Karas Ukrainoje. Penki šimtai aštuoniasdešimt antroji (rugsėjo 29) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Kelinta diena po viešą erdvę vaikšto informacija, kad agresorius prie Granitne per Kalmius upę stato tiltą. Panašu, yra statomas geležinkelio tiltas, kadangi automobilių tiltų apylinkėse yra ne vienas. Tikėtina, šis tiltas užbaigs geležinkelio atšaką Volnovakha – Andriivka – Myrne. Tai patogiausias būdas išplėsti savo logistines galimybes šiame sektoriuje, kadangi:

1) įrengus geležinkelį kelyje Tahanrog – Mariupol nebūtų išspręstas operatyvaus didelių kiekių šaudmenų, degalų, pajėgų pristatymo kuo arčiau kontaktinės linijos klausimas (iš Mariupol vis tiek tektų vykti apie 50 km iki Volnovakha, kur aprūpinimas būtų paskirstomas į kontaktinę liniją, t.y. dar už mažiausiai 20 km.). Be to, tokio geležinkelio įrengimas pareikalautų didžiulių resursų.

2) plėsti geležinkelio tinklą nuo Doneck iki Volnovakha bergždžias reikalas, kadangi šios linijos dažnai yra apšaudomos ukrainiečių artilerijos.

Todėl tikėtina, agresorius perspektyvoje bandys per Granitne sujungti Volnovakha – Andriivka – Mirne geležinkelio liniją su kita, Kalmiuiske – Kuteinikove linija. Neatmestina, kad pradiniame etape nuo Mirne geležinkelio linija bus pratęsta iki Granitne, rytinėje Kalmius upės pusėje bus įsteigta geležinkelio stotis į kurią automobilių keliais bus vežama logistika. Kol tai vyks, tikėtina agresorius rytine Kalmius upės pakrante (kur lygumos ir žemumos) sieks geležinkeliu sujungti Granitne su Kalmiuiske. Tokiu būdu rusai išplės savo logistines galimybes. BET yra niuansų. 😃

1) nuo kontaktinės linijos šis tiltas yra už maždaug 50 km. Tai reiškia, kad jis bus pasiekiamas Ukrainos pajėgų MLRS (tame tarpe HIMARS) bei aviacijai (pvz. JDAM bomboms), raketoms (pvz. Tochka), ką jau kalbėti apie dronus/Storm Shadow/SCALP ir perspektyvoje Taurus/ATACMS.

2) Tai privers agresorių šio tilto apylinkėse įrengti oro gynybos rajoną, t.y. bus telkiamos kontaktinėje linijoje reikalingos oro gynybos sistemos, kas palengvins Ukrainos pajėgoms operacijas susilpnėjusiuose kituose ruožuose.

3) Šis aprūpinimo kelias tik papildys srautą į Volnovakha, nesukuriant alternatyvos šiam, Ukrainos pajėgų atakuojamam, okupantų logistiniam mazgui (20 km. iki kontaktinės linijos).

Žiūrim ką turim fronte.

📌 Luhansko kryptis.

📍 Svatove. Lokalūs susidūrimai pietiniame ir centriniame ruožuose. Pasirodė informacija, kad papildomi rusų vienetai gali būti permesti iš šio sektoriaus į Zaporizhia kryptį. Kol kas pajėgų judesio viešoje erdvėje mums užfiksuoti nepavyko.

📍 Kremina. Tęsiasi abipusės lokalios atakos pietiniame flange, kontaktinė linija nejuda.

📍 Lysychansk. Agresorius atnaujino intensyvesnes atakas Bilohorivka link, tačiau rezultatų jiems pasiekti nepavyko. Ukrainos vienetai išlaikė pozicijas.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bakhmut.

📎 Šiaurinis flangas. Agresorius tęsia operacijas siekdamas nukirsti ukrainiečių pleištą prie Bohdanivka. Bando pulti ne tiesiai į kaktą (pvz. fiksuojamos atakos Hrihorivka), tačiau rezultatas tas pats – ukrainiečiai apsigina.

📎 Pietinis flangas. Tęsiasi susidūrimai Klishiivka – Andriivka ruože, rusai bando neprileisti Ukrainos gynėjų prie geležinkelio. Ukrainiečių artileristams turint persvarą, okupantams tai sunkiai įvykdoma užduotis, tačiau agresorius bando gintis.

📍 Avdiivka – Mariinka. Rusai vėl pabandė laimę prie Opytne, tačiau ir vėl ne jų diena. Ukrainiečiai išlaikė pozicijas.

📍 Vuhledar. Prognozavome, jog rusai bandys pasinaudoti sustojusiu Ukrainos pajėgų puolimu Velyka Novosylka sektoriuje. Panašu, kad taip ir vyksta, rusai atnaujino atakas Novomykhailivka. Gali būti, jog tai iš dalies susiję su prieš tai minėto tilto prie Granitne statybomis (bandant sukaustyti ukrainiečius mūšiu ir neleisti laisvai veikti jų artilerijai/MLRS). Kiek jiems užteks parako čia vykdyti savo operacijas – sunku pasakyti. Mūsų žiniomis, jokių papildomų vienetų į sektorių agresorius pastaruoju metu neįvedinėjo. Galimai, puolimo operacijos yra vykdomos vietinėmis pajėgomis, tad mažai tikėtina, kad šie veiksmai įgaus platesnį mastą.

📌 Zaporizhia kryptis.

Didelis ir riebus kabūm Berdyansk. Sprogimas geležinkelio ir jūrų uosto apylinkėse, tad tikėtina į orą pakilo kažkas svarbaus. 😉

📍 Orihiv.

📎 Ukrainos pajėgos tęsia puolimo operacijas Kopani – Novoprokopivka – Verbove ruože. Mūšiai vyksta no mans land, nepatvirtintais duomenimis agresoriaus padėtis Kopani (vakarinis flangas) blogėja, kadangi dalis čia esančių rezervų metami kamšyti skylių prie Novoprokopivka. Taip pat, nepaisant bravūriškos propagandos, rusams riesta ir prie Verbove.

📎 Tikėtina, siekdamas 1) išvengti tikėtino smūgio Polohy link, 2) norėdamas atitraukti ukrainiečių pajėgas nuo sėkmingo puolimo prie Robotyne ir 3) tikėdamasis perimti iniciatyvą Velyka Novosylka sektoriuje, agresorius ėmė intensyviau atakuoti prie Chervone (9 km. į pietryčius nuo Huliajpole). Ukrainiečiai apsigynė.

📍 Velyka Novosylka. Tęsiasi susidūrimai prie Priyutne, okupantams nežymiai pavyko pasistūmėti no mans land.

📌 Pietų kryptis. Šį kartą be pakitimų.

2.2 10 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
28 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
porošenka sakė

Karas prieš vaikus:
„У нас дети пойдут в школы и детские сады — у них они будут сидеть в подвалах… Вот так, и именно так мы выиграем эту войну!”
file:///C:\Users\PC\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image002.png
Президент Украины Пётр Порошенко, 27 октября 2014 года
„JT žmogaus teisių stebėjimo misijos duomenimis, Ukrainoje per visą konflikto laikotarpį nuo 2014 m. balandžio 14 d. iki 2021 m. balandžio 30 d. žuvo 152 vaikai (iš jų 102 berniukai ir 50 mergaičių), dar 146 vaikai buvo sužeisti. įskaitant 120 berniukų ir 26 mergaites).[5][6]”
Аллея ангелов в Парке победы и памятник детям Донбасса – žuvę vaikai

DD plius DD

Savo metu ruskyno sovietai tikros laisvės balsą bandė nutildyti radiotrukdžiais. Sekėsi jiems prastai.
Šiuo atveju matom lygiai tą pačią pastangą, bet ne radio, o interneto plotmėje. Paprasčiausias burzgesys- bzrr bzrr bzrr- kažko tikisi Zebilai..Bet jei sovietai dar turėjo parako, tai niekingi Zebilai- vien tik smarvės..

klausimas

sinica, čia tu ?

kur tas kontrapuolimas?

Rusai triuškina ukrainiečius. Rusai jau patys gamina pramoniniu būdu dronus, ir tai ką darė karo pradžioje ukrainiečiai dabar daro rusai: https://colonelcassad.livejournal.com/video/album/275/?mode=view&id=205459#rprecord=eyJpZCI6MjI1NDQ0NSwicmVjb3JkSWQiOiJyZWNvcmQ6OjVlMDNkODA5LWY2MDAtNDAxOS1iNmQ2LTA1Y2M4ODFjZjM1ZSJ9

Kur kontrpuolimas???

NA, LANDSBERGIO MANDAVOŠKĖS, KUR KONTRPUOLIMAS???

trupinėlis teisybės apie UA
Ukrainos nuostoliai katastrofiški

Итоги спецоперации Вооруженных сил России на Украине
Уничтожено:
438 зенитных ракетных комплексов
12210+4 танков и др. бронемашины
6584+13 орудия полевой артиллерии
1157+1 реактивных систем залпового огня
482+2 cамолета
250 вертолетов
7252+35 беспилотника
13590+17 единиц автотехники

Kostas

Ukras pūva po velėna
– taip po 1000 kas dieną!
Vietoj žemių savų
– gavo mirtį dovanų !!!

kaput

kanalo artistui vieta kanale

alternatyvi informacija telegrame

t.me/+swqsQTLEKJlhM2Q0

Kaip ten su statistika

Netyčia gavosi taip, kad per Ukrainos kontrpuolimą Rusija užėmė daugiau teritorijos, nei kontrpuolantys.

“New York Time”

Amerikos demokratijos švyturys „New York Times“ pasinaudojo tam tikra ramybe kontaktinėje linijoje ir apibendrino Ukrainos kontrpuolimo rezultatus. Jie pasirodė paradoksaliai. Per puolimą Ukrainos ginkluotosios pajėgos ne tik patyrė baisių gyvosios jėgos ir karinės technikos bei įrangos nuostolių, bet ir sugebėjo prarasti teritoriją. „Šiandien Rusija valdo dviem šimtais kvadratinių kilometrų daugiau nei metų pradžioje“, – sausai teigiama leidinyje.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Paskelbus straipsnius LDK Ukrainoje sup*stų ruskių sukelto karo tema, nuolat siautėja putlerio subinlaižiai vatnikai, o vsd Jauniškis nieko nedaro jųjų naudai. Tai tik parodo, kad vsd Jauniškis yra naudingas putlerio galvažudžiams sadistams, o ne LDK Lietuvai.

_____________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų nelegitimaus (antikonstitucinio) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, skvernelinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste.
2023 rugsėjo 30

blue yellow zov marinie

…kokia dar ldk??? ukrainieciu kontrapuolimas uzstrigo, jauniskis ir vsd tik kusaites tardyti temoka

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Paskelbus straipsnius LDK Ukrainoje sup*stų ruskių sukelto karo tema, nuolat siautėja putlerio subinlaižiai vatnikai, o vsd Jauniškis nieko nedaro jųjų naudai. Tai tik parodo, kad vsd Jauniškis yra naudingas putlerio galvažudžiams sadistams, o ne LDK Lietuvai.

_____________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų nelegitimaus (antikonstitucinio) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, skvernelinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste.
2023 rugsėjo 30

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Sup*sti ruskiai, namo (MOSCOW, GO HOME)
https://www.youtube.com/watch?v=50AcdXXzeXQ

blue yellow zov marinie

…kokios jungtines pajegos??? tu esi vienas,neprisistatinek daugiskaita, melageli

Kolia Vatutinas

NA, LŪZERIAI XOXOLAI, SUPRATOT PAGALIAU, KAD JAU PRAPISOT ŠĮ KARĄ?! BELIEKA JUMS, DALBAJOBAI, TIK AŠARAS NUSIVALYT Į MĖLYNAI GELTONĄ SKUDURĄ! DAR GALIT SAU PAČIULPTI, JEI PASIEKSIT PRISILENKĘ! HA-HA-HA !

Wall Street Journal

“Wall Street Journal” pranešė, jog Ukrainoje per 1,5 metų suluošintų žmonių, kuriems reikia protezų, skaičius pasiekė 500 tūkst. Baisiau, nei baisu!
https://ekspertai.eu/ukrainos-valdzia-ziniasklaidos-skelbiamus-skaicius-apie-protezusvadina-neatitinkancius-tikroves109954/

tep tep

ukrainai galas

Visiškas Ukrainos krachas

Pagoglinkit – “Американцы признали поражение ВСУ“. https://ria.ru/20230929/porazhenie-1899304312.html

Светоч американской демократии New York Times воспользовалась некоторым затишьем на линии соприкосновения и подвела итоги украинского контрнаступа. Они оказались парадоксальны. В ходе наступления ВСУ не только понесли чудовищные потери в живой силе и технике, но и умудрились потерять территории. „Сегодня Россия контролирует на двести квадратных километров больше, чем в начале года”, — сухо констатирует издание. 

Получается, что десятки тысяч украинцев погибли за то, чтобы в ходе удивительного наступления отойти назад. Стратегия ВСУ живо напоминает танцы в школе одессита Соломона Пляра: „шаг вперед и два назад”.

Šoigu sakė

Nuo Ukrainos armijos kontrpuolimo pradžios birželio 4 d. iki šiol jau žuvo 88,5 tūkst. ukronacių ir užsienio samdinių.

100%

zelionij hitler kaput

Kur kontrpuolimas???

NA, TVARTELIO UTĖLĖS, KUR KONTRPUOLIMAS???

putinas sakė

Kontranastūpas nustipo.

Darijus

O kam Lietuva reikalinga? O ką jis čia veiktų tas priešas-čia nieko nėra, nei iškasenų nei gamyklų-tik gaujos biurokratų ir iškrypėlių?

“Politico” parašė

Pagoglinkit – “”Раненых много”. На Украине пришли в ужас из-за катастрофы на Запорожье”.
https://ria.ru/20230924/katastrofa-1898293787.html
Politico: украинским госпиталям на Запорожье не хватает медикаментов.

28
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top