27 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Napalmo liepsnos

Panašu,kad Ukrainos laukia Sirijos likimas.Štai kokia rusų ginkluotė pajudėjo į mūšio lauką;Tai vakuuminės arba termobarinės raketos,kurios naudoja deguonį iš aplinkinio oro, kad sukurtų aukštos temperatūros sprogimą.Skirtos naikinti stipriai įtvirtintas pozicijas labai urbanizuotoje aplinkoje.Mažas sprogmuo “FAE” ginkluotės viduje per aerozolio efektą paskleidžia ore cheminį debesį. Dujinis debesis be vargo prasiskverbia į pastatus ir urvus.Tada antrinis sprogmuo uždega debesį, sukeldamas didžiulį ir ilgalaikį sprogimą.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Radijo stotis internete iš Kijevo
(nuoroda)
radio.garden/listen/rado-nv/MeSraNBK
Čia yra ir daugiau radijo stočių iš visos Ukrainos miestų
Šlovė Ukrainai
Slava Ukrainie_

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

– Atėjo laikas d_a_l_i_n_t_i ginklus Lietuvos vyrams.
– Gitanai Nausėda, jau dabar, organizuokite Lietuvos vyrų apsiginklavimą, kad užtikrinti Tautos saugumą, kad rimtai pasiruošti Lietuvos žemių gynybai.
– Lietuvos vyrų apsiginklavimas, bet ne vatnikų.
___________________________
Lietuva – tvirtovė

Stiklo valytuvas

Žemaitaitis ‘postina’ apie Sakartvelo (prožydiškos-prosionistinės, proglobalistinės Sakartvelo valdžios, hmm?!!) nepritarimą sankcijoms nukreiptom prieš Rusiją (po Abchazijos ir Pietų Osetijos…). Hmm?! Net Kęstutis su Rūta stebėjosi… Šiame straipsnyje: „Rusijos invazijai užsitęsus trims dienoms, JK ginkluotųjų pajėgų ministras Jamesas Heappey’us laikraštyje „Telegraph“ perspėjo, kad Putino dienos „tikrai bus suskaitytos“, jei jis neįgyvendins savo ambicijų užimti Kijevą.“ . Ar čia tragiškai blogas vertimas, ar čia ‘feikas’, ar čia erzelio kėlimas, ar čia „NETYČIUKAS“ (gal tikslinis informacijos nutekinimas gojams negebantiems prasivalyti nuosavų stiklų), kad Putinas yra globalistų-sionistų ‘berniukas’ pasišovęs būti naujuoju „pasaulio policininku“ ir jau klumpantis ant pirmos užduoties?! . Kas gali parvirtinti vertimą (minties perteikimą iš gana sunkios originalo kalbos), o tai yra netiesiogiai pasakomo „Ukrainos paaukojimo-sunaikinimo“ vardan kosmopolitinių užmačių, vardan Naujosios Pasaulio… Skaityti daugiau »

Hm...

čia gal ne apie pačius įvykius, o apie sociumo reakciją į juos.
Toks įspūdis, kad dauguma liaudies soc. tinkluose galutinai prarado sveiką protą. Pusė akimirksniu iškėlė Putiną į moralinio autoriteto, pranašo ir pasaulio gelbėtojo poziciją. Anot jų, he can do no wrong. Kita pusė taip pat aklai įtikėjo NATO, ES ir Vakarais apskritai. Anot šitų, jau taip vadinamieji demokratiniai Laisvojo pasaulio lyderiai can do no wrong. Bet kokie klausimai dėl abejotinio, o vietomis atvirai šmykiško tiek vienos, tiek kitos pusės „moralinių stabų” elegesio yra ignoruojami (geriausiu atveju). Kritinis mąstymas išėjo parūkyti ir kol kas negrižo.
Sakyčiau, jei WEF mumifikuotų grafomanų klubelio tikslas yra sukurti chaotišką beprotnamį, jų planas puikiausiai veikia. Tikėkimes, kad ši jų sėkmė neužsitęs.

Dzeikas

Klausiau Marko Solonino, bogerio pagarsejusio savo istoriniais tyrimais apie 2PK, 2010m Smolensko tragedija kur zuvo Lenkijos elitas, Stepano Banderos ir UPA istorija. Pastaroji buvo nemaloni Ukrainos nacionalistams, tad to zmogaus objektyvumu ir atydumu faktams , o ne emocijomis as tikiu. Ir ne vien as, Ukrainos nacionalistai raukesi it citrina kande, bet ir toliau gerbia si zmogu. Tai stai , savo paskutiniame interviu, bloge is Kijevo kur jis gyvena.Jis perpasakojo ir sulygino Ukrainos ir Rusijos Gynybos ministeriju pranesimus. Ir pakomentavo pirmosios pranesimus. Sako: as negalejau patiketi – tukstanciai nukautuju per kelias dienas. Tokiu nuostoliu (intensyvumo) Sovietija neturejo nuo 2PK laiku. Negali buti. Netikiu – sako jis.Toliau: susiesiekiu su savo draugais , kurie vienas ten, kitas kitur kariauja aplink Kijeva. Tipiskiausias verslinyko… Skaityti daugiau »

Al.

,,ispudis kad mums siuncia mesa”. Man įspūdis, kad rusai vaidina karą Davoso gaujos užsakymu. Už pažadėtą prizą – Krymą ir Lugandoną. Gal dar Odesą.

habilitās

Pone administratoriau, parodykite IP, matysime kas yra kas?!
Atsekti galima,iki namo, mieste!!!

Юрий Подоляка

Rusų imperininkų požiūris:
Война на Украине (25.02.22 на 16:00):Режим на грани краха-Киев все больше и больше напоминает Кабул
https://www.youtube.com/watch?v=qp7UBbTw1WU&ab;_channel=ЮрийПодоляка

Dzeikas

Jurijus Podoliaka – karyboje nusimano ir nera neismanelis.Pa.enu jo reportazus is Azerbaidzano-Armenijos karo.Taciau niekada nepamirstu SU KUO turiu reikala – su melo ir dezinformacijos meistrais.Kas yra J.Podoliaka suzinojau pries metus.O kas yra Markas Soloninas pries 10 gal.Juolab jis pasakoja kaip pastebejo ta ar ana reiskini, kokia metodika naudoja skaiciuojant faktus.Lygiai kaip moku skaityt sovietu o ir rusu propoganda tarp eiluciu.T.y. reikia zinot kada jie meluoja, o kada jiems to daryt neapsimoka. Analizuokite ka jie sake tada ir dabar, kaip keiciasi kalbos ivykiu fone. Tada neteikes jums ir podoliaku.Sitas smegenu krusejas yra aukstelesnio lygio ir manipuliuodamas faktais formuoja jusu emocijas pagal tai ko reikia Kremliui. Skaitete jo analyzes? Kur jus matete karyboje isvadas tipo jau galas ten, Kabulas pries evakuacija. O… Skaityti daugiau »

Dzeikas

Al.ui:
Gal ir vaidina.Bet laimes tame vodevylyje geriau suvaidines aktorius.Netgi siuzeta pakeist galima, nes Davosiniams tenka skaitytis su ziurovu simpatijomis.

> Dzeikui

Dzeikui, o gal ir nevaidina jei konkretūs asmenys turės atsakyti :
СК России привлекает к уголовной ответственности причастных к убийствам мирных граждан ДНР и ЛНР
https://youtu.be/41rZBZdN6xg

Dzeikas

Dzeikujui:
Ne.Nevaidina.Ten pisa tavo prota.

Dzeikas

Al.ui
Ir dar.Man susidaro ispudis, kad tamstos gyvenimiska patirtis pateko i teoriju „gali buti” ir „kas galetu paneigti” spastus.
Ir ten patekus pradeda atkartoti tu teoriju kureju pasakas.
O remtis reiketu atsakant i tokias pasakas „kas galetu patvirtinti”.ir atsakyti i jas jeigu patvirtina faktais ar loginemis isvadomis.
Mozgoj…as su regalijomis nuveme „kas galetu paneigti” o jus kartojate negaledamas atsikratyt to vemalo keliamu vaizdiniu.

derybos

apie derybas
https://youtu.be/I_1VJklt7NI
Подробности переговоров РФ и Украины: Минск полночи дозванивался до Киева – Россия 24

>Al

>Al, ne tau vienam. Putinas Švabo mokyklos mokinys pats Švabas sakė.

Ruta

Cia ne karas, o kazkokia propaganda – ,,rusai puola, rusas – blogis”. Jie, turedami sitokia puolamaja ginkluote, ukrainieciams kisa mesa. Nesamone. Cia, manau tikrai tu davosiniu uzsakymas – kuo daugiau kraujo ir kanciu.

 Alesia Medviedeva (Страна.ua)

Окружения на Донбассе и палец Путина у ядерной кнопки. Как пошёл четвёртый день войны | #1600
https://www.youtube.com/watch?v=lAUuCFZsejo&ab;_channel=Страна.ua

 Aleksiejus Pivovarovas (Redakcija)

Редакция. News: Украина и последствия
https://www.youtube.com/watch?v=JdtYB_k2qBc

Administratoriau

uždaryk ir užblokuok tuos burliokų saitus!
Nenorime jų nei klausyti, nei žiūrėti!
Ne burliokynui!!!

Dožd

Телеканал Дождь
«Путин думал, что он защищен». Сергей Гуриев о крушении экономической крепости России

https://www.youtube.com/watch?v=CQc9bDE3yao&ab;_channel=ТелеканалДождь

Ne >>>

Burliokynui!

Ne >>>

Ruskynui!!!

Ne >>>

Kremliaus iškrypėliams Al’ams, Ah’ šams, ir kitokiems pyderams Milaičiams!

Piontkovskij (24 kanal)

Пока украинская власть держится – Путин в бешенстве, – Пионтковский
https://www.youtube.com/watch?v=dN0NT0kWu_E&ab_channel=24Канал

Feigin  (24 kanal)

Эта ночь будет самой решающей попыткой захватить Киев – Фейгин

https://www.youtube.com/watch?v=Zb4iJPU-m40&ab_channel=24Канал

Gozman (24 kanal)

В Кремле ужасная паника, – Гозман о возможном использовании „ядерной кнопки” Путиным
https://www.youtube.com/watch?v=NTz_DjIAPSk&ab_channel=24Канал

27
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top